Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam.Byłem w poniedziałek w Korbielowie i przy okazji zajrzałem na budowę krzesła. Zrobiłem także kilka marnych zdjęć, ale widać że coś się dzieje.

IMG_0019.jpg

IMG_0020.jpg

IMG_0021.jpg

IMG_0024.jpg

IMG_0025.jpg

IMG_0026.jpg

IMG_0027.jpg

IMG_0028.jpg

IMG_0029.jpg

IMG_0030.jpg

IMG_0031.jpg

Zniknął budynek w którym znajdowały się kasy i dolna stacja orczyka. Trasa na całej długości będzie bardzo szeroka. Za niedługo powinni betonować fundamenty pod słupy.

IMG_0019.jpg.4bef00c83163a667007b57bc23d7efa4.jpg

IMG_0020.jpg.c5c8acd80f2275a7f00ac0b651777f94.jpg

IMG_0021.jpg.f46bacdf346e01279f9b00f3d64c1ed0.jpg

IMG_0024.jpg.6ea23a716eb4f4e5845aaa5569497543.jpg

IMG_0025.jpg.5f34ad8a95caf57f1db3fc51b842459d.jpg

IMG_0026.jpg.a5cb5bd69f82ea7cddd6e7ee9f55aa12.jpg

IMG_0027.jpg.6783e9eb3660eaf815ef13cde0c0032c.jpg

IMG_0028.jpg.b858020c1c9c88b54e56797cbca41237.jpg

IMG_0029.jpg.9b314c6c5fa564d1e0bb9db3ae4ad22d.jpg

IMG_0030.jpg.19f5733826d7bdd52accc9e32337f47a.jpg

IMG_0031.jpg.5b5efb99f6a9ba5cd3a6dcc6bc2ad104.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

hehe no to mnie uprzedziles, tez sie dzisiaj wybralem na Solisko, na spacero-rekonesans :D

tylko sadzac po tym ze jak ja bylem to juz nikt nie pracowal, to musiales byc wczesniej

widac, ze prace ida do przodu. to czego nie ma w Twojej relacji, a jest juz praktycznie zakonczona "inwestycja" to kibelek na parkingu :D:D troche powyzej mostku.

wycieto tez tam troche drzew i wyrownano teren, byc moze bedzie tam przejscie, bezposrednio z parkingu pod krzeslo

trasa z Soliska wyglada na prawde zacnie, jak lotnisko :D mega szeroko. mam nadzieje, ze zrobia cos z odcinkiem dojazdowym do Soliska, za esem, gdyz Buczyna poza odcinkiem rozbiegowym na starcie, tez jest w calosci dosc szeroka, a tam tworzylo by sie gardlo, dobrze by bylo jakos to rozwiazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare ciekawych fotek na:

http://korbielow.net/index.php?subaction=showfull&id=1378708036

&

Niestety, zaprezentowane na ostatnim zdjęciu krzeseło bez "daszka". Nie narzekam, ale kurna tam często piź... ekhm...mocno wieje.

,...że bez daszka to pienis :cool::,bo to krótki odcinek,ale,że nie wyprzęgane to już boli bardziej

jednak należy się cieszyć ,że budują cokolwiek :smile:,na czym stare dupsko będzie można usadzić :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,...że bez daszka to pienis :cool::,bo to krótki odcinek,ale,że nie wyprzęgane to już boli bardziej

Krótki ale nie osłonięty niczy, zwykle jesli piździ to mniej więcej jak przy wyjeździe na miziową... krzesło nie będzie demonem prędkości... ale co tam, jak Ty dasz rade to ja tym bardziej :)

No nic: pozostaje się cieszyć, że coś budują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda szkoda, tez bym wolal

cieszy ze jednak mimo wszystko cos robia i to na takim terenie jak Nartura 2000, ktora ktos kiedys ustanowil bo albo dostal w lape albo nie wiedzial co podpisuje....

trzeba wziac tez pod uwage ze moze szybszej kolejki nie mozna tam dac, ze wzgledu na przepustowosc? jesli nie powstanie nowa(lub kilka nowych tras) to bylo by to po prostu zarzniecie osrodka, przez tlumy ludzi.

