Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 17/18


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na razie nie jest źle w górach straty są ale niewielkie zostało kilkanaście godzin i po cieple od środy powrót małych minusów a co najważniejsze opadów może opady nie będą ogromne jednak myślę że przed świętami większość ośrodków bez problemu wystartuje. Wszystkim 2 metrów śniegu pod deskami życzę. HEY.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, surfing napisał:

Załączona suszarka 80km/h o temperaturze10 C przez cały dzień i noc może wytopić mnóstwo śniegu. Niestety już widać że wszystko płynie, a wiać ma do środy. U mnie na termometrze jest 13 C w Szczyrku 10 C Skrzyczne 6 C godz 23:12

 

1 godzinę temu, mamad napisał:

Czechowice 6:00 plus 17 stopni. Halny daje jeszcze popalić. Straty potężne. Do południa jeszcze i koniec. W czwartek jeszcze raz się pojawi na chwilę ale w porównaniu z tym co było i jeszcze jest to raczej będzie halniaczek. Do 100 km/h.

BSA 12.12.17 godz.8:19 temperatura 11,4 C

@mamad czy w takich warunkach(ciepły mocny wiatr) śnieg szybciej sublimuje(paruje) niż się topi?

Starzy górale mówią że nic tak szybko nie topi śniegu jak halny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kamerki w górach niestety w Beskidach wygląda to tragicznie halny zabrał prawie całą pokrywę śnieżną, kiedy te straty odzyskamy ? pewnie nieprędko.

Świąteczne szusowanie zapowiada się w Beskidach pod dużym znakiem zapytania, prognozy też nie są optymistyczne. To chyba jakaś klątwa nas prześladuje.

Tak wygląda Skrzyczne na górze http://www.skrzyczne.cos.pl/cos-fis.html

Edytowane przez Milzbi
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mamad napisał:

Czekaj to ja mam sprawić że wyż rosyjski nagle się pojawi. Śmieszny jesteś. Po drugie napisałem śnieg co nie idzie w parze z wyżem rosyjskim. Trochę ogolnej wiedzy i możemy pogadać. Narazie to na poziomie 5 lat mojej córki. Tato u nas mróz to tam nie może być ciepło udowodnij mi. Resztę zrobi ignorowanie czyli Twoje posty nie będą się wyświetlać jak mi poradzili koledzy na PW.

Nie mogę się przestać śmiać taki zabawny jesteś wróżbito☻ps odnośnie twojej córki to obawiam się że inteligencją nigdy jej nie dorównasz🙉

Edytowane przez MAIKEL 1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aklim napisał:

panowie ( maikel , mamad ) ,proszę  odpuście sobie ,

myślę , że dobra whisky wspólnie  skonsumowana załatwiłaby sprawę , ale na razie , przynajmniej ,  przybijcie sobie piątkę i wracajmy do wątku pogodowego :) 

Dobry Chivas nie jest zły. A co do wątku głównego Norwegowie nadal wieszczą duży mróz. Tylko białego mało.

image.thumb.png.b9e25d00c9acf0e1d666d8b96f2b043e.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mamad napisał:

Około 21 zacznie się ocieplenie.

To naprawdę świetna wiadomość. Pamiętam taką zimę w latach 80, śnieg zaczął już padać w listopadzie, na Barbórkę i Mikołaja pojechałem do Szczyrku, śniegu było ponad metr, żaden wyciąg nie chodził a później w połowie grudnia przyszedł halny i ciepły deszczyk - zmyło wszystko , tydzień przed świętami wędrowaliśmy w Beskidach po błocie a na Sylwetra w Ustroniu nawet nie zabraliśmy nart:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mamad napisał:

Już wiadomo coś więcej. Kraj podzieli Wisła pogodowo. W górach będzie panowała lekka zima za wyjatkiem mniej więcej 23, 24, 25 grudnia kiedy powinien przypaść najcieplejszy okres do końca grudnia. Zima od piątku będzie stopniowo do całego kraju wchodzić. Około 21 zacznie się ocieplenie. Na zachód od Wisły cieplej na wschód słaba zima. Jak wyżej słabe ocieplenie na wschodzie i w górach pojawi się na 3 dni na zachodzie będzie bardzo ciepło. Później zima znów na wschodzie i w górach na zachodzie dalej ciepło. Około 28 na zachodzie może pojawić się ochłodzenie i tam delikatny plus w dzień nocami minusy. Podsumowując zima w góry wraca po krótkim epizodzie z halnym. Wygląda na to że w okolicach BN będzie delikatne ocieplenie. Czyli jak zaczeliśmy sezon od poczatku grudnia to spokojnie do końca będzie można jeździć. Osobiście w tym roku jeszcze na sztucznym śniegu nie jeździłem tylko na naturalnym. Halny trochę nam go rozpuścił ale chyba wszystko zaczyna wracać do normy. Więc sezon dalej w pełni.

Próbuje sobie przypomnieć kiedy Pilsko i KW ruszyły na początku grudnia. Ktoś pamięta.

A styczeń zmienił się coś w stronę zimy czy dalej jesienny (atlantycki)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...