Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Sławek Nikt napisał:

10 złotych taniej od ceny ... 

Maks.

Ze znanych mi stacji w PL tylko u Pingwina są sensowne zniżki na dziecko. Z tym, że te zniżki są w odniesieniu do cholernie wysokich cen regularnego karnetu.

Ale my nie o tym. Dzięki za relację. Też mam nastoletnią córę, która jeszcze chce ze mną jeździć. Co więcej, chyba naprawdę to lubi, co podnosi mnie nieco na duchu😉

Edytowane przez tresor
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtekM napisał:

Też się cieszę. Ma już prawie 18 lat 😱

Na marginesie - karnet na Ost Tirol dla młodzieży do 18 lat jest ze zniżką 50%. Ciekawe jaką zniżkę córka miałaby w Polsce? 🤔

Dzięki za info, mój przebił już 15 lat i praktycznie ostatni raz jedziemy z jakąkolwiek zniżką. W większości jest do 16 lat. A ten jeśli honoruje zniżki do 18-go roku, będzie super.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marekbtl napisał:

Dzięki za info, mój przebił już 15 lat i praktycznie ostatni raz jedziemy z jakąkolwiek zniżką. W większości jest do 16 lat. A ten jeśli honoruje zniżki do 18-go roku, będzie super.

pozdro

Tak, karnet Ski Hit. W tym roku dla urodzonych w 2005 roku był za 50%, więc nawet więcej niż 18 lat. Zakładam, że w przyszłym roku będzie to rok 2006, więc moja córka też się jeszcze wtedy załapie rzutem na taśmę. Dla młodszych był za friko.

Dodatkowo Pani w kasie była miła. Zapomniałem paszportu córki w pokoju i wystarczyło, że na drugi dzień przyniosłem do kasy i nie anulowali zniżkowego karnetu dla córki.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marekbtl napisał:

Victor - takie ośrodki trzeba od czasu do czasu odwiedzać, bo potem wszystkie inne wydają się puste. Ja mam Białkę, jest się gdzie szkolić ;)

pozdro

Pełna zgoda 😉 o takich tłumach na trasach jak z relacji kolegi trzeba napawać się do syta i raczej trzeba wybierać kameralne ON  bo te oszałamiające pustki jak z powyższych filmach z Ischgl zastałem również w sylwestrowym wyjeździe do L2A 

tu większość walczy o życie choć trasa niebieska to tak niskiego poziomu narciarstwa nigdzie nie widziałem,choć jeszcze mało widziałem 

IMG_0560.jpeg
 

tu warto sobie powiększyć zdjęcie 

IMG_0559.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużych ośrodkach, ale również średnich na koniec dnia, przy wąskich gardłach, bądź nielicznych trasach zjazdowych na sam dół dzieje się horror, podobny lub jeszcze mocniejszy jak w zamieszczonych przez @Victor i @WojtekM filmikach, zdjęciach. Tysiące narciarzy zjeżdżających w tej samej godzinie do miasteczka.

Sam osobiście spotkałem się z takim zjawiskiem w (tak na szybko z pamięci): Ischgl, Solden, Hochzillertal, Zillertal Arena, Hintertux, Serfaus Fiss Ladis.

Ludzie pchają się na te trasy, a przecież mają alternatywę zjazdu gondolą.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WojtekM napisał:

Dzieci z roczników 2018-2024 za friko.

Młodzież urodzona nie wcześniej niż 2005 - 50%. Czyli nawet 18-latkowie.

https://www.gg-resort.at/en/prices/ski-pass-prices/

Dzięki, już doczytałem. A jak z miejscówkami? Ja nie jestem typem zwiedzacza, mnie wystarczą 2-3 fajne trasy i mogę je tłuc tydzień ;). Dojazd do stacji nie stanowi dla mnie problemu. Generalnie to stacjonuję w Austrii w Gerlitzen. Bardzo fajne mamy spanie (od lat) - tanie. Super baza wypadowa do Nassfeld, Gerlitzen (tuż pod gondolą - może kilometr), Badklaim, nawet na Moltka nie jest daleko. Mnie te rejony pasują, jest blisko - dla mnie wypas. Ponadto zawsze syna zgarniamy z obozu po drodze, żeby nie wracał do KRK, metę mają w St. Lambrecht - 2h od Gerlitzen. Teraz (jak poprzednio) płacę juz po sporych podwyżkach w ostatnim czasie 550 EUR za 4 osobowy apartament z basenem. Bez wyżywienia. Cena przyzwoita. 8 noclegów.

pozdro

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marekbtl napisał:

jak z miejscówkami

W Matrei znajdziesz bez problemu. W Kals pewnie też, blisko gondol. Tych fajnych tras jest w ośrodku więcej niż 3 🙃, a bawet jak Ci się znudzi, to możesz podjechać na polecany na forum St. Jakob na tym samy karnecie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WojtekM napisał:

W Matrei znajdziesz bez problemu. W Kals pewnie też, blisko gondol. Tych fajnych tras jest w ośrodku więcej niż 3 🙃, a bawet jak Ci się znudzi, to możesz podjechać na polecany na forum St. Jakob na tym samy karnecie.

W przyszłym sezonie będę tam szukał, bo już w tym mam zapłacone Gerlitzen. Mimo iż mój młody się jeszcze załapie na zniżkę bo taki psikus nam zrobił 01.04 ;) się urodził. Więc po sezonie - i dobrze. Generalnie to jeździmy paką znajomych - więc musze innych namówić na zmianę miejsca. Trzeba czegoś szukać na 20 osób, a czasami i więcej. 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WojtekM napisał:

Kanapy są wyprzęgane, z osłonami i podgrzewane - przynajmniej te dwie u góry. Było jednak na tyle ciepło, że podgrzewanie było zbyteczne - chociaż działało.

