Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Droga pomiędzy Mikulovem a Wiedniem


Kowal79

Rekomendowane odpowiedzi

jako że wyjazd się zbliża to zawsze przegladam wątki którędy Czechy czy Słowacja? Nie będe ukrywał że do tej pory jezdziłem zawsze przez Ziline- Bratysławe... i znów dzisiaj sobie czytam ten wątek i znowu mnie kusi jechać przez Znojmo lub Mikulov.... ale wątpliwości pozostają... rozpatrzmy odcinek Cieszyn-St Polten. Przez Ziline z 70-80 km wleczenia sie przez wioski, reszta autostrada lub expresówka. A przez Znojmo Krems 110 km no bo te ostatnie 20-30 to ekspresówka... i powstaje pytanie czy nieco krótsza ( w kilometrzach całkowitych) trasa przez Czechy wyjdzie nam lepiej czasowo? Czy jechał ktos moze na dwa samochody w tym samym czasie i sprawdzał realia o tej samej porze?. Czechy kuszą ale przyzwyczajenie do Ziliny pozostaje, zawsze jakoś przebieduje to 75 km po wsiach i lasach przez Słowacje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie słowackiej jest dużo rozkopanego przed Bratysławą - nie poszalejesz tam, ja bym leciał na Znojmo.

MIHUMOR a kiedy jechałeś?

Bo w grudniu było rozkopane, ale nie przed Bratysławą, tylko odcinki te niezbudowane sporo wcześniej ... zapomniałem miejscowości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kusi jazda przez Niemcy (trasa W-wa - Zillertal). Zwykle jeżdżę przez Znojmo lub Słowację więc chciałbym spróbować czegoś nowego.

Czy ktoś może doradzić czy lepiej wybrać wariant przez Poznań i Berlin czy też przez Wrocław i Drezno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcem stycznie też miałem ten sam dylemat - Mikulov czy Znojmo. Pojechałem tradycyjnie na Znojmo i nie żałuję. W tamtą stronę jechałem 23.01 a z powrotem 30.01. W zasadzie całość przy minimalnym ruchu, bez korków, zbędnego czekania i nerwów. Uwazam, ze optymalna droga to dojazd do S5, potem w kierunku na Krems i w dol S33 do A1. Polecam. Trase Tychy-Ischgl zrobiliśmy na bardzo spokojnie w 10 godzin. Wracając jechaliśmy ponad 13 (padła turbina w TDI :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kusi jazda przez Niemcy (trasa W-wa - Zillertal). Zwykle jeżdżę przez Znojmo lub Słowację więc chciałbym spróbować czegoś nowego.

Czy ktoś może doradzić czy lepiej wybrać wariant przez Poznań i Berlin czy też przez Wrocław i Drezno?

z Poznania do Berlina do A9 i dalej prosto na Monachium

z Wrocławia A4 do sam Chemnitz potem A72 do HOFU a potem A9 lub A93

różnica to czas po polskiej stronie ...dojazdu do Wrocka

no i pamiętaj ,że Monachium a potem Kufstein i wjazd do doliny lubi sie korkowac... rok temu ostatnie 180km - 4 godziny :(

w tym roku bedziemy tam wcześnie rano :)

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kusi jazda przez Niemcy (trasa W-wa - Zillertal). Zwykle jeżdżę przez Znojmo lub Słowację więc chciałbym spróbować czegoś nowego.

Czy ktoś może doradzić czy lepiej wybrać wariant przez Poznań i Berlin czy też przez Wrocław i Drezno?

Właściwie nie powinienem wypowiadac sie na temat, o którym mam pojęcie umiarkowane, ale jechałem parę razy do Berlina i jedzie sie mniej wiecej tyle czasu co sprawnie poruszajac sie do...Wiednia (no moze godzinkę krócej), a z Wiednia to 4-5h jazdy, nie jestem pewien czy z Berlina dasz radę tak szybko dojechać (450km vs 750km) - z klamotem na dachu nie pojedziesz szybciej przez niemcy niz przez austrie, gdzie policja sama mojemu koledze sie przyznala, ze do 150kmh sie raczej nie czepiaja... Do tego paliwo w niemczech jest o jakies 15% drozsze niz w austrii. Z kolei droga przez Wrocław to jakas masakra. Sam jade do Wrocławia pojutrze i moj szef, ktory tam mieszka mowi, ze trzeba liczyc 5-6 godzin z Wawy, czyli tyle co do... Brna, a z Wroclawia masz jeszcze 870 km do Mayrhofen.

