Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś już dużo cieplej. Szkoda dnia na spanie. Budzimy się i ruszamy na spacer/rower do lasu czy parku:)

Wczoraj policja mnie zatrzymała. Oj bo mam siedzieć w domu. Tylko że mieli pecha zatrzymali mnie na mojej drodze. Jak szybko wjechali na prywatną posesję tak szybko znikli. Kurde bo sobie 500 m drogi asfaltowej do domu zrobić nie mogłem. Skoro to asfalt to już droga gminna. Tyle że stoi jak byk znak że to teren prywatny. Po dyskusji z dyzurnym był szybki wypad. Mogą mnie cmoknac jak mówiłem. Gdybym miał piwo to jeszcze na ich oczach bym wypił i do auta żeby bączka zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wojgoc napisał:

Pytanie tylko czy to Holender czy Polak mający papiery holenderskie?

 

Tyś to richtig naszkryfloł chopie? Jo Cie prosza! Ciebie chyba gipsdeka nie dekiel pizła!

image.jpeg.8f9c47549d4e0c4e018119b73aa5fc4f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, waldek~ napisał:

Ponieważ znacie się na ośrodkach narciarskich, wirusach, to zakładam że na prawie również. I kto odpowie na pytanie na jakiej podstawie prawnej zostaliście pozamykani w domach, bo nie mogę nigdzie tego znalesc.

Konstytucja tego zabrania. Jeśli rząd nie wprowadzi stanu ....... to każdy mandat jest w sądzie do podważenia. Pytanie czy to będzie sąd pisiurowy czy niezależny jest otwarte. Ten pierwszy to i tak Ci dołoży.

Edytowane przez Marcin33
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin33 napisał:

Konstytucja tego zabrania. Jeśli rząd nie wprowadzi stanu ....... to każdy mandat jest w sądzie do podważenia.

Mandat to jedna sprawa, ale pozamykanie ludzi w domach i wygaszenie gospodarki według mnie jest nie zgodne z prawem, czyli rząd łamie prawo, chyba że są jakieś inne przepisy, ale nie mogę ich znalesc.

Edytowane przez waldek~
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, waldek~ napisał:

Mandat to jedna sprawa, ale pozamykanie ludzi w domach i wygaszenie gospodarki według mnie jest nie zgodne z prawem, czyli rząd łamie prawo, chyba że są jakieś inne przepisy, ale nie mogę ich znalesc.

Tak są. Ustawy z 2008 roku. Jednak dotyczy osób zarażonych. Tu mamy ograniczenie swobód obywatelskich wszystkich. Tego zabrania konstytucja chyba że zostanie wprowadzony stan ...... Jednak że nie został to mogą i Ciebie i mnie pocałować w d...... Narazie to mogą Cię poprosić. Obecnie mamy zalecenia. Jednak jeśli to co mamy teraz czyli stan klęski żywiołowej zostanie wprowadzony to już mogą prawie wszystko. Nawet nakazać by restauracja x gotowała posiłki dla np lekarzy czy CPN y dawał (za darmo) pogotowiu czy wojsku paliwo.

Edytowane przez Marcin33
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marcin33 napisał:

Tak są. Ustawy z 2008 roku. Jednak dotyczy osób zarażonych.

USTAWA z dnia 5grudnia 2008r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Polecam lekturę Rozdziału 8. (Art.46-Art.48)

Zobaczysz, że wszystko odbywa się w zgodzie z prawem. Ustawa obowiązuje od 12 lat. Nikt nie zaskarżył jej do Trybunału Konstytucyjnego, więc obecne wywody prawników o jej rzekomej niekonstytucyjności są łagodnie mówiąc śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin33 napisał:

Konstytucja tego zabrania. Jeśli rząd nie wprowadzi stanu ....... to każdy mandat jest w sądzie do podważenia. Pytanie czy to będzie sąd pisiurowy czy niezależny jest otwarte. Ten pierwszy to i tak Ci dołoży.

widzę, że uważnie śledzisz prawniczy bełkot szalonego quasimodo .... 

