Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Droga pomiędzy Mikulovem a Wiedniem


Kowal79

Rekomendowane odpowiedzi

To jak Saalbach to zdecydowanie przez Lofer. Z Bischofschofen przez Hochkoenig bardzo kreta droga i duze przewyzszenia na niej.7 lat temu zagotowalem tam auto.Polecam ale latem.Jedz przez Lofer a fajny sklep i stacje benz masz w Saalfelden przy rondzie:D

W Bad Reichenhall przed koszarami US tez:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kolega z Sosnowca dwa tygodnie temu jechał A1 na Żory potem na Chałupki -pół godziny w pizstraty...- no i potem podobno od razu na piękną A1.

A teraz ciekawostka: nie pojechał ani na Znojmo ani na Mikulov tylko na Bratysławę -> Breclav ->Grosskrut i lądujesz na nowej autostradzie. Droga na Bratysławę i Breclav mega pusta + w Breclav dwa razy światła. Do tego w okolicy Breclav stacja z winietkami :)

Kolega jechał do Nassfeld więc droga na Graz -> dobra opcja.

Ale na Salzburg już nie bałdzo być może :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kolega z Sosnowca dwa tygodnie temu jechał A1 na Żory potem na Chałupki -pół godziny w pizstraty...- no i potem podobno od razu na piękną A1.

A teraz ciekawostka: nie pojechał ani na Znojmo ani na Mikulov tylko na Bratysławę -> Breclav ->Grosskrut i lądujesz na nowej autostradzie. Droga na Bratysławę i Breclav mega pusta + w Breclav dwa razy światła. Do tego w okolicy Breclav stacja z winietkami :)

Kolega jechał do Nassfeld więc droga na Graz -> dobra opcja.

Ale na Salzburg już nie bałdzo być może :)

Ale uwaga przed Breclav czatują policmajstry przy wjeździe do stacji benzynowej

w obydwie strony ich widziałem a po za tym droga szybka (betonówka więc trzepie) nowej autostrady nie znała jeszcze moja nawigacja więc dojazd na czuja lub przygotowanie na google map:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jechać przez te Chałupki czy nie :D? Orientujesz sie może jak z zakupem winiet przed wjazdem na D1?

Wg.mnie z Zabrza zdecydowanie na Chałpki.

Ja na początku grudnia 2010 wracałem z Hranic i celowo

pojechałem D1 do końca w Bohuminie,chciałem zobaczyć jak daleko są z robotą.

Coś mi się kojarzy,że ta stacja tam jest

http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/provoz/d1/usek_5/slides/C2_242.html

i tam z pewnością dostaniesz winietki.

Granice w Chałpkach przekraczałem kiedyś w minionej epoce więc nie wiem,ale podejrzewam,że ktoś tam też sprzedaje.

Tej opcji nie polecam bo jest droższa.

Na granicy Czesko Austryjackiej jest stacja benzynowa gdzie z pewnością winiety na "A" kupisz

Tak bo sam tam w styczniu tego roku kupowałem.

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wariant może być przydatny jeśli ktoś nie lubi Wiednia i chce go całkowicie ominąć.

W innym przypadku najlepszy wariant to jazda przez Mikulov.

Ale przeciez w tym wariancie przez Breclav rowniez wyjezdasz w Schrick na A5, wiec na ta sama droge jakbys jechal przez Mikulov. Ciekaw jestem jak to czasowo wychodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może,ale to z pewnością trzydzieści kilka kilometrów więcej.

W dodatku trzeba wykupić słowacką winietkę.

Rozumiem jeśli ktoś jedzie cały czas przez Słowację.,skoro tamtędy woli.

Niestety ja nie zbyt lubię tamtędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może,ale to z pewnością trzydzieści kilka kilometrów więcej.

W dodatku trzeba wykupić słowacką winietkę.

Rozumiem jeśli ktoś jedzie cały czas przez Słowację.,skoro tamtędy woli.

Niestety ja nie zbyt lubię tamtędy.

Figo to mówimy chyba o dwoch różnych trasach...

Jedziesz na SK i skręcasz na Breclav przed i GrossKrut ... do SK nie dojeżdżasz.

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Hauptstra%C3%9Fe+14,+9620+Hermagor,+%C3%96sterreich+(Nassfeld)&daddr=sosnowiec&hl=pl&geocode=FX96xwIdxPvLACGrK5QG3nPVcA%3BFbhO_wIdT4EjASkpS9r-mdoWRzHbB2UroSpsyw&mra=ls&sll=46.611243,13.281097&sspn=0.213203,0.615921&ie=UTF8&ll=48.620201,17.330933&spn=0.820663,2.463684&t=h&z=9 zobacz ten kawałek na tym linku

Na guglu 10minut różnicy między tym a jazdą przez Mikulov.

Edytowane przez mysiauek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może,ale to z pewnością trzydzieści kilka kilometrów więcej.

W dodatku trzeba wykupić słowacką winietkę.

Rozumiem jeśli ktoś jedzie cały czas przez Słowację.,skoro tamtędy woli.

Niestety ja nie zbyt lubię tamtędy.

Witam!

