Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do bywalców Korbielowa. Czy wszystkie wyciągi są ze sobą połączone - tzn.: czy np. mieszkając pod babą dostanę się na polanę Strugi nie podchodząc zbytnio z buta.

Z przykrością muszę przyznać, że zorientowanie się nawet za pomocą wujka google w infrastrukturze Korbielowa graniczy z cudem. Podejrzewam, że będąc na miejscu wszystko się wyklaruje, ale dla kogoś kto nigdy nie był w okolicach Pilska to chyba Korbielów specjalnie jakąś dezinformacje prowadzi nie wiem tylko dla czego.

I dla przykładu:

-www.pilsko.org - pilsko-jontek Korbielów

-www.korbielow.net - całość?

-www.kolejbaba.pl - nie działa

Te wyciągi są połączone w jeden system płatniczy? Czy w Korbielowie każdy sobie rzepkę skrobie? Da się po nich przemieszczać?

Czytałem o nowych inwestycjach na Pilsku. Przecież to idzie w miliny złotych. Czy nie znajdzie się kilku tysi na jakąś przyzwoitą stronę z XXI wieku z aktualizacją i nawet forum, a przede wszystkim czytelną w wyglądzie STRONĘ (korbielow.net). Przecież lepsze strony robią dzieciaki z podstawówki .No odrobine estetyki i ducha czasu Panowie/Panie z Korbielowa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bywalców Korbielowa. Czy wszystkie wyciągi są ze sobą połączone - tzn.: czy np. mieszkając pod babą dostanę się na polanę Strugi nie podchodząc zbytnio z buta.

Teoretycznie da się, ale w jakim celu chcesz się tam dostać ? Jak mieszkasz przy Babie, to aby dostać się na szczyt Pilska lub Kopca, należy wyjechać na Buczynkę, a następnie wspomagając się dwoma mały orczykami przedostać na Szczawiny. Ze Szczawin można zjechać na Strugi, ale nie ma to zbytnio sensu - trasa jest zazwyczaj zamknięta, choć przejezdna, to i tak niezbyt ciekawa - wąska oblodzona ścieżka przez las. Poza tym kolej linowa Strugi - Szczawiny jedzie 18 minut.

mapka_trasy.jpg

Sensowne trasy na Pilsku, to nr 1 (Buczynka), nr 5 i 5a (tylko do Szczawin) oraz nr 8 (Kopiec). Reszta, to niestety dojazdówki i trawersy, a czarna 7 jest nieczynna.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowne trasy na Pilsku, to nr 1 (Buczynka), nr 5 i 5a (tylko do Szczawin) oraz nr 8 (Kopiec). Reszta, to niestety dojazdówki i trawersy, a czarna 7 jest nieczynna.
W pełni się zgadzam ale trasa nr 6 z hali miziowej do szczawiny też polecam mnie się podoba. A propo trasy nr 5 poniżej szczawin mogliby ją w końcu zmodernizować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna 7 jest czynna, 6 kwestia indywidualna - ja tam od czasu do czasu lubie - trasa badziej do zasuwania niz krecenia ;)

z reszta tego co napisa Plywak mozna sie zgodzic.

jesi z Baby chcesz dostac sie na Strugi to czeka Cie jakies 10-15 min marszu pod gorke lekko. lepiej wjechac Baba, przetrawersowac na Jontek i zjechac kawelek ulica - wtedy jestes pod polana Strugi - musisz schodkami wejsc jakies 30 m do gory.oczywiscie jest to opcja przy dobrych warunkach sniegowych - ale tak jak bylo rok czy dwa temu, bez problemu mozna bylo z Jontka ulica zjechac.

Mozesz tez wjechac na Szczawiny i zjechac na Strugi .

Baba w zeszlym sezonie byla na jednym karnecie z cala reszta osrodka - sa 3 bramki - 2 na karnety BABY, 1 na ON Pilsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na czarnej widziałem zakaz wjazdu w zeszłym roku :laughing:

co prawda ludzie jeździli, ale nie była przygotowywana i zsunęła się z niej ziemia w jednym miejscu, jak dla mnie nie wyglądała ta traska najlepiej

co do 6stki, to też jest ok., ale momentami wąsko przez las i jak się chce wrócić na Buczynkę, to się trzeba trochę napedałować :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na czarnej widziałem zakaz wjazdu w zeszłym roku :laughing:

co prawda ludzie jeździli, ale nie była przygotowywana i zsunęła się z niej ziemia w jednym miejscu, jak dla mnie nie wyglądała ta traska najlepiej

co do 6stki, to też jest ok., ale momentami wąsko przez las i jak się chce wrócić na Buczynkę, to się trzeba trochę napedałować :laughing:

byla ratrakowana, nie przez caly sezon i nie po calej szerokosci, ale byla, a sadzac po tym ze trasa jest naprawiona ,to w tym roku pewnie bedzie juz do normalnego uzytkowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wybór porządnych tras na Pilsku jest ograniczony - "5" z Pilska na Szczawiny (II odcinki) i "1" z Buczynki na sam dół (też II odcinki).