Jesli chcesz juz jechać przez Prage i Monachium to raczej przez Cieszyn i Hradec Kralove. Do zachodniego tyrolu typu Soelden czy Ischgl jedzie sie w ten sposob 1-2h dluzej niz przez Brno-St Poelten. Do Zillertal sie to kompletnie nie oplaca, bo z Monachium trzeba sie cofnąc na wschód. Do tego jest duże prawdopodobieństwo, ze kolo Monachium trafisz w korek. Podobno jakies badania wykazały, ze autostrada Monachium - Rosencheim ma najwieksze natezenie ruchu w calych Niemczech. Krotko mówiąc: tysiące aut na centralno-polskich blachach w kazdą zimową sobotę, ktore mozna spotkac w Znojmo i Mikulovie nie moga się mylić:)

No ale ja Ci dobrze radzę - Ty rób jak uwazasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wjeżdżam na S5 - jadę na Krems i dalej po drogowskazach na tzw Wachau czyli piękny przełom Dunaju pomiędz Krems i Melk - jechać można obiema stronami rzeki, widoki piękne, na A1 wjeżdżamy w Melk, wariant krótszy i trochę tylko wolniejszy ale ciekawszy

Droga miszcz, jedna z ładniejszych, którymi jechałem w zyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pamiętaj ,że Monachium a potem Kufstein i wjazd do doliny lubi sie korkowac... rok temu ostatnie 180km

Pamiętam :( Zwykle stoję w tym korku od strony Salzburga. Ciekawy byłem czy od strony Monachium nie jest lepiej, ale z tego co piszesz, raczej nie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Regionenring.png&filetimestamp=20100118213737

Tak to teraz wygląda dookoła Wiednia. Można jechać Mikulov - Eibesbrunn - Korneuburg - Stockerau - Krems - St Pölten, brakuje jeszcze kawałka S33 ( nowy most) pod Krems (otwarcie koniec 2010)

Teraz powinno być ok.

Edytowane przez peszkod
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Autostrada w kierunku Mikulova

Witam,

wczoraj wracałem przez Mikulov, i cały nowy odcinek A5 z Wiednia w kierunku Mkulowa już jest otwarty, a końcem stycznia były jeszcze roboty drogowe i jechałem jednym pasem, a teraz super. Szkoda, że zostało jeszcze tych parę kilometrów do przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jechał ktos moze na dwa samochody w tym samym czasie i sprawdzał realia o tej samej porze?. Czechy kuszą ale przyzwyczajenie do Ziliny pozostaje, zawsze jakoś przebieduje to 75 km po wsiach i lasach przez Słowacje....

jechaliśmy w ubiegłym roku do i z Wiednia w dwa samochody: jedni przez Czechy drudzy Słowację

my przez Słowację byliśmy szybciej

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami jechaliście obydwoje? Czy rura kto szybciej?

nie no, wyścigów nie urządzaliśmy:)

nie wiem jak oni ale my to tak standardowo, po polsku czyli niekoniecznie przepisowo;) ale też żeby za dużo nie przekraczać bo strach przed lotnymi patrolami słowackimi

myślę że ci drudzi podobnie, jak ich znam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybciej? A przejazd przez Zwardoń? A dojazd do autostrady?

w piątek, bodajże, mają otworzyć tunel w lalikach więc kolejny kawałek ekspresówki będzie gotowy

słowacy też jak ostatnio widziałam mają zaraz za granicą kawałek ukończonej drogi

poza tym można przez cieszyn to jeszcze chyba, póki co, najszybciej

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnie dwa lata jezdziłem przez Cieszyn Ziline Bratysławe (krótko jeden pas i duzo autrstrady) a w tym roku skusiłem sie na Cieszyn Brno Mikulov Wieden (wiecej jednego pasa i czesciowo ekspresówki zamiast autostrad) i na moje odczucie przez Ziline jest lepiej, czy szybciej to odpowiem po 20 marca. Mam zapis śladu GPS z trasy Cieszyn Brno St Polten i górą, i dołem Wiednia, a pod koniec marca zrobie zapis przez Ziline. Jazda zgodnie z przepisami czasem + 10. Czas przejazdu Cieszyn-Brno-St Polten 3 godz 56 min. (góra wiednia), czas przejazdu StPolten - Brno-Cieszyn 4:24 (dół Wiednia). Może z 10 minut mniej bo się pomyliłam w Wiedniu. Jazda NOCĄ!

Myśle ze jedąc przez Ziline Bratysławe nie ma co rozpatrywac drogi przez Zywiec Zwardon bo to koszmar i śr prędkość marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...