Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy ośrodek planowany jest na Słowacji w miejscowości Huty.

Huty to miejscowość sąsiednia do Zuberca (Milotin, Janovky, Rohace Spalena).

Ma tam powstać dość duży ośrodek za 50 mln euro składający się z 4 kolejek krzesełkowych i orczyków.

Inwestycję ma przeprowadzić konsorcjum słowacko szwajcarskie.

Wyciągi mają wywozić narciarzy na szczyt Holica tj. na 1340 m.n.p.m. (całkiem nieźle).

Inwestycja ma ruszyć we wrześniu przyszłego roku.

źródło:

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/zo-zelenej-luky-lyziarsky-magnet-na-liptove-kreslia-stredisko-za-miliony-703062

/wpis do przeniesienia do tematu inwestycje słowackie/

Edytowane przez shuger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy ośrodek planowany jest na Słowacji w miejscowości Huty.

Huty to miejscowość sąsiednia do Zuberca (Milotin, Janovky, Rohace Spalena).

Ma tam powstać dość duży ośrodek za 50 mln euro składający się z 4 kolejek krzesełkowych i orczyków.

Inwestycję ma przeprowadzić konsorcjum słowacko szwajcarskie.

Wyciągi mają wywozić narciarzy na szczyt Holica tj. na 1340 m.n.p.m. (całkiem nieźle).

Inwestycja ma ruszyć we wrześniu przyszłego roku.

źródło:

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/zo-zelenej-luky-lyziarsky-magnet-na-liptove-kreslia-stredisko-za-miliony-703062

Ani my Szwajcaria,ani Słowacja,ale może czegoś nie wiem. Wielu rzeczy na tym forum już nie kumam. "Polska-nowe inwestycje", -co,bierzemy Słowację jak Rosja Krym?:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani my Szwajcaria,ani Słowacja,ale może czegoś nie wiem. Wielu rzeczy na tym forum już nie kumam. "Polska-nowe inwestycje", -co,bierzemy Słowację jak Rosja Krym?:smile:

Dla krakusów, Słowacja to prawie Polska. Jadąc tam na jeden dzień, prędzej będę na nartach niż jadąc na Kasprowy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani my Szwajcaria,ani Słowacja,ale może czegoś nie wiem. Wielu rzeczy na tym forum już nie kumam. "Polska-nowe inwestycje", -co,bierzemy Słowację jak Rosja Krym?:smile:

Tatry są nasze i musimy je anektować natychmiast by chronić ludność polskojęzyczną. Ostatnio będąc tam spotkałem dwóch osobników gadających po polsku (jeden to był Tadeusz z forum). I tak proponuję zaanektować Bachledową Dolinę, Tatrzańską Łomnicę oraz Szczyrbskie Pleso. Proponował bym wysłać Tam w tym celu "zielonych ludzików". Mogą to być np. na pierwszy "strzał" jako korpus ekspedycyjny Kibole Legii:biggrin::biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani my Szwajcaria,ani Słowacja,ale może czegoś nie wiem. Wielu rzeczy na tym forum już nie kumam. "Polska-nowe inwestycje", -co,bierzemy Słowację jak Rosja Krym?:smile:

Racja!

Przepraszam, zasugerowałem się tym że temat dotyczy inwestycji a nie zwróciłem uwagi że dotyczyć ma jedynie tych w Polsce.

Proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu mojego wpisu.

*Faktycznie jest tak że zainteresowanie inwestycjami tak na Słowacji jak i w Polsce jest dla mieszkańców południowych województw równie wysokie bo i osiągalność dojazdowa tych stoków jest podobna czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja!

Przepraszam, zasugerowałem się tym że temat dotyczy inwestycji a nie zwróciłem uwagi że dotyczyć ma jedynie tych w Polsce.

Proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu mojego wpisu.

*Faktycznie jest tak że zainteresowanie inwestycjami tak na Słowacji jak i w Polsce jest dla mieszkańców południowych województw równie wysokie bo i osiągalność dojazdowa tych stoków jest podobna czasowo.

A za co Ty masz przepraszać? Wiadomo lapsus,a po lapsusie jak pojawi się uśmiech, jest dobrze!!!!:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję także odzyskać tereny narciarskie na wschód od Wetliny + okolice Lwowa (czy mi się wydaje, czy nam to niedawno ktoś proponował..?) a także stoczki na Wileńszczyźnie. W zasadzie całe Karpaty powinno się podzielić na pół prostą linią. Połowa dla nas a połowa dla reszty krajów. A co? Nie sprawiedliwie...?? Takie piękne połoniny się marnują na kresach. A po co Czechom i Słowakom tyle gór..? Z resztą po to Schengen wchodziliśmy, żeby mieć kraj od morza do morza nie..? Dlatego chcemy Ukrainy w UE...;-)

O np taki Bukovel.. zły jest?

Присоединяйтесь к нам как можно скорее!

Bukovel-Ski-Resort-Piste-Map.mediumthumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-co,bierzemy Słowację jak Rosja Krym?

Dla krakusów, Słowacja to prawie Polska.

Tatry są nasze i musimy je anektować natychmiast b

Proponuję także odzyskać tereny narciarskie na wschód od Wetliny + okolice Lwowa (czy mi się wydaje, czy nam to niedawno ktoś proponował..?) a także stoczki na Wileńszczyźnie.

