Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jack78 napisał:

W końcu coś na temat zbiornika, bo bez nie cały ten system naśnieżania nie ma sensu. Ale od pracowników ośrodka słyszałem że trasa, naśnieżanie i orczyk w tym roku, a zbiornik w przyszłym.

Zbiornik jest w trakcie procedowania. Budowa rozpocznie się jak będą wszystkie papiery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hgx126 napisał:

No I w końcu jakieś konkrety. Nowa trasa Fis to będzie jedna z lepszych inwestycji od paru lat.

To będzie trasa sportowa, czytaj - tylko dla zawodników. Chodzi o to, aby nie blokować w trakcie treningów górnego odcinka FIS dla narciarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijanie Kaskady i udostępnianie jej tylko dla zawodników jest bez sensu. Dwie kanapy na dwie trasy to tylko możliwe przy państwowym rozrzucie. Wielka szkoda, miałem nadzieję na przeprofilowanie tylko Kaskady I jej konkretne naśnieżanie... Już widzę jak te dwie trasy będą zawalone ...A Dolne trasy już można zalesić bo widac, ze nie mają one żadnego priorytetu....

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COS Skrzyczne to taka inwestycja państwowa w Polsce w pigułce....

a) Robimy wyciągi !

b) Wyciągi są, ale nie ma śniegu..... robimy system naśnieżania !

c) System jest, ale nie ma wody do naśnieżania.....robimy zbiornik z wodą !

🤑

d) Podpowiadam jaki będzie kolejny punkt... wszystko jest... o kurde nie ma parkingu..

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Zabijanie Kaskady i udostępnianie jej tylko dla zawodników jest bez sensu. Dwie kanapy na dwie trasy to tylko możliwe przy państwowym rozrzucie. Wielka szkoda, miałem nadzieję na przeprofilowanie tylko Kaskady I jej konkretne naśnieżanie... Już widzę jak te dwie trasy będą zawalone ...A Dolne trasy już można zalesić bo widac, ze nie mają one żadnego priorytetu....

Ja mam nadzieję, że to tylko gadka pod otrzymanie kasy z Warszawy, która zawsze lubi takie p.... wiecie co. A przeciez 100% czasu tam nie będzie zawodów i treningów...więc mam jednak nadzieję, że tam zwykly narciarz (no lepiej jeżdżący) tam wjedzie bez problemów. 

A tak naprawdę to powinni zminenic kolor tej trasy na czarną. Sam wiele lat temu jak pierwszy raz przyjechałem na COS to się delikatnie zdziwiłem na tej trasie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomekmdze napisał:

COS Skrzyczne to taka inwestycja państwowa w Polsce w pigułce....

a) Robimy wyciągi !

b) Wyciągi są, ale nie ma śniegu..... robimy system naśnieżania !

c) System jest, ale nie ma wody do naśnieżania.....robimy zbiornik z wodą !

🤑

d) Podpowiadam jaki będzie kolejny punkt... wszystko jest... o kurde nie ma parkingu..

Oj tam, parking. Tam jest miejsce najwyżej na lądowisko dla helikopterów.

A poważnie, co tam parking. Żeby jeszcze Doliny działały ciągle i normalnie, to szczyt marzeń. Po tym, jak uruchomili po 2 latach talerzyk, zacinał się ciągle i wymagał "ręcznej" obsługi. Jeden z panów podawał narciarzom talerzyki, a drugi, z ręką wiecznie do góry, przytrzymywał nadchodzące, żeby się nie zaplątały :D

PS. Mam nadzieję, że @Krakus ma rację. Kaskada jest fajna, a przecież zawodnicy co prawda ćwiczą często, ale do południa (i przecież nie w każdy dzień jednak). A ostatnio Kaskada leżała odłogiem i w ogóle nie można tam było jeździć.

Edytowane przez Maria
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JC napisał:

To będzie trasa sportowa, czytaj - tylko dla zawodników. Chodzi o to, aby nie blokować w trakcie treningów górnego odcinka FIS dla narciarzy. 

Panie Jacku, ale czy 100% czasu będa tam treningi i zawody ? Orzez pozostaly czas dobrze, by było to otwarte. Przecież 2 szybkie kanapy na 1 trasę FIS i poszerzonego Ondraszka to trochę mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Was narzekacze. Zakładam, że po treningach kaskadę otworzą i tyle, podobnie jak to ma być na Nosalu. Gdzies ci nasi zawodnicy muszą ćwiczyć. A zbiornik na wodę cieszy, bo ze śniegiem było tam krucho poniżej Jaworzyny. Nawet w ferie. 