Dodam, że od strony Kals osłonę ma tylko Glocknerblick (nowa,  szybka 6-ka) a pozostałe 2 krzesła niestety nie. Jest to zdecydowany minus bo chcąc się dostać na górę mega fajnej trasy 17 jesteśmy skazani na wolne, nieosłonięte krzesło Blauspitz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marboru napisał:

W dużych ośrodkach, ale również średnich na koniec dnia, przy wąskich gardłach, bądź nielicznych trasach zjazdowych na sam dół dzieje się horror

 

dlatego sprytni jeżdżą do małych 😉Pozdrawiam ze Skiworld Arnthal.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marboru napisał:

W dużych ośrodkach, ale również średnich na koniec dnia, przy wąskich gardłach, bądź nielicznych trasach zjazdowych na sam dół dzieje się horror, podobny lub jeszcze mocniejszy jak w zamieszczonych przez @Victor i @WojtekM filmikach, zdjęciach. Tysiące narciarzy zjeżdżających w tej samej godzinie do miasteczka.

Sam osobiście spotkałem się z takim zjawiskiem w (tak na szybko z pamięci): Ischgl, Solden, Hochzillertal, Zillertal Arena, Hintertux, Serfaus Fiss Ladis.

Ludzie pchają się na te trasy, a przecież mają alternatywę zjazdu gondolą.

W Ischgl mają nie tylko alternatywę w postaci zjazdu gondolą, ale świetne i prawie zawsze puste trasy z sąsiedniego wzniesienia, na które wystarczy wjechać jedną kanapą. Stamtąd prowadzą aż 4 różne zjazdy: nr 4, 5, 5a, 7. 

Aczkolwiek, mimo wszystko, nie ma to jak sąsiednie Kappl. W Ischgl, już zakładając narty o 9 rano na Idalp, widać po śniegu, że każdy metr kwadratowy zdążył być już przejechany przez tysiące narciarzy. A gdy się potem trafia do Kappl, to zupełnie inny świat - puste "wstążki", wijące się wśród dziewiczego śniegu i ta cisza wokół...

Dlatego doskonale rozumiem tych, którzy zamiast Grossglockner, radzą pojeździć po sąsiednich Sillian, St.Jakob czy Zettersfeld w Lienz, by poczuć różnicę (choć GG Resort pewnie nie jest aż tak zatłoczony).

Edytowane przez koliber
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marboru napisał:

W dużych ośrodkach, ale również średnich na koniec dnia, przy wąskich gardłach, bądź nielicznych trasach zjazdowych na sam dół dzieje się horror, podobny lub jeszcze mocniejszy jak w zamieszczonych przez @Victor i @WojtekM filmikach, zdjęciach. Tysiące narciarzy zjeżdżających w tej samej godzinie do miasteczka.

Sam osobiście spotkałem się z takim zjawiskiem w (tak na szybko z pamięci): Ischgl, Solden, Hochzillertal, Zillertal Arena, Hintertux, Serfaus Fiss Ladis.

Ludzie pchają się na te trasy, a przecież mają alternatywę zjazdu gondolą.

To nie honorowo. Choć skończyć wcześniej może też dyshonor.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

choć GG Resort pewnie nie jest aż tak zatłoczony).

Zobacz na moje zdjęcia i film. Choć przyznaję, że momentami był większy tłok - szczególnie na trasach wiodących w kierunku Matrei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 11:42, WojtekM napisał:

Tak, karnet Ski Hit. W tym roku dla urodzonych w 2005 roku był za 50%, więc nawet więcej niż 18 lat. Zakładam, że w przyszłym roku będzie to rok 2006, więc moja córka też się jeszcze wtedy załapie rzutem na taśmę. Dla młodszych był za friko.

Dodatkowo Pani w kasie była miła. Zapomniałem paszportu córki w pokoju i wystarczyło, że na drugi dzień przyniosłem do kasy i nie anulowali zniżkowego karnetu dla córki.

Ja mam sezonowy topskipass.at kupiony ma początku grudnia 1350e 2+1 ważny od października do końca maja. Tutaj przy dwóch rodzicach dzieci są za free, jedno albo dwa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odwiedziłem dzisiaj ten ośrodek, trochę bez przygotowania bo bergfex rzucił 11h słońca. Do 13 było zero, ach te bergfeksy:)

Plan był prosty do 13 żona jeździ od 13 ja. 

Miałem jeden cel pojeździć z młodym na sankach bo trasa saneczkowa na mapie wygląda super i jest obsługiwana przez gondole:)

Życie jak zawsze pokazało swoje, muldy na trasach po 50-70cm, ale to nic celem były sanki.... na trasie saneczkowej o szerokości ratraka ZJEŻDŻA NA NARTACH 1000 osób na godzinę. Tak więc nawet nie spróbowałem, żeby nie narażać dziecka.

PODSUMOWUJAC KALS AM GROSSGLOCKNER TRASA SANECZKOWA 15A TOTALNA PORAŻKA, SZKODA CZASU. Piszę informacyjnie gdyby ktoś na nią liczył.

Dzień uratował heiligenblut na który szybko się przegrupowałem. 2,5h zrobiło robotę ale to w drugim temacie.

 

 

20240307_120824.jpg

20240307_120819.jpg

20240307_112911.jpg

20240307_121031.jpg

  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...