Do tego trasy 3 i 3a na dole no i trasa przy "Babie", ale to wszystko zleje się teraz w jedno, bo wycięto prawie wszystkie drzewa.

Ósemka jest zdecydowanie za krótka i zbyt "lejkowata" w dolnej części. Trasą "5a" jeździłem dawno temu - też była wąska, między krzakami kosodrzewiny i rzadko ratrakowana (nie wiem jak jest teraz).

Fajnie się jeździ trasą nr 6 z Kopca przez Miziową i jeszcze jakieś 300m niżej, dalej to już "ścieżka".

Czarna trasa jest świetna - ogromnie szkoda że musieli ją z powrotem zalesić, szczerze mówiąc nie wierzę by można było nią zjeżdżać. Będą musieli zagrodzić ją w całości, by chronić posadzone tam drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przeszukując oferty zimowisk napotkałem taki oto tekst

Korbielów (30 min jazdy autokarem od Szczyrku) najnowocześniejszy ośrodek w Polsce. Na szczyt Pilska 1557 m n.p.m. najwyżej po Kasprowym stacji narciarskiej w kraju, wjeżdża 13 wyciągów, 28 km tras, snowpark. :eek: :eek:

Tekst z oferty na ferie zimowe 2014.

Jak to przeczytałem to się zastanawiałem czy tekst jest z przed kilkudziesięciu lat czy też z wizji za kilkadziesiąt lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie normalka. Zatrudnili specjalistę od spraw marketingu, a to jest owoc jego działalności :wink:

Ale to musiał być marketingowiec chyba dopiero po studiach i które skończył za "świniaka" :biggrin:

cytat z tej samej oferty Szczyrk – w tym popularnym ośrodku działają dwa zespoły wyciągów COS i GAT, ponad 30 km tras, 13 wyciągów. Na stokach Skrzycznego 1257 m n.p.m. jedyna w Polsce trasa FIS – 2,8 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszyscy marketingowcy są warci jedne pieniądze. Kłamstwo i przekręt to są ich podstawowe narzędzia.

Przeglądałem oferty pobytu w Livigno jakiegoś polskiego biura organizującego wyjazdy narciarskie. Podają, że z miejsca zakwaterowania do wyciągu jest 400 metrów.

Znam Livigno, dziwne mi się to wydało, więc odnalazłem ten adres i zmierzyłem odległość: w linii prostej wyszło mi 850 metrów, po ulicach gdzieś o połowę więcej.

A oferowanie 2-osobowego lokalu jako 4-osobowy, to już właściwie standard.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... nie od dziś tak jest... Kiedyś tak pojechałem właśnie do Livigno z jakiegoś biura z Gdańska. Jechaliśmy tam busem 8 osobowym w dziesięciu + kierowca (jeden a jakże). Na miejscu się okazało, że dla 4 zabrakło miejsca... Miast łóżka miałem posłanie w .. szufladzie wyjeżdżającej z innego tapczanu. Nie lubię spać z bądź co bądź obcymi ludźmi tak blisko.. ale trudno! Musieliśmy wywalić 100000Lira (100DM) na kaucję za naczynia (bo przecież Polacy wszystko kradną i niszczą!!). Skipass miast 70.000Lira kosztował 120tysi... Itd itd itd... Do wyciągu miało być 500m. wyszło 1800m. Żarcie miało być wykupione ale były tylko wątpliwej jakości śniadania. Wydałem ze trzy razy tyle co planowałem. Biuro dwa lata później odeszło w niebyt... A tak miało być pięknie. Do Livigno jeździłem jeszcze kilka razy ale już zawsze na własną rękę. Tak jest jednak najlepiej, najbezpieczniej i w sumie chyba najtaniej.. ;-)

Cóż... chciałoby się rzec.. jakie państwo takie biura i tacy marketingowcy. Szkoda tylko, że gdzie się głębiej nie spojrzy tam zawsze jakieś bagienko...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria -Pilsko, Korbielów budowa krzesła 29.09.3012 :shocked: ??? JC, obyś nie był złym prorokiem :eek: , czyżby Ślusarczyk znalazł na Pilsku Yeti? Nie, zgiń maro nieczysta :rolleyes:: A tak na poważnie to są w lesie głębokim, jak nie pogonią ze stacjami to możemy pomarzyć o otwarciu w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne szanse są na start w tym sezonie.:angry:

Może do Sylwestra się nie wyrobią z odbiorami. Ale w styczniu jest szansa. Najgorsze to są elementy betonowe. Potem to już składanie przywiezionych na miejsce elementów. Sprawna ekipa robi to dosyć szybko. Do grudnia spokojnie mogą pracować bez śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...