Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ja,banita,dodam!

Janusz trzymał całą niedzielę! ( ale ja to chyba mam jak jaki Japoniec,nie Ruski) :smile:

W niedzielę była Białka i wyprowadzanie Janusza z ciała.

Wszystkim forumowiczom z WZF serdecznie dziekuję. Dziękuję i mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości znów się spotkamy! Może na Pilsku, może w Szczyrku?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pozwólcie, że złoże Wam serdeczne ukłony za wspaniały pomysł i realizację. Dupek ten kto nie był - sam również się poczuwam.:wink:

Jeden tylko mały zarzut do Artixa i KP...Skoro było tak super to czemu na zdjęciu macie takie nieszczęśliwe miny? :wink::smile:

Mariusz, a tam na filmie, ja, w zwolnionym tempie, to byl Carving czy raczej nie ? :biggrin:

Jak chcesz to to był najczystszy carving na świecie.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6) Reasumując:ceny nieliche, ilość zjazdów niezadowalająca.Uznajemy, że jak dla nas przy całej miłości do Tatr, niestety bardziej satysfakcjonuje nas wyjazd do Austrii lub do Czech

może następnym razem zróbcie WZF na Chopoku, karnet jednodniowy za 9 euro, parking 50m od wyciągu, kolejki do wyciągów zdarzały się tylko pod Funitelem w szczytowych godzinach, no i tras kilkanaście zamiast dwóch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, na jeden dzień :rolleyes:::biggrin:

Na jazdę wieczorną... :wink: :biggrin:

Pilsko mi leży jak najbardziej! Do tego to zawsze trochę tańsza opcja od Kasprowego,a co za tym idzie, pewnie więcej osób by się stawiło.

Jeszcze jakby wszyscy spali na Miziowej,byłby klimat! :applause: Pewnie Janusz już by o to zadbał...

Na ten już były WZF proponowałem też Chopok,czy Tatrzańską Łomnicę,bo tam z jazdy byłoby więcej,ale jakoś tak bez echa przeszło.

Hintertux też był w opcji... :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o Kasprowym

Z tego co zauważyłem,to od razu w naszym wątku pojawiły się wywody,czy warto,nie warto,że drogo,kiepsko itp. Stąd postanowiłem napisać kilka słów.

Jak jest z,czy na Kasprowym każdy wie.Tanio nie jest,luksusów też nie ma.Ale jak dla mnie,jest to jedna z nielicznych gór,która ma wyjątkowy klimat,czy po prostu ma w sobie to coś,czego nie ma choćby Białka Tatrzańska.Mimo wielu niedogodności,chętnie raz na czas tam zaglądam.Wcale to nie oznacza,że jestem bogaty.Wolę wydać pieniądze na Kasprowego,niż np. Cyfrowy Polsat.Tym,którzy wolą odwrotnie,nie mówię: "kto bogatemu zabroni"... :wink: Po za tym,tutaj bardziej chodziło o spotkanie w większym gronie,niż akurat o konkretne miejsce.

Na początku sezonu była tu też dyskusja na temat Białego Krzyża.Wtedy też były głosy,jak to w ogóle można nazwać stacją itp.Jednak,jak tu Andy-w wspomniał: "niektóre stację mają w sobie to coś wyjątkowego,za co się je lubi". Tam chodziło oczywiście o fakt,że ta mikro stacja często rusza jako pierwsza w Polsce i można się wstępnie rozruszać.Kasprowy to jedyna góra narciarska typu alpejskiego w Polsce,którą można lubić za wiele rzeczy.Ja lubię przyjeżdżać tu na majówkę,albo w sezonie pojeździć na szerokich dechach.Planuję też tury.

Oczywiście wiemy,że tu drogo,komuna,za wszystko trzeba płacić,trasy niby tylko dwie,jedno stare krzesło itp.Nie wszystkie niedogodności można obejść,ale na każdą górkę można znaleźć sposób,żeby je złagodzić.Kiedyś dokładnie opisywałem sposób na Skrzyczne,zanim powstał wspólny karnet na oba ośrodki.Podobnie robię z Kasprowym. Zawsze zaczynam od terminu oraz prognoz pogody.Jeśli już się tam wybieram,to nigdy w weekend! Weekend,tj. od piątku do niedzieli. Wyjątek to obecny WZF,oraz majówka,bo wtedy i tak już nie ma chętnych. O pogodzie nie muszę się rozpisywać. Choć wspomnę o jednym przypadku,kiedy pojechałem w lutym przy bardzo niskich temperaturach. Wtedy nad ranem było równe -30 st. i ludzie się tego przestraszyli. Tego się oczywiście spodziewałem. Efekt? Na górze jeździło może kilkanaście osób,warunki były perfekcyjne,do tego piękne słoneczko. Temperatura? Tak ok. - 10 st... :tongue: Zawsze planuję podróż tak,żeby być na miejscu przed wszystkimi,żeby na spokojnie coś zjeść,skorzystać na stacji benzynowej z WC, zaparkować za darmo i spokojnym spacerkiem dojść pod kasy jako pierwszy. Zawsze zabieram ze sobą szerokie dechy z myślą,że z rana kilka zjazdów na sztruksie,a później po za trasą.Nagle się okazuję,że opcji jazdy jest nieco więcej niż dwie... :wink: Jeszcze jest parę drobnych "zabiegów",ale starczy. Cen karnetów się nie przeskoczy,no może jak trafimy na promocję. Jeść nie musimy w knajpie na górze,można przy dolnej stacji Goryczkowej (przy okazji bezpłatne WC),albo koło dolnej stacji gondoli. O ile musimy. To tak z grubsza. :wink: Możecie wierzyć lub nie,ale jak dobrze zaplanuję, wtedy nie stoję w kolejkach, jeżdżę podczas pięknej pogody i w super warunkach. Cena karnetu już tak nie boli... :)

