Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, christof napisał:

Zakała te autobusy. Wszyscy mieli juz ubrane buty narciarskie w srodku :)  to nieprzepisowa przewaga w wyscigu na wyciag ;) a na Pilsku pierwszy orczyk to bylo bardzo wąskie gardło i liczyla sie kazda sekunda 

Byli tacy co woleli podejść na Solisko zamist stać w Kamiennej ;) 

I tam lewy wyciąg, bo trzeba było obejść domek a nie było widać kolejki za nim hłe hłe

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, moruniek napisał:

Nie przesadzaj, zniżkowy za 199,99 zł i to tylko, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej lub emeryckiej.  

Legitymacja musi być jak paszport kowidowy w specjalnej aplikacji rządowej na telefonie (on-line) z podpisem elektronicznym!

Zresztą 199,99 zł to promocja!

PS. Fakt, ceny odstraszają od Korbielowa. Co będzie, jak Zasada zrobi nową kanapę? 1 dzień za 200... euro???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co za dziadostwo! A prawdziwy sezon jazdy na Pilsku właściwie się właśnie powinien zaczynać - tam najlepiej się zawsze jeździło wiosną! I jeszcze coś takiego znalazłam: "DIMBO czynne jest codziennie, aż do zakończenia sezonu (koniec marca)". Czyli chcą zamknąć na sam koniec marca, podczas kiedy tam można było często jeździć aż do maja. A na razie tyrpaj się człowieku naokoło przez Płaj... Fajne, kiedy się jedzie na cały dzień, ale ile razy można wykroić tyle czasu?! Słowa brzydkie się same cisną na usta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2022 o 17:32, hgx126 napisał:

Nowi właściciele na Pilsku wzorem szczyrku od jutro wyłączają część kolei. Na osłodę niewielka obniżka cen.

 

Poprawić się za to powinien komfort zjazdu, bo dolne krzesło z Kamiennej "dorzucało" narciarzy na ten sam odcinek trasy nr 1 (wspólny dla obu krzeseł) i nie trzeba będzie już hamować przed Soliskiem, gdzie wysiadali narciarze z tego dolnego krzesełka.

Natomiast faktycznie, ta opcja wchodzi w grę tylko przy mniejszej liczbie przyjezdnych, bo nie wiem ile aut pomieści ten parking przy Jontku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zrobił ośrodek dla narciarzy niekanapowych 😁 jeszcze bardziej niż był 😉. Jak byłam równiutki rok temu, widziałam ta masę ludzi zjeżdżających na dół kanapą ze Szczawin, bo dolna 5 była zamknięta. Skoro teraz kanapa będzie stała, to już wyobrażam sobie ten tłum dreptajacych 4 pod górę, wtedy poszło nas tak osób 3 😄. Chyba że wymyślą jakiś skuteczny sposób informacji na górze albo w odpowiednim momencie postawią bramki na 5 i 5a "trasa zamknięta" z drogowskazem na 6. Swoją drogą 6 w ogóle jest słabo oznaczona i celąć w nią dla nieznającego stacji to już wyczyn.

Prawdę mówiąc chyba nie widzę żadnego z moich bliskich znajomych na tym stoku. Sama miałam "miękkie nóżki" po zjechaniu na teoretyczne trasą 6, która okazała się być wyjeżdżoną ścieżką do "nie wiem kąd", bo spękałam sprawdzać będąc sama w lesie na wielkiej nieznanej Górze, i wróciłam na szlak 😁

Spacerujac 4 do góry też miałam za uszami komunikaty w mediach typu: "turystka/narciarka zeszła ze szlaku, służby szukały jej wiele godzin...zeżarły ją złe wilki😄

To nie jest ośrodek z szerokimi wygrodzonymi trasami, gdzie nawet jak się zjedzie w bok to od razu widać gdzie człowiek jest. I chociaż uwielbiam "ucieczki" poza trasę to Tu czułam respekt. Dla mnie to dzika góra i choć wiem, że są większe i bardziej dzikie, to ja nie miałam okazji... 

Ciekawe jaki efekt przyniesie ten kierunek rozwoju ośrodka 🤔

Ps. Miało być krótko i na temat, wyszło jak zawsze... Sorki

Edytowane przez KamaG
ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, KamaG napisał:

To się zrobił ośrodek dla narciarzy niekanapowych 😁 jeszcze bardziej niż był 😉. Jak byłam równiutki rok temu, widziałam ta masę ludzi zjeżdżających na dół kanapą ze Szczawin, bo dolna 5 była zamknięta. Skoro teraz kanapa będzie stała, to już wyobrażam sobie ten tłum dreptajacych 4 pod górę, wtedy poszło nas tak osób 3 😄. Chyba że wymyślą jakiś skuteczny sposób informacji na górze albo w odpowiednim momencie postawią bramki na 5 i 5a "trasa zamknięta" z drogowskazem na 6. Swoją drogą 6 w ogóle jest słabo oznaczona i celąć w nią dla nieznającego stacji to już wyczyn.

Prawdę mówiąc chyba nie widzę żadnego z moich bliskich znajomych na tym stoku. Sama miałam "miękkie nóżki" po zjechaniu na teoretyczne trasą 6, która okazała się być wyjeżdżoną ścieżką do "nie wiem kąd", bo spękałam sprawdzać będąc sama w lesie na wielkiej nieznanej Górze, i wróciłam na szlak 😁

Spacerujac 4 do góry też miałam za uszami komunikaty w mediach typu: "turystka/narciarka zeszła ze szlaku, służby szukały jej wiele godzin...zeżarły ją złe wilki😄

To nie jest ośrodek z szerokimi wygrodzonymi trasami, gdzie nawet jak się zjedzie w bok to od razu widać gdzie człowiek jest. I chociaż uwielbiam "ucieczki" poza trasę to Tu czułam respekt. Dla mnie to dzika góra i choć wiem, że są większe i bardziej dzikie, to ja nie miałam okazji... 

