Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, ROCH napisał:

Wow, wow, wow! Ostrożnie z takimi wypowiedziami :) Wystarczy prześledzić starty Mikaeli, żeby zaobserwować, że w tym nie ma przypadku. Na to wszystko ma legitymacje.
Tak jeździła 6 lat temu (!!!!!!!!) w Nor-Am Cup, czyli pucharze kontynentalnym - Nor-Am Cup wyniki. W Pucharze Europy też wtedy kila razy wystartowała w GS tnąc się z Bernadette Shild, Evą-Marią Brem czy Fridą Hansdotter. To pokazuje, że nie ma w tym absolutnie żadnego przypadku i nie jest to sprawa 1 okresu przygotowawczego. Po prostu slalom jest najbardziej techniczną konkurencją i to tam najmłodsi najwcześniej zaczynają punktować. Zwróćcie proszę uwagę, że Hirsch też zaczął od SL,a potem zdominował również GS i powoli miewa przebłyski w Super G. Miśka w Nor-Am pokazała, że Super G też potrafi jeździć, dlatego nie zaskakują mnie jej dobre występy w tej dyscyplinie. Co więcej, oczekuję, że ustabilizuje formę i w tej dyscyplinie. SL ma już w kieszeni, teraz czas na GS, a niebawem jeszcze będzie zbierała regularnie punkty w Super G. Takie jest moje zdanie :)

Poza tym serdecznie jej gratuluję dzisiejszego tryumfu :)

No i zapomniałeś dodać najważniejszy szczegół: ma dopiero 21 lat !!!

Świetlana przyszłość przed nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr_67 napisał:

No muszę przyznać, że Mikaela jest niesamowita.

Po przejeździe Zuzulowej myślałem, że jest pozamiatane.

A ona na dolnym odcinku dołożyła jej prawie sekundę.

RESPECT!!!

Jak na to patrzyłem, przyszła mi do głowy taka refleksja, czy aby ten pomiar czasu dolnego odcinka był prawidłowo realizowany? To co zrobiła było mistrzowskie, aż niewiarygodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 o 12:51, afrikaner napisał:

No i zapomniałeś dodać najważniejszy szczegół: ma dopiero 21 lat !!!

Świetlana przyszłość przed nią

Dla przypomnienia - Janica Kostelic w wieku 20 lat miała na koncie 3 złota, 1 srebro olimpijskie, Puchar Świata w generalce. W wieku 21 dorzuciła 2 złota Mistrzostw Świata i kolejny Puchar w generalce. Niestety w wieku 24 lat zakończyła starty. Mam nadzieję, że Mikaelę w przeciwieństwie do Janicy ominą kontuzje i choroby. 

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Selektywna trasa w Zagrzebiu okazała się za trudna dla Mikaeli. Wspaniały sukces naszych sąsiadek. Całe podium Słowako-Słowako-Czeskie. Trochę głupio się czuję, tak blisko Polski, a wyniki jak dla nas z kosmosu. Czy tak będzie zawsze? 

Cóż kiedy nie ma elity alpejskiej w Polsce to my forumowicze (jak to ostatnio stwierdziliśmy podczas WZF) musimy godnie ich zastąpić. Do boju elito, na stok!

Pierwszy krok zrobiony, Marboru twoje Salomony dziś górą.

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marionen said:

Selektywna trasa w Zagrzebiu okazała się za trudna dla Mikaeli. Wspaniały sukces naszych sąsiadek. Całe podium Słowako-Słowako-Czeskie. Trochę głupio się czuję, tak blisko Polski, a wyniki jak dla nas z kosmosu. Czy tak będzie zawsze? 

Może sukcesy naszych południowych sąsiadek są między innymi związane z inwestycjami narciarskimi TMR w obu krajach ?

Przypuszczam, że 90 % treningów obecne  słowackie i czeskie alpejki odbywają w Alpach, ale w tych 10 % w czasie pobytu w ojczyźnie korzystają pewnie z lokalnych stoków.

A dzieci i młodzicy w 90% jeżdżą u siebie na Chopoku czy też Spindlerovym Młynie na dobrze przygotowanych dla nich stokach.

Może i u nas jak infrastruktura polepszy się znacznie za sprawą TMR to dzieciaki będą miały warunki do treningów na wydzielonych stokach.

Szkoda, że właściciele stacji w PL tak niechętnie udostępniaja stoki "po godzinach" naszej młodzieży.

