Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Szczególnie cieszył się mój kolega,który dzisiaj z żonką wybrał się na Pilsko.:redface:

Ale nie spodziewał się,że musiałby z buta się wybrać na górę.

Bo ośrodek stoi.:sorrow:

Czynne na razie tylko w weekendy.

Ale trudno nie chce słuchać to nie.:cheerful:

Mieszka tuż koło Pszczyny.

Mówiłem,tłumaczyłem,ale to choćby grochem o ścianę.:mellow:

Wstań o 2:00 wyjedź z domku o 3:00,zjedziesz na 9:00 w jedynie słusznym kierunku.Pojeździsz jak trzeba i na północ będziesz w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie rozruch nowego krzesła

Minęły święta.

Wracamy do normalnych zajęć i rozmyślań.

Rozmyślam więc sobie na temat nowego krzesła w Korbielowie.

Ponieważ nie chce mi się jechać do Korbielowa w celu kontroli postępu prac.

Was poproszę o pomoc.

Rozumiem,że warunki śniegowe na dole są żadne i nie chodzi o rozpoczęcie sezonu narciarskiego

Ale nurtuje mnie kwestia czy odbiory zostały zrobione.

Bo ponoć jeszcze w tym roku kalendarzowym krzesło miałoby działać.

Tak twierdzili moi adwersarze i w mojej opinii niepoprawni optymiści.

Pogoda dopisuje,no może poza halnym,ale ten wiał akurat w święta,prace więc i tak nie były by prowadzone.

Jeśli mogę prosić o garść rzetelnych informacji,będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest problem z kasą. Wszyscy się spodziewali zysków z nowego sezonu a tu bida ze śniegiem.

Nie sądzę, żeby to było przyczyną. Gdyby nawet Pilsko chodziło przez ostatnie 2 tygodnie, to zarobiliby jakieś drobne w porównaniu z kosztem wyciągu krzesełkowego. Inwestor musiałby być idiotą, żeby liczyć na kasę ze startu sezonu i od tego uzależniać dalszy postęp prac. Jakiś czas temu liczyłem, że wyciąg może ruszy pod koniec stycznia, ale z tego co widzę, to wygląda na to, ze będzie dobrze jak ruszy w tym sezonie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby to było przyczyną. Gdyby nawet Pilsko chodziło przez ostatnie 2 tygodnie, to zarobiliby jakieś drobne w porównaniu z kosztem wyciągu krzesełkowego. Inwestor musiałby być idiotą, żeby liczyć na kasę ze startu sezonu i od tego uzależniać dalszy postęp prac. Jakiś czas temu liczyłem, że wyciąg może ruszy pod koniec stycznia, ale z tego co widzę, to wygląda na to, ze będzie dobrze jak ruszy w tym sezonie.

No i to jest rozsądne myślenie.

Choć przykro,że właśnie tak to wszystko marnie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ponoć jeszcze w tym roku kalendarzowym krzesło miałoby działać.

Tak twierdzili moi adwersarze i w mojej opinii niepoprawni optymiści.

rok sie jeszcze nie skonczyl :D:D

sytuacja wyglada tak, ze jeden lub dwa postawione slupy sa za niskie - skutkowaloby to wejsciem liny do mechanizmu napedzajacego pod zlym kontem....

slyszalem jeszcze glosy, ze krzeslo ruszy na sylwestra(czy snieg w ogole pozwoli?), ja uwazam, ze ferie to realny termin.

dzisiaj mial tez byc odbior zbiornika do nasniezania - to dla tego do tej pory armaty nie chodzily.

z innych ciekawych informacji - na skutek halnego, powstala nowa trasa freeride'owa - a wlasciwie to kolejna polana, pod Polana Buczyna - wiatr polozyl spory kawal lasu, przez co jadac na wprost z hali Buczyny, mozna wyleciec pod wyciagiem Nie Tylko Dla Orlow (kolo BAby)

polecialo tez sporo drzew wzdluz trasy na Buczynie ktora ulegla poszerzeniu i niestety sporo z nich polecialo tez na liny wyciagu, podobno sa jakies uszkodzenia, nie wiadomo czy wyciag ruszy.

u gory nie bylem, ale z paroma osobami rozmawialem, chociaz pojawilo sie pare przetarc i kamieni, to warunki do Szczawin ciagle dobre.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok sie jeszcze nie skonczyl :D:D

sytuacja wyglada tak, ze jeden lub dwa postawione slupy sa za niskie - skutkowaloby to wejsciem liny do mechanizmu napedzajacego pod zlym kontem....

slyszalem jeszcze glosy, ze krzeslo ruszy na sylwestra(czy snieg w ogole pozwoli?), ja uwazam, ze ferie to realny termin.

dzisiaj mial tez byc odbior zbiornika do nasniezania - to dla tego do tej pory armaty nie chodzily.

z innych ciekawych informacji - na skutek halnego, powstala nowa trasa freeride'owa - a wlasciwie to kolejna polana, pod Polana Buczyna - wiatr polozyl spory kawal lasu, przez co jadac na wprost z hali Buczyny, mozna wyleciec pod wyciagiem Nie Tylko Dla Orlow (kolo BAby)

polecialo tez sporo drzew wzdluz trasy na Buczynie ktora ulegla poszerzeniu i niestety sporo z nich polecialo tez na liny wyciagu, podobno sa jakies uszkodzenia, nie wiadomo czy wyciag ruszy.

u gory nie bylem, ale z paroma osobami rozmawialem, chociaz pojawilo sie pare przetarc i kamieni, to warunki do Szczawin ciagle dobre.

natura również przeciw ekologom:happy:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko, Korbielów - informacje

Na Pilsku dramat!!!

Halny powalił setki drzew! Napiszę tak - z Hali Buczynki widać górną stację krzesła na Solisku!

Orczyk z Soliska na Buczynkę zasypany drzewami. Zniszczony jest dach na dolnej stacji orczyka na Solisku - na którym leży potężne drzewo.

Drzewami zasypana jest trasa dojazdowa z Hali Buczyny do Soliska.

Obszerna relacja fotograficzna wieczorem.

Mobilnie Jacek

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dobrze że narty całe:

IMAG0462.jpg

Warunki rano masakra, później popuściło i było znośnie ale tylko na "6",Jeśli chodzi o nową kanapę to uwijali się tam dzisiaj ostro, lina wisi z mniejszym obwisem więc chyba roboty do przodu.Śniegu do jutra raczej braknie.

IMAG0461.jpg

IMAG0462.jpg.02053af85f672afc7eac7212afb28d06.jpg

IMAG0461.jpg.8a34784227e607a02ecacb98bf7990bd.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszawobrody uruchomił chyba moce piekielne.:angry:

I dalej rzuca inwestorowi kłody.

Pod nogi i na liny.

Ciężki to cios.

Kiedy przy takiej inwestycji nic zarobić się nie da,bo śniegu ani na lekarstwo,a prognozy też nie są optymistyczne.

W dodatku kataklizm niszczy to co i tak ledwo zipie,ale było nie było pozwalało zarobić jakiś grosz.

:shocked: :cool:: :frown::

Nie znam się na tym.

Ale może nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Może inwestorowi to ułatwi poszerzenie przynajmniej części tras,po wycięciu wiatrołomów.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...