Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Co do Krynicy: sami sobie strzelają w plecy. Póki jest tam boom, przeżyją, ale jak boomu na Krynicę nie będzie, to co? Zresztą spójrz na taki Zieleniec: jak tam ruszyło po uwspólnieniu karnetu - jeden na cały Zieleniec!

Boom na Krynicę będzie i się nie skończy. Krynica i okolice to jedyne miejsca w tym roku gdzie postawiono nowe kanapy. PKL wziął się wreszcie za modernizację Jaworzyny, coś tam dzieje się w sprawie reaktywacji dwóch dolin. To o niebo lepsze miejsce na narty niż np. Wisła. W sumie boleję nad tą popularnością Krynicy, bo kiedyś był tam tłum tylko na Jaworzynie, a teraz niemal wszędzie (poza Tabaszewskim i Henrykiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ski89 napisał:

 W zeszłym sezonie Szczyrk Mountain Resort wygenerował największy zysk lub przychody(dokładnie nie pamiętam) ze wszystkich ośrodków TMR jakie mają w portfolio. To wszystko pokazuje jakie są racjonalne przesłanki i zapotrzebowanie na narciarstwo w Polsce.
 

Kilka razy czytałem już na forum te dane, ale to jest jednorazowa sytuacja i wątpię żeby się powtórzyła w przyszłości. Od lat spędzam większość sezonu na Słowacji i ubiegły będę wspominał jako najlepszy w historii jeśli chodzi o brak kolejek do wyciągów.

Słowacy wprowadzili w zeszłym sezonie obowiązek szczepień (ewentualnie testów) do wjazdu do kraju oraz zakupu karnetów. W związku z tym, że zarówno Słowacy, jak i Polacy byli najmniej zaszczepionymi narodami w Europie na stokach było naprawdę pusto. Mam porównanie z tego, do ubiegłego sezonu i w Bachledovej czy Łomnicy jest przepaść jeśli chodzi o frekwencję. Rok temu w Bachledce w pogodną feryjną niedzielę jeździłem sam gondolą, w tym roku na tygodniu są kolejki na 10-15 min czekania. Tak więc świetny wynik Szczyrku w ubiegłym roku i przebicie finansowo Chopoka to jednorazowa akcja, to już się nie zdarzy.

Natomiast co do samego zapotrzebowania na duże stacje u nas, to oczywiście, że tak jest i bardzo ich brakuje. Wystarczy popatrzeć na Sudety gdzie jedynymi w miarę poważnymi stacjami są Zieleniec i Czarna Góra, a w Karpaczu, czy Szklarskiej jest jakiś dramat.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy orczyk Jaworzyna  zielony zaplanowany na sezon 2023/24

W planach nowe kanapy Kanion - Jaworzyna - niebieska lub opcja Kanion - Skrzyczne, czerwona - aktualny orczyk z Dolin na Skrzyczne

Żółta - aktualne kanapy, Szczyrk-Jaworzyna-Skrzyczne

1804464165_noweskrzyczne.thumb.jpg.1d61ec634ac225472843436397315795.jpg

Sporo zmieni się także w perspektywie sezonu zimowego 2023/24. Wśród inwestycji już potwierdzonych na najbliższe miesiące – opiewających na łączną kwotę 15 mln zł pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki – jest przebudowa infrastruktury w okolicy stacji pośredniej Jaworzyna. Powstanie tu 2-osobowy wyciąg orczykowy o przepustowości 900 osób na godzinę. Przygotowana zostanie również nowa trasa o długości 400 m i szerokości sięgającej nawet 60 m. Trasa wyposażona będzie w automatyczny i wydajny system naśnieżania, co umożliwi wcześniejsze rozpoczęcie sezonu.

1320022477_noweskrzyczne2.thumb.jpg.e726f67e46ad319edd453f9d71ae47f9.jpg

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może często narzekam i krytykuję, ale w sprawie COS nie da się inaczej. Co roku niby jakieś inwestycje, coś się dzieje, a na końcu i tak nie ma po czym jeździć, udostępniona góra połowa tras i brakuje nawet ludzi do obsługi orczyka. A te zapowiedzi na 23/24, kompletnie nic w tym zakresie nie zmienią. 

