Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Odbyło się spotkanie COS Szczyrk z wykonawcą wyciągu na Jaworzynę. Pojawiły się zdjęcia ze spotkania i zauważam tam dziwne nowe rzeczy na pokazanej mapce. Zdjęcia ze spotkania dostępne na Facebooku COS Szczyrk.

1. Na mapce są dwa równoległe wyciągi na Jaworzynę.
2. Pojawia się orczyk powiedzmy w połowie wyciągu na Jaworzynę.
3. Trasa niebieska została przeniesiona na prawo od wyciągu na Jaworzynę.
4. Pojawia się jakaś trasa zielona - cokolwiek to jest.

Jest ktoś w stanie dopytać u źródła co to za zmiany? Po spotkaniu już pewnie mogą zdradzić rąbka tajemnicy co planują robić.
 

 

15110482_1434501616578265_1961327350525606034_o.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ptk89 napisał:

Odbyło się spotkanie COS Szczyrk z wykonawcą wyciągu na Jaworzynę. Pojawiły się zdjęcia ze spotkania i zauważam tam dziwne nowe rzeczy na pokazanej mapce. Zdjęcia ze spotkania dostępne na Facebooku COS Szczyrk.

1. Na mapce są dwa równoległe wyciągi na Jaworzynę.
2. Pojawia się orczyk powiedzmy w połowie wyciągu na Jaworzynę.
3. Trasa niebieska została przeniesiona na prawo od wyciągu na Jaworzynę.
4. Pojawia się jakaś trasa zielona - cokolwiek to jest.

Jest ktoś w stanie dopytać u źródła co to za zmiany? Po spotkaniu już pewnie mogą zdradzić rąbka tajemnicy co planują robić.
 

 

15110482_1434501616578265_1961327350525606034_o.jpg

Tym równoległym do krzesła orczykiem jeździłem... jak byłem w szkole podstawowej, czyli dziesiąt lat temu.

Ale pożyjemy zobaczymy. Jestem zaproszony do COSu na prezentację, więc przekażę Wam co i jak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artkas napisał:

To jest jakaś stara mapa. Nie wiem czego dotyczyła ta część prezentacji, bo być może przeszłości, ale jeśli było to coś co miało dotyczyć stanu obecnego, to jak dla mnie mega obciach dla przygotowującego prezentację, że posługuje się już dawno nieaktualną mapą.

COS nie ma porządnej aktualnej mapy i bazuje na starej (z tego co widzę to nawet nie swojej) mapie tras. Trasa niebieska właściwie nie istnieje.

Wyciąg, o którym pisze JC, został zdemontowany w 2013r.

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko ma nowszą mapę niż ta na przedstawionej prezentacji. I wydaje mi się, że to prezentacja przygotowana przez Leitnera (tego od kolei nie Ciebie :) ) sądząc po ich logo po prawej stronie wyświetlanego slajdu.

Myślę, że zostawmy ten temat, bo nie wiemy o czym w tym momencie była mowa i poczekajmy co za wieści przekaże JC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Tym równoległym do krzesła orczykiem jeździłem... jak byłem w szkole podstawowej, czyli dziesiąt lat temu.

Ale pożyjemy zobaczymy. Jestem zaproszony do COSu na prezentację, więc przekażę Wam co i jak.

JC jak możesz to dopytaj o zamiary odnośnie śnieżenia dolnych części COSu - czy robią jakiś zbiornik oraz ile armatek kupują. Na górze jeszcze idzie pojeździć, a dół to chyba mało kto pamięta kiedy był otwarty ;) Takie piękne trasy się marnują...a z mapki wynika, że kiedyś były jeszcze ciekawsze rozwiązania trasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artkas napisał:

żAle mimo wszystko ma nowszą mapę niż ta na przedstawionej prezentacji. I wydaje mi się, że to prezentacja przygotowana przez Leitnera (tego od kolei nie Ciebie :) ) sądząc po ich logo po prawej stronie wyświetlanego slajdu.

Z tym że Leitner nie ściągnął tej mapki z kosmosu. Musiał ją dostać raczej od COS-u. Chyba, że Słowacy z Leitnera nie wiedzieli jaki jest aktualny stan ;) 

Ciekawe, gdzie będzie dolna stacja kanapy - czy w miejscu starej (trzeba by rozebrać sporą konstrukcję), czy nieco wyżej.

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chcecie zobaczyć jak wyglądały trasy w końcówce XX w w Szczyrku to bardzo proszę. Nadmieniam że jeszcze w roku 2006 korzystałem ze stoków Beskidu, Beskidka, Skrzyczne miało inne trasy których dziś nie ma natomiast wyciąg Palenica widoczny na mapce w roku 2006 już niestety nie funkcjonował widać było gdzie był umiejścowiony a znajdował sie za Żylicą na wprost Dworca PKS Szczyrk.

Szczyrk mapa tras z końca lat 90 tych.jpg

Edytowane przez Milzbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, JC said:

Tym równoległym do krzesła orczykiem jeździłem... jak byłem w szkole podstawowej, czyli dziesiąt lat temu.

Jacek, ale nie tym z mapki. Bo tamten wzdluz kolejki zaczynał się w innym miejscu i kończył na samej górze. Ewentualnie mapka jest z d#$%.

Zastanawiam się czy ktoś jeszcze pamięta jak wygląda zjazd z Polany Hondraski niebieska trasą :) 

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...