Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na podsumowanie wyjazdu.

Pobudka w krainie ziemniaka o 4.40, wyjazd 5.20. Przejechane 224km w 2 godz 9 minut czystej jazdy, po drodze pauza na maka w Kłodzku i mniejsza pauza na 100% kontrolę na zawartość alko we krwi w jednej z miejscowości na DK8. Tutaj byłem pewien że zaraz dostanę mandat, bo wolno nie było, Yanosik milczał a kierowcy z drugiej strony nie mrugali. Skończyło się na mocnym hamowaniu i wynikiem 0.0%

Tak podbudowany pojawiłem się na parkingu o 8 rano, po drodze rzut okiem na frekwencję przy apartamentach CG oraz Czarna/Biała Perła: auto sporo, więc interes się kręci. W międzyczasie sprawdzenie podłoża koło Luxtorpedy: jest OK, w nocy zmroziło, twardo pod butem. 

Z Kastli oraz Headów w bagażniku wybieram te drugie. 8.45 zakup karnetu i ustawiłem się pod pustą Luxtorpedą. Punktualnie o 9 rano kanapa ruszyła.

Pierwszy zjazd na B na ostrożnie, trzeba poznać warunki. Sama góra nie była ratrakowana, pierwsze 100m na miękko-twardo. Potem betonik aż do samego końca, po drodze kilka miejsc gdzie śnieg miał brązowawe zabarwienie. Kolejne zjazdy już szybciej. W miarę upływu czasu frekwencja zaczęła rosnąć, co niestety spowodowało szybką degradację stoku.

O 10 szybka przesiadka na Żmiję i trasę D. Tutaj pusto, twardo, równo i..niestety sporo przecierek do omijania. Szczególnie na pierwszym odcinku 150m trzeba było uważać na tor jazdy. Ponieważ było pusto, była fajna zabawa z jazdą na wyższej prędkości i omijaniu widocznych z daleka utrudnień. Stok trzymał się do 11.30, potem zaczęło robić się miękko.

Dlatego zmiana na Luxtorpedę i zjazd nieczynną trasą A. Początek trasy rewelacyjny: równo i twardo. Środek i koniec, aż do zjazdu łącznikiem na B [trzeba było uciekać bo dalej przetopy wymuszały zdjęcie nart] niestety mocno nierówny, z licznymi śladami gąsienic ratraka. Wszystko oczywiście zlodzone. Powrót na B po dłuższej nieobecności: zaczęły się schody. Duża frekwencja, kasza zamiast śniegu. Ciężko jechało się na GS.

Z obserwacji:

 - prędkość Luxtorpedy i Żmiji bez zmian vs poprzedni sezon wg GPS

 - parkingi na górze pełne, 

 - wyłączona trasa A [brak możliwości przejazdu przez drugą połowę] oraz trasa C - naśnieżona na 75% szerokości, liczne przetarcia i widoczne ślady gąsienic ratraków

 - D padnie na dniach, o ile nie spadnie temp i nie odpalą armatek

 - B ma najwięcej białego. Na Efce nie jeździłem

Sports Tracker wypluł 37, 65km jazda w górę i w dół przez równe 3 godziny, V max 87 km/godz.

Edytowane przez grimson
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Spiochu napisał:

Tak wyglądała ta trasa w grudniu:

851994008_trasaC.thumb.jpg.76ab33f3795a9b6addf2826790217591.jpg

a tak reszta Czarnej Góry:

 

CG.thumb.jpg.503fff7ab8fb8e14b0ebeab26e3b05ba.jpg

CG2.thumb.jpg.3c78fd4d82c77bfc2e2cb26c0942340b.jpg

Było bajkowo, min pół metra naturalnego białego. Wtedy na B było uklepane przez ratraki 75cm śniegu. Dzisiaj nie sadze żeby było więcej jak 25.

Z matka natura nie wygrasz, 3 tygodnie odwilży robi swoje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 08:35, izydar napisał:

Podziwiam - jak patrzę na kamerkę spod Luxtorpedy i widzę to błoto (nawet jeśli zamarznięte) to szkoda spod kołdry wyłazić. Oby frekwencja nie dopisała bo słabo to widzę.
Pytanie jakie szkody w sprzęcie po tej dzisiejszej wyprawie.
Szczerze życzę żebym się mylił.

Sprawdziłem ślizgi: jedna rysa po minerale na wyłączonej trasie A. Nie jest zle.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Sprawdziłem ślizgi: jedna rysa po minerale na wyłączonej trasie A. Nie jest zle.

Trasa D wygląda gorzej niż się spodziewałem. Do tego jak piszesz góra B nieratrakowana, dół widać na kamerce,

W zasadzie CG w ogóle nie powinna być otwarta - gdyby frekwencja była taka jaka zazwyczaj to strach pomyśleć co by się tam działo. Miałeś dużo szczęścia jeśli udało ci się z 1 ryską skończyć.

I to wszystko za regularną cenę jak w Top sezon? Jak zaraz po nowym roku B była nieczynna to sobie pomyślałem że ją oszczędzają na 3 Króli - zazwyczaj szturm na ośrodek był duży to i zarobek większy. Typowe dla CG.

Trzeba chwilę poczekać na powrót zimy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, izydar napisał:

Trasa D wygląda gorzej niż się spodziewałem. Do tego jak piszesz góra B nieratrakowana, dół widać na kamerce,

W zasadzie CG w ogóle nie powinna być otwarta - gdyby frekwencja była taka jaka zazwyczaj to strach pomyśleć co by się tam działo. Miałeś dużo szczęścia jeśli udało ci się z 1 ryską skończyć.