Jest jedno zaskoczenie. Myślałem, że dwuosobowych orczyków nikt już nie produkuje. A tu COS wjeżdża na białym koniu i przenosi nas do 1985 r.😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tresor napisał:

Jest jedno zaskoczenie. Myślałem, że dwuosobowych orczyków nikt już nie produkuje. A tu COS wjeżdża na białym koniu i przenosi nas do 1985 r.😄

Co jest nie tak z dwuosobowymi orczykami? Jeżeli będzie szybki, to przy takiej długości jest to na pewno lepsza opcja niż krzesło.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Sam lubię takie orczyki. Ale jeżeli ma być to trasa dla początkujących, to kotwica jest dosyć oryginalną koncepcją. Poza tym nie pamiętam, gdzie w ostatniej dekadzie postawiono nówkę sztukę kotwicę. Myślałem, że to już nie wróci, ale to jest przecież COS.

Tylko nie piszcie mi, że narciarz teraz wygodny i lubi wozić tyłek na kanapach i że dobrze niech się nauczy jeździć na orczyku:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hextor napisał:

A gdzie masz numer 1? Białka ze 190 m przewyższenia? Czy może Kasprowy z krzesłem zbudowanym za Gumulki? 

Oczywiście, że Kasprowy - i nawet krzesło-rzęch z Goryczkowej nie jest w stanie tego zmienić. Jest to jedyny ośrodek w granicach naszego kraju, w którym jeździ się w górach, po naturalnym śniegu, w scenerii zbliżonej do warunków alpejskich. Jedyny ośrodek, gdzie da się uprawiać skitouring i freeride na przyzwoitym poziomie, wreszcie jedyny ośrodek, gdzie większość ludzi prezentuje jakiś poziom narciarstwa.

Wg mnie jazda w Szczyrku to czysty masochizm - kolejki, tłok na trasach, ludzie walczący o życie, kamienie, błoto i przetarcia przez większość sezonu.

Już nie wspominając o tym, że biorąc pod uwagę zmiany klimatu, KW będzie za kilkadziesiąt lat najprawdopodobniej jedynym miejscem w PL, gdzie będzie się dało uprawiać narciarstwo.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tresor napisał:

Nic. Sam lubię takie orczyki. Ale jeżeli ma być to trasa dla początkujących, to kotwica jest dosyć oryginalną koncepcją. Poza tym nie pamiętam, gdzie w ostatniej dekadzie postawiono nówkę sztukę kotwicę. Myślałem, że to już nie wróci, ale to jest przecież COS.

Tylko nie piszcie mi, że narciarz teraz wygodny i lubi wozić tyłek na kanapach i że dobrze niech się nauczy jeździć na orczyku:)

Ja swoje pierwsze kroki na nartach stawiałem w wieku 3 lat, właśnie na "kotwicach" w "starym" Szczyrku. Uczyła mnie jeździć moja mama i jakoś dawaliśmy radę ;). Osobiście zdecydowanie wolę "T-Bary" od "J-Barów" (talerzyków).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tresor napisał:

Co roku niby jakieś inwestycje, coś się dzieje, a na końcu i tak nie ma po czym jeździć, udostępniona góra połowa tras i brakuje nawet ludzi do obsługi orczyka. A te zapowiedzi na 23/24, kompletnie nic w tym zakresie nie zmienią. 

Jest jedno zaskoczenie. Myślałem, że dwuosobowych orczyków nikt już nie produkuje. A tu COS wjeżdża na białym koniu

Racja, jest słabo, nie radzą sobie z bieżącą eksploatacją tras i wyciągów.

Za Grzegorz Kotowicz COS było ok - ruszył nowe inwestycje, działały wszystkie orczyki,naśnieżano ściankę górnej Kaskady, pracownicy potrafili nawet rano zbierać luźne kamienie z tras.

Nowy orczyk to pewnie będzie używka z demontażu.

Umiejętność jazdy we dwójkę na orczyku to podstawa i wiedzą o tym dobre szkoły narciarskie. Współczesne 4 latki nie mają z tym problemu..

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Kilka razy czytałem już na forum te dane, ale to jest jednorazowa sytuacja i wątpię żeby się powtórzyła w przyszłości.

Też wątpię. Wobec śruby strachu (nie oceniam) dało się w zeszłym sezonie bez ograniczeń jeździć tylko w PL.

Narciarze zwykle alpejscy jeździli więc w PL, tak samo... zagranica! Do tego zima była dobra, nie prima sort, ale dobra!


