Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

Pojeźdzone uczciwie 2 godz z rodzina. Dla żony i córki to pierwsze nartowanie od roku. Dlatego dziś było wolno i dostojnie. 

Warun: na Efce elegancko, twardo i minimalne odsypy. Kolejka do Efki na 2 min czekania. Po trzech zjazdach uderzyłem na B.

Tam warun elegancki, jeszcze bardziej twardo pod narta. Minimalne odsypy na początku, ścianka pod koniec o dziwo z lekkimi tylko muldami. Do Luxtorpedy kolejka na bieżąco, nie było stania.

Pracuja armatki pod koniec A oraz pare sztuk na polu narciarskim.

Po przetarciu szlaku zabrałem rodzine na B, tam śmialiśmy do końca.

Z cyklu ciekawości i osobliwości:

- na Efce tata uczył dziecko jazdy, dziecko w szelkach. Ja stałem w miejscu, a tata przejechał mi po nartach

- na B jeździł facet z dobra masa i w wieku około 50l. Styl jazdy na rozpaczliwy pług, cisnął dobre 40-60km/godz. Widziałem jak raz ładnie sieknal, ale zaraz się pozbierał i pojechał dalej.

Na trasie A widziani narciarze.

Sports Tracker wypluł w totalu 18.9km, V max 69km/godz. 

 

 

80CAF550-6C79-4B41-A55E-FF5A6B5953B0.jpeg

8B9AE947-320A-47A7-9365-C5266E7560B7.jpeg

9D6CF06C-2EE9-4B32-A378-C04DB87C36BC.jpeg

08BEC5BD-4AB2-40DC-9F5C-5ECFB8D4CD48.jpeg

937B4E5D-3197-4AC8-8A04-96DE83FD0492.jpeg

6D24532B-7B8F-4D32-87E2-C677E79C4B7D.jpeg

F3653730-BAC1-431A-BA05-8AF6A88AE7BA.jpeg

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranny przegląd sytuacji:

- ratraki na Efce

- twardo pod butem przy Luxtorpedzie

- skiturowiec z Łodzi rozpakowywal sie na parkingu

- trochę wieje, temp -6st C

- Żmija już działa, czeka tylko na UDT i odbiór. Jak dziś odbiorą- dziś odpala

- C Fis wymaga jeszcze nasniezania, trasa na razie wyłączona 

 

84AEBFE5-DC90-4B1D-B161-4C6B49B49526.jpeg

5F9FF0F2-70AA-46E0-8F33-139532590EDB.jpeg

513D2081-0CC7-460B-BA89-F0205DC2C022.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Poranny przegląd sytuacji:

- ratraki na Efce

- twardo pod butem przy Luxtorpedzie

- skiturowiec z Łodzi rozpakowywal sie na parkingu

- trochę wieje, temp -6st C

- Żmija już działa, czeka tylko na UDT i odbiór. Jak dziś odbiorą- dziś odpala

- C Fis wymaga jeszcze nasniezania, trasa na razie wyłączona 

 

84AEBFE5-DC90-4B1D-B161-4C6B49B49526.jpeg

5F9FF0F2-70AA-46E0-8F33-139532590EDB.jpeg

513D2081-0CC7-460B-BA89-F0205DC2C022.jpeg

Jutro miałem wpaść do Czarnej, ale chyba ze względu na ten wiatr wybiorę Zieleniec a pojutrze Czarną. Daj znać czy czasem Luxtorpeda nie stanie przez ten wiatr. W sumie trochę wstyd że C pomimo tylu dni z minusową temperaturą i lekkich opadów śniegu nadal nieczynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZdolnyŚlązak napisał:

Jutro miałem wpaść do Czarnej, ale chyba ze względu na ten wiatr wybiorę Zieleniec a pojutrze Czarną. Daj znać czy czasem Luxtorpeda nie stanie przez ten wiatr. W sumie trochę wstyd że C pomimo tylu dni z minusową temperaturą i lekkich opadów śniegu nadal nieczynna.

Luxtorpeda cały czas działa. Zapraszam na CG 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie nartowania.

Początek dziennych z familią o 11.30, na początek kilka zjazdów na Efce. Kolejka na jakieś 12-14 min czekania, sporo szkółek i uczących się. Warun w porządku, porywy wiatru ale bez zagrożenia, ze zamkną wyciągi. Śnieg na Efce OK, minimalne odsypy – tu nigdy nie ma muld xD.