 

image.png.63f4b36752e13edd1283bf7ff4f27e25.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Nie warto. 105 osób nie wyleczonych, 15 nadal w stanie ciężkim.

humanitaryzm mówi-nie warto, 3 prawda mówi-opcja Szwedzka jest ekonomicznie uzasadniona, chociaż brutalna dla części społeczeństwa, jednak rozwiązuje główny problem starzejącego się społeczeństwa Europy zachodniej ... zwłaszcza skandynawia ma z tym problem i wcale mnie nie dziwią rozwiązania królestwa Szwecji-niestety, my jednak solidarnie pozostańmy przy naszej polskiej drodze i zadbajmy o naszych rodziców, dziadków, sąsiadów i... wrogów!

 

Zdrowia życzę wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fredek321 napisał:

USTAWA z dnia 5grudnia 2008r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Polecam lekturę Rozdziału 8. (Art.46-Art.48)

Zobaczysz, że wszystko odbywa się w zgodzie z prawem. Ustawa obowiązuje od 12 lat. Nikt nie zaskarżył jej do Trybunału Konstytucyjnego, więc obecne wywody prawników o jej rzekomej niekonstytucyjności są łagodnie mówiąc śmieszne.

ciekawsze jest pytanie, czy wobec zakazu zgromadzeń w czasie epidemii, nie łamią w tym swoim amoku obowiązującego prawa, organizując dzisiejsze Corona Party przy Wiejskiej, to by było dopiero interesujące, gdyby wybrańcy narodu okazali się krytycznym epicentrum rozprzestrzenienia zarazy po kraju... Ilu docelowo może zarazić 460 zainfekowanych w 30 dni?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek321 napisał:

W Szwecji działa całkiem nieźle, ale w Szwajcarii już nie. Nie potrafię powiedzieć dlaczego. Nawyki? Styl życia? Klimat? Podtyp wirusa????

Skandynawowie nie są nazbyt towarzyscy, samoizolację maja we krwi, to dla nich nic nowego, być może to jest przyczyną słabego rozprzestrzeniania się zarazy w krajach skandynawskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin33 napisał:

Dziś planuję grila. Może macie jakiś fajny przepis na pieczarki.

Wiem jak zrobić dobre pieczarki na patelni: Do jajka dodajesz sól i pieprz. Kapelusze obtaczasz w jajku, potem w mące. Smażysz kilka minut raz z jednej raz z drugiej. 

Ale na grilla nie wiem, bo nie próbowałem.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fredek321 napisał:

USTAWA z dnia 5grudnia 2008r.o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Polecam lekturę Rozdziału 8. (Art.46-Art.48)

Zobaczysz, że wszystko odbywa się w zgodzie z prawem. Ustawa obowiązuje od 12 lat. Nikt nie zaskarżył jej do Trybunału Konstytucyjnego, więc obecne wywody prawników o jej rzekomej niekonstytucyjności są łagodnie mówiąc śmieszne.

Przeczytaj to jeszcze raz. Nic tam nie ma o zakazie wychodzenia z domu. Jest tylko ogolnik o dostosowaniu się do wprowadzonych nakazów. Jednak te nakazy nie mogą łamać konstytucji. Za chwilę napiszesz że rozporzadzenie jest ważniejsze niż konstytucja. Jeśli chcą wprowadzić to co teraz należy ogłosić stan klęski żywiołowej. Wtedy ograniczenie w przemieszczaniu jest zgodne z konstytucją.

Swoją drogą prezes boi się przyjść dziś do pracy ale każe nam iść na wybory. Tysiące ludzi chodzi do pracy ale biedny prezes boi się do niej przyjść. Straszne. Przecież jak mówił w Polsce jest normalnie. Czego się tak starzec boi??

P.S. ustawa jest zgodna rozporządzenie juz nie.

Edytowane przez Marcin33
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcin33 napisał:

Przeczytaj to jeszcze raz.

