Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy był pan po raz pierwszy w Szczyrku, to co pan pomyślał? Szczerze...*

Byłem tam pod koniec sezonu zimowego, ale ciągle byli tam ludzie. Pomyślałem sobie, że jakby taki ośrodek był na Słowacji, to nikt by tam nie jeździł.

:biggrin: :biggrin: :biggrin:

Ale co nasze to nasze! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek Master-ski w Tyliczu inwestuje w tym roku w używaną 4-osobową niewyprzęganą kolej krzesełkową Pomy.

Byłem tam w tym roku. Miejsce sympatyczne, ale górka nudna. Nachylenie jak na głównym stoku w Białce.

Jednak w porównaniu z Winterpolem w Karpaczu to świat i ludzie :-). Byłem ostatnio w Karpaczu. Gospodarz Kopy ma komplet papierów na wymianę krzesła. Uwaga - tam ma powstać wyprzęgany telemix (krzesła z osłonkami i gondola) z ograniczaną przepustowością do 600 o/h (krzesła/gondolki) będą chodzić 4 razy rzadziej. Taki był warunek KPN-u. Nie zanosi się chyba na naśnieżanie górnego odcinka trasy, więc będzie głównie służyć do wywożenia turystów do obrotowej restauracji na górze. Ogólnie to nasze Karkonosze to obraz nędzy i rozpaczy. Najlepsze trasy nie chodzą, bo nie ma śniegu. Jedne przyzwoity orczyk i stok Euro na Karpacz to za mało. Nartostrada Złotówka to pełna natura (muldy, lód, trawa, zwężenia, pochylenie boczne). Byłem też w Peczu pod Śnieżką. Tam ośrodek narciarski profesjonalnie zorganizowany, natomiast baza gastronomiczno-hotelowa słaba. U nas odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że mała przepustowość, za to szybki wjazd, to akurat bardzo dobrze. W Karkonoszach zimą nie byłem, ale spacerując trasami mogę potwierdzić, że nie są uprzątnięte z wielkich kamieni i faktycznie w wielu miejscach krzywe (Złotówka w Karpaczu, Śnieżynka w Szklarskiej). Trasa z Kopy nie wyglądała tak źle, ale nie wiem jak tam na ogół z warunkami. Pamiętam relacje na forum i wielu sobie chwaliło (zwłaszcza stosunek ceny do jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przeczytałem, to myślałem, że to jakiś żart :eek:

W pierwszej chwili też tak pomyślałem, ale jak popatrzyłem na mapę, to zmieniłem zdanie.

Oni tam mają teren o wysokości ponad 1220 metrów, w dodatku wylesiony na północnym stoku!

Nie miałem cierpliwości żeby czytać ten tekst po słowacku, ale przypuszczam, że podciągną swoje wyciągi do samej polskiej granicy, nakłonią Witów-Ski (lub go kupią, jeśli jeszcze tego nie zrobili :) ) do przedłużenia swoich wyciągów i powstanie sensowny ośrodek narciarski!

Edytowane przez JC
Naruszenie zasad forum
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci wyciągi w Polsce - jeżeli trzeba stać po 40 min w kolejce

A gdzie się tyle czeka?

Tu masz filmik m.in. z Białki Tatrzańskiej:

[video=youtube;Zr6WLQdzch8]

lepszy tydzień a A niż w PL, daleko nie mamy

Też tak uważam, ale chyba bym sprzedał narty gdybym miał się ograniczyć do jednego tygodnia jeżdżenia w roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, nie masz do końca racji.

Ekolodzy na Słowacji mają mniej do powiedzenia, ale trochę mają-w T. Łomnicy mógłby powstać dużo większy ośrodek niż jest, ale ekolodzy (taka jest różnica, że tam są ekolodzy a nie PSEUDOekolodzy) byli przeciwni dużej rozbudowie. Inna sprawa była na Chopoku - tam dogadali się z właścicielami, że za każde wycięte drzewo pod trasę lub wyciąg, TMR posadzi w innym miejscu 4 nowe.

Na tym przykładzie widać czym się różnią pseudoekolodzy, którym zależy na kasie i sławie, od ekologów, którym zależy na równowadze w przyrodzie.

Edytowane przez JC
Naruszenie zasad forum
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykują się nowe inwestycje w Wierchomli:

Przed sezonem 2015/2016 - przeprofilowana zostanie trasa główna przy wyciągu krzesełkowym Wierchomla 1.

W kwietniu 2016 rozpocznie się wymiana starej powolnej 4-os. kolei Wierchomla 1 na nową wyprzęganą (prawdopodobnie 6-osobową bublinę :)).

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wieżycy koło Gdańska będzie nowy wyciąg. Mówi się o "wyciągu dwuosobowym" ale jakoś nie wierzę, żeby inwestowano w krzesło na górce długości 490m. Za mała chyba, choć w Bukowinie takie jest. Może to będzie podwójny łorcyk...? Na razie wszystko owiane tajemnicą. Wyciąg będzie stał na dawnym najdłuższym stoku. Tak czy inaczej porządny wyciąg przyciągnie narciarzy.

plan_zimowy_l1200_0.jpg

Wcześniej w tym miejscy był pierwszy poza górami wyciąg orczykowy Polsport, który funkcjonował do połowy lat 90. Potem stał kilka lat aż uległ biodegradacji. Resztki tego urządzenia wciąż można znaleźć za stodołą gospodarzy obiektu... ;-)Górka z wyciągiem wyglądała w latach 80 tak:attachment.php?attachmentid=10922&d=1372638086

plan_zimowy_l1200_0.jpg.a198f38a2115f44e463f43f8d5251cfc.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostostal, przy wyjeździe z Trójmiasta w kierunku Szczecina autostrada i drogi wiją się przez wzniesienia i dolinki. To gdzieś tam są stoki?

