Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zawiedziona


Joanna2

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat z rodziną jeździmy do Zieleńca. W tym roku spotkała Nas bardzo niemiła niespodzianka. Mianowicie od tego roku stoki Winterpol (pomarańczowa kanapa) i Nartorama nie są już ratrakowane w ciągu dnia. Od lat ludzie narzekali,że pół godziny to zbyt krótka przerwa na ratrakowanie,więc postanowiono zlikwidować ją w ogóle. Jak dla mnie właściciele największych stoków wykazali chciwości.Za nic mają komfort jazdy,bezpieczeństwo i zdrowie narciarzy i snowboardzistów. W dniu dzisiejszym spadło dużo śniegu co było wspaniałe,ale warunki były ciężki,GOPR jeździł wiele razy. Pani w kasie Winterpol powiedziała mi ,że nie ratrakują bo ludzie z karnetami godzinnymi wykłócali się o zwrot pieniędzy za przerwę. Wystarczyłaby informacja przy kasach o przerwie na ratrakowanie. My z wielkim smutkiem odpuszczamy sobie Zieleniec.

  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marek_kapica napisał:

Z  tymi alpami bym się nie zgodził. Dwa lata temu jak byłem w nassfeld przez pierwsze 3dni ciągle sypało i ratraki jeździły bez przerwy a tras narciarskich jest tam 110km . 

 

Czyli w Nassfeld ratrakują w ciągu dnia???

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Toście sobie pogadali!"  a kobieta pewnie myślała o ratrakowaniu przed nocnymi  :D bo w ciągu dnia? 

PS. a ja uważam, że ratraki powinny jeździć non stop, jeden w górę, drugi w dół i wtedy nie było by muld! owinąć je piankami jak by ktoś chciał je zepchnąć ze stoku czy coś...! a tak to niech sobie jeżdżą, dlaczego nie? ooo taki medżik! o np. !

Pozdrawiam! 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z zeszłego sezonu. To było ratrakowanie przed nocną jazdą. Teraz zrobili pewnie tak jak w Białce- cały dzień bez ratrakowania.
 

Codziennie w godzinach 16:00 - 16:30 na stoku przy pomarańczowej kanapie 6 osobowej oraz Gryglówce będzie odbywało się ratrakowanie. Wiąże się to z 30 minutową przerwą w funkcjonowaniu wyciągu. W tym czasie zapraszamy na wyciąg W5, który będzie czynny do godziny 17:00. Również przy kanapie SkyWay Express ok godziny 16:00 odbywa się ratrakowanie tras Alpina i Serpentina - ratrakowanie odbywa się bez przerwy w pracy wyciągu, ale jest związane z wyłączeniem na ok 10 minut danej trasy.

Przy okazji jeszcze niedawno chcieliście dawać kobietom podwójne like'i  a teraz po pierwszym komentarzu to nie wiem czy na jej miejscu bym sìę dalej odzywał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem po co te nabijanie się  z Joanny. Szereg ludzi jeździ do Zieleńca w poszukiwaniu łagodnych i przygotowanych tras. No, ale przecież nie każdy musi. Weźcie się ludzie ogarnijcie, bo za chwilę na tym forum zostanie kółko wzajemnej adoracji złożone z 10 osób lajkujących się nawzajem.

Zamiast się nabijać - podajcie koleżance jakieś alternatywy, jeżeli znacie - a być może wróci na forum (a za jakiś czas muldy w Zieleńcu nie będą jej straszne).

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WojtekM napisał:

Zamiast się nabijać - podajcie koleżance jakieś alternatywy, jeżeli znacie - a być może wróci na forum (a za jakiś czas muldy w Zieleńcu nie będą jej straszne).

Skoro masz jakieś alternatywy do zmuldzonego stoku to proszę podaj. Moja nieśmiała rad była w drugim poście - dodaj jakąś inną.

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wujot napisał:

Skoro masz jakieś alternatywy do zmuldzonego stoku to proszę podaj. Moja nieśmiała rad była w drugim poście - dodaj jakąś inną.

 

Pozdro

Wiesiek

Jakiś ośrodek, który spełni oczekiwania Joanny? Może w Czechach, blisko Zieleńca? Ja nie znam, więc nie doradzam - ale jednocześnie nie serwuję szydery jak w kilku postach poniżej. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zieleńcu nigdy nie ratrakowano stoku w czasie dnia. Owszem była pół godzinna przerwa przed jazdą nocną. Ale też nie zawsze. Bo musiały być odpowiednie warunki(temperatura oraz pokrywa śnieżna). Jeśli z tego zrezygnowano musiały być ku temu powody. Podobnie jak w BSA. gdzie też przed jazdą wieczorną równano stok. Teraz od tego odeszli ze względu na warunki. Po za tym zawsze przy kasach była informacja o ew. przerwie. 

Edytowane przez tankowiec
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy stok przy tej liczbie narciarzy jest taki sam... Jedyna recepta... 30' przed... w bramkach a jazda aż dasz radę. A potem: baseny, termy  itd. 

PS. Nie żartuję, bo stosuję to od 10 lat na Slovaki. Nic na siłę! czujesz, że nie dla Ciebie odpuszczasz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja odpowiadając Joannie2 dorzucę swoje trzy grosze.

