Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ultralight Bikepacking - rowerem z lekkim bagażem


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam wątek odnośnie lekkiego pakowania na rower.

Możemy to opisywać minimalistyczne listy sprzętu. Podawać namiary na firmy szyjące torby lub wykonujące nietypowe bagażniki.

Proponuję przedstawiać tu wszelkie patenty, dzięki którym można zaoszczędzić wagę i miejsce.

Jest tu również miejsce dla tradycyjnych bagażników i sakw, ale oczywiście w ultralekkim wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarioJ napisał:

To ja szukam do hardtaila crossa dobrej podsiodłówki 14l.

Znalazłem coś takiego, rzeczywiście widać że dobry produkt jest drogi.

Apidura Expedition Saddle Pack 14L https://sklepzrowerami.pl/19526-sakwa-apidura-expedition-saddle-pack-14l.html

albo raczej 9-10l, 

coś tańszego i równie dobrego (ze stelażem wewnętrznym) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarioJ napisał:

To ja szukam do hardtaila crossa dobrej podsiodłówki 14l.

Znalazłem coś takiego, rzeczywiście widać że dobry produkt jest drogi.

Apidura Expedition Saddle Pack 14L https://sklepzrowerami.pl/19526-sakwa-apidura-expedition-saddle-pack-14l.html

 

Wyraźnie tańsze są sakwy Meridy (21 l) i Ortlieb (11 l) ale nie ma tam 14 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Ultralight Bikepacking - rowerem z lekkim bagażem
22 godziny temu, MarioJ napisał:

To ja szukam do hardtaila crossa dobrej podsiodłówki 14l.

Znalazłem coś takiego, rzeczywiście widać że dobry produkt jest drogi.

Apidura Expedition Saddle Pack 14L https://sklepzrowerami.pl/19526-sakwa-apidura-expedition-saddle-pack-14l.html

 

Ciekawe czy komuś udało się kupić taką sakwę za cene ponad 1000zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2021 o 23:12, MarioJ napisał:

To ja szukam do hardtaila crossa dobrej podsiodłówki 14l.

Znalazłem coś takiego, rzeczywiście widać że dobry produkt jest drogi.

Apidura Expedition Saddle Pack 14L https://sklepzrowerami.pl/19526-sakwa-apidura-expedition-saddle-pack-14l.html

 

Cześć

Myślę (wiem nie pomagam), że to najgorszy okres na kupowanie tego typu osprzętu. Ze względu na modę ceny są wywindowane kosmicznie. to jak ze sprzętem tourowym rok temu niestety.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2021 o 23:12, MarioJ napisał:

To ja szukam do hardtaila crossa dobrej podsiodłówki 14l.

Znalazłem coś takiego, rzeczywiście widać że dobry produkt jest drogi.

Apidura Expedition Saddle Pack 14L https://sklepzrowerami.pl/19526-sakwa-apidura-expedition-saddle-pack-14l.html

 

Jak chcesz dobre, ale tańsze, to polecam sakwy od Gianta. Dostałem cały zestaw na MRDP i dały radę! Nic nie przemokło choć warunki atmosferyczne miałem wręcz fatalne. Dużą zaletą jest ich niska waga, jak się je bierze do ręki, to jakby były z papieru. Natomiast wadą każdej podsiodłówki jest kiwanie się na boki. Przetestowałem ich kilka i niestety zawsze trochę gonią. Czy jest coś lepszego? Pewna firma, chyba w Anglii (mam to gdzieś zapisane) robi fajny karbonowy bagażnik z dedykowaną torbą. Jest też tańsza wersja Alu i to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Niestety nawet w najtańszej wersji kosztuje grubo ponad 1000 zł!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Pewna firma, chyba w Anglii (mam to gdzieś zapisane) robi fajny karbonowy bagażnik z dedykowaną torbą. Jest też tańsza wersja Alu i to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Niestety nawet w najtańszej wersji kosztuje grubo ponad 1000 zł!

 Bagażnik 2 tyś, w moim wypadku bagażnik byłby droższy niż rower :)

https://www.tailfin.cc/product/seat-packs/aeropack-alloy/

https://www.skionline.pl/forum/topic/31849-rower-uniwersalny/?do=findComment&comment=355481wolf-001.jpg

 

Tu bagażnik @Bumer

IMG_20210909_114801.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Spiochu napisał:

Czego nie rozumiesz?

Pedały mają ostre piny (platformy, SPD nie używam).

Cienkie spodnie membranowe, drą się od takich ostrych rzeczy. Musiałyby być pancerne czyli wielkie i ciężkie, żeby wytrzymać kontakt z pinami.

Nie jest możliwe nigdy nie zawadzić nogą o piny.

Cześć

Brachu, jeżdżę od zawsze na platformach, już chyba koło 30000-35000 km. Jakby było tak jak piszesz to powinienem mieć poorane nogi, a nie mam, powinienem mieć podarte wszystkie spodnie - a nie mam. Skończ z teoretyzowaniem Piotrze a po prostu zacznij jeździć.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, surfing napisał:

To jest właśnie to! Drogie, ale pasuje do dobrego roweru i jest wystarczająco pojemne. To będzie mój następny zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Brachu, jeżdżę od zawsze na platformach, już chyba koło 30000-35000 km. Jakby było tak jak piszesz to powinienem mieć poorane nogi, a nie mam, powinienem mieć podarte wszystkie spodnie - a nie mam. Skończ z teoretyzowaniem Piotrze a po prostu zacznij jeździć.

Pozdrowienia

Taa. Na nartach tez sa tacy co nie niszcza nogawek krawedziami. Mnie zastanawia czy oni w ogole jezdza. Ja mam pociete narty, wiazania, buty i nogawki nawet najbardziej pancernych i dopasowanych spodni.

Jesli chodzi o rower to o piny zawadzilem kilka razy juz na pierwszej wycieczce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, johnny_narciarz napisał:

To jest właśnie to! Drogie, ale pasuje do dobrego roweru i jest wystarczająco pojemne. To będzie mój następny zakup. 

Cześć

Maciek, kumpel ma taki model i nie jest do końca zadowolony. Drogi jak cholera, dość delikatny. Mocowanie wysoce upierdliwe - na to narzeka najbardziej. Tam są takie specyficzne małe tulejki mocujące, które lubią się gubić...

Za to w podróży bez zarzutu. Przejechał Pomorską w dobrym tempie, bez najmniejszych problemów a tam sporo dziur, skakania i takich różnych...

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Spiochu napisał:

Czego nie rozumiesz?

Pedały mają ostre piny (platformy, SPD nie używam).

Cienkie spodnie membranowe, drą się od takich ostrych rzeczy. Musiałyby być pancerne czyli wielkie i ciężkie, żeby wytrzymać kontakt z pinami.

Nie jest możliwe nigdy nie zawadzić nogą o piny.

A skóra się nie drze? Tak wiem, portki trzeba cerować a skóra sama się zarasta. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

Ten mój bagażnik mogę polecac. Jego zaletą jest szybki montaż i demontaż, bo jest na śruby zaciskowe. Poza tym jest dość lekki bo aluminiowy. Nie woziłem na nim ciężarów, max 10 kg z bazaru, na krótkim odcinku i dobrej drodze. Nie mam zastrzeżeń. Co się zaś tyczy torby, to to jest badziewi z Lidla. Syf, nie polecam. Kupiłem te torby przez internet bez sprawdzania. W komplecie były 2 szt, jednej się już pozbyłem na rzecz kumpla. Mam takie mieszane uczucia, bo to dobry kumpel i nie zasłużył sobie abym go takim g.... traktował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...