Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, grimson napisał:

Tak, poprzednie Head Igs RD 193cm R30 dokonały swojego żywota po ostatniej glebie przy 94km/godz (potem okazało się, ze tylko poprawiłem wcześniejsza naprawę narty). W stajni jest teraz Head e-GS 193cm R30.

Obie w/w wersje nart to FIS

8EFE39F5-995B-468E-AAF7-B3F719FBE89B.jpeg

B7A36014-57C1-4EF5-8AB0-738CFE1BBA85.jpeg

2A228E15-29C4-43EB-BF36-50828B933728.jpeg

Jednak jesteś "dzik", jeśli kiedyś spotkam Cię w ON, to tylko na piwko :) (na koniec dnia oczywiście)

Edytowane przez gabrik
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sstar napisał:

Pojedź normalna droga a potem przez Stronie i git, a nie po górach...

Do Wrocławia jakoś się dokulam jadąc w śniegu 70km/godz po krajówkach. Problem będzie na DK8 do Kłodzka, tam przy białej drodze prędkość przelotowa to 30km/godz, im bliżej CG tym będzie wolniej. Nie widzi mi się spędzenie 4 godzin w aucie w jedna stronę, i identyczny powrót z nart.

6.01.2023 otwierałem sezon i poranna podróż autem wyglądała tak:

B6E55E68-E275-4D89-A1E0-1E600564D769.jpeg

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Narty pilsko napisał:

Na trasę A niema szans tą trasę zawsze późno otwierają gdzieś przed świętami już od paru lat jężdze do CG. Rok temu jak byłem 29 grudnia to jeszcze trasa A chyba była zamknięta.

W zeszłym sezonie A ruszyła 17 grudnia razem z D. No ale potem odwilż zmiotła wszystko (tfu, tfu)  na Dolnym Śląsku tylko Czarnów się utrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grimson napisał:

Rozkminiam mimo wszystko rozpoczęcie sezonu w ten weekend.

Tylko ta pogoda, ma padać śnieg na całej mojej trasie z krainy ziemniaka, aż do CG włącznie. Im bliżej gór tym opady bardziej intensywne. Tak to wygląda dla samej CG:

image.thumb.png.149ff7a75f5b9d6319ed5b1ebbb52568.png

Pamiętaj, że jak pada śnieg to na trasach od razu luźniej się robi a i warunki ciekawsze do jazdy🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Pamiętaj, że jak pada śnieg to na trasach od razu luźniej się robi a i warunki ciekawsze do jazdy🙂

Jak pada białe to posiadacze letnich opon jadą 30km/godz poza terenem zabudowanym. Na DK8 jest cała masa podwójnych ciągłych i zakrętów, nie ma większych szans na jazdę lewym pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, grimson napisał:

Jak pada białe to posiadacze letnich opon jadą 30km/godz poza terenem zabudowanym. Na DK8 jest cała masa podwójnych ciągłych i zakrętów, nie ma większych szans na jazdę lewym pasem.

Miałem na myśli trasy narciarskie😉 jak pada śnieg to od razu frekwencja na nich znacząco spada.

Będziesz miał dużo miejsca żeby się na tych gs rozpędzić 🙂

Edytowane przez ZdolnyŚlązak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, grimson napisał:

Jak pada białe to posiadacze letnich opon jadą 30km/godz poza terenem zabudowanym. Na DK8 jest cała masa podwójnych ciągłych i zakrętów, nie ma większych szans na jazdę lewym pasem.

Eee tam... trza znac zakręty i patrzeć w druga strone znaczy w prawo nawet jak zakręt w prawo... choć jak jest pryzma to powolutku... płynnie... ps najważniejsze aby dotrzeć czas nie tak ważny... ja bym jechał nocą wtedy tylko sarny, lisy i zające... z atrakcji

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Miałem na myśli trasy narciarskie😉 jak pada śnieg to od razu frekwencja na nich znacząco spada.

Będziesz miał dużo miejsca żeby się na tych gs rozpędzić 🙂

Tam będzie kartoflisko podczas opadów śniegu, warto zabrać coś w okolicy 100mm pod butem. GS nie nadaje się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższa temperatura w Kłodzku w listopadzie od 1988 roku:

