Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Idealne auto dla narciarzy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie idealne auto na narty, to takie którym komfortowo zajadę na narty w 4 osoby, ale przede wszystkim takie którym jeżdżę przez pozostałe ok.350 dni w roku bez rujnowania kieszeni, bo takie są mniej więcej proporcje użytkowania. Mieszkając w okolicach stolicy nie dostrzegam potrzeby posiadania auta z napędem 4x4, w zeszłym roku może przez dwa tygodnie było naprawdę ślisko na drogach. Dlatego mój samochód dla ludu "Pastuch" kombi palący 5 litrów ropy na 100km jest dla mnie samochodem idealnym na narty i na życie, choć nie powiem, bryka SB bardzo gustowna :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek jeszcze produkowane. Poniżej fotki. Moje narty mają 185 cm. Myślę,że 4 osoby, każdy po jednej parze nart i mieścimy się swobodnie bez boxa. Dużą zaletą jest po pierwsze podział kanapy. Po drugie ilość miejsca dla pasażerów na tylnych siedzeniach. O tym jakie to ma wygodne fotele to chyba nie warto wspominać bo w jakimś rankingu ADAC przez wiele lat były nr 1. [ciach]No i od tego sezonu będę sobie takim na narty jeździł.Pozdrawiam.
Welcome to the family ;-) Gratuluje wyboru

IMG-20141230-01597.jpg

IMG-20141230-01598.jpg

IMG-20150109-01606.jpg

IMG-20150208-01650.jpg

Sądzę, że będziesz bardzo zadowolony. Ja co prawda wybrałem V-kę, a nie XC, ale w gruncie rzeczy to praktycznie to samo, zwłaszcza w środku. Ja mam swojego prawie rok i jestem super zadowolony. Napęd na 4 łapy może nie ten co w moim poprzednim Subaru, ale nawinął już ze 4-5 razy w Alpy w różnych warunkach i było extra. Komfort i wielkość miejsca na najwyższym poziomie. Nie wiem jaki masz silnik, ale dźwięk rzędowego 5-cylindrowca, nawet w Dieselu, też jest bardzo sympatyczny.Narty, o ile nie jadę w więcej osób, tylko w dwie lub trzy wożę w środku. W salonie Skody kupiłem sobie takie coś:http://www.skoda-auto.pl/aktualnosci/publishingimages/2014-02/narty_spaceback.jpg Jak ludzi jest więcej, to oczywiście jest box.

IMG-20141230-01597.jpg.0494b4932877bc0343a19ec15e82df5d.jpg

IMG-20141230-01598.jpg.ed63377d4eaf9955ddc579a7a37ae039.jpg

IMG-20150109-01606.jpg.9bc820b4a9b09bbfb3dd5f8ab9c12e74.jpg

IMG-20150208-01650.jpg.ef55154e46eb74b91a8f042325643ab5.jpg

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje:smile: ale to dobrze, bo najważniejsze by być zadowolonym z wyboru i przekonanym o trafności zakupu :smile:

Ja jednak chwalę swoje i jestem przekonany że nie mia nic innego czym można wygodniej na narty zajechać, byłem już 2 razy więc utwierdzony w przekonaniu jestem na 100%

To Audi Allroad.[ciach]

SB - jesteś fanem Quattro i z tego co pamiętam miejsca zwanego Turrache Hohe. Być może wiesz, a być może nie wiesz, że ta miejscowość w sposób szczególny łączy się z napędem Quattro firmy Audi. To tam na początku lat 80-tych ten napęd przechodził swoje pierwsze szlify, a kierowcy testowi audi upalali po większości lokalnych dróg tej miejscowości. Cała ekipa mieszkała w Schlosshotelu, w którym podobno do dzisiaj wiszą zdjęcia z pierwszy jazd testowych Audi z napędem na 4 koła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty, o ile nie jadę w więcej osób, tylko w dwie lub trzy wożę w środku. W salonie Skody kupiłem sobie takie coś:

http://www.skoda-auto.pl/aktualnosci/publishingimages/2014-02/narty_spaceback.jpg

.

A ile biletów NBP trzeba wyścielić, żeby cóś takiego mieć i jakie długie narty się tam zmieszczą?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz silnik, ale dźwięk rzędowego 5-cylindrowca, nawet w Dieselu, też jest bardzo sympatyczny.

.

