Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem 20.12 cały dzień na COS i 21.12 pół na pół z SMR. Faktycznie wzdłuż wyciągu był ślad ratraka ale narty  potargałem pewnie trochę na czerwonej przez las a resztę dorobiłem na niebieskiej i czarnej ;). Jazda jak dla mnie była super ale chyba nie o to chodzi żeby po zamkniętych trasach jeździć (chociaż plusy są brak kolejek na dole).

Jack78 napisał że to prlowski skansen. Nie wiem jak to za prl-u wyglądało ale obstawiam że mogło być lepiej. Moim skromnym zdaniem zarządzający COS powinni zostać na zbity pysk ... bo tam ewidentnie panuje stara zasada czy się stoi czy się leży hajsik się należy.

Ile w zeszłym roku była możliwość zjazdu po otwartych trasach do samego dołu? jak dobrze pamiętam to ok tydzień. To jest niesmaczny żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciliście uwagę na cennik za 4h skipassy?

 

Coś mi nie pasowało, bo z moich notatek wynikało, że w zeszłym roku jeździłem w marcu za 77zł. Teraz marzec za 124 zł - 61% podwyżki 😲.

Widzę, że przenieśli zakończenie sezonu wysokiego z 27.02 na 18.03!!

W zeszłym roku ostatni raz na COS byłem 20.03

Ot, takie małe kombinatorstwo w cenniku w ich wydaniu.....

 

COS_cennik_2021_2022.jpg

  • Thanks 1
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mops napisał:

Wie ktoś czy COS naśnieża grzebień i czy jest szansa na jego uruchomienie w tym tygodniu?

Dziś jest dostawa białego z nieba, a jutro ma być opad dwa razy większy, więc pewnie zjechać się da. Jednak nie widać oznak aby orczyk miał ruszyć, więc jeśli nawet będzie wystarczająca ilość naturalnego śniegu, nie wierzę, że otworzą trasę od grzebienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż szkoda patrzeć na zdjęcia @kordiankw, pamiętam dobrze te trasy z 2019 gdzie przez cały tydzień katowałem Doliny i zjazdy do Mety. Piękna sprawa, zwłaszcza wyjazd z lasu na ostatnią polanę przez Metą. Może ktoś, w końcu ogarnie tam sensowne naśnieżanie bo aż szkoda tego zmarnowanego potencjału...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ratrak napisał:

Aż szkoda patrzeć na zdjęcia @kordiankw, pamiętam dobrze te trasy z 2019 gdzie przez cały tydzień katowałem Doliny i zjazdy do Mety. Piękna sprawa, zwłaszcza wyjazd z lasu na ostatnią polanę przez Metą. Może ktoś, w końcu ogarnie tam sensowne naśnieżanie bo aż szkoda tego zmarnowanego potencjału...

Dokładnie. Było tyle śniegu, że już nawet nie pamiętam którędy zjechałem, bo gdzieś się  pogubiłem na tych polanach przy końcu 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, korylcio napisał:

Działa orczyk z Dolin na Skrzyczne - tak wynika z kamery, wg strony internetowej nie działa, być może nie zaktualizowali.

Dobra wiadomość. Dla mnie może zostać tak że oficjalnie nie działa, będzie mniej ludzi :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 minut temu, jack78 napisał:

Super, szkoda tylko że system naśnieżania tm już jest (np. na Kaskadzie) i nie działa, bo brakuje zbiornika wodnego, więc budowa kolejnego systemu mija się z celem.

I tak to u nas w Polsce jest. Armatki kupują, a wody do naśnieżania brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa przy orczyku ma mieć 60m szerokości, a ten dojazd do Dolin III to poszerzą może z 10 na 20m, więc raczej chodzi albo o samą Jaworzynę, albo przywrócą dla narciarzy Polanę Hondraski (dawniej działał tam talerzyk 370m, to by się zgadzało), tylko pytanie czy to jeszcze "okolice stacji pośredniej", bo to jednak znaczne niżej.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koliber napisał:

Trasa przy orczyku ma mieć 60m szerokości, a ten dojazd do Dolin III to poszerzą może z 10 na 20m, więc raczej chodzi albo o samą Jaworzynę, albo przywrócą dla narciarzy Polanę Hondraski (dawniej działał tam talerzyk 370m, to by się zgadzało), tylko pytanie czy to jeszcze "okolice stacji pośredniej", bo to jednak znaczne niżej.

Jest już info na FB, że orczyk będzie obok kanapy do przecięcia Ondraszka z kanapą, taka ośla łączka dla początkujących. Dodatkowo góra Ondraszka ma być poszerzona i doprowadzona instalacja nasnieżania w takim samym standardzie jak jej dolna cżęść.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...