Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Jutro miałem wpaść do Czarnej, ale chyba ze względu na ten wiatr wybiorę Zieleniec a pojutrze Czarną. Daj znać czy czasem Luxtorpeda nie stanie przez ten wiatr. W sumie trochę wstyd że C pomimo tylu dni z minusową temperaturą i lekkich opadów śniegu nadal nieczynna.

Kiedy będziesz na CG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marionen napisał:

 Ci którzy jeździli na Żmiji w momencie awarii godzinkę w tych warunkach spędzili, zanim ich ściągnięto...

I tego w postepowaniu właścicieli CG nie rozumiem. Obecnie podstawą funkcjonowania CG jest Luxtorpeda, a Żmija i Proca popadają w coraz dalszą degradację. 4 fajne trasy odstawione na boczny tor, a nowe apartamenty powstają... 

Efekt jest taki, że wzdłuż Luxtorpedy robi się tłoczno a na trasach C do F pustki. Oczywiście pod warunkiem, że w ogóle te trasy są otwarte, bo coraz cześciej mam wrażenie, że te trasy są na mapie wrysowane, aby przyciągnąć narciarzy...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Slavko napisał:

I tego w postepowaniu właścicieli CG nie rozumiem. Obecnie podstawą funkcjonowania CG jest Luxtorpeda, a Żmija i Proca popadają w coraz dalszą degradację. 4 fajne trasy odstawione na boczny tor, a nowe apartamenty powstają... 

Efekt jest taki, że wzdłuż Luxtorpedy robi się tłoczno a na trasach C do F pustki. Oczywiście pod warunkiem, że w ogóle te trasy są otwarte, bo coraz cześciej mam wrażenie, że te trasy są na mapie wrysowane, aby przyciągnąć narciarzy...  

mówisz- masz. Tych ulotek jest sporo na CG.

8FD5DE5C-8F32-4844-BE32-E5AB5B292847.jpeg

23E3F689-7CCD-4818-85FD-DC1A994FCED1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułowe czy warto?

Zależy od typu klienta, gdyż Czarna Góra w mniej więcej kilka lat zmieniła się ze sportowego ośrodka w ośrodek typu BMW - hotel - SPA - foto - lans.

Jeśli Ci pasuje:
<Byliśmy w Czarnej Górze, w apartamentach, dziennie SPA, zjechaliśmy 3 razy po muldach, mamy zdjęcia, ależ było fantastycznie>

to znaczy, że warto!

PS. Co nie zmienia mojej oceny, że czarna trasa A (jeśli jest czynna), jest znakomita. W ogóle trasy A, B, C, D, a także E i F (rzadko czynne) są znakomite!

I tu tkwi problem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tytułowe czy warto?

Zależy od typu klienta, gdyż Czarna Góra w mniej więcej kilka lat zmieniła się ze sportowego ośrodka w ośrodek typu BMW - hotel - SPA - foto - lans.

Jeśli Ci pasuje:
<Byliśmy w Czarnej Górze, w apartamentach, dziennie SPA, zjechaliśmy 3 razy po muldach, mamy zdjęcia, ależ było fantastycznie>

to znaczy, że warto!

PS. Co nie zmienia mojej oceny, że czarna trasa A (jeśli jest czynna), jest znakomita. W ogóle trasy A, B, C, D, a także E i F (rzadko czynne) są znakomite!

I tu tkwi problem...

Było warto, track z wczorajszych nocnych:

 

8774BF51-C7B7-4425-BD03-2A927C442C31.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tytułowe czy warto?

Zależy od typu klienta, gdyż Czarna Góra w mniej więcej kilka lat zmieniła się ze sportowego ośrodka w ośrodek typu BMW - hotel - SPA - foto - lans.

Jeśli Ci pasuje:
<Byliśmy w Czarnej Górze, w apartamentach, dziennie SPA, zjechaliśmy 3 razy po muldach, mamy zdjęcia, ależ było fantastycznie>

to znaczy, że warto!

PS. Co nie zmienia mojej oceny, że czarna trasa A (jeśli jest czynna), jest znakomita. W ogóle trasy A, B, C, D, a także E i F (rzadko czynne) są znakomite!

I tu tkwi problem...

no chyba jest czynna a i d oprocz b, c byla niezwiazana jak bylem i nie nasniezana wiec czekaja... ps oprocz tego to ciagle toleruja skiturowcow co mile, a do bialej perly i czarnej mozna wjechac do hotelu na nartach, no prawie, do garazu powiedzmy co mile

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kolorowy napisał:

Cześć, jakiej aplikacji używasz ?