Jak się jedzie przez Breclav, to nie wjeżdża się do Słowacji. Jechałem tą drogą w połowie stycznia na pizze w Colfosco. Droga bardzo fajna, nie ma korków, przed wjazdem na nową autostradę w A, przejeżdża się tylko przez dwie miejscowości, co zwalnia, to jest Breclav i w jakąś dziurę w Austrii, gdzie nie widziałem żywego ducha na ulicy. Jeżeli ktoś jedzie do Włoch to polecam tą drogę. Jeżeli chodzi o drogę na Chałupki, to niestety traci się czas na przejeździe przez Rybnik i Wodzisław (chyba że bardzo wcześnie rano się pojedzie, to mniejszy ruch). Winiety kupić możesz zaraz po wjeździe na autostradę za mostem w Chałupkach- stacja Shela. Osobiście jeźdzę tak już drugi rok. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Sorry.

Nie przyłożyłem się do tematu.:mad:

Bez zagłębiania się w mapę uczepiłem się myśli o Bratysławie.A to dlatego,że niedawno pewien mój znajomy jadąc na Kreischberg próbował mi wmówić,że przez Bratysławę będzie najlepiej.

Teraz widzę ,że to może być nie głupi wariant z tą D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane. :) Dzięki za podpowiedzi.

Jednak wybrałem teraz na Automapie żeby sama wyznaczyła mi trasę. O dziwo poprowadziła przez Znojmo a nie jak Google przez Mikulov i przez Chałupki :D.

Jeśli tak jak Figo pisze jest niedaleko stacja to nie powinienem mieć problemu. Tylko jak wpisuje miejscowość ze zdjęcia to okazuje się ze jest ona już parę kilometrów za początkiem autostrady. Jest ona już od początku z poplatkiem? :D

Navi ustawiła jednak zjazd w Hollabrunn na L27 i przejazd przez Kirchberg i wjazd na S5 w Neustift im Felde. Ścinał ktoś z Was ten odcinek? Czy lepiej jechać na Stockerau?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja kiedyś jeździłem tak: Znojmo,Hollabrun, Tulln, Judenau, i dalej drogą 19 aż do ST. Christophen. Była to chyba najbardziej optymalna droga. Jeszcze dodam, że większość miejscowości mijasz obwodnicami, głownie Tulln.

Edytowane przez mareknot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane. :) Dzięki za podpowiedzi.

Jednak wybrałem teraz na Automapie żeby sama wyznaczyła mi trasę. O dziwo poprowadziła przez Znojmo a nie jak Google przez Mikulov i przez Chałupki :D.

Jeśli tak jak Figo pisze jest niedaleko stacja to nie powinienem mieć problemu. Tylko jak wpisuje miejscowość ze zdjęcia to okazuje się ze jest ona już parę kilometrów za początkiem autostrady. Jest ona już od początku z poplatkiem? :D

Navi ustawiła jednak zjazd w Hollabrunn na L27 i przejazd przez Kirchberg i wjazd na S5 w Neustift im Felde. Ścinał ktoś z Was ten odcinek? Czy lepiej jechać na Stockerau?

Kiedyś kilkanaście lat temu tak ścinałem.

AutoMapa poprowadziła Cię przez Znojmo bo nie widzi nowych odcinków S1 w Austrii.

Jeśli się nie decydujesz jechać na Mikulov (prosta i piękna jazda) ,a wybierasz Znojmo to jedź zdecydowanie na Stockerau.

Mimo tego,że przez Znojmo to moja ulubiona trasa proponuję Ci i zalecam jazdę na Mikulov.

Wszystko jest dobrze oznaczone i bez kręcenia trafisz do celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest otwarta na tym odcinku w całości D1.

Nie tylko do przyjęcia ale właściwie jedynie słuszna.:D

Ale wyczytałem,że jesteś z Kęt.

Jeśli będziesz jechał z Kęt to ten odcinek Chałpki-Hranice na nic Ci się nie zda.

Pojedziesz B-B,Cieszyn,Frydek-Mistek,Hranice,Olomouc,Brno.

A dalej już wg.uznania,powyżej rozważaliśmy różne opcje.

Z Brna D2 do Breclav i na A5,S1 itd. w kierunku Livigno.

Albo z Brna na Mikulov A5,S1 i jak powyżej.

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przejechałem dwa razy inaczej drogę Brno - St.Polten

- w jedną stronę przez Mikulov do nowej autostrady i dalej pn obwodnicą Wiednia i dalej na Stockerau

- z powrotem starym wariantem czyli skręcając na Znojmo i dalej na Hollabrun, Gollersdorf - tu odbijam zawsze za znakiem na Tuln i lecę przez wiochy wracając na autostradę właśnie koło Tuln (omijam całkiem Stockerau i skracam jeszcze z 10 km- wariant całkiem dobry i wygodny)

I wyszło mi, że przez Znojmo jest krócej o jakieś 25 km, to sporo na tak krótkim odcinku, czasowo też mi wyszło szybciej przez Znojmo. Do tego dodam, że północna obwodnica Wiednia od rozjazdu na wysokości Wolkelsdorfu prawie do samego Stockerau leci na ograniczeniu 100, w znacznej części idzie tunelem pod przedmieściami Wiednia, jest dosyć kręto i szybko się tam jechać za bardzo nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...