Po kilku zjazdach uderzyłem na B. Oczekiwania na Luxtorpedę porównywalne do Efki. Pierwszy wjazd na górę i w mleko, mniej więcej przez cały dzień 300-400m od szczytu jechało się w ograniczonej widoczności. Fajne ćwiczenie na czucie nart i śniegu. Na B całkiem nieźle, twardo i w znajomych miejscach początek muld i kartofliska. Dużo narzekających na oczekiwanie na kanapę i oblodzenie. Potem wbiłem na A. Tutaj już fantastycznie. Początek w mleku i trzeba było wstrzymywać GS, bo ten sprzęt dobrze czuje się w wyższych prędkościach. Po wyjechaniu z mleka można było szybciej pocisnąć. Najlepszy odcinek przed wypłaszczeniem, oraz od wypłaszczenia do skrzyżowania z Efką/B.  Z minusów: na początku A wyrzuciłem poza stok kamień większy od mojej pięści, poza tym GOPR zwoził na sygnale narciarza, wg informacji usłyszanych potem facet się połamał.

Gdzieś około 14.30 komunikat, że Żmija już działa. Więc relokacja na D Fis. A tu warun prawie idealny: pusto, równo, i….lodowo. W sobotę na CG padał zamarzający deszcz, powstała skorupa lodowa o grubości ok 1cm. Dlatego na D, mając dobre krawędzie, można było się wyszaleć. Rzut okiem na C Fis – biało, częściowo wydawało mi się, że ratrakowali. Dlaczego nie naśnieżają? Ponieważ zbiornik na wodę jest prawie pusty, oraz armatki i lance są pokryte lodem, po sobotnich opadach.

Sports Tracker wypluł w totalu 28,8km w 3 godz 57min, Vmax 84km/godz.

 

Po godzinie pauzy, wbiłem już  solo na nocne, na B. GS Head zostały w bagażniku, założyłem Kastle. Vs GS, narta łatwo skręca, jest lekka jak piórko i dobrze czuje się w kartoflisku/muldach. Tylko przy większych prędkościach zaczyna klepać, i nie jest tak stabilna jak Heady. Fajnie się jeździło, kolejka do Luxtorpedy na bieżąco, nie stałem dłużej jak 60 sek. Sporo narciarzy zapuszczało się na A. Pojawiły się opady śniegu. Pod koniec jazd przyszło zmęczenie, nogi bolo. W sumie to 6 godzin na białym, do tego bez obiadu, a tylko z batonami i izotonikami.

Sports Tracker wypluł w totalu 29,08km w 1 godz 55 min, Vmax 80 km/godz.

Jutro ciąg dalszy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

O co chodzi z tym lodem, do szampana?

Cała CG, dół i góra, jak i dojazd od strony Białej Wody (od tej strony dojechałem) pokryty jest warstwa lodu. Zobacz na fotki jak dojezdzalem do ON w niedziele, widać drzewa oblepione lodem.

Bylem teraz z psem, na zewnątrz spadło w ciągu 2 godz jakieś 5cm śniegu i pada dalej. Dziś rano GS zostanie w bagażniku, wezmę Kastle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sstar napisał:

O co chodzi z tym lodem, do szampana?

Większym problemem w sobotę było to, że mimo mrozu z góry padała marznąca mżawka. Kanapa na Efce i Żmiji cała mokra. Ubranie momentalnie zamarzało. Do tego jazda w goglach prawie niemożliwa, bo woda na szybach zamarzała nonstop. Na górnych odcinkach tras do tego mgła dość gęsta. Ci którzy jeździli na Żmiji w momencie awarii godzinkę w tych warunkach spędzili, zanim ich ściągnięto...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marionen napisał:

Większym problemem w sobotę było to, że mimo mrozu z góry padała marznąca mżawka. Kanapa na Efce i Żmiji cała mokra. Ubranie momentalnie zamarzało. Do tego jazda w goglach prawie niemożliwa, bo woda na szybach zamarzała nonstop. Na górnych odcinkach tras do tego mgła dość gęsta. Ci którzy jeździli na Żmiji w momencie awarii godzinkę w tych warunkach spędzili, zanim ich ściągnięto...

Wracałem rano w sobotę ze szkolenia, RMF podawał ze cały południowy pas między Kłodzkiem, Wałbrzychem i Szklarska jest pod wpływem marznących opadów. PKP zatrzymało pociągu, bo drzewa upadały na trakcje pod ciężarem lodu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...