Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mirekn napisał:

Bylo tego swego czasu sporo z uwagi na głuszce ;)

E6C84F12-D9D5-4A9E-80AC-13D18F4E84B4.thumb.jpeg.f23d6a21458121454f38d351200d25f8.jpeg

ostatnio najbliżej 5 widziałem w 2019 tam gdzie jest odbicie szlaku turystycznego do granicznego poniżej Miziowej. Poniżej ścieżki było tej siatki jeszcze sporo. 
 

Pozdrawiam

mirekn

kawał ptaśka :) ja byłam 1.03.2021

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Dawno nie byłem na Pilsku, ale kiedyś nie było takich siatek. Jeździliśmy różne warianty w lesie i nigdy na siatkę się nie natknąłem.

Patrz, a ja raz i w nią wlazłam ;) złośliwość przedmiotów martwych... Może to i lepiej bo nie wiadomo gdzie by mnie narty poniosły. Później by w wiadomościach mówili, że narciarkę w lesie głuszce podziurawili 🤪

A mogłoby mnie ponieść... Pięknie tam było 😍

IMG_20210228_155548.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Godzinę temu, Bobrat napisał:

Witam wszystkich forumowiczów, niestety w temacie o warunkach narciarskich trwa zażarta dyskusja niezwiązana z tematem. Czy ktoś był w ostatnich dniach na Pilsku? Może jakieś informacje o warunkach? Z góry dziękuję.

Niedziela 22.01.2023

Chodzi wszystko co ma chodzić. Buczynka i Solisko dużo kamieni, za to góra miód i jak to na Pilsku „gdzie śnieg tam trasa”.

Kolejka do orczyka na Pilsko na max kilka minut, za to na Szczawinach swoje trzeba było odstać po 11… Co ciekawe do talerzyka na Kopiec nie było żadnej kolejki.

Podsumowując warto.

 

53F4EFCB-82C0-4977-8C23-12CDC0645B11.jpeg

180471E5-8F2F-483B-A0D6-760E4153ED6B.jpeg

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
W dniu 18.07.2023 o 17:44, Hextor napisał:

Co z pozwoleniem, które miał poprzedni właściciel? Dogadali się z właścicielami działek? 

Wygląda że nigdy nie było takiego pozwolenia bo decyzja była odmowna.

W Korbielowie od 2015r do dzisiaj brak innych zamierzeń budowlanych w kat V (obiekty sportu i rekreacji, jak: stadiony, amfiteatry, skocznie i wyciągi narciarskie, kolejki linowe)  Tu można sprawdzić https://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/

W 2020 próbowano uzyskać pozwolenie, budowa stacji górnej i dolnej oraz wyciągu orczykowego narciarskiego na istniejących fundamentach w Korbielowie - Hala Miziowa - brak pozwolenia decyzja odmowna 05.05.2022r 

Przyczyny wydłużenia ustawowego czasu wydania decyzji- liczba dni wydłużenia 346
Nałożono drugie postanowienie o obowiązku uzupełnienia dokumentacji z art. 35 us. 3 Pb, które wysłano 18.05.2021 r. - ustalono termin przedłożenia dokumentacji do dnia 30.06.2021r. W dniu 30.06.2021 r. pełnomocnik Inwestorów zwrócił się z prośbą o przedłużenie terminu do dnia 31.12.2021r. W dniu 29.12.2021r. Inwestorzy ponownie wystąpili z wnioskiem o przedłużenie terminu. Zmiana terminu uzupełnienia brakujących dokumentów do dnia 30.04.2022r. Decyzja odmowna 05.05.2022r

795135258_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2023-07-19180839.jpg.f9ae648d5abfeed7c1f45ef86217989b.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tutaj dużo nadinterpretacji i zmuszony jestem do komentarza

@surfing

podjerzwam wpierw przeczytaleś na forum Korbielow.com watek i jest tam ten temat poruszony. Zgadza sie wszystko. Bo obecnie nie ma nic na wokadzie w systemie rejestrów, ale może sie pojawiać.

ale do rzeczy:

Wspominany przez Ciebie wniosek dotyczy działek działka nr 6807/5, 6807/4

na tych działkach leży orczyk nr 8 i rozbójnik. Zaczynaja sie na działce 6807/5 i koncza na 6807/4.  W roku 2020 kiedy owe pozwolenie budowlane było zgłaszane , ON Pilsko było pod Łazarczykiem i on własnie starał się coś tam zrobić. A w roku 2022 nie dostarczono dokumentów i ustawowo wniosek umarł. w tym czasie mamy już nowych inwestorów Bak & Zasada. Nie jest tajemnicą , ze tam jest i było niedogadanie nowi inwestorzy vs wspolnota gruntowa i nie dogadali sie o pieniazki. Dlatego 8mka nie ruszyła i nic tam nie modernizują. Mimo ekologicznej nagonki na 8mke była teortyczna opcja na rjego eaktywacje. A Rozbójnik wzieła osoba 3cia w dzierżawę poza sporem.