Jedyny minus to brak pomysłu na likwidację tego głupiego podejścia u góry. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Zabijanie Kaskady i udostępnianie jej tylko dla zawodników jest bez sensu. Dwie kanapy na dwie trasy to tylko możliwe przy państwowym rozrzucie. Wielka szkoda, miałem nadzieję na przeprofilowanie tylko Kaskady I jej konkretne naśnieżanie... Już widzę jak te dwie trasy będą zawalone ...A Dolne trasy już można zalesić bo widac, ze nie mają one żadnego priorytetu....

Kolego! Kaskady dziś nie ma! Kiedy była czynna?

Pomysł jest pewnie taki, że stare krzesło ma być dla Ondraszka, nowe da FISu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskada gdy była jeszcze czynna to była idealna pułapka dla nuworyszy którzy wyjechali po raz pierwszy krzesełkiem na górę. Ondraszek za łatwa a FiS bo czarna za trudno.No to akurat czerwona będzie akurat. Po czym po 200-300 metrów wypłaszczenia zaczynała się 200-stu metrowa lodowa ściana:). Czego tam nie było ciałoślizgi bokiem przodem tyłem ew. wycof do góry itp.

Trasa tylko i wyłącznie do przebudowy.No i dobrze że od kilku sezonów jest zamknięta bo Goprowcy mają mniej zajęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Hextor napisał:

Ale z Was narzekacze. Zakładam, że po treningach kaskadę otworzą i tyle, podobnie jak to ma być na Nosalu. Gdzies ci nasi zawodnicy muszą ćwiczyć. A zbiornik na wodę cieszy, bo ze śniegiem było tam krucho poniżej Jaworzyny. Nawet w ferie. 

Jedyny minus to brak pomysłu na likwidację tego głupiego podejścia u góry. 

Tak straszne z Nas marudy. Tylko jak tu nazwać "głupie podejście u góry" 😱 ? Aż dziwne, że COS nie wymyślił tam jakiejś gondoli 😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2023 o 14:04, Hextor napisał:

Ale z Was narzekacze. Zakładam, że po treningach kaskadę otworzą i tyle, podobnie jak to ma być na Nosalu. Gdzies ci nasi zawodnicy muszą ćwiczyć. A zbiornik na wodę cieszy, bo ze śniegiem było tam krucho poniżej Jaworzyny. Nawet w ferie. 

Jedyny minus to brak pomysłu na likwidację tego głupiego podejścia u góry. 

 

W dniu 1.04.2023 o 10:12, Maria napisał:

Oj tam, parking. Tam jest miejsce najwyżej na lądowisko dla helikopterów.

A poważnie, co tam parking. Żeby jeszcze Doliny działały ciągle i normalnie, to szczyt marzeń. Po tym, jak uruchomili po 2 latach talerzyk, zacinał się ciągle i wymagał "ręcznej" obsługi. Jeden z panów podawał narciarzom talerzyki, a drugi, z ręką wiecznie do góry, przytrzymywał nadchodzące, żeby się nie zaplątały :D

PS. Mam nadzieję, że @Krakus ma rację. Kaskada jest fajna, a przecież zawodnicy co prawda ćwiczą często, ale do południa (i przecież nie w każdy dzień jednak). A ostatnio Kaskada leżała odłogiem i w ogóle nie można tam było jeździć.

Kaskada będzie, z założenia, tylko dla zawodników. Nie będzie otwierana dla wszystkich z prostego powodu - ma być przygotowywana "na twardo", czyt. lód. Czyli tak jaką są przygotowywane stoki na zawody. 
Żaden "Kowalski" nie poradzi sobie na takim stoku, bo będzie tam "żywy lód", a do tego bardzo strono.

  • Like 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JC napisał:

 

Kaskada będzie, z założenia, tylko dla zawodników. Nie będzie otwierana dla wszystkich z prostego powodu - ma być przygotowywana "na twardo", czyt. lód. Czyli tak jaką są przygotowywane stoki na zawody. 
Żaden "Kowalski" nie poradzi sobie na takim stoku, bo będzie tam "żywy lód", a do tego bardzo strono.

A ilu tych zawodników jest w Polsce i na jaki czas jest zapotrzebowanie  ??? Nie potrafili zrobić jednej ścianki a zrobią lód na całej trasie??? 😂 I to jeszcze przez cały sezon  ??? Ale mi zrobiłeś dzien.... Chyba już pisałeś parę lat temu teksty o centrach treningowych... I co ? Nosi się tylko jedno na odpowiedź 🤣 Pompa kasy nie pomoże jak nie będzie tym zarządzał ktoś kto ma pasję i pojęcie o sporcie zimowym....

Edytowane przez Jusik2002
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...