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor dzień wcześniej już wpisał informację o decyzji SKO w sprawie kanapy na Miziową, ale dobrze że więcej osób śledzi w internecie te wiadomości. Zastanawiam się tylko czy istnieje jakaś szansa, że budowę sfinalizują już w tym roku..? Z tego co czytałem w decyzji SKO, kolejka może być budowana tylko poza okresem lęgowym ptaków więc w przyszłym roku i tak nie będzie zbyt wiele czasu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor dzień wcześniej już wpisał informację o decyzji SKO w sprawie kanapy na Miziową, ale dobrze że więcej osób śledzi w internecie te wiadomości. Zastanawiam się tylko czy istnieje jakaś szansa, że budowę sfinalizują już w tym roku..? Z tego co czytałem w decyzji SKO, kolejka może być budowana tylko poza okresem lęgowym ptaków więc w przyszłym roku i tak nie będzie zbyt wiele czasu. Pozdrawiam

Krzesło bedzie budowane w przyszłym roku!

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor dzień wcześniej już wpisał informację o decyzji SKO w sprawie kanapy na Miziową, ale dobrze że więcej osób śledzi w internecie te wiadomości. Zastanawiam się tylko czy istnieje jakaś szansa, że budowę sfinalizują już w tym roku..? Z tego co czytałem w decyzji SKO, kolejka może być budowana tylko poza okresem lęgowym ptaków więc w przyszłym roku i tak nie będzie zbyt wiele czasu. Pozdrawiam

Okres lęgowy ptaków kończy się 15 października więc za miesiąc mogą zacząć, a czas mają do końca lutego. W większości krajów europy właśnie jesienią zaczyna się inwestycję i w grudniu zazwyczaj kończy przed otwarciem sezonu narciarskiego (w takim tempie wybudowali też Karkonosz ekspres w Szklarskiej), bo wtedy nie ma okresu lęgowego i można przeprowadzić wycinkę drzew oraz prowadzić inne prace budowlane, nie powodując płoszenia ptaków oraz niszczenia miejsc gniazdowania.

Tak więc jeżeli faktycznie chcą coś budować to maja okazje się wykazać, a nie opowiadać na lewo i prawo jak to im ekolodzy przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze z Polany bedzie bezpisrednia gondola na Polsko. Bez zbednych przesiadek. Dla ruchu turystycznego latem wydaje sie byc to atrakcyjne. Dla nas chyba również.

Również tak uważam, kanapa ze Szczawin na Miziową ma być tylko do obsługi narciarzy (tak przeczytałem w warunkach środ.). Poza tym nie liczyłbym na wymianę starego krzesła w pierwszej kolejności, skoro jako-tako , ale działa. Najwcześniej wg mnie po 2 najbliższych sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie to dziwi, skoro ma być krzesło ze szczawin na miziową to nie widzę już miejsca na tą 3km gondolę :shocked: Zamierzają zostawić to stare, wolne krzesło z polany strugi?

Ponizej moje SPEKULACJE oparte na lekturze tej decyzji:

Postepowanie zostalo wszczete hoho zanim pojawil sie nowy inwestor. Jak wynika z opisu w decyzji to GAT juz od wielu lat staral sie o dokonanie modernizacji tych wyciagow i to oni okreslili zakres prac - zreszta na poczatku starali sie o wiecej wlacznie z poszerzeniem trasy, z czego w toku postepowania zrezygnowali. Nowy wlasciciel wstapil w to postepowanie i jest teraz jego beneficjentem. Mysle, ze ciekawe bedzie, czy biorac pod uwage jego plany, bedzie decydowal sie na realiazacje tego co w tej decyzji, czy raczej bedzie staral sie o cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ciekawe bedzie, czy biorac pod uwage jego plany, bedzie decydowal sie na realiazacje tego co w tej decyzji, czy raczej bedzie staral sie o cos wiecej.
No mógł by coś więcej ja tam widzę krzesło wyprzęgane o przepustowości 3000 os/h bo to co ma być niewyprzegane o przepustowosci 2200 os/h zwiekszy tylko troche przepustowosc ale szybkosc jazdy sie nie zmieni a moze i nawet zmniejszy bo orczyki są może nawet ciut szybsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tak uważam, kanapa ze Szczawin na Miziową ma być tylko do obsługi narciarzy (tak przeczytałem w warunkach środ.). Poza tym nie liczyłbym na wymianę starego krzesła w pierwszej kolejności, skoro jako-tako , ale działa. Najwcześniej wg mnie po 2 najbliższych sezonach.
Uważam że na razie nie ma po co wymieniać tego krzesła bo poniżej szczawin to co jest nawet za bardzo nie można nazwać trasą także komu po co ta wymiana krzesła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...