Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Cześć , może odgrzewam kotleta, ale wszystkie wątki jakie znalazłam na temat rolek terenowych są delikatnie mówiąc zabytkowe 😁. Szukam alternatywy na lato, zaintrygowały mnie nartorolki z racji braku solidnego asfaltu w okolicy. Dysponuje sporym potencjałem : dziurawych asfaltów, względnie ogarniętych dróg szutrowych i całą masą leśnych ścieżek. Asfalt przyzwoity należy do drogi krajowej z ruchem ponadprzeciętnym, co wyklucza zwykle rolki. 

Czy jest tu może ktoś co wie coś, a może nawet więcej w temacie? Do najbliższych wypożyczalni ok 200km, wiec sprawdzenie na żywym organizmie dość trudne. 

Kuszą mnie bardzo jako załatanie niedosytu nart w sezonie zimowym. Poproszę o opinie.

pozdrawiam

Kama

17 godzin temu, KamaG napisał:

😁Dysponuje sporym potencjałem : dziurawych asfaltów, względnie ogarniętych dróg szutrowych i całą masą leśnych ścieżek. 

To są super warunki na ... rower B|

• Like 1

Rower jest, używany😁, tylko mi latem tych nart brakuje. A najgorzej jest teraz, kiedy jeszcze został niedosyt po zimie🤭, za dużo czasu chyba na kombinowanie mam.

20 minut temu, KamaG napisał:

Rower jest, używany😁, tylko mi latem tych nart brakuje. A najgorzej jest teraz, kiedy jeszcze został niedosyt po zimie🤭, za dużo czasu chyba na kombinowanie mam.

Jeszcze się zima nie skończyła. Chyba nawet w Górach Świętokrzyskich nie. :)

Posted (edited)

zima wygląda teraz tak w okolicy 😁, właśnie przewietrzyłam rower, niby krótka wycieczka a dziecek i pies prawie umarłe 😬, młody tłumaczy ze to po zimie 😜

IMG_20210313_141841.jpg

IMG_20210313_134131.jpg

Edited by KamaG
  • 1 month later...

Hej, a może ktoś zna jakąś wypożyczalnię takiego sprzętu? Może lepiej spróbować najpierw na żywo i zweryfikować wyobrażenia. Jakoś mało jest ludzi jeżdżących pasjami na nartorolkach, albo ja nie umiem znaleźć 

2 godziny temu, KamaG napisał:

Hej, a może ktoś zna jakąś wypożyczalnię takiego sprzętu? Może lepiej spróbować najpierw na żywo i zweryfikować wyobrażenia. Jakoś mało jest ludzi jeżdżących pasjami na nartorolkach, albo ja nie umiem znaleźć 

Poproś o opinię @Marxx74, większego specjalisty od rolek na forum nie znam. I nie przejmuj się nawet jak będzie zaprzeczał... W temacie nart też oczywiście kopalnia wiedzy...

• Thanks 1
18 minut temu, marionen napisał:

Poproś o opinię @Marxx74, większego specjalisty od rolek na forum nie znam. I nie przejmuj się nawet jak będzie zaprzeczał... W temacie nart też oczywiście kopalnia wiedzy...

Jakby Marek nie miał czasu to:

nartybiegowe.info

nartorolkowy.pl

nartorolki.com.pl

krakowsport.pl

nartorolki.pl

• Like 1
  • Thanks 1

@marionen - ale zaprzeczać lubię ;) .. wyczerpałeś linkownię o jakiej bym pomyślał - może jeszcze rollski.pl i skiking.pl

@KamaG Terenowe rolki jedynie widuję z daleka. Coś mi po głowie chodzi, że częsta opcja 150mm koła nie sprawdzała się szczególnie rewelacyjnie w "terenie" <-szutry itd. wyraźnie ustępując 200mm.  

W Warszawie i okolicy organizowane są zajęcia z opcją wypożyczenia sprzętu - może odezwij się do tej ekipy, dyscyplina mocno niszowa a świat mały, być może znają kogoś w Twojej okolicy kto pomoże spróbować .. namiar z FB Towarzystwo Narciarskie Biegówki Wesoła | Facebook

Pozdrawiam,

M.

• Like 1
  • Thanks 1

Jeśli szukałbyś w okolicach Trójmiasta (nie wiem skąd jesteś), to można wypożyczyć tutaj:

https://web.facebook.com/RollSkiTour/?ref=page_internal

O ile na zwykłych rolkach robiłem kilkadziesiąt kilometrów, to na terenowych z kijkami, po zaledwie kilku kilometrach myślałem, że wyzionę ducha 😁 Kondycyjnie to jest przepaść i jak ktoś śmiga na zwykłych i myśli, że tu też będzie banał, to się może srodze zawieść :D Oczywiście waga rolek robi swoje. No i absolutnie nie porównywałbym poziomu wysiłku do roweru. Góra pracuje tu tak intensywnie, że wręcz słychać jak siły z gwizdem ulatują. A jak oni jeżdżą po leśnych ścieżkach, to dla mnie jakaś magia. Ja na parkowej szutrówce miałem problem. Przygoda była jednorazowa, ale mocno się zastanawiam żeby do tego wrócić. Podobało mi się, że tak mnie wykończyły fizycznie a to znaczy, że potencjał podniesienia w ten sposób kondycji jest ogromny.

• Like 2

Dzięki @kuzon co prawda to nie moje okolice (ja - świętokrzyskie, Starachowice) ale może na jakiś wyjazd wakacyjny się przyda 😊

Właśnie zwykle rolki jakoś niekoniecznie (za szybkie, za wywrotne) terenowe mi się jakieś bardziej stateczne, turystyczne wydają, takie odpowiedniejsze dla "starszej pani" 😉

Tak sobie patrząc na zaczynających przygodę z terenowymi - mniej wywrotne tak, męczące tak, mało turystyczne bo siły uciekały jak z dziurawego balonika z braku techniki .. ale ja się nie znam .

Życzę powodzenia, kibicuję i chętnie przeczytam refleksje po Twoich próbach.

Pozdrawiam,

M.

W szeroko rozumianej Twojej okolicy bywamy przy S7 na serwisówkach w  Zaleziance, ale jak przyjdzie Ci do głowy inny ciekawy asfalt to chętnie sprawdzę - byle było gdzie hamować ;). Każda podpowiedź co do asfaltu cenna - stok treningowy na szpital zamieniono. 

@mario33 - odniosłem się do zamknięcia "korony" i bram Stadionu Narodowego. W ramach czarnego humoru - treningi na narodowym możliwe są obecnie jedynie ze skierowaniem i pozytywnym wynikiem testu ... co przy rozmaitych perypetiach i ograniczeniach na Agrykoli temat treningów pod inline alpine utrudnia - ale się nie poddajemy ;)

Pozdrawiam,

M.

• Haha 1