Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Idealne auto dla narciarzy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kolorowy napisał:

Trzeci zimowy sezon za fotelem w tej maszynie, ale pierwszy wypad z bagażnikiem na dachu.

Komfort lepszy, narty i buty do bagażnika = brak wilgoci w samochodzie od sprzetu.

Jazda z bagażnikiem na dachu dość ciężka powyżej 120km\h

 

IMG_5718.jpeg

Ja w moim G31 Touring bez problemu  buty w bagazniku i 150 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, artix napisał:

Jezdzilem  A4 Quattro  2.0 TDI 177 z boxem na dachu . Puttgarden-Brixen. Cala trasa pod wiatr. Wyszlo grubo ponad 8 litrow.  Normalne srednie 7.2

Obecnie BMW G31. RWD. Zobaczymy jak bedzie? ;)

Dosc optymistyczne te Twoje dane. 

 

Artix, w grudniu 2021 podróż do Drei Zinnen. A6C7 3.0 TDI S-tronic (quatrro), sedan, 3 osoby+box z 3 parami nart+walizki w bagażniku. Prędkości także takie do 130-140 max.  Prawdziwe spalanie 7.1 /100 km (komp w Audi przekłamywał o 0.8 litra, wielokrotnie sprawdzone).

Zatem te spalanie Mondka nie jest złe, ale w porównaniu do osiągów audiolki, jak widzisz nieoptymistyczne :), w każdym razie różnica nieznaczna.

spalaniedreizinnen2021.thumb.png.67c6ffeef398039077983c8de5b1e307.png

Edytowane przez gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Redster napisał:

 

Wyższe spalanie nie jest kwestią wiary, a fizyki 😉  Zwiększony opór powietrza i dodatkowo większy ciężar auta utrudnia w pewnym stopniu jazdę. My zaobserwowaliśmy średnio 1-2l więcej na 100km niż bez boxa. Oczywiście ciężko o obiektywny pomiar, bo każdy ma różny styl jazdy i dwa razy tak samo trasę się nie przejedzie.

U nas prędkość/hałas był do zaakceptowania przy 140-150 km/h. 

Jako ciekawostkę warto sprawdzić jaką producent boxa pozwala mieć dopuszczalną prędkość, podpowiem, że poniżej 140 🙃

Obiecuję, że sprawdzę swoją "wiarę" przy najbliższej okazji, jadąc mam nadzieję niebawem w nasze góry bez boxa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, gabrik napisał:

Artix, w grudniu 2021 podróż do Drei Zinnen. A6C7 3.0 TDI S-tronic (quatrro), sedan, 3 osoby+box z 3 parami nart+walizki w bagażniku. Prędkości także takie do 130-140 max.  Prawdziwe spalanie 7.1 /100 km (komp w Audi przekłamywał o 0.8 litra, wielokrotnie sprawdzone).

Zatem te spalanie Mondka nie jest złe, ale w porównaniu do osiągów audiolki, jak widzisz nieoptymistyczne :), w każdym razie różnica nieznaczna.

spalaniedreizinnen2021.thumb.png.67c6ffeef398039077983c8de5b1e307.png

Dlaczego wszystkie auta pala mniej od moich? Nawet gdy sa to te same modele?  Dbam, wtryski mi nie leja  :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 11:15, lski@interia.pl napisał:

Czy ktoś z Was używa boostera i może polecić przetestowaną markę i model?

@lski@interia.pl żaden jeszcze ze mnie narciarz, ale z racji, że postanowiłem dla mentalnego spokoju, zoptymalizować sprzętowo jak najwięcej mogę, uzupełniłem swoje buty po cantingu o bosster strap firmy Booster TM. Rozważałem także produkt Atomica (patent już wygasł i wolno innym firmom używać tego pomysłu), ale zwyciężyła cena i nieco inny sposób wykonania. Zakupiłem wersję pośrednią czyli Expert/Racer (z wagi/poziomu wychodziło, że jestem na granicy wersji inter-racer ). Wyżej jest Worldcup, niżej Intermediate. Z moich odczuć (aby ukrócić potencjalne docinki - nie, nie liczyłem, że to zrobi ze mnie lepszego narciarza 🙂 ), działa (choć oryginalne nadal mam, nie wyrzucałem). Ty musiałbyś nabyć wersję WorldCup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

Dlaczego wszystkie auta pala mniej od moich? Nawet gdy sa to te same modele?  Dbam, wtryski mi nie leja

Jeśli Cię to pocieszy to też mamy A6C7, ale 2.0 252KM quattro i na trasie do Austrii 4 dorosłe osoby + box na dachu, palił... 12l 🔥(oczywiście nie był to tryb ECO, ani spokojna jazda)

Edytowane przez Redster
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Redster napisał:

Jeśli Cię to pocieszy to też mamy A6C7, ale 2.0 252KM quattro i na trasie do Austrii 4 dorosłe osoby + box na dachu, palił... 12l 🔥(oczywiście nie był to tryb ECO, ani spokojna jazda)

To już blisko stoi Touareqa I z 3.0TDI i 225PS, gdzie na tempomacie na autostradzie przy 160 km/godz żarłoczna świnia nie była w stanie zejść poniżej 13/100, i to bez boxa na dachu.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, artix napisał:

Dlaczego wszystkie auta pala mniej od moich? Nawet gdy sa to te same modele?  Dbam, wtryski mi nie leja  :D

Mój spalił ostatnio do Val di Sole 5,9 l na 100 km i myślałem, że to dużo.

