Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, grimson napisał:

warun słaby - dałem sobie spokój:

no i słusznie bo chyba miałeś noclegi w jakiejś dziurze

a ten Twój szpieg to jakaś łachudra co nawet porządnie ciuchów ubrać nie potrafi

Edytowane przez Jeeb
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinn napisał:

To jest przykrywka ….co by szpiegów wprowadzić w błąd 

Stirlitz szedł po Berlinie w budionnówce. Spotkał go Mueller. 

- Stirlitz! Przynajmniej przestrzegajcie konspiracji! 

- Ma rację, pomyślał Stirlitz i założył ciemne okulary.

 

Mueller pyta Stirlitza: - Proszę powiedzieć, jakiego koloru mam slipy? - Niebieskie w białe kropki. - Zdradził się pan! O tym wiedziała tylko aresztowana rosyjska radiotelegrafistka! - Proszę zasunąć rozporek, szefie, bo będzie to wiedziało całe gestapo.

Edytowane przez sstar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jeeb napisał:

no i słusznie bo chyba miałeś noclegi w jakiejś dziurze

a ten Twój szpieg to jakaś łachudra co nawet porządnie ciuchów ubrać nie potrafi

szpieg słaby, zamiast promować Majesty, 4F i Taurusa to pokazuje się z Lexusem i Thule.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra wczoraj, czwartek 8 luty, po raz 13 w tym sezonie (trzeci karnet 6 dowolnych dni rozpoczęty). W tygodniu odwilżowym wczoraj okienko.pogodowe: w nocy lekki mróz -2C, sypnęło też świezym opadem śniegu ok 4-5 cm. Z rana na otwarcie +1C, w ciągu dnia doszło do +4. Czynne czarna A ( nieprzerwanie od 8 grudnia) i czerwone B, C i D plus pola narciarskie dla dzieci.  Warunki przez pierwsze 2-3 h od otwarcia bardzo dobre, trasy świetne przygotowane, spora warstwa  śniegu na nich (na stronie podają od 55 cm na A do 70 na C i D i 80 na B i faktycznie czuć tego śniegu sporo pod nartami. Frekwencja początkowo bardzo niska, później ok 12 przy Luxtorpedzie kolejka na ok 3-4 minuty, przy Żmiji praktycznie bez kolejek przez cały czas. 0k. 15 jak kończyłem zarówno przy Luxie jak i Żmiji bez kolejek (ostatnie dwa zdjęcia są z tej godziny). Przy tej zwiększonej frekwencji i podwyższeniu temperatury do +4 ok 12.00 zaczęły się już robisz spore odsypy i muldy. Śnieg zrobił się też ciężki i mokry,zaczął też wychodzić lód Zaczął  też  na górze  pruszyć śnieg, na dole deszcz ze śniegiem i deszcz. Sporo szkółek z dziećmi, i to takie duże grupy które powodowały że czasami tworzyły się zatory na trasach, większość tych szkółek z woj. ślaskiego, na plastronach napisy Pszczyna, Tychy itp. Nie zauważyłem jeszcze na żadnej z tras przetarć, wychodzącej ziemi itp. jednak najbliższe dni mają być niestety bardzo ciepłe, szczególnie weekend+7 , +8 C.  Jeżeli przy +4 porobiły się już spore muldy to przy +8 to już może być naprawdę bardzo kiepsko. Ochłodzenie ma przyjść dopiero koło środy czwartku tak że następna wizyta dopiero w tym terminie.

 

 

SAVE_20240209_125735.jpg

SAVE_20240209_125745.jpg

SAVE_20240209_125754.jpg

SAVE_20240209_125815.jpg

SAVE_20240209_125822.jpg

SAVE_20240209_125858.jpg

SAVE_20240209_125911.jpg

SAVE_20240209_130002.jpg

SAVE_20240209_130020.jpg

SAVE_20240209_130032.jpg

SAVE_20240209_130101.jpg

SAVE_20240209_130112.jpg

SAVE_20240209_130127.jpg

SAVE_20240209_130138.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Czarna Góra wczoraj, czwartek 8 luty, po raz 13 w tym sezonie (trzeci karnet 6 dowolnych dni rozpoczęty). W tygodniu odwilżowym wczoraj okienko.pogodowe: w nocy lekki mróz -2C, sypnęło też świezym opadem śniegu ok 4-5 cm. Z rana na otwarcie +1C, w ciągu dnia doszło do +4. Czynne czarna A ( nieprzerwanie od 8 grudnia) i czerwone B, C i D plus pola narciarskie dla dzieci.  Warunki przez pierwsze 2-3 h od otwarcia bardzo dobre, trasy świetne przygotowane, spora warstwa  śniegu na nich (na stronie podają od 55 cm na A do 70 na C i D i 80 na B i faktycznie czuć tego śniegu sporo pod nartami. Frekwencja początkowo bardzo niska, później ok 12 przy Luxtorpedzie kolejka na ok 3-4 minuty, przy Żmiji praktycznie bez kolejek przez cały czas. 0k. 15 jak kończyłem zarówno przy Luxie jak i Żmiji bez kolejek (ostatnie dwa zdjęcia są z tej godziny). Przy tej zwiększonej frekwencji i podwyższeniu temperatury do +4 ok 12.00 zaczęły się już robisz spore odsypy i muldy. Śnieg zrobił się też ciężki i mokry,zaczął też wychodzić lód Zaczął  też  na górze  pruszyć śnieg, na dole deszcz ze śniegiem i deszcz. Sporo szkółek z dziećmi, i to takie duże grupy które powodowały że czasami tworzyły się zatory na trasach, większość tych szkółek z woj. ślaskiego, na plastronach napisy Pszczyna, Tychy itp. Nie zauważyłem jeszcze na żadnej z tras przetarć, wychodzącej ziemi itp. jednak najbliższe dni mają być niestety bardzo ciepłe, szczególnie weekend+7 , +8 C.  Jeżeli przy +4 porobiły się już spore muldy to przy +8 to już może być naprawdę bardzo kiepsko. Ochłodzenie ma przyjść dopiero koło środy czwartku tak że następna wizyta dopiero w tym terminie.

