Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Skoro sezon narciarski w pl oficjalnie zakończony, to mam dla Was zagadkę. W tym sezonie, co to się tak niefortunnie zakończył oddano do użytku jeden nowy wyciąg, o którym nikt nie pisał w tym wątku. Ktoś wie o jaki wyciag/stacje narciarską chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Hextor napisał:

Skoro sezon narciarski w pl oficjalnie zakończony, to mam dla Was zagadkę. W tym sezonie, co to się tak niefortunnie zakończył oddano do użytku jeden nowy wyciąg, o którym nikt nie pisał w tym wątku. Ktoś wie o jaki wyciag/stacje narciarską chodzi? 

gdzieś czytałem że na Jaworzynie Krynickiej jakieś supernowoczesne krzesła zbudowali

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Skoro sezon narciarski w pl oficjalnie zakończony, to mam dla Was zagadkę. W tym sezonie, co to się tak niefortunnie zakończył oddano do użytku jeden nowy wyciąg, o którym nikt nie pisał w tym wątku. Ktoś wie o jaki wyciag/stacje narciarską chodzi? 

Z mojej wiedzy, jeśli chodzi o oddane wyciągi w minionym sezonie:
1) tunel na Klepkach - krótki, ale oddano;
2) Siódemka na Jaworzynie Krynickiej;
3) orczyk na Jaworzynie (Skrzyczne).

Wydaje mi się, że tyle, nie licząc turystycznych. Ale mogłem coś przeoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

Podpowiem, że to Orczyk. 

Orczyków (zwłaszcza krótkich) to pewnie sporo powstaje co roku. Szczególnie gdy jest to tylko wymiana w śladzie poprzedniego. Np. na Jastrzębicy w Przyłękowie jest nowy talerzyk, ale o tym już pisałem. I chyba powstał wcześniej niż w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hextor napisał:

Skoro sezon narciarski w pl oficjalnie zakończony, to mam dla Was zagadkę. W tym sezonie, co to się tak niefortunnie zakończył oddano do użytku jeden nowy wyciąg, o którym nikt nie pisał w tym wątku. Ktoś wie o jaki wyciag/stacje narciarską chodzi? 

COS. Orczyk na Jaworzynie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hextor napisał:

Żaden z tych. Ostatnia podpowiedź. Województwo Małopolskie. 

Ale nie jest to jakaś ośla łączka? Jakiś normalny orczyk powyżej 500m/100m przewyższenia? Bo jeśli nie, to szkoda czasu na taką zabawę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 15:40, Jeeb napisał:

i nowe wieści z Nosala

https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/98937/Nosal_zamkniety_nie_tylko_dla_narciarzy_ale_tez_turystow_.html

hej hej sokoły ..... żal żal serce skacze już wyciągu nie zobacze , hej 🤩

 

Bardzo ciekawa jest działalność (zawsze tej!) tej pracowni. 

W zależności od władzy jest to wróg nr 1 (ale czemu nie prześwietliły tego służby?) lub może to być użyteczne narzędzie blokowania rozwoju kraju na każdym polu. W zależności od tego czy ktoś chce coś budować lub tylko chce mieć pretekst, dlaczego się nie da.

W międzyczasie inne kraje robią to, co uznają za WŁASNY interes i wówczas się wszystko da.

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Błąd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

inne kraje robią to, co uznają za WŁASNY interes i wówczas się wszystko da.

no jeszcze nigdzie nie czytałem żeby Dyrekcja Parku Narodowego była inwestorem w procesie dewastacji terenu,

za którego ochronę jest odpowiedzialna (może gdzieś w Rosji, Chinach albo Korei Pn.)

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu mowa o dewastacji? Chodzi o reaktywację starej stacji narciarskiej. 

Zresztą ta pracownia to tak naprawdę jeden facet i od co najmniej 15 lat, jak jest artykuł w jakimkolwiek medium odnośnie inwestycji narciarskich, to zawsze on jest wymieniony jako bloker. Nie tylko w Tatrach, ale wszędzie w Polsce. 

Edytowane przez Hextor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W międzyczasie inne kraje robią to, co uznają za WŁASNY interes i wówczas się wszystko da.

Nie chcę bronić Pracowni w tym momencie. Ale powtarzasz mity.

Jest wiele przykładów gdzie w Alpach są protesty przeciwko budowie wyciągów, niezrealizowane plany etc. Nie wszędzie się buduje, tam gdzie inwestorzy by chcieli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

no jeszcze nigdzie nie czytałem żeby Dyrekcja Parku Narodowego była inwestorem w procesie dewastacji terenu,

za którego ochronę jest odpowiedzialna (może gdzieś w Rosji, Chinach albo Korei Pn.)

 

Blokowanie przywrócenia stacji narciarskiej na granicy parku narodowego to jest ekoterroryzm tej Pracowni.

Tak samo kiedyś ekoterroryści nie chcieli się zgodzić na wyznaczenie oficjalnych freeride zones koło Kasprowego. A Park chciał.

Np. w CZ są trasy narciarskie na obrzeżach parku narodowego w Karkonoszach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarioJ napisał:

Nie chcę bronić Pracowni w tym momencie. Ale powtarzasz mity.

Jest wiele przykładów gdzie w Alpach są protesty przeciwko budowie wyciągów, niezrealizowane plany etc. Nie wszędzie się buduje, tam gdzie inwestorzy by chcieli.

 

Bo oni już dawno wszystko co trzeba zbudowali. W niewielkiej Austrii jest 10 razy tyle ośrodków co w Polsce i niemal każdy z nich jest o wiele większy. Mają góry, to fakt, ale góry te wykorzystali na biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...