Ratrakowanie stoku w czasie półgodzinnej przerwy nie miało specjalnego sensu i więcej rzeczy jest przeciw niż za jego ratrakowaniem.

1. Tak krótki czas nie pozwala na jego dobre poprawienie więc kończyło się tylko przegłaskaniem śniegu, który nie miał czasu się "uleżeć" i efekt był taki, że stok po pół godzinie wyglądał tak jakby ratrakowany nie był. 

2. Przez praktycznie cały czas ratrakowania między ratrakami poruszali się narciarze, z różnymi umiejętnościami, którzy nie zdążyli zjechać lub dojeżdżali z innych stron ośrodka, co stanowiło spore zagrożenie dla nich samych, a też w przypadku wypadku dodatkowe problemy dla ośrodka.

3. Część tych którzy mieli karnety czasowe, pomimo tego, że wiedzieli o ratrakowaniu w określonych godzinach, albo tą wiedzę mogli posiąść, bo była jawna i tak mieli pretensje, że nie mogą korzystać, a zapłacili, więc zgodnie ze narodowym zwyczajem się skarżyli na oszustów, złodziei, ... i szukali powodów do stresów zamiast wypoczywać i się relaksować.

I przy okazji to Zieleniec ma swój wątek i tam trzeba było wrzucić swoje uwagi, bo zakładanie nowego wątku, który i tak zginie gdzieś wśród dziesiątek innych zakładanych po to by wyrazić swoją jednorazową opinię nie ma większego sensu, a tylko powiększa śmietnik wątków na forum. 

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik już 100 x i za każdym razem mam banana. A teraz tutaj na poważnie ktoś płacze, że mu nie wyratrakowali płaskiej górki a inny pochyla się nad tym problemem na poważnie. No bo jakże, trzeba nosek podetrzeć. 

@WojtekM to jednak forum narciarskie i są tu pasjonaci tej aktywności. I to bez bez nich tego forum nie będzie. Nie łudź się, że Joanna2 z matkowaniem czy bez coś tu wniesie. 

Ech, Mitek często ma rację.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek, ale po co zrażać nowego użytkownika? I może kilku innych nowych, którzy by coś napisali, ale nie napiszą? Co chcesz wnosić w 10 piszących osób dla 10 czytających (nawet pasjonatów)?

Nie prościej było napisać:

Joanno, stoki w Zieleńcu są zazwyczaj b. dobrze przygotowane jak na polskie standardy. Dodatkowo są łagodne, co sprzyja temu, aby długo "wytrzymywały". Niestety w najgorętszych okresach nie wytrzymują do wieczora natłoku narciarzy, szczególnie jeżeli temp. jest dodatnia. Lepiej w PL już nigdzie nie będzie. W okresie ferii przyjeżdżaj do Zieleńca wcześnie rano. Z czasem mniejsze muldy przestaną ci przeszkadzać, kiedy nauczysz się lepiej jeździć.

Do tego można dodać to. co napisał @tankowiec.o ratrakowaniu w  Zieleńcu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej alternatywy dla Zieleńca, ani w Polsce, Czechach, Austrii, Szwajcarii itd. Joanna może się cieszyć, że nie urodziła się 40 lat wcześniej, bo pewno nigdy by nie jeździła na nartach. Jakość tras uzależniona jest od pogody, temperatury, rodzaju śniegu, opadów ilości narciarzy (ferie, weekendy) W każdym ośrodku można trafić na ulubione warunki tylko trzeba mieć szczęście lub pecha. Im bardziej płaskie trasy tym łatwiej o równy stok i odwrotnie. Nie można polecić ośrodka z idealnym trasami, bo takiego nie ma i nie będzie, toż to oczywistość. Prawie codziennie warunki się zmieniają, chyba że przyjdzie wschodni wyż to się stabilizuje na dłużej. Trzeba przyjechać do Zieleńca za tydzień , dwa albo miesiąc i trafisz Joanno na dzień z odpowiadającym Ci warunkami, jak tego nie rozumiesz to zmień dyscyplinę, np łyżwy na lodowisku krytym zawsze jest tak samo. Ja kocham narty między innymi dlatego, że nigdy nie wiem co mnie spotka kolejnego dnia, jak sobie poradzę w nowych warunkach, a jak ich jest więcej to nawet lepiej (różnorodnych warunków), tym staje się wtedy lepszym narciarzem i o to mi chodzi. Różnorodność warunków nas kształtuje i życzę Ci byś to zrozumiała i zaakceptowała.

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Z przyjemnością przyjąłbym decyzje o zaprzestaniu ratrakowania w ogóle. Wyobrażacie to sobie? Stoki puste. Ilość wypadków spadłaby wielokrotnie, dobra jazda byłaby w cenie...

Pozdro

Dokładnie rozumiem co chcesz przekazać,  ale puste stoki, to wkrótce 🔜 pozamykane ośrodki 💡💡💡

Edytowane przez artix
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wujot napisał:

 Chyba przestanę tu pisać.

 

Pozdro

Wiesiek

Ty nawet w żartach tak nie pisz, bo większość Twoich postów inspiruje mnie do głębokich przemyśleń i do szerokiej wielowarstwowej analizy. A drobne potyczki, zawsze będą się przytrafiać każdemu kto się udziela na forum i przeważnie dochodzi do tego przez niezrozumienie piszącego i nadinterpretacji Jego istoty i sedna treści przekazywanej.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...