Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie przesadzajcie.

Przepisy przepisami, a czasem po prostu brakuje dobrej woli i determinacji całego otoczenia (inwestor, gmina, mieszkańcy). Tam, gdzie ta determinacja jest (Białka, Jurgów, Zieleniec, Czarna Góra) udało się coś osiągnąć, tam gdzie są spory (Gubałówka, Nosal, Butorowy, do pewnego momentu Szczyrk), tam mamy problemy.

Chodzi o to, że nasze inwestycje są takie kawałkowe i niedokończone, oczywiście na pewno wynika to z finansów inwestora, ale też czasem może z braku dobrej woli o otwarcia na ryzyko (wpuszczenie innego kapitału), aby coś ruszyło. W Szczyrku Richter i s-ka też mieli dobre zamiary i chcieli po kawałku (krzesło 4-os. z demobilu, w dodatku wolne) modernizować ośrodek. TMR po wykupie stwierdził, że to nie ma sensu, że trzeba najpierw stworzyć KONCEPCJĘ CAŁOŚCI, załatwić pozwolenia na jej realizację, a potem ruszyć.

Narciarzy chyba jednak ubywa, a ci, co zostali, są bardzo wybredni. Szukają jakości, długich i urozmaiconych tras. Ten trend będzie się nasilał. Na Słowacji już bankrutują małe ośrodki. U nas, jeśli nie dojdzie do zmian i pewnej konsolidacji (co najmniej biletowej), też tak za chwilę będzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ośrodki powinny rozwijać się bardziej kompleksowo i uniwersalnie.

Dziś osobą odwiedzającym należy udostępnić oprócz tras zjazdowych również trasy biegowe, snowparki, aquaparki, termy, skiżłobki, o parkingach i toaletach za free nie wspominając. Coraz więcej też tourowców więc i dla nich udostępnijmy trasy legalne bez konfliktów z jakimiś śmiesznymi społecznikowcami.

Pewnie że nie od razu, ale ze strategią.

Kilku moich znajomych z pomorza podczas wyjazdu jest zainteresowanych bieganiem na nartach. Może i inni by spróbowali więc potencjalne tłumy by się rozłożyły.

W 2008 roku przed wypadem do Austrii odwiedziłem z rodzinką na 7 dni Czarną górę i najbardziej podobało mi się :

1. jeden skipass za cały ośrodek

2. parkingach i toaletach za free

3. szkółki ( dla córki narty, żony snowboard) na miejscu i wybór kilku

4. wypożyczalnia sprzętu chyba ze 4 do wyboru.

Prawie jak Zachód.

Nie wiem jak jest teraz , ale miałem przyjemności poznać Szefa i on przynajmniej w rozmowie , miał strategię na Czarną Górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele COSu planują modernizację dolnego odcinka krzesła (na Jaworzynę) i wyprzęgane krzesło przy FIS-ie - pisał o tym @Mostostal.

Na Miziową planują krzesło (4CLF) na następny sezon.

A trasy na dół do Szczyrku rzeczywiście by się przydały, ale przede wszystkim porządne naśnieżanie, a nie kilka armatek na 13km tras!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że idealnie byłoby szóstka wyprzęgana ale na 900 m niewyprzęgana czwórka też starczy a tak w ogóle też coś trzeba na krześle odpocząć a wyprzęganą może być za krótko na odpoczynek oczywiście mówie o długości jaka tam jest czyli te 900 m. A tak poz tym dla mnie ważne jest też żeby można było wyjechać latem na miziową także na lato CLF jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że idealnie byłoby szóstka wyprzęgana ale na 900 m niewyprzęgana czwórka też starczy a tak w ogóle też coś trzeba na krześle odpocząć a wyprzęganą może być za krótko na odpoczynek oczywiście mówie o długości jaka tam jest czyli te 900 m. A tak poz tym dla mnie ważne jest też żeby można było wyjechać latem na miziową także na lato CLF jak najbardziej

A dla mnie właśnie niewyprzęgana to najgorsza opcja na ten wyciąg. Różnica w ilości przewożonych osób na godzine (gdyby ekolodzy się czepiali) jest praktycznie żadna jeśli porównamy to do kolei wyprzęganej. Jednak jeśli popatrzymy już na czas wjazdu - to już jakieś 6-7 minut do 3 i pół. Jeśli mamy zmierzać w kierunku standardów alpejskich, to co szkodzi, żeby ta kanapa była szybka? Poza tym, nie będzie osłon, na Miziowej często pizga niemiłosiernie, co w połączeniu z dużym mrozem/opadami spowoduje że wjeżdżanie będzie mniej komfortowe.