Osobny temat to jest budowa krzeszła Szczawiny na Miziowa i w tym roku muszą ruszyć pozwolenia budowalane i pózniej nawet tylko łopate wbić w ziemie, że zaczeli budowe bo kończa sie ekspertyzy srodowiskowe itd. Również w tym temacie nie ma żadnych informacji na zew. i nie wiemy czy będą coś robić czy , czy już zrezygnowali  widzać piekiełko Gruntów. Również swiatowa nagonka na ocieplenie klimatu nie pomaga. Również ceny pradu nie pomagaja w tego typu inwestycje. Rownież portfel klasy średniej Polaków sie kurczy, a to był target typowego klienta ON Pilsko.  Również niepewne czasy nie pomagaja, nie jest tajemnica, że wykonawca tego krzesła miał być słowacki Tatralift i po pandemi ich oferta na budowe mocno podskoczyła do 20mln zł i to było za dużo dla nowych inwestorów, którzy ze wzgledu na niepewne czasy zrezygnowali z ich oferty poprzedni rok.

To co wiemy, że na wysokości KL Buczynka nie powstają single rowerowe na razie , tutaj gruntowicze ( inni niż wspol. Hala miziowa) nie chcieli brać udziału w spotkaniach , a bez podpisów na dzierzawe czy zgode nie zaczna sypac zwiru i ugniatać trasy.

Dlatego wstrzymałbym sie z oceną kogo wina, czemu tak to wygląda bo jak zawsze prawda leży zawsze gdzieś koło środka i nie tacy źli inwestorzy i nie tacy wspaniali ludzie co mają grunty.

Aparatmentów też nie bedzie ponieważ Miejscowy Plan zagospodrowania przest. nie pozwala na tego typu inwestycje i dodatkowo nawet gdyby pozwalał to linia kanalizacji ich nie puszcza. Dodatkowo do worka nieoptyzmizmu dochodzi swieży konfilkt S.Zasady i jego firmy develperskiej Eko Park gdzie dobrze nam znany Pan Slusarczyk z pracowni ekologicznej na ostatnim etapie zablokowal mu budowe 22 Bloków w Bielsku Białej na sarnim stoku.  Sprawa nawet wyladowala w naszym sejmie bo lobby polityczne było wiadomo za tą iwnestycją.

Budowa kompleksu hotelowo – mieszkalnego na Sarnim Stoku zablokowana. SKO unieważniło decyzję prezydenta Bielska-Białej • www.slaskibiznes.pl

Warto pamietać gdy TMR na etapie przymiarki w 2014 jak robil audyt finansowy ON Pilsko przed kupnem to dobrze wiedział, ze u nas jest piekiełko Natury 2000 oraz "sytuacji gruntowej". W Szczyrku był czerowny dywan pod jedno i drugie i dobrze wybrali z perspektwy czasu. Widać tam efetky.

Wypada Kochać Pilsko jakie jest bo w najbliższym czasie moim zdaniem bym sie nie spodziewał inwestycji tylko On Pilsko będzie jakie było. Oni to mają na kredyt i musi to wszystko wiadomo hulać. Też nie spodziewałbym sie gwłatownych i nerwowych ruchów.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, Hextor napisał:

Ktoś tu pisal, że w Korbielówie pustki. Tym czasem w innych miejscowościach, z atrakcjami podobno tłumy:

https://turystyka.wp.pl/tlumy-w-polskich-gorach-przeszlismy-kilka-metrow-w-ciagu-25-minut-6928370648283840a

Tak trzymać dalej, właściciele gruntów 😛

Ruch zaczął się od weekendu 29-30 lipca i od tej pory mam w zasadzie pełne obłożenie w Szczyrku. Natomiast czerwiec i do tego 29 lipca nie było NIKOGO.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad taka zmiana? Najpierw obłożenie 0%, a później 100%? Zmiana ceny? Wykupienie reklamy? Wystawienie oferty na nowy serwis? 

Tzn w Czerwcu spodziewał bym się mniej turystów, bo trwa rok szkolny. Ale IMO lipiec i sierpień powinny wychodzić podobnie. 

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hextor napisał:

Skad taka zmiana? Najpierw obłożenie 0%, a później 100%? Zmiana ceny? Wykupienie reklamy? Wystawienie oferty na nowy serwis? 

Tzn w Czerwcu spodziewał bym się mniej turystów, bo trwa rok szkolny. Ale IMO lipiec i sierpień powinny wychodzić podobnie. 

Właśnie z niczego. Jak popytasz ludzi zarządzających obiektami to każdy robi wielkie oczy "o co kaman". Na ten długi weekend zostało tylko 35 obiektów z 330 dostępnych na bookingu. Sam byłem nad morzem w lipcu i totalne pustki, może 50% tego co zwykle. Od sierpnia przyszło spore ożywienie w branży i o tym mówi też Twój artykuł wyżej, a poczytaj jakie artykuły latały po Onetach w czerwcu i lipcu - "Na Krupówkach pustki".

Może jestem zbyt poprawnym optymistą, ale przeczuwam ożywienie w branży, ludzie chyba czują obniżki stóp proc. na jesieni itd. Zimę obstawiam bardzo dobrą w Szczyrku, jak nie Polacy to zaleją nas Czesi i Słowacy. A wracając do Korbielowa to nadal aktualne jest pytanie "co tam robić?". Jak przejeżdżam tamtędy na Chopok, to strasznie zacofana jest ta wieś, tak ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...