W kierunku Szczecina to raczej niema zagospodarowanych stoków. Jest jeden super stok (super jak na pomorskie warunki oczywiście) koło Strzebielina ale póki co nikt nic tam nie robi i chyba nie zamierza.

Tak to wygląda z drogi (google - na żywo jest wiele większe):

8131332800_1426979493_thumb.jpg

9732939400_1426979492_thumb.jpg

Trochę bardziej na północ na zboczach okalających jezioro Żarnowieckie będzie niedługo największa stacja narciarska poza górami. GON - Gniewiński Ośrodek Narciarski - stok 1200m wzdłuż rur elektrowni szczytowej w Nadolu. Kolej gondolowa (z Szyndzielni) + 4 osobowa kanapa i jakieś orczyki.

Wieżyca to jadąc na południowy zachód w kierunku Kościerzyny. Póki co największa morenowa stacja narciarska na Pomorzu. Ale oprócz tego w bliskiej okolicy jest jeszcze kilka innych. Tu spis:

http://www.zima.gd.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tą górkę. Talerzyki były z miękkiego plastiku i się łamały i wyginały. Górka miała małe nachylenie. Ale była rzeczywiście długa. Wtedy to był jedyny orczyk w północnej Polsce. Na głównym stoku były wyrwirączki. W Sopocie była wyrwirączka. Znałem też wyrwirączkę w Gdańsku (teraz to się nazywa VII Dwór) oraz w Gdyni na Witominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwirączka na VII Dworze to "Lagry" a stok istnieje do dziś jednak wyrwirączkę wyrwali okoliczni wyrwirączkowcy i dziśstok jest głownie dla sanek i dupolotów. To samo spotkało stok na Witominie. Taki sam scenariusz był także na Łysej w Sopocie. Nie każdy pamięta ale tam były 2 wyrwirączki. Jedna długa w miejscu której dziś stoi orczyk a druga krótka schowana nieco po prawej stronie stoku. Była jednak lepsza bo wciągała na sam szczyt górki a nie w siodło. Niestety szybkie rączki ją zaminęły w jedną noc. Pamiętam, że nawet był artykuł o tym w Dzienniku Bałtyckim. Lagry w latach 70:

3527689700_1365092794_thumb.jpg

Lagry dziś:z14951837Q,Stok-oraz-budynek-maszynowni-na-Lagrach.jpgI film z epoki o Osiedlu Młodych na którym ten stok się znajduje - klimat nieziemski! Łysa w Sopocie w latach 70:2579266900_1365092793_thumb.jpgŁysa dziś:z13185481Q,Stok-narciarski-na-Lysej-Gorze-w-Sopocie--W-tym-se.jpgWieżyca - wyrwirączki:9126480400_1362873481.jpg

3527689700_1365092794_thumb.jpg.de53670d2c416e18d1115a0355a36466.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego możemy się spodziewać w na sezon 2015/16

Krynica – przedłużenie krzesła na Henryk do szczytu 1300 m. (niepotwierdzone)

Tylicz – krzesło 4-SLF w ośrodku Master Ski Tylicz

Białka T. – krzesło na Wysoki Wierch i połączenie z Kaniówką

Poronin – nowe krzesło na Galicową Grapę (niepotwierdzone)

Zakopane – otwarcie trasy z Gubałówki (niepotwierdzone)

Pilsko – skończone 4-CLD/B na Buczynkę oraz być może 4-SLF Szczawiany – Miziowa (niepotwierdzone)

Czarnagóra – wymian krzesła na 6-CLD/B z 2-CLF

Karpacz – wymiana krzesła 1-CLF (Zbyszek) na 4/6-CLD/B/MGD (niepotwierdzone )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego możemy się spodziewać w na sezon 2015/16

Krynica – przedłużenie krzesła na Henryk do szczytu 1300 m. (niepotwierdzone)

Tylicz – krzesło 4-SLF w ośrodku Master Ski Tylicz

Białka T. – krzesło na Wysoki Wierch i połączenie z Kaniówką

Poronin – nowe krzesło na Galicową Grapę (niepotwierdzone)

Zakopane – otwarcie trasy z Gubałówki (niepotwierdzone)

Pilsko – skończone 4-CLD/B na Buczynkę oraz być może 4-SLF Szczawiany – Miziowa (niepotwierdzone)

Czarnagóra – wymian krzesła na 6-CLD/B z 2-CLF

Karpacz – wymiana krzesła 1-CLF (Zbyszek) na 4/6-CLD/B/MGD (niepotwierdzone )

W Małopolsce jeszcze Kluszkowce ośrodek Czorsztyn ski używane krzesło Garaventa (warunek pozwolenie na budowę) oraz prawdopodobnie Nowy Sącz na Barskiej. Upadł temat Kicarza w Piwnicznej Zdroju gdzie miała stanąć spora jak na nasze warunki stacja narciarska. Inwestorzy dali sobie spokój po kilu-letniej walce z ekologami. Cisza także w Podstolicach i Rabce Zdroju gdzie pisało się o nowych kolejach krzesełkowych.

Edytowane przez Mixxxser44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowary chyba jeszcze nie w tym roku. Chociaż może... Przetargi (o ile zostały rozpisane) na pewno nie zostały jeszcze rozstrzygnięte, więc nigdzie nie jest o nich napisane. Ale świetny ośrodek się zapowiada - położony w lesie z nowoczesną infrastrukturą. Ciekawe czemu na filmiku nic nie powiedzieli o sztucznym naśnieżaniu - albo będzie znikome, albo jest to oczywiste :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...