Jedyny słuszny D5. A ten D4 to tyż 5 garów? Bo tak patrzyłem to tera jakieś popierdółki dwulitrowe do nich zaczęli wkładać. Podobno to w ogóle nie jedzie. A co do dźwięku coś w sobie ma. Bardzo przyjemne dla ucha łagodne rejestry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam D4 po tzw. optymalizacji Polestara, co oznacza że mam dokładnie to co w D5, czyli 215 koni i 440Nm momentu obrotowego. Silnik jest ten sam, który ty masz, czyli 2,4 rzędowa 5-tka. Rzeczywiście w 2014 roku zaczęli wsadzać do D4, 2 litrowe jednostki o mocy 181 km, choć to chyba też jest tak, że to jest ten sam silnik, który wsadzają do nowego XC90, w którym ma on bodaj 230KM. Volvo jest małą firmą i tak naprawdę aby osiągnąć efekt skali, bawi się bardziej software'em żeby oferować niby różne silniki, o różnych mocach. No bo w katalogu trzeba zaoferować kilka wersji silnikowych/mocowych. Tak naprawdę to są często te same rzeczy, tylko różnią się oprogramowaniem.

Swego czasu wiele osób decydowało się na wersję D4, następnie zamawiali sobie optymalizację Polestar i cyferkę 5. Suszarką podgrzewało się 4-ke i zamieniało na 5-tkę. Ta operacja była tańsza niż różnica w cenie pomiędzy nowym D4 a D5. Widząc to Volvo zaczęło mówić, że możesz sobie wgrać Polestara dopiero po jakimś tam czasie, bo auto musi się dotrzeć i takie tam, bo zobaczyli jak im leci sprzedaż D5 w stosunku do D4. Ja jeździłem swoim jako D4 jeden dzień. Rzeczywiście dużo lepiej mu po Polestarowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za ten pokrowiec na narty?

Pozdrawiam.

Ja dostałem w prezencie, ale wbijając hasło pokrowiec/narty/skoda w alledrogo wyskoczyło kilka opcji np. tutaj:

http://allegro.pl/oryginalny-pokrowiec-na-narty-skoda-octavia-superb-i5802733610.html

Mieszczą się swobodnie 3 pary nart z kijami - ja mam długość 175 cm i jest luz, więc pewnie i 185, czy 190 też się zmieszczą. Co do ilości par to pewnie zmieszczą się i 4 pary, ale przyznam szczerze, że nie próbowałem. W Volvo spinam go pasami z boksu do podłokietnika i do haków, które zapewne masz z bagażniku. Teoretycznie da się go spiąć pasami bezpieczeństwa, ale może w Skodzie to lepiej się udaje niż w Volvo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkając w okolicach stolicy nie dostrzegam potrzeby posiadania auta z napędem 4x4

Myślę że wynika to z tego że nie miałaś jeszcze do czynienia z samochodem 4x4, przydaje się nawet w lecie, szczególnie jak popada, w 2 słowach, napęd na 4 koła to pewność prowadzenia.

Dlatego mój samochód dla ludu "Pastuch" kombi palący 5 litrów ropy na 100km...

Mój też pali 5 litrów.... na 50 km:biggrin:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wynika to z tego że nie miałaś jeszcze do czynienia z samochodem 4x4, przydaje się nawet w lecie, szczególnie jak popada, w 2 słowach, napęd na 4 koła to pewność prowadzenia.

Zgadzam się w 100%. Miałem ponad 5 lat Subaru i zmieniając samochód nie wyobrażałem sobie następnego bez 4x4, choćby takiego haldexowego. Trzeba spróbować, pożyć z tym, żeby to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wynika to z tego że nie miałaś jeszcze do czynienia z samochodem 4x4, przydaje się nawet w lecie, szczególnie jak popada, w 2 słowach, napęd na 4 koła to pewność prowadzenia.

Mój też pali 5 litrów.... na 50 km:biggrin:

Jak Ci się przydaje po deszczu to chyba masz tam z pińcet kóni i I 800nm... not!

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dla narciarzy by Nordica....

Ani na narty, ani praktyczne, ani wygodne:rolleyes:: taki se bulwarowy lew, który lepiej żeby szybko uciekał z górskich dróżek zanim spadną pierwsze płatki śniegu:tongue: jak dla mnie to wręcz antyreklama nart, albo reklama nart dla krupówowskiego narciarza:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że AMG GT to idealne auto dla narciarza.

Jak się je sprzeda można sobie pozwolić na każdy sprzęt narciarski, skipasy do końca życia i hotele koło wyciągów na całym świacie.