Co do samego Zakopanego? Nie wiem,czy jest tu klimat,nigdy się nie zastanawiałem. Nie ciągnie mnie nigdy na Krupówki,podobnie jak na inne "deptaki" w innych miastach. Wisła, Szczyrk, Brenna i inne - wszędzie są co najwyżej klimatyczne miejsca,jak dla mnie. Niewątpliwie takim miejscem jest YurtaBar. Sam Hotel też. Pewnie jeszcze parę takich miejsc się w "Zakopcu" znajdzie. Ja jednak przyjeżdżam tu zazwyczaj na narty,może przyjadę pochodzić w góry, a niemal na pewno przyjadę w okolicę na termy. :angel:

Nie będę porównywał Austrii do naszych warunków,bo to nie ma sensu.Oni nie przeszli 50 lat komuny.Ale nie wszystko u nas jest gorsze.Właścicielka pensjonatu "Regina" w Zell am Ziller mogłaby się sporo nauczyć od Zajazdu Górskiego Kuźnice...

No,teraz pewnie rozgorzeje dyskusja... :eek:

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZF Kasprowy - Część 1 - 70 Puchar PKL

Były 3 powody dla których pojawiłem się w Zajeździe Górskim.

Jednym z nich były 70 zawody o Puchar PKL.

Okazało się, że startuje tu wiele zawodniczek i zawodników z najwyższej półki polskich alpejczyków.

Dla mnie już start w takim gronie jest wielkim wyróżnieniem.

Teoretycznie zawody odbyły się przy pięknej pogodzie ale dla startujących było zdecydowanie za ciepło.

Trasa bardzo szybko zamieniła się w grzęzawisko.

Na bardziej stromych i podkręconych bramkach porobiły się dziury i ciężko zjeżdżało się przy bramkach.

Po odsłonięciu głębszych warstw śniegu ukazały się rysy i wyrwy po wcześniej ustawianych gigantach,

dodatkowo utrudniając równoległe prowadzenie nart. Dlatego wielkie gratulacje dla wszystkich zawodniczek

i zawodników którym udało się uzyskać czołowe lokaty ale także dla wszystkich którzy ukończyli zawody.

Dzięki zawodom karnet całodzienny bez kolejki kosztował mnie 88 zł. Według mnie cena przyzwoita do tego

koszulka i ciepły posiłek na górze. Dlatego przed 8 byłem już na górze i mogłem przygotować się spokojnie do startu.

Jeszcze krótka fotorelacja:

11149731_1588522118098636_2428220185710998786_o.jpg

11083772_1588522854765229_4544175422990089191_o.jpg

11134066_1588523624765152_3993039780552683545_o.jpg

11100013_1588523988098449_3166925483748399276_o.jpg

10988338_1588524468098401_8607973861395209452_o.jpg

1974267_1588524828098365_3495379338211087009_o.jpg

11157361_1588525141431667_2447045359717807886_o.jpg

11154648_1588525614764953_6440900731464910980_o.jpg

11008617_1588525964764918_3623615608910730538_o.jpg

11099581_1588526248098223_8440976155373395734_o.jpg

Dlaczego wszyscy gratulowali mi , że wylosowałem ten numer ........ zwłaszcza panie?

11096490_1588526721431509_3949661946463694890_o.jpg

10848520_1588527841431397_8190999806016558809_o.jpg

PS Dziękuję serdecznie mojej Ani, że znalazła czas na sfotografowanie tych zawodów!!!!

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marionen,dobry pomysł z tym startem! :) Patrząc z góry,miałem wrażenie,że tam było paru amatorów,którzy jechali byle zjechać.Oczywiście nie mówię o Tobie! :)

Zdjęcia też piękne!

Np. na tury na Skrzycznem? :biggrin:

Nie wykluczone! A może na Pilsku? :)

Maciek ten wywód jest niepotrzebny.

Ktoś, kto kocha polskie Tatry na nartach - Kasprowy będzie zawsze wracał. A kto nie? To nie.

Nie wiem czy potrzebny,ale napisałem,bo wiele osób może trafić tak jak jak pierwszym razem i się zawieść,choć w innych okolicznościach mogłoby być inaczej. :rolleyes::

Dla mnie fenomenem jest to,że wszyscy gdzie się da narzekają na ten Kasprowy jak to drogo i beznadziejnie,a jak robi się warun i pogoda,to nagle takie tłumy,że szczena opada! :tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Johnny!

Twój wywód nie był niepotrzebny.

Dotyczy nie tylko Kasprowego , ale wydaje mi się że każdego wyjazdu. Organizacja, nastawienie i szukanie pozytywów.

Nawet na płynącym potokami stopniałego śniegu stokach albo na muldach do pachy można mieć super fajne zjazdy, a w mgle o widoczności 2m ćwiczyć skręty i technikę. Wszystko rozwija i uczy.

Jak wyjeżdżam do Austrii to nie czekam jak mój szwagier Austriak na lampę i sztruks, tylko jeżdżę kiedy się da i na czym mogę bo czas ucieka.

Ale chyba też uciekłem od Zakopca i Kasprowego.

Pozdrowienia dla forumowiczów. Dzięki za relację

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wywód nie był niepotrzebny.

Dotyczy nie tylko Kasprowego , ale wydaje mi się że każdego wyjazdu. Organizacja, nastawienie i szukanie pozytywów.

Dokładnie tak! Takie Pilsko czy Skrzyczne też nie jest bez wad,ale przy odpowiednim podejściu i taktyce,wszędzie może być dobrze.

Ja już bardzo dobrze wspominam początki sezonu na Białym Krzyżu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...