NAJZIMNIEJSZY OD 13 LAT LISTOPADOWY PORANEK, W KŁODZKU OD 35 LAT
----
Wyjątkowo mroźny listopadowy poranek, w Kłodzku i Legnicy zanotowano najniższe temperatury w tym roku! Było to odpowiednio -15.8°C i -9.1°C. Dla Kłodzka rekord był wyjątkowy - to najniższa temperatura w listopadzie w tym mieście od 1988 roku.  Z kolei w Jakuszycach zanotowano -17.1°C, w Jeleniej Górze -13.8°C, czyli najniżej od 13 lat dla tego miesiąca, w Legnicy tak samo. Na Śnieżce -13.6°C, w Szklarskiej Porębie -12.0°C, w Karpaczu -11.1°C Bardzo mroźno w Kotlinie Kamiennogórskiej i Kłodzkiej: Jawiszów -17.0°C, Mostowice -16.3°C, Czadrów -16.0°C, Leszczyniec -15.4°C, Paprotki i Opawa -14.9°C, Lasówka -14.3°C, Szczytna -14.0°C. W Górach Sowich najzimniej w Jugowie, -16.6°C.
----
Przez kilka kolejnych dni od mrozu nie uciekniemy, choć poranki będą nieco cieplejsze przez większe zachmurzenie. Pojawią się znów opady śniegu, wpierw przelotne od dzisiejszego wieczora, a w piątek/sobotę może tego śniegu spaść więcej. Prognozy jednocześnie twardo stoją za mocnym ociepleniem po 6 grudnia, ale to bardzo odległe terminy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Najniższa temperatura w Kłodzku w listopadzie od 1988 roku:

NAJZIMNIEJSZY OD 13 LAT LISTOPADOWY PORANEK, W KŁODZKU OD 35 LAT
----
Wyjątkowo mroźny listopadowy poranek, w Kłodzku i Legnicy zanotowano najniższe temperatury w tym roku! Było to odpowiednio -15.8°C i -9.1°C. Dla Kłodzka rekord był wyjątkowy - to najniższa temperatura w listopadzie w tym mieście od 1988 roku.  Z kolei w Jakuszycach zanotowano -17.1°C, w Jeleniej Górze -13.8°C, czyli najniżej od 13 lat dla tego miesiąca, w Legnicy tak samo. Na Śnieżce -13.6°C, w Szklarskiej Porębie -12.0°C, w Karpaczu -11.1°C Bardzo mroźno w Kotlinie Kamiennogórskiej i Kłodzkiej: Jawiszów -17.0°C, Mostowice -16.3°C, Czadrów -16.0°C, Leszczyniec -15.4°C, Paprotki i Opawa -14.9°C, Lasówka -14.3°C, Szczytna -14.0°C. W Górach Sowich najzimniej w Jugowie, -16.6°C.
----
Przez kilka kolejnych dni od mrozu nie uciekniemy, choć poranki będą nieco cieplejsze przez większe zachmurzenie. Pojawią się znów opady śniegu, wpierw przelotne od dzisiejszego wieczora, a w piątek/sobotę może tego śniegu spaść więcej. Prognozy jednocześnie twardo stoją za mocnym ociepleniem po 6 grudnia, ale to bardzo odległe terminy.

No i gitara, kolejny dowód na globalne ocieplenie.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG raportuje 75cm ubitego białego na B, oraz 65cm białego na polu narciarskim.

Warun szykuje się przedni.

Wstałem dziś o 4, wyjazd z domu 4.30. Ujechałem 30km, gdzie na białym mogłem jechać max 70km/godz. Ciągłe kontrowanie kierownicą spowodowało, że musiałem niestety zawrócić do domu. Reszta ok 180km trasy przede mną nie wyglądała lepiej na kamerkach GDDKIA.

  • Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Mamy dla Was doskonałą wiadomość! Szykujcie narty i smarujcie deski snowboardowe, bo oto rozpoczynamy sezon narciarski! 🎿🚠
 
Gdzie poszusujecie w najbliższym czasie?
▶ PKL Góra Żar od 2 grudnia
▶ PKL Kasprowy Wierch od 9 grudnia, śledźcie koniecznie profil Kasprowego Wierchu, bo kto wie, co przyniesie Mikołaj! 😉
▶ PKL Gubałówka od 9 grudnia
▶ PKL Mosorny Groń od 16 grudnia
▶ PKL Palenica od 22 grudnia
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęcie sezonu udane.

Przez ostatnie dwa dni piękne Słoneczko i świetne warunki do jazdy.

Szkoła Narciarska Czarna Góra, prowadzi cały czas nabór do pracy w charakterze Instruktora, chętnych serdecznie zapraszamy.

 

Pozdrawiam.

 

20231203_084708.jpg

20231203_090633.jpg

20231204_093224.jpg

plakatPRACA.jpg

Edytowane przez RTS
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maxi69king napisał:

Chcę się wybrać na CG w najbliższy piątek(08.12). Jest szansa chociaż na czarną A do tego czasu ? 

Wczoraj cały dzień sypali na A i C. Z wyciągu wygląda na to, że śniegu jest wystarczająco.

Niemniej moim skromnym zdaniem jeśli uruchomią A to w weekend - frekwencja w tygodniu jest niska, po co ratrakować 2 stoki jak można jednym ogarnąć? Taka jest filozofia ośrodka - tak ją postrzegam.
Może mile zaskoczą? Czas pokaże.
p.s
Z rozmów krzesełkowych ponoć na C/D bardzo miękko w wyniki nasypanego urobku spod wykopu pod Białą Perłę 2. Trochę i się z tym kłócą odpalone armatki na C. Oby nie była to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...