Ale też bym wolał, aby TMR bardziej doceniał Szczyrk. Nie docenia, dla nich liczą się inne, zwłaszcza że zainwestowali w PŚ (Chopok, Szpildl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Wiem że może często narzekam i krytykuję, ale w sprawie COS nie da się inaczej. Co roku niby jakieś inwestycje, coś się dzieje, a na końcu i tak nie ma po czym jeździć, udostępniona góra połowa tras i brakuje nawet ludzi do obsługi orczyka. A te zapowiedzi na 23/24, kompletnie nic w tym zakresie nie zmienią. 

Jest jedno zaskoczenie. Myślałem, że dwuosobowych orczyków nikt już nie produkuje. A tu COS wjeżdża na białym koniu i przenosi nas do 1985 r.😄

Myślę, że orczyk w tym miejscu ma sens z punktu widzenia ośrodka. Sprawi, że COS stanie się miejscem bardziej kompleksowym. W tej chwili ma łatkę stacji dla dobrze jeżdżących, poza Ondraszkiem, który jednak jest trasą długą, a jeśli nie działa górne krzesło to w zasadzie niedostępną dla słabiej jeżdżących. Trasa na Polanie Jaworzyna może być takim przeskokiem miedzy totalną „oślą”, a dłuższymi, poważniejszymi trasami. Kolejnym krokiem pewnie będzie wybudowanie taśmy z ogródkiem dla dzieci w tej okolicy. A że orczyk dwuosobowy? Faktycznie ciekawa koncepcja, ale też nie można patrzeć na takie wyciągi z perspektywy starych szczyrkowskich orczyków czy działającego do dziś „Doliny III”. Te nowsze są jednak dużo łatwiejsze w użyciu, jak np orczyk przy czerwonej trasie w Białce. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od Kotwicy wolę wyprzegane talerzyki na na dolinach, moja 5 letnia córka bez problemu dawała tam sobie radę. Kotwica jest spoko jak jada dwie osoby mające podobna wadę, jak się jedzie z dzieckiem to jest dramat. 

Oczywiście jak tam będzie łagodnie i wzdłuż trasy to dzieciaki sobie ogarną. Najgorzej to wyladowac z dzieckiem w lesie. Taka kotwica na Białym Krzyżu nie stanowiła żadnego problemu, więc jak ta będzie taka sama to luz. 

Szkoda, że nie pomyśleli o poprawie naśnieżania oraz kanapie na Kopę, aby nie trzeba było w górę dralowac. 

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trasa raczej nie będzie pusta, bo jak rozumiem, będzie się również dało przez nią przejechać korzystając z górnej kanapy i początkowo Ondraszka. Niemniej posunięcie dobre, bo każda nowa przestrzeń do jazdy (zwłaszcza tak szeroka) jest na wagę złota w zatłoczonych ośrodkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Tomekmdze napisał:

Jak wygląda dziś trasa na samym dole przy Mecie, kiedyś była kamerka.. niestety wyłączona, może ktoś ma fotkę, jest tam w ogóle jakiś kawałek śniegu czy trawa ? ;) 

Do wczoraj ani grama śniegu.  W południe zaczęło padać i dzisiaj ciąg dalszy, ale to w sumie max. 15 cm więc nadal zdecydowanie za mało. Co ciekawy pomimo opadu górne części tras naśnieżają

 

20230226_124437.jpg

20230226_124434.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomekmdze napisał:

Jak wygląda dziś trasa na samym dole przy Mecie, kiedyś była kamerka.. niestety wyłączona, może ktoś ma fotkę, jest tam w ogóle jakiś kawałek śniegu czy trawa ? ;) 

Poniżej Jaworzyny nie da się już zjechać. Przynajmniej wczoraj, od połowy dolnej kolejki zupełnie bez śniegu. Orczyk doliny II - talerzyk nieczynny bo tam też nie ma po czym jeździć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomekmdze napisał:

Jak wygląda dziś trasa na samym dole przy Mecie, kiedyś była kamerka.. niestety wyłączona, może ktoś ma fotkę, jest tam w ogóle jakiś kawałek śniegu czy trawa ? ;) 

Jeździłem w Szczyrku wtorek - sobota. W środę przetestowałem zjazd do samego dołu dojechałem po resztkach śniegu do miejsca gdzie na niebieskiej można pojechać prosto albo podejść pod górkę przejechać pod wyciągiem od tego miejsca narty na plecy i spacer do dołu. Byli tacy co pod wyciągiem po resztkach śniegu, błocie i trawie dojeżdżali prawie do samego końca. Po obecnych drobnych opadach śniegu pewnie uznałbym że warunki są super bo jest jakiś śnieg ale zdemolowanie sprzętu jest pewne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...