I to wszystko za regularną cenę jak w Top sezon? Jak zaraz po nowym roku B była nieczynna to sobie pomyślałem że ją oszczędzają na 3 Króli - zazwyczaj szturm na ośrodek był duży to i zarobek większy. Typowe dla CG.

Trzeba chwilę poczekać na powrót zimy.

Ja nie narzekam. Wyjeździłem się na dużych prędkościach, jazda rano po sztruksie a potem po pustawej D. Na koniec jazd nogi bolo. Do tego długo oczekiwane rozpoczęcie mojego sezonu. 

Bylo Ok.

Zima wróci, mam zarezerwowanie spanie na CG na początek ferii w Wielkopolsce.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to dobrze. Myślałam, że w święta było źle, ale w porównaniu do tych prześwitów, nie było. Oby do ferii dosypało i przymroziło, bo coraz bliżej, a prognozy nie wyglądają najlepiej - jak się połowa Pyrlandii zwali na to, co jest teraz, to jeździć zapewne się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś warun dla koneserów, od rana deszcz, +4, na zmije się nie zapuściłem bo bez oslon jeszcze bardziej bym zmókł na wyciągu( i tak 4 litery mokre). Na B u góry miękko i kopnie, w środku całkiem znośnie, kolejek brak. Ja mimo wszystko odpuściłem po trochę ponad 2h, jutro nie ma padać wiec licze na troche lepsze jeżdżenie.

20230109_100134.jpg

20230109_100155.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy lekki mróz więc wreszcie zrobiło sie twardo na górze. Parktycznie caly czas leci białe z nieba, ktore nawet zostaje na trasach w górnej części. Trasa A wratrakowana od wysiadki z luxtorpedu. Dziś wreszcie można było pojeździć, ale z każdą godzina coraz więcej szkółek i autokarow na parkingu. Efekt taki ze na A do zakrętu/ścianki super, a dalej z każdym zjazdem coraz gorzej, co chwila ktoś leży lub walczy o życie. O 13 dalem sobie spokój.

Żmija dziś zamknięta.

20230110_092734.jpg

20230110_120438.jpg

Edytowane przez Cappo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem już się w niektórych ośrodkach (Szczyrk, Złoty Groń, Nowa Osada) z odwracaniem lub takim usytuowaniem kamer, aby nie było widać kolejek do kolejek.

Ale Czarna Góra pobiła te pomysły! Otóż ona w ogóle na swojej stronie... ukryła kamery!

Czegóż to trudne warunki pogodowe nie nauczyły właścicieli?
To wy myślicie, że jak ludzie już przyjadą to tego waszego hotelu i nie będzie się dało normalnie jeździć na nartach, to za rok znów przyjadą???

Pokażcie mi, gdzie tu są kamery???
image.thumb.png.7c5cacc92b5d7b1557d3c58a36f4f895.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery są cały czas w menu Ośrodek i wydaje mi się, że wcześniej były w tym samym miejscu. 

 

Ps. odpaliłam sobie i patrzę jak wygląda Efka, w szoku jestem, że po tym da się jeździć. Za to jak miło sypie śniegiem, jest jakaś nadzieja na ferie.

Edytowane przez AGnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2023 o 12:43, izydar napisał:

W zasadzie CG w ogóle nie powinna być otwarta

Robią to, co Szczyrk: otwierają na siłę 1 trasę, aby nie zwracać wcześniej zakupionych karnetów i nie mieć pretekstu do odwołania hotelowych rezerwacji. Ja to w każdym razie tak odbieram, może nadinterpretuję?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Spotkałem już się w niektórych ośrodkach (Szczyrk, Złoty Groń, Nowa Osada) z odwracaniem lub takim usytuowaniem kamer, aby nie było widać kolejek do kolejek.

Ale Czarna Góra pobiła te pomysły! Otóż ona w ogóle na swojej stronie... ukryła kamery!

Czegóż to trudne warunki pogodowe nie nauczyły właścicieli?
To wy myślicie, że jak ludzie już przyjadą to tego waszego hotelu i nie będzie się dało normalnie jeździć na nartach, to za rok znów przyjadą???

Pokażcie mi, gdzie tu są kamery???
image.thumb.png.7c5cacc92b5d7b1557d3c58a36f4f895.png

Haha faktycznie! Zawsze był link do kamer na pierwszej stronie, o tu:

(Teraz trzeba kliknąć zakładkę osrodek->kamery)

Ps. Nihil novi sub sole, z CzG nie takie numery już odchodziły 

Screenshot_20230110_160528_TeamViewer.jpg

Edytowane przez spi630
.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AGnk napisał:

Kamery są cały czas w menu Ośrodek i wydaje mi się, że wcześniej były w tym samym miejscu. 

 

Ps. odpaliłam sobie i patrzę jak wygląda Efka, w szoku jestem, że po tym da się jeździć. Za to jak miło sypie śniegiem, jest jakaś nadzieja na ferie.

Niech sypie, będę na 5 dni na CG w ferie wielkopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, grimson said:

Mon16 - Poniedziałek 16.01.

Tylko -15 już tam było nie raz, a już dzisiaj jest inaczej, jedyne pewne 48h to tylko dodatnie temperatury i intensywny deszcz, nawet przy mrozie to kilka(nascie) dni na przygotowanie tras potrzeba przy tak skromnych opadach, zima bedzie w marcu ... na ferie pozostają chyba tylko Alpy

Prognoza.thumb.jpg.f82228b1e00a7085235668431317e52f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...