Chyba wybiorę się na CZG 5 i 6 lutego, i rozpocznę swój Polski sezon 2023 :)

Cze

Jak potrzebujesz apki tylko do własnych potrzeb to Ski Tarcks jest dużo lepszy, mankamentem jest to że do Stravy się ciężko przerzuca dane - da się ale wychodzą głupoty. Pełna wersja koło 12 zeta - nie majątek, a pokazuje wszystko co trzeba, a przede wszystkim rozdziela wyjazdy, od zjazdów. Bo jak pisze @grimson Sport Tracker wypluł 30 km w 2h to mnie dziw bierze - dobrze że pisze w "totalu".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Cze

Jak potrzebujesz apki tylko do własnych potrzeb to Ski Tarcks jest dużo lepszy, mankamentem jest to że do Stravy się ciężko przerzuca dane - da się ale wychodzą głupoty. Pełna wersja koło 12 zeta - nie majątek, a pokazuje wszystko co trzeba, a przede wszystkim rozdziela wyjazdy, od zjazdów. Bo jak pisze @grimson Sport Tracker wypluł 30 km w 2h to mnie dziw bierze - dobrze że pisze w "totalu".

pozdrawiam

No nie gadaj Maras że sie jarasz tym co Ci zegarek pokarze....jeśli tak to poproszę syna coby Ci napisał jakieś "cuś" które Ci takie cuda pokarze że żółwia to będziesz tytanowego szukał bo zwykły Ci sie w atmosferze spali.. ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lexi napisał:

No nie gadaj Maras że sie jarasz tym co Ci zegarek pokarze....jeśli tak to poproszę syna coby Ci napisał jakieś "cuś" które Ci takie cuda pokarze że żółwia to będziesz tytanowego szukał bo zwykły Ci sie w atmosferze spali.. ;)

Nie no co Ty, nie jaram się, ale Ci powiem, że te elektroniczne cuda mnie motywują (zegarek) do działania. O ile rower fajnie mierzy - przede wszystkim dystans i co serducho tam wyczynia jest fajna skala porównawcza, czy forma rośnie - to na nartach się nie sprawdza. Nie chwale się na żadnej Stravie, czy tez innych tego typu portalach, mam to tylko do swojej wiadomości i oczywiście satysfakcji. Ten program mi polecił Michał - kolega co z nami jeździł na nartach - On jest zakręcony sportowo - powiedział że fajny, bo przede wszystkim rozdziela zjazdy od wyjazdów. 12 zeta nie pieniądze, ma wadę - nie rozpoznaje jazdy czy jadę samochodem, czy też na nartach, więc Vmax czasami jest z ddupy ;). Ale juz np. jak zerkniesz na prędkość zjazdu - nie ma znaczenia jakie podaje wartości - możesz stwierdzić jeśli wykres jest na w miarę stałym poziomie i dobrze kontrolujesz prędkość, czy tez narty cię niosą w świat. A mamy identyczny zestaw - więc wiesz że można na nich szybko jechać bez strachu, bo są bardzo stabilne.

pozdrowionka

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie pojedzone dziś na Kastlach.

Jazdy dzienne: początek na Efce, wjazd tylko na górę bo czekania 15 min. Identyczna sytuacja z Luxtorpeda, tutaj także 15 min czekania. Sprawdzenie warunu na B- nie jest złe, góra w mleku, ale równo i bez odsypia, z wyjątkiem ścianki pod koniec. Zachęcony wizja nartowania na Zmiji, wziąłem córkę i uderzyliśmy na D. Na początek pierwsza niespodzianka- do kanapy kolejki brak. Druga niespodzianka- na D twardy podkład, ale sam stok z miękka góra, natomiast z boku trasy to już jazda w puchu. Córka ma nartę AM i tak jej się spodobała taka akcja, ze były moment śmigania off- piste. Ja na początek patrzyłem na takie harce spode łba, bo GS się kurzy w bagażniku, warun do długiego ciętego nie za bardzo. Ale spróbowałem raz, spróbowałem dwa i….Alleluja, to jest świetna zabawa. Sam jeździłem po puchu, do tego zamiast zasuwania zacząłem próbować smigu. Czasami rytm jeszcze gubię, ale zabawa przednia. Zaliczyliśmy kilka zjazdów, jadąc Żmija w górę patrzyłem z ciekawości na nieczynna C Fis. Wyglądała dobrze. Dlatego jeden zjazd na C zaliczony- brak kamieni, ziemi czy trawska. W miarę równo i lodowo. Od popowy trasy pod lancami pryzmy śniegu na 2.5M wysokie. Na deser kilka zjazdów na A Fis, pierwsze 300m w mleku, potem było OK. Odcinek w mleku z małymi muldami lub odsypami, potem az na sam dół równo. Tak wiec dziś zaliczyłem wszystkie trasy na CG, łącznie z C. Ciekawostka- na E oraz F jeździli ratraki, co tam się dzieje- dowiemy się wkrótce z informacji na CG.