 

 

SAVE_20240209_125735.jpg

SAVE_20240209_125745.jpg

SAVE_20240209_125754.jpg

SAVE_20240209_125815.jpg

SAVE_20240209_125822.jpg

SAVE_20240209_125858.jpg

SAVE_20240209_125911.jpg

SAVE_20240209_130002.jpg

SAVE_20240209_130020.jpg

SAVE_20240209_130032.jpg

SAVE_20240209_130101.jpg

SAVE_20240209_130112.jpg

SAVE_20240209_130127.jpg

SAVE_20240209_130138.jpg

Warunki macie naprawdę spoko, chociaż deczko śniegu wkoło, nie tylko na trasach. Chociaż trochę przypomina to zimę. Widziałeś wrzutkę @pawelb91 ze Szczawnicy? No u nas tak jest.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marekbtl napisał:

Warunki macie naprawdę spoko, chociaż deczko śniegu wkoło, nie tylko na trasach. Chociaż trochę przypomina to zimę. Widziałeś wrzutkę @pawelb91 ze Szczawnicy? No u nas tak jest.

pozdro

Tylko lekko przyprószyło białym na CG, dzisiaj już z tego nic nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Czarna Góra wczoraj, czwartek 8 luty, po raz 13 w tym sezonie (trzeci karnet 6 dowolnych dni rozpoczęty).

Dla takich klientów powinna być sezonówka w Czarnej i w Zieleńcu. U nas na Dolnym Śląsku takich karnetów brak. Jest tylko w absurdalnej cenie w Szklarskiej. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Warunki macie naprawdę spoko, chociaż deczko śniegu wkoło, nie tylko na trasach. Chociaż trochę przypomina to zimę. Widziałeś wrzutkę @pawelb91 ze Szczawnicy? No u nas tak jest.

pozdro

Widziałem, widziałem, śledzę go na bieżąco, bo.orzez on non stop gdzieś nartuje😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FB Izersko-Karkonoskiej Pogody:

CIEPŁO NIE DA ZA WYGRANĄ
----
Bardzo długi okres anomalnego ciepła przecinanego niewielkimi ochłodzeniami zdaje się nie mieć końca. Modele numeryczne nie radzą sobie z rozhuśtanym Atlantykiem, odkładając zimę dalej w czasie. Mocne sygnały na jej powrót zdecydowanie osłabły i nic nie wskazuje na to, że przyjdzie ona w stabilnej formie, przynajmniej na razie. Mimo wszystko od początku przyszłego tygodnia będzie chłodniej. Nasze góry to jednak obszar kontrastów - mimo bardzo ciepłych ostatnich kilkunastu dni, w szczytowych partiach Karkonoszy pokrywa śnieżna przekracza 160 cm, co jest znacznie ponad normę. Gorzej w Górach Izerskich, które niestety są wyraźnie niższe.
----
Sobota (10.02) szykuje się ciepła, ale dużo padać na szczęście nie będzie. Czekają nas głównie niewielkie, przelotne opady deszczu. Będzie się przejaśniać. Temperatury od 0°C w szczytowych partiach do +8°C w dolinach. Wiatr umiarkowany, głównie z kierunków południowych, do 60 km/h w porywach. 
----
Niedziela (11.02) z coraz większą ilością chmur i opadami deszczu, które w drugiej części dnia w najwyższych partiach szybko przejdą w śnieg. Izoterma 0°C obniży się w drugiej części dnia do okolic 1000 m n.p.m. Spadnie 5-10 cm świeżego śniegu w wysokich partiach, lokalnie 15 cm. Temperatury od -2°C na szczytach do +7°C w dolinach. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany.  
----
Poniedziałek (12.02) pochmurny z przejaśnieniami i przelotnymi opadami, głównie śniegu z deszczem i śniegu. Izoterma 0°C na wysokości 900-1000 m n.p.m. Temperatury od -5°C na szczytach do +4°C w dolinach. Wiatr umiarkowany, zachodni.
----
Wtorek (13.02) po dość zimnym poranku z całkiem ładną pogodą. Padać nie powinno. Izoterma 0°C na poziomie 1000 m n.p.m., wieczorem poszybuje w górę. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. 
----
Choć środa i czwartek znów cieplejsze, od piątku ma zacząć się ochładzać. Kto wie, może to już sygnał zimowy. Jest dopiero pierwsza połowa lutego. Dużo może się jeszcze zdarzyć. Oby na "minus".

