Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, gabrik napisał:

Marek i jak warunki śniegowe? Patrząc na prognozy za tydzień da się pojeździć w dobrych warunkach?

Dzisiaj warun pucharowy, żywy lód. Było fantastycznie. Tego stoku na dzień dzisiejszy nie było w stanie nic zdegradować. Petarda do wieczora.

6 minut temu, Lexi napisał:

Też Wam dowiało?.... tak patrze na telefon - też nic nie mam od Ciebie.( a "marki" nawet przy sobie miałem )

oj wiało Maras, ale tylko rano takie porywiste uderzenia, potem boczny jednostajny. Rano było widać Rusin, ale Cię tam nie widziałem😉

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko to kwintesencja tematu otwierania stacji. Wszyscy tylko pytajaja kiedy, kiedy.... A jak otworzą to nie ma kto jeździć  🤣🤣🤣🤣 Już nie wspomnę o rachunku ekonomicznym. 90% stacji jeżeli są warunki powinno się otwierać w weekend przed świętami a 10% kamikadze na samym początku jak się da.... Wszyscy wymagają a potem tak jak pisałem wcześniej puchy totalne. Śmiechu warte i tyle  😉

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gabrik napisał:

Marek i jak warunki śniegowe? Patrząc na prognozy za tydzień da się pojeździć w dobrych warunkach?

Pablo

Trudno stwierdzić, spory opad był/jest, ale de facto to poza trasą to licho ze śniegiem. Wiatr wszystko wywiewał (na Litwince). Na trasie to min. metr jak nie więcej. Idzie rzekomo ocieplenie, mają być opady deszczu, być może w górach to będzie śnieg. 
 

8 godzin temu, Jusik2002 napisał:

to wszystko to kwintesencja tematu otwierania stacji. Wszyscy tylko pytajaja kiedy, kiedy.... A jak otworzą to nie ma kto jeździć  🤣🤣🤣🤣

Wczoraj to była pogoda i lodowe warunki tylko dla odważnych. Na Podhale waliły tłumy, dzisiaj się zacznie, śniegu sporo dosypało.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, gabrik napisał:

Ma ktoś z okolic Krynicy dane czy przyszły week jest sens wyskoczyć?

Słotwiny Pingwina i Tylicz Master wyglądają przyzwoicie na kamerach, Myślenice chwalą się na FB że wciąż mają śnieg, opcjonalnie Jaworzyna z muldami po pas. To stan na dzisiaj, na przyszły tydzień to trochę wróżenie z fusów, jak nie dośnieżą to słabo to widzę bo pokrywy już cieniutkie.

Ogólnie to trochę dziwne, że w Krynicy temperatura +8, na Podhalu +2, a stoki w sądeckim wyglądają lepiej, niż większość na Podhalu.

Edytowane przez wolcjusz
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wolcjusz napisał:

Słotwiny Pingwina i Tylicz Master wyglądają przyzwoicie na kamerach, Myślenice chwalą się na FB że wciąż mają śnieg, opcjonalnie Jaworzyna z muldami po pas. To stan na dzisiaj, na przyszły tydzień to trochę wróżenie z fusów, jak nie dośnieżą to słabo to widzę bo pokrywy już cieniutkie.

Ogólnie to trochę dziwne, że w Krynicy temperatura +8, na Podhalu +2, a stoki w sądeckim wyglądają lepiej, niż większość na Podhalu.

Na kamerkach w Myślenicach całkiem spoko, podobnie jak na Mosornym, gdzie jutro planuję wylądować. Pewnie miękko, ale powinno dać radę. Dzień dość chłodny jak na ostatnie upały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 00:45, Jusik2002 napisał:

I to wszystko to kwintesencja tematu otwierania stacji. Wszyscy tylko pytajaja kiedy, kiedy.... A jak otworzą to nie ma kto jeździć  🤣🤣🤣🤣 Już nie wspomnę o rachunku ekonomicznym. 90% stacji jeżeli są warunki powinno się otwierać w weekend przed świętami a 10% kamikadze na samym początku jak się da.... Wszyscy wymagają a potem tak jak pisałem wcześniej puchy totalne. Śmiechu warte i tyle  😉

Wydaje mi się, że stacje mają we łbach zakodowane: święta, sylwester, Trzech Króli, ferie i over. Tymczasem w tym sezonie może się okazać, że to strategia błędna. Super warunki były przed świętami. Prognozy są takie, że po Trzech Króli ma być podobnie. Nadto wielu narciarzy (jak ja) unika okresów zatłoczenia i wysokich cen. I nagle frajerami okażą się te stacje, co nie zarobiły przed świętami (bo zamknięte), a teraz pogoda nie sprzyja, a i nie ma takich dzikich tłumów, na jakie liczyli, bo ja ich na kamerach nie widzę. Jest dużo, ale nie bardzo dużo.

Nadto... ceny. Wiele osób patrzy, kiedy w cennikach są pozycje "promocja", "przed sezonem" lub "po sezonie". Wydaje mi się, że dziś słowo "cennik" ma większe znaczenie niż słowo "święta".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wydaje mi się, że stacje mają we łbach zakodowane: święta, sylwester, Trzech Króli, ferie i over. Tymczasem w tym sezonie może się okazać, że to strategia błędna. Super warunki były przed świętami. Prognozy są takie, że po Trzech Króli ma być podobnie. Nadto wielu narciarzy (jak ja) unika okresów zatłoczenia i wysokich cen. I nagle frajerami okażą się te stacje, co nie zarobiły przed świętami (bo zamknięte), a teraz pogoda nie sprzyja, a i nie ma takich dzikich tłumów, na jakie liczyli, bo ja ich na kamerach nie widzę. Jest dużo, ale nie bardzo dużo.

Nadto... ceny. Wiele osób patrzy, kiedy w cennikach są pozycje "promocja", "przed sezonem" lub "po sezonie". Wydaje mi się, że dziś słowo "cennik" ma większe znaczenie niż słowo "święta".

Ludzie jednak jeżdżą jak mają śnieg za oknem albo temperaturę poniżej zera i to najbardziej przyciąga ich na stoki. Ostatnie 3 dni jeździłem na Soszowie, Cieńkowie i Klepkach. Wszędzie bardzo dobre warunki a ludzi bardzo mało. Komu nie mówiłem, że jadę na narty to słyszałem odpowiedź "w taką pogodę ?". 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...