Sports Tracker wypluł w totalu 30,27km w 3 godz 56 min, Vmax 81.5km/godz. 
 

Nocne jazdy- na początku brak kolejki do Luxtorpedy. Potem czekanie do 3-5min. Jazda na Gorze w mleku, dodatkowo zaczął padać snieg. Trasa się trzymała, na początku muldy, oraz na ściance tez nie było lekko. Tam najbardziej wymagający warun. Pod koniec nartowania kolejka na Lux - na bieżąco. Nartowanie na Kastle- dalej klepie narta przy większych prędkościach, ale można cisnąć długim ciętym. Fajna narta jak stok zacznie popuszczać. 

Sports Tracker wypluł w totalu 29.04km w czasie 2 godz 1 min, Vmax 80km/godz. 

D9EB8E0C-BDDB-4917-ABE8-A77E69CDE80F.jpeg

00F84EE3-5390-4AAE-B9BB-27718ABBDD52.jpeg

0A281F16-DC66-46E9-A92A-346A32CAC046.jpeg

EDDDC931-4C91-4234-94D3-C27BC93EBF3C.jpeg

D9A0BCD7-6DE6-4545-B606-5FECD11A1B00.jpeg

5F4D67F8-A9EB-4F5A-AD2A-75024DC748EA.jpeg

EB70B139-A207-4409-B245-B187BDC1DBB8.jpeg

BB5F02AE-D552-4476-AD13-6D3AD4DA95BF.jpeg

639E6231-CA0F-499F-83C3-1E7764BA02C0.jpeg

B5F1AD1F-09F0-4108-BDD4-A7E96816A574.jpeg

79072B6A-FA99-4FBE-9B24-2E1ED406C672.jpeg

83C15B10-42B7-4445-90F9-7AEF70E7282C.jpeg

62376505-EDDA-40CD-85C3-6CF2BEC90A8A.jpeg

E28318BB-75CD-4EC2-9054-6C7470277CF3.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, ze na dziennych na A w mleku miałem dobra glebę. Przy braku kontrastu wjechałem jadąc nie wolno w muldę, zewnętrzna narta poszła się paść, a ja zrobiłem dwa fikołki ku uciesze obserwatorów z Luxtorpedy. Wstałem, otrzepalem się i pojechalem dalej.

CG jeszcze nie idzie spać. Po Efce? śmiga ratrak, słychać go az w lokum gdzie nocuje. Rodacy korzystają z okazji- dzieci bawią się w salce, a dorośli wciągają browary chłodzone na…zewnątrz. 

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marekbtl napisał:

Grimson - był dzwon, czy też w kolejce Ci ktoś zalazł za skórę? :)

pozdrawiam

Była gruba gleba.

Jechałem sobie spokojnie zjazdem pod Luxtorpeda, z kierunku trasy A na dół wyciągu. Już za skrzyżowaniem z przejazdem na Efke tylko poczułem, ze lecę do tylu. Ułamek sekundy i wyrżnąłem tyłem kasku w glebę, bez szans na reakcje. Prawa narta poleciała, but nie wypiął się z narty tylko zwyczajnie wyleciał z zapiętego wiązania wtf???. Lewa na swoim miejscu. Kijek zgięty jak na focie. Głowa Ok, tylko mam stłuczone kości śródrecza w lewej dłoni plus siniaka na palcu wskazującym.

Wyglada na to, ze na coś wjechałem przy 52 km/godz.

Sprawdziłem zaraz wiazania w serwisie, były OK.

Ale były widoki z Luxtorpedy xD

 

Edytowane przez grimson
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...