No bójcie sie Boga..... chcecie tam zaprowadzic polskie piekiełko i burdelik, niemozność prawną, budowlaną i własnościową?

teraz jest szansa, że coś tam powstanie, a potem....? :eek:

:rolleyes::

PozdrawiamM

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bójcie sie Boga..... chcecie tam zaprowadzic polskie piekiełko i burdelik, niemozność prawną, budowlaną i własnościową?

Nie tylko tam!

Gogle Maps w naszym imieniu już wyciągnęło ręce po Salzburg, przemianowując go na Solnogród, a Passau na Pasawę!

Następny w kolejce jest Regensburg, który zapewne zostanie przemianowany na Deszczogród.

Nie wiem tylko jak sobie dadzą radę z BKK?

:stupid:

PS:

Akurat wczoraj na "Planete+" leciał film opowiadający o tym, jak w 1953 roku Katowice przemianowano na Stalinogród.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalinogród.... Pamiętam że długo nie rozumiałem dlaczego na katowickich rejestracjach jest S.... :smile::-)

Pasawa była na mapach w PRL... Podobnie jak Norymberga (Nurmberg) i Monachium(Munchen) i Wiedeń (Vienna, Wien), Mediolan (Milano), Florencja (Firenze) itd....... Nie wiem dlaczego mamy sie wstydzić (?) i rezygnować z polskich, ugruntowanych historycznie od setek lat nazw...

A że automat w google bywa nadgorliwy - trudno, jest ciekawiej.... :-)

BKK to przeciez łazienka w domowym kościółku.....:stupid:

PozdrawiamM

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasawa była na mapach w PRL... Podobnie jak Norymberga (Nurmberg) i Monachium(Munchen) i Wiedeń (Vienna)
Polska nazwa "Wiedeń" jest prawdopodobnie efektem nieporozumienia, gdyż w stolicy Austrii (Wien) jest dzielnica, która nosi nazwę "Wieden":

Wieden.jpg

BKK to przeciez łazienka w domowym kościółku.....
Jeśli kiedyś się spotkamy, to masz u mnie duże piwo za to tłumaczenie :biggrin:

Wieden.jpg.fd20827400312c31471d6963cda2307f.jpg

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska nazwa "Wiedeń" jest prawdopodobnie efektem nieporozumienia, gdyż w stolicy Austrii (Wien) jest dzielnica, która nosi nazwę "Wieden":

[ATTACH=CONFIG]21653[/ATTACH]

Jeśli kiedyś się spotkamy, to masz u mnie duże piwo za to tłumaczenie :biggrin:

Jeszcze ja wrzucę swój mały kamyczek do tego ogródka z bajzlem jaki się zrobił w tym temacie.:stupid:

Chcę też małym tłumaczenie zarobić na piwo skoro ChrisM tak ochoczo stawia.:wink: :tongue:

Ciekawie Wiedeń brzmi po węgiersku - bo brzmi to tak:

[h=3]Bécs[/h]

na całym świecie Vien,Wien,Vienna,

po polsku chociaż podobnie Wiedeń

a po węgiersku

[h=3]Bécs :stupid:[/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę też małym tłumaczenie zarobić na piwo skoro ChrisM tak ochoczo stawia.:wink: :tongue:

Ty już masz u mnie piwo za całokształt działalności :)

Ciekawie Wiedeń brzmi po węgiersku - bo brzmi to tak:

[h=3]Bécs[/h]

na całym świecie Vien,Wien,Vienna,

po polsku chociaż podobnie Wiedeń

a po węgiersku

[h=3]Bécs :stupid:[/h]

Język węgierski jest z całkiem innej bajki niż my, więc nawet mnie to nie dziwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bójcie sie Boga..... chcecie tam zaprowadzic polskie piekiełko i burdelik, niemozność prawną, budowlaną i własnościową?

teraz jest szansa, że coś tam powstanie, a potem....? :eek:

Nie do końca tak jest, że na Słowacji bardzo łatwo zbudować SN lub wyciąg. Przykładem może być choćby Tatrzańska Łomnica - kolejka z Botanickiej Záhradky na Śtart miała być budowana już w tym roku, ale Urząd Miasta nie zgodził się na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

http://lanovky.sk/?page=rep&id=911

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty już masz u mnie piwo za całokształt działalności :)

Język węgierski jest z całkiem innej bajki niż my, więc nawet mnie to nie dziwi :)

Węgrzy to sami siebie prawdopodobnie nie rozumieją. Co do śmiesznych nazw, to po czesku Wenecja (Venezia) to Benatky a Austria to... hihi.. Rakousko.

Holandia to Nizozemsko - co jest akurat w pełni zrozumiałe dla nas.

Wiedeń to u nich Viden co może sugerować nazwę tej dzielnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna nie wiosna...warunki jeszcze są.

W Szczyrku COS wystąpił o warunki środowiskowe na modernizację dolnego odcinka kolei krzesełkowej.

I bardzo dobrze, tylko niech zrobią coś z naśnieżaniem tras na dół, bo póki co to ile śniegu by nie leżało to tam prawie zawsze przebija brązowe :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...