 

FB_IMG_1707509466965.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek 2 godzin nocnych od 16.30 na B, jak pojawiłem się pod Luxtorpedą to dwa ratraki właśnie kończyły równać B. Wjazd na górę i od razu niespodzianka, ratrakowana była tylko dolna część trasy, mniej więcej od tej drugiej ścianki. Oznaczało to, że cały początek nie był ruszany od samego rana, muldy na pierwszym ostrym łuku na pół chłopa wysoko. Oczywiście miękko, czasami wychodził lodowy podkład, ale bez kamieni czy przetarć, śniegu jest naprawdę sporo. W tym warunie widziałem dużo upadków.

Po pierwszym zjeździe od razu uderzyłem na Efkę, gdzie dokończyłem nartowanie w ramach rozjeżdżenia. Warun na Efce OK, po wieczornym ratrakowaniu trasa trzymała się nawet zacnie. Było miękko i pojawiły się potem małe odsypy, co nie przeszkadzało Kastlom jechać ciętym długim. I tu ciekawostka, po ostatniej glebie na high speed w CG skręca mi się lepiej niż dobrze w lewo, a w prawo coś mi nie bangla, zupełnie jak silnik rotacyjny w samolocie. Temat do sprawdzenia.

Wieczorem spacer z familią [córka kończy zapalenie oskrzeli i do jutra włącznie ma przerwę od nart] i suczką Lolą. Wyłączyli Luxtorpedę ze względu na wiatr w międzyczasie.

Kilka fotek poniżej, w tym autor posta i widok na całkowity brak do Luxtorpedy ze względu na warun na B.

 

111.jpeg

2222.jpeg

image1.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

Gdzie mieszkasz tym razem?

Apartamenty CG.

Uczciwie pojeżdżone 2 godziny.

W końcu pękłem i uderzyłem w tej mżawce na stok. Na parkingu pustawo, do Luxtorpedy kolejki brak. Na górze kolejki konkretnie wiało, można było załapać choroby morskiej na ostatnich 100m.

Sprawdzenie warunu: 

- na B równo i miękko, miejscami wychodził lodowy podkład

- na A kilka przetarć po prawej stronie na początku stoku, potem wypłaszczenie w połowie trasy tylko baza lodowa, śniegu brak. Potem było już OK.

Kilka zjazdów i poszły większe prędkości na Kastlach, trzeba było uważać bo na miękkim odpuszczenie zewnętrznej skutkowało momentalnie zachwianiem równowagi. Potem wbiłem na Żmiję. Tutaj oczy się zaświeciły i żałowałem, że GS został w aucie, bo:

- na C twardo i równo, kilka przetarć po prawej stronie pod koniec trasy

- na D najzacniej, równo, twardo i nawet lodowo

Sports Tracker wypluł w totalu 27,28km w 2 godz 2 min, V średnia 13,4km/godz. Jutro czas na GS, bo idą przymrozki w nocy.

Kilka fotek z dzisiaj:

 

image1a1.jpeg

image33.jpeg

image2w22.jpeg

image111.jpeg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Apartamenty CG.

Uczciwie pojeżdżone 2 godziny.

W końcu pękłem i uderzyłem w tej mżawce na stok. Na parkingu pustawo, do Luxtorpedy kolejki brak. Na górze kolejki konkretnie wiało, można było załapać choroby morskiej na ostatnich 100m.

Sprawdzenie warunu: 

- na B równo i miękko, miejscami wychodził lodowy podkład

- na A kilka przetarć po prawej stronie na początku stoku, potem wypłaszczenie w połowie trasy tylko baza lodowa, śniegu brak. Potem było już OK.

Kilka zjazdów i poszły większe prędkości na Kastlach, trzeba było uważać bo na miękkim odpuszczenie zewnętrznej skutkowało momentalnie zachwianiem równowagi. Potem wbiłem na Żmiję. Tutaj oczy się zaświeciły i żałowałem, że GS został w aucie, bo:

- na C twardo i równo, kilka przetarć po prawej stronie pod koniec trasy

- na D najzacniej, równo, twardo i nawet lodowo

Sports Tracker wypluł w totalu 27,28km w 2 godz 2 min, V średnia 13,4km/godz. Jutro czas na GS, bo idą przymrozki w nocy.

Kilka fotek z dzisiaj:

 

image1a1.jpeg

image33.jpeg

image2w22.jpeg

image111.jpeg

A które to Kastle? Parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Weekend miał być najgorszy pogodowo, we wtorek lekki przymrozek, wpadnę w środę na dwa dni

 

Screenshot_2024-02-11-15-08-45-250_com.android.chrome.jpg

Elegancko, my będziemy na CG.

Ostatnie nasze spotkanie skończyło się kilka dni później RTG w szpitalu, na szczęście bez konsekwencji:

 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...