Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Hextor napisał:

Skad taka zmiana?

Czort znajet, ale jako ze jestem związany w pewnym sensie z branżą turystyczną odczułem przesunięcie sezonu o miesiąc - u mnie zawsze generowany był obrót maksymalnie do konca czerwca początek lipca ... w tym roku sezon zaczął sie dopiero po majówce (bardzo późno) a skończył z końcem lipca - dokładnie o miesiąc póżniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lexi napisał:

Czort znajet, ale jako ze jestem związany w pewnym sensie z branżą turystyczną odczułem przesunięcie sezonu o miesiąc - u mnie zawsze generowany był obrót maksymalnie do konca czerwca początek lipca ... w tym roku sezon zaczął sie dopiero po majówce (bardzo późno) a skończył z końcem lipca - dokładnie o miesiąc póżniej.

Przerwa technologiczna w większości gałęzi przemysłu ciężkiego, np. automotive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Tutaj nie pamiętam czy gdzie indziej pisałem, że trolle i osoby "niezdrowymi" intencjami pisali, że Pilsko nie ruszy, że ogłosili upadłość itd. było fejk newsami.  Pilsko rusza i nowy cennik , który ogłosili jest duzo lepszy niż 2 ostatnie i w końcu moża kupić przed-sezonówki na :

Pilsko - Jontek (e-skipass.pl)

pełny cennik tutaj :

Korbielów | Pilsko cennik karnetów, skipassów. (korbielow.net)

Daje to trochę optymizmu po 2 ostatnich latach gdzie wiadomo dużo mówiono o Pilsku, raczej niepozytwnie.

Jedyne na co jeszcze czekamy to informacje, czy KL Baba przystąpiła do wspólnego SKI Pass'a czy idzie osobno. Plus włodarz gminy mając juz mnóstwo informacji co życzymy sobie jako lokalsi zrobi z parkingiem i powinna go oddać za około 50tys ON Pilsko do władania by parkingi byly za darmo dla narciarzy.  Każdy wówczas Happy.

Do tego dużo naturalnego śniegu i wówczas wszystkie puzzle układają sie w całość , co zapowiada dobry sezon :) 

Edytowane przez Mieszk_Korbielowa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, hgx126 said:

Czyli w skrócie nie zmieniło się nic, karnety podrożały i nie wiadomo czy będzie wspólny karnet.

Mimo wszystko myślę, że ze względu na podwyżki cen w innych ośrodkach ten sezon będzie lepszy  od poprzedniego.

No nie do końca,

wrócił brakujący karnet wieczorowy + jak ktoś planuje ferie i sylwestra, to może sobie kupić przedsezonówki - gdzie zaoszczędzi pare zł, rozmawiam z turystami i już kupują. to niby standard, ale brakowało tego. 

Wiec są zmiany na plus, podwyżki są min. a patrząc globalnie na resztę osrodków gdzie cześć z nich prawdziwe ceny ogłoszą w trakcie sezonu po promocjach przed sezonem źle to nie wygląda jak poprzednie 2 lata.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Hextor said:

Czemu co roku jest zawsze niewiadomą czy Baba będzie na jednym karnecie czy nie? Przecież to tak jak by jechać do Wisły i się zastanawiać czy stożek to ten sam karnet co Soszow. 

Rok temu KL Baba uznała, że ceny jakie musielby mieć narzucone były dla nich za duze i woleli iść sami.

Na samym końcu potencjalny klient nie rozumie i dla niego ważne by był wspolny karnet i raz tu mogl zjechac, raz tam... Tam gdzie są lepsze warunki, mniej ludzi itd. Turyści co roku mnie o to pytali czemu sie nie dogaduja i nie zamierzali kupować 2 karnetów tylko wybierali odpowiedni dla siebie. Może w tym roku nastąpi normalność, trzeba mieć nadzieje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

No nie do końca,

wrócił brakujący karnet wieczorowy + jak ktoś planuje ferie i sylwestra, to może sobie kupić przedsezonówki - gdzie zaoszczędzi pare zł, rozmawiam z turystami i już kupują. to niby standard, ale brakowało tego. 

Wiec są zmiany na plus, podwyżki są min. a patrząc globalnie na resztę osrodków gdzie cześć z nich prawdziwe ceny ogłoszą w trakcie sezonu po promocjach przed sezonem źle to nie wygląda jak poprzednie 2 lata.

 

Myślę, że ten karnet na 2 koleje będzie hitem. Dla większości początkujących to i tak 100 proc. ich zainteresowania Korbielowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Myślę, że ten karnet na 2 koleje będzie hitem. Dla większości początkujących to i tak 100 proc. ich zainteresowania Korbielowem.

A ja mam zgoła przeciwne zdanie. Wyjątkowość Pilska to te trasy powyżej 1000 m.n.p.m. Jak się chce jeździć niżej to można pojechać do Wisły, Białki czy nawet Myślenic. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Hextor napisał:

A ja mam zgoła przeciwne zdanie. Wyjątkowość Pilska to te trasy powyżej 1000 m.n.p.m. Jak się chce jeździć niżej to można pojechać do Wisły, Białki czy nawet Myślenic. 

Może... Zależy od typu narciarza. Komercyjny - ja mam rację, szukający czegoś innego - Ty!
I tu może złapać ten karnet: rozróżnia tych narciarzy. Gdyby był taki "SAMA GÓRA" za 90-100 zł, też by chwycił.