Ciekawe jaki efekt przyniesie ten kierunek rozwoju ośrodka 🤔

Ps. Miało być krótko i na temat, wyszło jak zawsze... Sorki

A może Zasada wyznacza właśnie nowy trend - wszak ludzie są żądni ekstremalnych doznań - chcą skoczyć na bungee czy spłynąć górską rzeką na pontonie i chętnie za to zapłacą. I tak właśnie stworzy taki ośrodek do narciarstwa "ekstremalnego" i żeby podsycać klimat będzie publikował codzienne komunikaty typu:  Dziś do ośrodka przybyło 30 narciarzy z czego ocalało 4 - resztę zeżarły wilki, inflacja i polski "ład"...... ocalałych czterech ma pozytywny wynik testu na c19 w gratisie.

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To jak się dostać do Buczynki?

Parking u góry jest bardzo mały!!!

Oj tam Panowie... 

Z buta. 😁

To niedaleko jest, i rozgrzewka od razu załatwiona

😉

W sensie do startowej z Jontka, bo sama Buczynka to już wyzwanie 😬

Edytowane przez KamaG
Dodano akapit.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Godzinę temu, mirekn napisał:

Miałem okazje przyjrzeć się 7 ce a w zasadzie temu co to miało się z tego projektu urodzić. Myśle, że musza być „roboty ziemne” bo ta ścianka po obsypie to nie wyglada dobrze. Ciekawe jakie są plany względem tej trasy.

3368056C-CB8F-46BB-8CC6-5BD358BAEF09.thumb.jpeg.bd41854259e7699fad05c5c7da15127b.jpeg65251A6C-49D3-4896-B385-B9E50C03D879.thumb.jpeg.b13dc41f578c1529d1283d7be87f672b.jpegF0D4C281-57B9-4338-8AEF-6D0328D96ECA.thumb.jpeg.7ec344e11f393d9bdb97cbcf40d9e5ec.jpeg3960D9B5-0BB2-42A2-B172-1143738F3566.thumb.jpeg.da12b9992353a9f0216fa22262ade5e1.jpeg

 

Pozdrawiam

mirekn

A na zdjęciu z drona wygląda super (ta po prawej):
AVvXsEjZmxGpylHaFKIi6aDRUowhBjxp2NHSHMIGqAQUrBidzuqLNil7ja9UkrLgkvUuH5e9AlU0vvmHM2ZcAo16W-JGH1GdEa3pND5upfWJBs4NMZDQWPwLgAmU0mw7eMOiigy95529-4kYNtFQdxfHSWKfGis2fuQDlimjJA271OC-U_9bDFCqRuzW3vs3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A na zdjęciu z drona wygląda super (ta po prawej):
AVvXsEjZmxGpylHaFKIi6aDRUowhBjxp2NHSHMIGqAQUrBidzuqLNil7ja9UkrLgkvUuH5e9AlU0vvmHM2ZcAo16W-JGH1GdEa3pND5upfWJBs4NMZDQWPwLgAmU0mw7eMOiigy95529-4kYNtFQdxfHSWKfGis2fuQDlimjJA271OC-U_9bDFCqRuzW3vs3

Ta … ale ja właśnie o tym po prawej. Ta po lewej to 5. Masz view z góry … super zobacz. Ale Podjedz pod przełamanie . Zobacz gdzie cieknie i jakie stabilne to podłoże. No nie jest super. Dlatego mam wątpliwości. No ale teraz to może tylko poświecić trzeba. 

tyle

m.

Edytowane przez mirekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mirekn napisał:

Ta … ale ja właśnie o tym po prawej. Ta po lewej to 5. Masz view z góry … super zobacz. Ale Podjedz pod przełamanie . Zobacz gdzie cieknie i jakie stabilne to podłoże. No nie jest super. Dlatego mam wątpliwości. No ale teraz to może tylko poświecić trzeba. 

tyle

m.

Wiem, o czym pisałeś. Trasa wymaga wyrównania, zanim się ją oficjalnie uruchomi. Ale "moje" (nie do końca moje, bo ze strony stacji) zdjęcie pokazuje potencjał. Zresztą bez remontu tej trasy i chyba tej niebieskiej objazdówki, nie da się tego krzesła, co niby mają w planach, postawić.

Ja natomiast dałbym tam dwa nowe (typ austriacki - długie) orczyki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wiem, o czym pisałeś. Trasa wymaga wyrównania, zanim się ją oficjalnie uruchomi. Ale "moje" (nie do końca moje, bo ze strony stacji) zdjęcie pokazuje potencjał. Zresztą bez remontu tej trasy i chyba tej niebieskiej objazdówki, nie da się tego krzesła, co niby mają w planach, postawić.

Ja natomiast dałbym tam dwa nowe (typ austriacki - długie) orczyki!

Wg mnie ten uskok za przełamaniem musi być „wzmocniony/naprawiony” 

jesienia widziałem ze jest tam niestabilnie zreszta wczoraj tez

tego wyrównanie wg mnie nie załatwi

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...