Reasumując the best ski car!!!:applause:

Zależy ile komu tych lat zostało:biggrin:, w dodatku omijając te najdroższe ośrodki to i tak byłoby co objeżdżać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyskutujemy o różnych typach aut, - idealnych dla narciarzy. Poruszamy temat ich gabarytów, mocy silnika, predkosci, spalania, napędów. To wszystko jest wazne, oczywiscie, ale ja chcę podać coś ciekawego. Mianowicie, jak auta wykonują test tzw łosia. No i tu ogromne zdziwienie, na pierwszej pozycji jest....Citroen Xantia Active V6 model z 1999r- zaliczona predkość 85 km/h! Wielkie SUVy wypadły słabo: 396 poz. Range Rover V8 z 2002, 394 toyota Hilux 2,5D-4D-Cab z 2007, 389 Lexus RX300 z 2001, 389 Kia Sorento 2,2 CRDi AWD z 2014, 385 Jeep Grand Cheerokee 3,0 CRD V6 z 2013, 374 Skoda Octavia scout 2,0 TDI z 2009. Ciekawe że Porsche Cayenne GTS z 2008r zajeło taką samą pozycję co Renault Kangoo 1,5 dCi z 2008r- czyli 277. Dziwne co?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też pali 5 litrów.... na 50 km:biggrin:

I to korzystając z max z 2/3 mocy i momentu :tongue:

Tą małą popierdułą to jechałem w 3 osoby na 6 dni; 4 pary nart w tym najdłuższe 177, miałem je koło ucha. Renault clio a.d. 2000.

SB - taka bryka i bez elektrycznej regulacji fotela ?!?!:eek: To chyba model na Najświętszą RP i rynki wschodnie :stupid::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to :eek: :applause:

[ATTACH=CONFIG]24154[/ATTACH]

chyba też tak zacznę :biggrin:. Pozdrawiam

Mam taki plan... :rolleyes:: :wink:

Raczej nie na ten sezon,choć kto wie... :biggrin:

Dyskutujemy o różnych typach aut, - idealnych dla narciarzy. Poruszamy temat ich gabarytów, mocy silnika, predkosci, spalania, napędów. To wszystko jest wazne, oczywiscie, ale ja chcę podać coś ciekawego. Mianowicie, jak auta wykonują test tzw łosia. No i tu ogromne zdziwienie (...)

Dobre! :biggrin:

Ludzie kupują oczami,nie przejmując się za bardzo ważniejszymi aspektami sprawy.Tak z moich obserwacji.A w PL większość zakupów to "zastaw się,a pokaż się".Zabawnie wygląda gość tankujący gaz za 5 dych do Porsche Cayenne... :tongue: To nie rzadki widok! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, najlepsze to służbowe:)

To akurat nie podlega żadnej dyskusji!

Ale, nie byłbym sobą, gdybym nie zauważył pewnego ciągu zależności dla samochodu służbowego. Jest on własnością pracodawcy, a z uwagi na możliwość odliczenia podatków, po części nasz, społeczny. Stąd już niedaleka droga do wyciągnięcia wniosków, że najlepiej, aby całe mienie było nasze, wspólne!!!!????:confused::

I tak z rana człowiek dochodzi do głupkowatych wniosków! A wszystko przez..... brak śniegu!!!:smile:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Volvo XC70 c.d.

Na dodatek jeszcze produkowane. Poniżej fotki. Moje narty mają 185 cm. Myślę,że 4 osoby, każdy po jednej parze nart i mieścimy się swobodnie bez boxa. Dużą zaletą jest po pierwsze podział kanapy. Po drugie ilość miejsca dla pasażerów na tylnych siedzeniach. O tym jakie to ma wygodne fotele to chyba nie warto wspominać bo w jakimś rankingu ADAC przez wiele lat były nr 1.

[ATTACH=CONFIG]24134[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]24135[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]24136[/ATTACH]

No i od tego sezonu będę sobie takim na narty jeździł.

Pozdrawiam.

Auto zostało przetestowane w warunkach bojowych. Cztery osoby w tym jedno dziecko. Narty w środku w specjalnym pokrowcu made in Skoda. Jedzenia i napojów wzięliśmy tyle, że nie odwiedzaliśmy po nartach ani knajp, ani sklepów. Wszystko zmieściło się bez żadnego problemu. Pasażerowie z tyłu nie narzekali na ciasnotę. Za kierownicą wygodę docenił w drodze powrotnej szwagier bo całą drogę jechał sam i nie narzekał. Prawie się zbliżył do mojego rekordu bez zatrzymywania auta. Zrobił 850 km. I taki jest zasięg na jednym kotle (ok73 l) do 900 by doleciał, ale stacje paliw w Polsce za bardzo rozstrzelone. Prędkość patrolowa 130 km/h. średnie zużycie 8 l/100km co przy pełnym obciążeniu nie jest wynikiem złym. Czyli od granicy do ośrodków Austyjackich tych od naszej strony na polskim paliwie bez tankowani po drodze. Jestem z auta zadowolony.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...