Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka przyrodnicza z okolicy.

Oto Polska! Są przepisy, są instalacje, są zabezpieczenia.... Buduje się drogi ( to słowo dobrze odzwierciedla znaczenie , drogie drogi), a "główny nadzorca" baluje z wykonawcami w luksusowych klubach.:stupid: "Wymienia się " zegarkami i przyjmuje od niezamożnych rodziców drogocenny prezent w postaci, właśnie zegarka.:stupid: A żaby usychają w wiaderkach!!!! :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Polska! Są przepisy, są instalacje, są zabezpieczenia.... Buduje się drogi ( to słowo dobrze odzwierciedla znaczenie , drogie drogi), a "główny nadzorca" baluje z wykonawcami w luksusowych klubach.:stupid: "Wymienia się " zegarkami i przyjmuje od niezamożnych rodziców drogocenny prezent w postaci, właśnie zegarka.:stupid: A żaby usychają w wiaderkach!!!! :sorrow:

Żal Ci tych luksusów? Zapisz się w odpowiednie miejsce i rób swoje. Mnie to akurat wisi.

A wiesz kto jest odpowiedzialny za te żaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żal mi. Jest mi tylko wstyd. Ale żab mi trochę żal.

Żab mi żal. A nadzór przyrodniczy... to może się łatwo nie prześliznąć GDDKiA oraz wspomnianemu nadzorowi.

A z drugiej strony pokazuje jaki to idiotyzm... Pani Długowłosy, halo halo to koło Pana. Pora okulary założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymamy kciuki - w przeciwnym wypadku, po potwierdzonej budowie wyprzęganej kanapy na Skrzyczne (przetarg na wykonawcę ma zostać rozstrzygnięty 30 maja), zostałby już tylko jeden skansen narciarski w kraju, czyli właśnie Korbielów.

Tak naprawdę wolałbym kanapę ze Szczawin na Miziową, bo z Buczynki to i tak można by było wtedy zjechać nie korzystając z orczyków (zjeżdżając "szóstką" z Miziowej), ale dobre i to - jeżeli się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymamy kciuki - w przeciwnym wypadku, po potwierdzonej budowie wyprzęganej kanapy na Skrzyczne (przetarg na wykonawcę ma zostać rozstrzygnięty 30 maja), zostałby już tylko jeden skansen narciarski w kraju, czyli właśnie Korbielów.

wybudowanie kanapy nie zmieni mentalności właścicieli i pracowników tego ośrodka, skansen pozostanie skansenem :wink:

a na wieści z Pilska czekam, ale moja nadzieja, że tam coś sensownego powstanie jest coraz mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj RDOS mial wydac decyzje, mowiaca o braku przeciwskazan do modernizacji orczyka 1 i 3/4 z Kamiennej na Buczyne i zastapienia go kanapa ;)

jedna taka kanapa... jeżdżąca z szybkością tej w Istebnej... to by było coś. Pozostaje i tak wąskie gardło na eSie... ale z tym sobie już chyba poradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą mentalnością bym nie przesadzał - większość sobie chwaliła przygotowanie tras w Korbielowie w ostatnim sezonie, walory widokowe i warunki śniegowe też są w stanie wynagrodzić pewne niedogodności w podejściu do klienta.

miałem bardziej na myśli Szczyrk, cytowałem wpis o kanapie Skrzyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://korbielowpilsko.org/informacja-dotyczaca-planowanej-pikiety/#more-294

pozostaje miec nadzieje, ze prace rusza jak najszybciej i pelna para, a na przyszly sezon bedziemy cieszyc sie konkretnym wyciagiem i porzadna trasa :)

Z tego co jest w dokumencie to dopuścili ich do głosu przy wydaniu RDOŚu... a to tak daleko w budowie jak stąd w pi... chyba, że czegoś nie doczytałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest w dokumencie to dopuścili ich do głosu przy wydaniu RDOŚu... a to tak daleko w budowie jak stąd w pi... chyba, że czegoś nie doczytałem?

ano tam jest tylko napisane że stowarzyszenie zostało dopuszczone do udziału na prawach strony w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: "Przebudowa wyciągu orczykowego nr 1 na kolej linową krzesełkową"

czyli żadnej decyzji w sprawie decyzji nie ma, jest decyzja o dopuszczeniu do decyzji :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie pikiety nastąpiło gdyż nasze społeczeństwo otrzymało po długim czasie wyczerpujacą odpowiedź popartą wydaniem odpowiednich postanowień przez RDOŚ w Katowicach.

Dziekujemy urzędnikom RDOŚ w Katowicach ,że potraktowali inwestycje w Korbielowie jako ważne dla naszego społeczeństwa a my postaramy się zadbać aby one doprowadzały do zrównoważonego rozwoju naszego pięknego regionu.

to cytat ze strony.

tak jak pisalem, RDOS wczoraj mialo wydac oswiadczenie, ze w kwestii przebudowy w/w wyciagu nie jest konieczna opinia oddzialywania na srodowisko.

odnoszac sie do tekstu powyzej, mozna wnioskowac ze to oswiadczenie zostalo wydane.

zczerze to mam nadzieje ze ten wyciag jesli powstanie, to zastapi oba orczyki, a nie tylko ten na Solisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie pikiety nastąpiło gdyż nasze społeczeństwo otrzymało po długim czasie wyczerpujacą odpowiedź popartą wydaniem odpowiednich postanowień przez RDOŚ w Katowicach.

Dziekujemy urzędnikom RDOŚ w Katowicach ,że potraktowali inwestycje w Korbielowie jako ważne dla naszego społeczeństwa a my postaramy się zadbać aby one doprowadzały do zrównoważonego rozwoju naszego pięknego regionu.

to cytat ze strony.

tak jak pisalem, RDOS wczoraj mialo wydac oswiadczenie, ze w kwestii przebudowy w/w wyciagu nie jest konieczna opinia oddzialywania na srodowisko.

odnoszac sie do tekstu powyzej, mozna wnioskowac ze to oswiadczenie zostalo wydane.

zczerze to mam nadzieje ze ten wyciag jesli powstanie, to zastapi oba orczyki, a nie tylko ten na Solisko...

Gregor nie wiesz jak temu kibicuje. Widziałeś jakie były plany przedłużenia trasy z Buczynki w dół w latach 7-tych? Kawałek Białki może się zacząć... no ale droga jeszcze... POWOLI :) Zaczekajmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszac sie do tekstu powyzej, mozna wnioskowac ze to oswiadczenie zostalo wydane.

odnosząc się do tekstu powyżej, to może i można tak wnioskować, ale jak już czytam podlinkowany dokument: http://korbielowpilsko.org/wp-content/uploads/2013/05/21052013stow.pdf

to mi z niego wynika, że stowarzyszenie dopiero uzyskało prawo do udziału w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia przebudowy wyciągu

może to ja tego nie rozumiem, albo to jakiś prawniczy bełkot, ale jak dla mnie, to żadna decyzja nie została wydana

też kibicuję rozbudowie Pilska, ale jak widzę piętrzące się trudności, to mi entuzjazm gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej odbędzie się dziś rozprawa Radosława Ślusarczyka, prezesa Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, przeciwko któremu prywatny akt oskarżenia skierował właściciel ośrodka na Pilsku - firma CTE z Istebnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...