Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pogoda dopisze,to może w sobotę 26 listopada ruszy 6-osobowe krzesło na Kotelnicy:cool::

Rozmawiałem z kierownikiem tras na Kotelnicy. Planują otwarcie w ten weekend, ale... planują. Będę śledził rozwój wydarzeń, jak tylko będzie pewne otwarcie dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie ładnie ale widać jest jeszcze trasa rozkopana na kiedy planowane jest otwarcie tego wyciagu?
Trasy, bo są dwie, są gotowa. Trwają ostatnie prace przy najnowocześniejszym w Polsce, w pełni automatycznym systemem naśnieżania, na który składa się 20 armatek. System nośny krzesła działa. W górnej stacji jest ciekawe rozwiązanie. Krzesła będą chowane na noc... pod peronem. Prace nad "zjazdem" krzeseł jeszcze trwają. Pokazuje to to zdjęcie poniżej (konstrukcja z tyłu)

IMG_0141.jpg

Dodałem jeszcze kilka zdjęć z Białki

IMG_0141.jpg.39fe747cd333ccce2e44247bed655f62.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garażowanie krzeseł to z powodzeniem stosowane rozwiązanie w wielu nowych wyciągach. :) Dzięki JC za super fotki z nowego wyciągu :) Pierwszy raz widzę napęd bezprzekładniowy :)

Te zdjęcia które pokazują nową trasę nieco przekłamują, czy ta trasa jest strasznie płaska (ale za to szeroka)?

Kotelnica zamierza się połączyć kolejkami z Rusin-ski dlatego czeka nas sporo inwestycji w Białce.

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20111144232152845

ostatni wyciąg na dole mapki to wyciąg na Rusińskim.

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś napisał o tym, ale w Białce mamy już wybrukowany parking, co jest ważne w okresie, kiedy nie ma śniegu. Nie tworzy się błoto. Kolejny mały kroczek.

Warunki dzisiaj całkiem dobre.

No właśnie,o tym zapomniałem wspomnieć,a to kolejna miła niespodzianka.

Dodam jeszcze,że nowy system Skidata działa znakomicie! :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rusina brakuje porządnej kolei i 2 orczyków. Jeśli w tym roku klientela dopisze to za rok/dwa się połączą. Choć moim zdaniem prędzej powstanie kolejna 6 na tym wzniesieniu na które poprowadzona jest nowa kolej. Góra ma potencjał na szerokie, niebieskie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na biznesie narciarskim się znają :) natomiast strona internetowa ośrodka po zmianach ( dużo flashu ) nie działa poprawnie. U mnie dzisiaj od rana się nie ładuje. A jak ważna to sprawa, nie muszę tłumaczyć. U mnie przynajmniej często działa impuls - spojrzenie na kamerę, ocena warunków, czy nie ma za dużo ludzi i jadę. Dzisiaj impuls miał ochotę zadziałać, ale pozbawiony obrazu z kamery uległ kasacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, na biznesie narciarskim się znają :) natomiast strona internetowa ośrodka po zmianach ( dużo flashu ) nie działa poprawnie. U mnie dzisiaj od rana się nie ładuje. A jak ważna to sprawa, nie muszę tłumaczyć. U mnie przynajmniej często działa impuls - spojrzenie na kamerę, ocena warunków, czy nie ma za dużo ludzi i jadę. Dzisiaj impuls miał ochotę zadziałać, ale pozbawiony obrazu z kamery uległ kasacji ;)

Czemu nie korzystasz z kamer na skionline.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Wybrałem się dzisiaj do Białki, żeby zobaczyć początek prac przy budowie nowej Kolei Jankulakowski. Przeszedłem też całą trasę z góry na dół i z dołu do góry :).

Zaczęła się już budowa górnej stacji wraz z garażem dla krzeseł. Przygotowane też są wykopy pod dwie pierwsze podpory od góry.

img_0035-2.jpg

img_0024-2.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj do Białki, żeby zobaczyć początek prac przy budowie nowej Kolei Jankulakowski.

Początek prac to jest jak geodety po działce z tyczkami biegają, a to jest... to jest... że tak powiem cytatem: "mają rozmach sk...y":smile:

Przeszedłem też całą trasę z góry na dół i z dołu do góry :).

czyli zbyt stromo nie jest:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek prac to jest jak geodety po działce z tyczkami biegają, a to jest... to jest... że tak powiem cytatem: "mają rozmach sk...y":smile:

Ta jasne.... Jako, że trasy wyznaczał mój znajomy, następnym razem pogadam żeby mi dał znać jak będzie ganiał po lesie... Pomogę mu malować słupki na kolorowo :)

czyli zbyt stromo nie jest:stupid:

Dokładnie 781,42 m, różnica poziomów 144,30 m, średnie nachylenie 18,83%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...