Art.46.1. Stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii na obszarze województwa lub jego części ogłasza i odwołuje wojewoda, w drodze rozporządzenia, na wniosek państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.2.Jeżeli zagrożenie epidemiczne lub epidemia występuje na obszarze więcej niż jednego województwa, stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii ogłasza i odwołuje, w drodze rozporządzenia, minister właściwy do spraw zdrowia w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw administracji publicznej, na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego.3.Ogłaszając stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii, minister właściwy do spraw zdrowia lub wojewoda mogą nałożyć obowiązek szczepień ochronnych na inne osoby niż określone na podstawie art.17 ust.9 pkt2oraz przeciw innym zakażeniom i chorobom zakaźnym, o których mowa wart.3 ust.1.4.W rozporządzeniach, o których mowa w ust.1 i2, można ustanowić:1)czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,2)czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych,3)czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy,4)zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,5)obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich wiąże się z funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych, usługowych, handlowych lub innych obiektów,6)nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznych, obowiązek przeprowadzenia szczepień ochronnych, o których mowa w ust.3, oraz grupy osób podlegające tym szczepieniom, rodzaj przeprowadzanych szczepień ochronnych–uwzględniając drogi szerzenia się zakażeń  i chorób zakaźnych oraz sytuację epidemiczną na obszarze, na którym ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego lub stan epidemii.5.Rozporządzenia, o których mowa w ust.1 i2, są:1)niezwłocznie ogłaszane w odpowiednim dzienniku urzędowym, zgodnie z przepisami o ogłaszaniu aktów normatywnych;2)wchodzą wżycie z dniem ogłoszenia.

 

Czego nie zrozumiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny dowód na to że Polska Służba Zdrowia już upadła

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,helsinska-fundacja-praw-czlowieka--walka-z-koronawirusem-nie-moze-odbywac-sie-kosztem-innych-chorych,artykul,75459915.html

Przykład kolegi jeszcze. Zona dostała Udar. Została wypisana wczoraj bez prawa do rehabilitacji. Została tylko poinformowana że jedyny szpital został przekształcony w zakazny i musi czekać w domu aż wszystko wróci do normy. Zamiast wrócić do pracy pewnie pójdzie na rente.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasowe. Czyli co przedłużanie w nieskończoność?? To czasowe ale czemu ograniczenia które miały trwać czasowo do tej niedzieli zostały nagle zaostrzone i przedłużone czasowo do wielkiej soboty. Czasowo znów czasowo zostanie zaostrzone i na kolejny czas??

Słowo klucz czasowe. Nie nieskończone.

Edytowane przez Marcin33
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fredek321 napisał:

.W rozporządzeniach, o których mowa w ust.1 i2, można ustanowić:1)czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,

Sposób przemieszczania się, to np. piechotą, autobusem (z ograniczeniem ilości pasażerów lub nie), w grupach o ilości osób nie większej niż, rowerem, samochodem osobowym itp.

Ale nie po bułki do sklepu, na spacer, na myjnie umyć samochód. - To jest cel / powód / przyczyna - przemieszczania się a nie sposób. Nigdzie nie ma mowy, że można to ograniczyć w czasie epidemii. Ja np. chciałbym poszwędać się cały dzień po mieście, żeby nowe buty rozchodzić, w dozwolony sposób (spacerując samotnie). Wolno mi podając prawdziwą przyczynę spaceru i nie narażając się na mandat?

W poprawce do rozporządzenia jest ograniczenie przemieszczania z wyjątkiem takiego w celach ... tam wymienionych. Nie ma na to zgody w ustawie o epidemii, nie ma nawet w ustawie o stanie wyjątkowym, bo tam można robić wiele ograniczeń, w określonych godzinach, na określonych obszarach, zakaz całkowity opuszczania określonych miejsc, ale nie zakaz przemieszczania się w określonych celach.

 

Edytowane przez Szymon_K
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fredek321 napisał:

Tak

„§ 3a. 1. W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze,

z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu: 1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych; 2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, tej osoby, osoby jej najbliższej w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1950 i 2128), a jeżeli osoba przemieszczająca się pozostaje we wspólnym pożyciu z inną osobą – także osoby najbliższej osobie pozostającej we wspólnym pożyciu, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;

Ten pogrubiony tekst nie miał prawa znaleźć się w tym rozporządzeniu i sam ten zapis jest już niezgodny (bez względu na to jak w praktyce będzie egzekwowany).

Poza tym należałoby dowieść, że pojechanie na myjnie, czy włóczenie się po mieście bez celu jest "zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego".

W praktyce zapewne będzie to mandat, którego ewentualnie można nie przyjąć i próbować tłumaczyć się przed sądem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szymon_K napisał:

Poza tym należałoby dowieść, że pojechanie na myjnie, czy włóczenie się po mieście bez celu jest "zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego".

W praktyce zapewne będzie to mandat, którego ewentualnie można nie przyjąć i próbować tłumaczyć się przed sądem.

W praktyce jak będziesz spacerował sam, to nikt Cię o nic nie zapyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...