Dodatkowo, z Miziowej 3 trasy prowadzą w dół, 3 wyciągi do góry, spokojnie można by wsadzić tam 6 osobowe krzesło, bo ludzie mają się gdzie podziać, a tak, na Szczawinie będą kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gondolę zrobią dopiero za parę lat i będzie super uzupełnieniem ośrodka. Nic dziwnego, że na początku robią tańsze wyciągi. Nazbierają trochę kasy to powstanie gondola :)

Moim zdaniem powinni teraz odtworzyć czarną trasę. Raczej dużych kosztów tam nie będzie, pytanie tylko co z zielonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycięciu drzew czarna w dolnym ocinku została później chyba w ramach odpokutowania po szczekaniu zielonych nasadzona duża ilością nowych drzewek - w dodatku oficjalnie zamknięta więc tu zieloni dość mocno nasmrodzili i sam nie wiem, jaka będzie jej oficjalna przyszłość.

Pewnie gondolę zrobią dopiero za parę lat i będzie super uzupełnieniem ośrodka. Nic dziwnego, że na początku robią tańsze wyciągi. Nazbierają trochę kasy to powstanie gondola :)

Moim zdaniem powinni teraz odtworzyć czarną trasę. Raczej dużych kosztów tam nie będzie, pytanie tylko co z zielonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadu gadu gadu... pitolą tak od czasu kiedy zaczęto budować górny odcinek. Jak dla mnie to COS dał ciała bo na początku trzeba było właśnie dół zrobić a górę wymienić później. Ciekaw jestem też jak to będzie budowane. Doszły mnie słuchy, że nowa kanapa będzie stawiana równolegle do dolnego aby nie odcinać Skrzycznego od świata. Być może dlatego właśnie zdemontowano wyciąg Hondraski.

Zobaczymy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadu gadu gadu... pitolą tak od czasu kiedy zaczęto budować górny odcinek. Jak dla mnie to COS dał ciała bo na początku trzeba było właśnie dół zrobić a górę wymienić później. Ciekaw jestem też jak to będzie budowane. Doszły mnie słuchy, że nowa kanapa będzie stawiana równolegle do dolnego aby nie odcinać Skrzycznego od świata. Być może dlatego właśnie zdemontowano wyciąg Hondraski.

Zobaczymy...

A według mnie to dobrze, że najpierw wymienili górny odcinek - górne trasy są lepiej naśnieżone, więc więcej osób jeździ na górnym odcinku. Tak jak przez większość tego sezonu - dolny odcinek służył tylko dowiezieniu na szczyt. Niewiele było takich osób, które jeździły poniżej Dolin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele było osób bo komu by się chciało starym wyciągiem jeździć jak wyżej ma nowy?

Dolne trasy chyba przez cały sezon były zamknięte.

BTW. Nie wiecie czy PKG planuje jakieś inwestycje (Poza badziewnym orczykiem na Gubałówkę)? Było mówione, że prywatyzacja jest po to aby zmodernizować te ośrodki, a teraz sisza :(

Na Gubałówkę są plany na następny sezon dwie kanapy z bublinami, ale przez rodzinę Byrcynów nie mogą otworzyć trasy, a na nowe trasy marudzą zieloni, więc prędko nic nie powstanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał plan, żeby do 2020r zbudować kolej pod Śnieżką, która będzie przewoziła narciarzy z Karpacza do Pecu pod Śnieżką.

Według projektu pociągi ruszą w pierwszą trasę w 2020 roku. Kolej połączy 10-kilometrowy odcinek pomiędzy Karpaczem, Szpindlerowym Mlynem, Pecem pod Śnieżką oraz Svobodą nad Upą. Przejazd całą trasą trwałaby 15 minut. Do czasu powstania obie miejscowości zostaną skomunikowane skibusami.

(...)Koszt budowy szacuje się na miliard euro w Czechach oraz 170 mln euro w Polsce.

Tylko żeby to nie zniechęciło narciarzy do odwiedzin ośrodków w Karpaczu (i okolicach) - chociażby Winterpola.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/do-czech-na-narty-pojedziemy-tunelem-pod-sniezka,165800,1,0.html

Zieloni już się robią czerwoni ze złości :applause: Jak mówi powiedzenie - ekolog jest jak arbuz - z wierzchu zielony, a w środku czerwony :wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...