Bo "PILSKO" to dwa ośrodki: dolny i górny! O odmiennych charakterach. Póki nie będzie tej gondoli od Jontka (pewnie za... 10-20 lat, albo nigdy), to tak będzie. I nawet krzesło na Miziową tego nie zmieni, bo dla tych z "dołu" ta trasa z Miziowej jest za trudna. Chyba, że zrobią niebieską w śladzie tej ścieżki. Zresztą kanapy na Miziową nie będzie, póki czarnej trasy się nie utwardzi i nie ustabilizuje, bo bez tego by się ludzie tam pozabijali na 1 trasie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/20/2023 at 1:37 PM, Narciarz ze Śląska said:

Może... Zależy od typu narciarza. Komercyjny - ja mam rację, szukający czegoś innego - Ty!
I tu może złapać ten karnet: rozróżnia tych narciarzy. Gdyby był taki "SAMA GÓRA" za 90-100 zł, też by chwycił.

Bo "PILSKO" to dwa ośrodki: dolny i górny! O odmiennych charakterach. Póki nie będzie tej gondoli od Jontka (pewnie za... 10-20 lat, albo nigdy), to tak będzie. I nawet krzesło na Miziową tego nie zmieni, bo dla tych z "dołu" ta trasa z Miziowej jest za trudna. Chyba, że zrobią niebieską w śladzie tej ścieżki. Zresztą kanapy na Miziową nie będzie, póki czarnej trasy się nie utwardzi i nie ustabilizuje, bo bez tego by się ludzie tam pozabijali na 1 trasie.

 

"Zresztą kanapy na Miziową nie będzie, póki czarnej trasy się nie utwardzi i nie ustabilizuje, bo bez tego by się ludzie tam pozabijali na 1 trasie."

To sa prywatne Twoje insuancje . Mijają sie z rzeczywistością i potrzebami.

Po pierwsze krzesło Szczawina do Miziowa jest niezbedne by klient letni, który nie chodzi mogł z Parkingu dojechać bez wchodzenia na Hale Miziowa. Do tego potrzebne własnie jest brakujące krzesło.  Wypić kawe, piwo, ciastko, zapalić lolka, konplentować w naturze z widokami itd. 

Czarna trasa nie ma nic z tym wspólnego, bo zjazd zimowy odbywa się lewą stroną patrząc z dołu w góre.

A jeżeli chodziło Ci o to , tylko źle to obrałeś w słowa, że technicznie nie jest możliwe postawienie przeszła pod krzesło na zboczu, gdzie sa osuwiska, to teraz jak montują fundamenty są w stanie wywiercić sie 10m w dół zrobić zbrojenia tak głeboko i wszystko się technicznie da. Nawet ekipa co stawiała LST pierwsze krzesło Jontek Exprress miała czy ma na to już swoją wizje.

Krzesło jest dalej w planie i w tym roku w urzędzie gminy złozli papiery pod to by był ważne na przyszły rok 2024, trzeba poczekać i obserowac.

 

Edytowane przez Mieszk_Korbielowa
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

 

"Zresztą kanapy na Miziową nie będzie, póki czarnej trasy się nie utwardzi i nie ustabilizuje, bo bez tego by się ludzie tam pozabijali na 1 trasie."

To sa prywatne Twoje insuancje . Mijają sie z rzeczywistością i potrzebami.

 

Tak zgadzam, się to moje prywatne, hmmm, przewidywania, niech będzie: insynuacje.
Powiem więcej: -Chciałbym się mylić!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Wszystkie puzzle wyjaśnione :

- jeden Karnet na wszystkie wyciągi KL Baba, On Pilsko - będzie,

- parking bezpłatny - będzie.

Zapowiada się dobry sezon, tylko śniega trzeba i przymierzajcie do Korbielowa !

 

Więcej informacji pojawi się wkrótce na https://korbielow.net/

w sekcji cennik i wspólny ski-pass,

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

W dniu wczorajszym byliśmy świadkami z kolegą dziwnej sytuacji w kasie przy zwrocie  karnetu, pani kasjerka odmówiła zwrotu kaucji za karnet zakupiony na Hali Miziowej twierdząc że karnet można zwracać tylko w kasie w której się go kupiło.Karnet uprawniał do jazdy w całym ośrodku.W regulaminie ośrodka nie ma informacji , że karnet zwraca się w kasie w której się go zakupiło .Pozdrawiam 

Edytowane przez pokmir
  • Thanks 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
3 minuty temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

Mamy poniedziałek i Pilsko dalej na chodzie, działa KL Szczawiny plus wszystkie górne orczyki. To już końcówka i kto ma jeszcze ochotę to są ostatnie dni sezonu.

Kilka zdjęć z Wczoraj :

Korbielów Pilsko 25-02-2024. (korbielow.net)

 

wiadomo do kiedy będzie chodziła góra? czy będą przerwy w tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, cysiu said:

wiadomo do kiedy będzie chodziła góra? czy będą przerwy w tygodniu?

z tego co mi wiadomo ten tydzień roboczy + weekend na pewno. Po kamerach widać, że jeździ ze 100-200 osób dzisiaj.

Później wątpię bo zjazd Trasa Szczawiny będzie niemożliwy... Szczawina wolno, ale płynie przez odwilż. Najbliższe 10 dni zrobi game over z aktualna pokrywą śnieżną bo prognozy up 10 stopni. Komunikatów nie ma oficjalnych, ale na zdrowy rozsadek tak to raczej będzie wyglądać.

Edytowane przez Mieszk_Korbielowa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

z tego co mi wiadomo ten tydzień roboczy + weekend na pewno. Po kamerach widać, że jeździ ze 100-200 osób dzisiaj.

Później wątpię bo zjazd Trasa Szczawiny będzie niemożliwy... Szczawina wolno, ale płynie przez odwilż. Najbliższe 10 dni zrobi game over z aktualna pokrywą śnieżną bo prognozy up 10 stopni. Komunikatów nie ma oficjalnych, ale na zdrowy rozsadek tak to raczej będzie wyglądać.

To Szczawinami można dojechać do Jontka  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...