Ale... ?

Po pierwsze z przodu gwiazda...

Po drugie tempomat ;) i jazda zgodna z przepisami. 

Na pokładzie tylko ja z Paulą, trzy pary nart w środku.

W narciarskim cyrku miałeś fajne audi - lubiłem je, a teraz? Proszę popraw się :D 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

To już blisko stoi Touareqa I z 3.0TDI i 225PS, gdzie na tempomacie na autostradzie przy 160 km/godz żarłoczna świnia nie była w stanie zejść poniżej 13/100, i to bez boxa na dachu.

SQ7, tiptronic 8 biegowy (jechaliśmy na Kronplatz na dwa auta). Według kompa 7.5 litra (bez boxa) , 3 osoby dorosłe i dziecko+bagaże. Nawet jeśli przekłamuje jak moja, to i tak bombowy wynik (8.3). Touarega miał kolega , narzekał właśnie na wysokie spalanie. Może kwestia skrzyni (nie wiem jakie w nich montują)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Redster napisał:

Jeśli Cię to pocieszy to też mamy A6C7, ale 2.0 252KM quattro i na trasie do Austrii 4 dorosłe osoby + box na dachu, palił... 12l 🔥(oczywiście nie był to tryb ECO, ani spokojna jazda)

W 2.0 spalił 12 po trasie 😱 toż to mocno szarpana jazda musiała być lub prosiak w bagażniku 😉😜

Powiem szczerze,że czasem zdarzy mi się wyjazd solo do PL i na niemieckiej autobanie zamykam licznik,zwalniam tylko tam gdzie stoi fotograf a wiem doskonale w których miejscach na A2 owy stoi i nigdy ale to nigdy nie pokazało powyżej 9L a takie 12 to jedynie miasto i jazda od świateł do świateł ..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, marboru napisał:

Mój spalił ostatnio do Val di Sole 5,9 l na 100 km i myślałem, że to dużo.

Ale... ?

Po pierwsze z przodu gwiazda...

Po drugie tempomat ;) i jazda zgodna z przepisami. 

U mnie podobne często nawet schodzę do 5,6 ale jazda w 95% bez tempomatu a eco wyłączam zaraz po ruszeniu . Z moich obserwacji wychodzi że spalanie jest zawsze ciut wyższe i dodatkowo przy eco muli auto strasznie, nienawidzę tego dziadostwa

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gabrik napisał:

SQ7, tiptronic 8 biegowy (jechaliśmy na Kronplatz na dwa auta). Według kompa 7.5 litra (bez boxa) , 3 osoby dorosłe i dziecko+bagaże. Nawet jeśli przekłamuje jak moja, to i tak bombowy wynik (8.3). Touarega miał kolega , narzekał właśnie na wysokie spalanie. Może kwestia skrzyni (nie wiem jakie w nich montują)?

Touareq ma aerodynamikę tapczanu, do tego stałe 4x4 i skrzynię Tiptonic, która generalnie zamula. Z tą samą skrzynia Audi RS6 500PS jest wolniejsze od BMW M5 E39 400PS, w tych samych rocznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, grimson napisał:

Touareq ma aerodynamikę tapczanu, do tego stałe 4x4 i skrzynię Tiptonic, która generalnie zamula. Z tą samą skrzynia Audi RS6 500PS jest wolniejsze od BMW M5 E39 400PS, w tych samych rocznikach.

Zapewne jest to 6 stopniowy tiptronic montowany w Audi generacji C6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gabrik napisał:

@lski@interia.pl żaden jeszcze ze mnie narciarz, ale z racji, że postanowiłem dla mentalnego spokoju, zoptymalizować sprzętowo jak najwięcej mogę, uzupełniłem swoje buty po cantingu o bosster strap firmy Booster TM. Rozważałem także produkt Atomica (patent już wygasł i wolno innym firmom używać tego pomysłu), ale zwyciężyła cena i nieco inny sposób wykonania. Zakupiłem wersję pośrednią czyli Expert/Racer (z wagi/poziomu wychodziło, że jestem na granicy wersji inter-racer ). Wyżej jest Worldcup, niżej Intermediate. Z moich odczuć (aby ukrócić potencjalne docinki - nie, nie liczyłem, że to zrobi ze mnie lepszego narciarza 🙂 ), działa (choć oryginalne nadal mam, nie wyrzucałem). Ty musiałbyś nabyć wersję WorldCup. 

Nie o tego boostera mi chodziło,bo to dział o autach.Na szczęście jeden z kolegów precyzyjnie doradził,co kupić...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Nie o tego boostera mi chodziło,bo to dział o autach.Na szczęście jeden z kolegów precyzyjnie doradził,co kupić...

...sam się z siebie śmieję 🤣🤣🤣

Edytowane przez gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marboru napisał:

Mój spalił ostatnio do Val di Sole 5,9 l na 100 km i myślałem, że to dużo.

Ale... ?

Po pierwsze z przodu gwiazda...

Po drugie tempomat ;) i jazda zgodna z przepisami. 

Na pokładzie tylko ja z Paulą, trzy pary nart w środku.

W narciarskim cyrku miałeś fajne audi - lubiłem je, a teraz? Proszę popraw się :D 

Później miałem fajniejsze auto, znaczy takie same ale fajniejsze 😜

Teraz mam rozsądne 😆

received_1035314104131139.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...