Bardzo miłym wyjątkiem są ostatnio Skolnity, gdzie trenowali 1 i 2 stycznia nasi alpejczycy, a trasa czerwona była przez kilka godzin zamknięta dla amatorskiej braci narciarskiej.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, andy-w napisał:

Może sukcesy naszych południowych sąsiadek są między innymi związane z inwestycjami narciarskimi TMR w obu krajach ?

Przypuszczam, że 90 % treningów obecne  słowackie i czeskie alpejki odbywają w Alpach, ale w tych 10 % w czasie pobytu w ojczyźnie korzystają pewnie z lokalnych stoków.

A dzieci i młodzicy w 90% jeżdżą u siebie na Chopoku czy też Spindlerovym Młynie na dobrze przygotowanych dla nich stokach.

Może i u nas jak infrastruktura polepszy się znacznie za sprawą TMR to dzieciaki będą miały warunki do treningów na wydzielonych stokach.

Szkoda, że właściciele stacji w PL tak niechętnie udostępniaja stoki "po godzinach" naszej młodzieży.

Bardzo miłym wyjątkiem są ostatnio Skolnity, gdzie trenowali 1 i 2 stycznia nasi alpejczycy, a trasa czerwona była przez kilka godzin zamknięta dla amatorskiej braci narciarskiej.

 

Może masz rację. Muszę przyznać, że rzeczywiście w Czechach często jeździmy na tyczkach bezproblemowo. Kupujemy tylko karnety i mamy udostępnioną część trasy dla siebie. W Polsce jest z tym problem, albo nie chcą udostępnić trasy albo dodatkowo trzeba płacić. Choć jest jeden wyjątek, bez problemów mogliśmy trenować i slalom i gigant (bez dodatkowych kosztów) na trasach w Kamienicy koło Stronia Śl. Ja oczywiście jestem "tyczkarzem" amatorem, ale bywają też często zawodnicy z FIS punktami. (np Jakub G.-G), trenujące dzieci z Wrocławia( pod okiem Katarzyny Karasińskiej), z Poznania WSN z Tomkiem Kotem. Oby coś z tego wyrosło!!!  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marionen napisał:

Dla przypomnienia - Janica Kostelic w wieku 20 lat miała na koncie 3 złota, 1 srebro olimpijskie, Puchar Świata w generalce. W wieku 21 dorzuciła 2 złota Mistrzostw Świata i kolejny Puchar w generalce. Niestety w wieku 24 lat zakończyła starty. Mam nadzieję, że Mikaelę w przeciwieństwie do Janicy ominą kontuzje i choroby. 

uwaga uwaga !!!!

Dzisiaj o 21.30 i 23.30 extra film dokumentalny o wspomnianej Janicy Kostelic i jej bracie Ivicy Kostelic !!!!!

polecam

eurosport1

Edytowane przez afrikaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj o 23.30 Mam go nagrany , spróbuję go wrzucić na forum. Oglądając, kilka razy sam ryczałem. Ich historię znałem wcześniej od osób, które z nimi trenowały czasami w różnych miejscach Europy. Nawet się ścigali razem w wieku dziecięco - juniorskim. Cała rodzina niezwykle miła, uczynna, pomocna, nawet wtedy gdy mieli już sukcesy. Zawsze porozmawiali, udzielali rad i znaleźli czas na dyskusje techniczne. Zero zarozumialstwa, bez gwiazdorzenia. A to co przeszli każdy narciarz, nawet amator powinien oglądnąć przynajmniej raz w roku, ku pamięci!!! Ante zawsze pozwalał naszym jeździć po ustawianych przez Siebie trasach, co może poświadczyć Marek Krzyżyński.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marionen napisał:

Oglądałem wczoraj o 23.30 Mam go nagrany , spróbuję go wrzucić na forum. Oglądając, kilka razy sam ryczałem.

Też oglądałem wczoraj w nocy! Dzisiaj rano była powtórka. Myślałem, że tylko ja taki miętki i mi się oczy przypociły. Ci ludzie, ta rodzina oni są niesamowici! Jak to Ivica pod koniec powiedział...najpierw musieli wyjść z bagna! Polecam dla narciarzy i nie tylko. Niesamowicie motywujący film.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, FerraEnzo napisał:

Też oglądałem wczoraj w nocy! Dzisiaj rano była powtórka. Myślałem, że tylko ja taki miętki i mi się oczy przypociły. Ci ludzie, ta rodzina oni są niesamowici! Jak to Ivica pod koniec powiedział...najpierw musieli wyjść z bagna! Polecam dla narciarzy i nie tylko. Niesamowicie motywujący film.

przyłączam się do was płaczki i też przyznaję ,że łza się kręciła na okrągło

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...