Narty - skionline.pl
Jump to content
Kowal79

Droga pomiędzy Mikulovem a Wiedniem

Recommended Posts

Dzięki Zbyszku za podpowiedź. Czytałem o tym barze wcześniej w internecie, lecz nie byłem pewien czy nadal funkcjonuje całodobowo.

Pozdrawiam

2 godziny temu, lb2635 napisał:

Dzięki Zbyszku za podpowiedź. Czytałem o tym barze wcześniej w internecie, lecz nie byłem pewien czy nadal funkcjonuje całodobowo.

Pozdrawiam

A czy ktoś się orientuje czy cena winiety na AT w tym barze odpowiada cenie "nominalnej", czy dobijają sobie jakieś dziwne marże???

4 minutes ago, Cosworth240 said:

A czy ktoś się orientuje czy cena winiety na AT w tym barze odpowiada cenie "nominalnej", czy dobijają sobie jakieś dziwne marże???

Przy płatności gotówką cena standardowa, płatność kartą doliczają prowizję.

• Thanks 1

Zaraz za granicą już po stronie austriackiej jest mała stacja benzynowa po prawej stronie, zawsze tam kupuję winietę, ceny są zgodne z rzeczywistym cennikiem winiet austriackich, nic nie doliczają "od siebie".

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Dnia 30.01.2018 o 10:30, rafalc napisał:

Przy płatności gotówką cena standardowa, płatność kartą doliczają prowizję.

Kilka dni temu miły Pan poinformował wskazując na wielki niemiecki napis - że za winiety płaci się tylko gotówką.

Nie ma jednak problemu, przy wejściu do w/w jest bankomat.

17 hours ago, paypal said:

Kilka dni temu miły Pan poinformował wskazując na wielki niemiecki napis - że za winiety płaci się tylko gotówką.

Nie ma jednak problemu, przy wejściu do w/w jest bankomat.

No to coś się zmieniło, 20.01 były terminale do kart i Pan ostrzegł,że przy płatności kartą dolicza prowizję. Generalnie trafiłem tam przez pomyłkę, bo chciałem zrobić ten zakup na stacji BP, która jest kilka metrów dalej.

Ja kupowałem 27.01

35 minut temu, rafalc napisał:

No to coś się zmieniło, 20.01 były terminale do kart i Pan ostrzegł,że przy płatności kartą dolicza prowizję. Generalnie trafiłem tam przez pomyłkę, bo chciałem zrobić ten zakup na stacji BP, która jest kilka metrów dalej.

2 hours ago, JC said:

Na granicy A - CZ doliczają 1 Euro prowizji do ceny winiety. Przed chwilą pytałem 

Kiedyś doliczali ale tylko do płatności kartą. Teraz do gotówkowej transakcji też?

Dnia 3.02.2018 o 17:36, mysiauek napisał:

Kiedyś doliczali ale tylko do płatności kartą. Teraz do gotówkowej transakcji też?

Chodzi tylko o płatność kartą!

https://40ton.net/trasa-brna-wiednia-bedzie-zamknieta-dla-ciezarowek-most-ktory-grozi-katastrofa/

Czesi na razie nie podają kiedy konkretnie pojawi się ograniczenie. Ma to jednak nastąpić w najbliższych dniach. Ponadto, w 2019 roku, droga nr 52 zostanie tutaj zamknięta całkowicie. Przez sześć miesięcy nie będą mogły jeździć nawet samochody osobowe, gdyż Czesi będą wówczas stawiali nową przeprawę.

Edited by mysiauek
  • Like 1

Austriacy budują ostatni odcinek autostrady łączącej Wiedeń z granicą w Mikulovie.

zdjecie zrobiłem wczoraj tuż po przejechaniu granicy 

268BEB6B-3635-4ABD-971C-D7BBB591235F.jpeg

• Like 2
  • Thanks 1

18 godzin temu, JC napisał:

Austriacy budują ostatni odcinek autostrady łączącej Wiedeń z granicą w Mikulovie.

zdjecie zrobiłem wczoraj tuż po przejechaniu granicy 

(Ciach)

Przy czym tzw. obejście Drassenhofen, ten obecnie budowany 5km odcinek ma być póki co drogą jednojezdniową. Będzie to na pewno usprawnienie, bo będzie omijać wiochę i nie będzie skrzyżowań lub świateł, ale Austriacy stwierdzili, ze do czasu do póki Czesi sie nie ogarną i nie zaczną sami budować, to nie ma sensu budować tego w standardzie autostrady. Druga nitka dopiero więc dojdzie w przyszłości.

Edited by Cosworth240
  • Like 2

Witam,

Mam pytanie czy w związku z budową autostrady po stronie A i remontem mostu na drodze nr 52 w CZ są jakieś utrudnienia drogowe pomiędzy Brnem a Wiedniem i dalej w kierunku Saldzburg - Insbruk?