Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koronawirus - czy jechać na narty?


Karolciamalymis

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, fredek321 napisał:

Uspokajacze duszy są tańsze od płynów do dezynfekcji. Dziś w aptece widziałem 250ml za 72 złote.

Czekają na naiwnych prawidłowo umyte ręce mydłem wystarczy. Tylko niektórzy popadają w paranoję 👀 i chcą zrobić z domu szpital 🧐

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, SPEEDTBI napisał:

Czekają na naiwnych prawidłowo umyte ręce mydłem wystarczy.

Oczywiście, że tak. Tylko musi trwać minimum 30 sek i objąć całość rąk. Natomiast fatalne jest używanie środków ochrony indywidualnej przez laików. Dają złudne poczucie bezpieczeństwa. Jak wygląda użycie widzieliśmy w Sejmie. Chciałbym zobaczyć jak były zdejmowane, wbrew pozorom nie jest to łatwe.

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie rękawiczek nie zwalnia z dezynfekcji rąk (nie rękawiczek). Dotykanie rękami w rękawiczkach twarzy jest tym samym co dotykanie twarzy bez rękawiczek. Rękawiczki trzeba zdjąć tak aby gołą ręką nie dotknąć zewnętrznej części rękawiczki. Maseczka musi szczelnie przylegać do twarzy np. broda wyklucza prawidłowe założenie. Zdjęcie maseczki musu nastąpić tak, aby nie dotknąć jej zewnętrznej części. O zakładaniu i zdejmowaniu kombinezonu nie będę pisał, poza tym, że nie da się tego zrobić w pojedynkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ziemowit napisał:

@fredek321 Czy rękawiczki powleczone substancją dezynfekującą sprawdziłyby się?

Nie wiem, nie spotkałem takiego wyrobu. Trudno mi sobie wyobrazić długotrwałe utrzymanie substancji o szerokim spektrum wiruso- bakterio- i grzybobójczym na powierzchni lateksu czy nitrylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fredek321 napisał:

Nie wiem, nie spotkałem takiego wyrobu. Trudno mi sobie wyobrazić długotrwałe utrzymanie substancji o szerokim spektrum wiruso- bakterio- i grzybobójczym na powierzchni lateksu czy nitrylu.

Sądzę, że takie rękawiczki powleczone porowatym materiałem nasącząnym substancją dezynfekującą by się sprawdziły. Nie zostawiasz wirusa na żadnych poręczach, klamkach, krawędziach, produktach, pułkach i inni się nie zarażą dotykając coś po nas.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 08:46, fredek321 napisał:

śmiertelność szacujemy.

ach szacujecie ???

jaka to piękna możliwość manipulacji

macie 2 proste liczby : populacja i zgony a Wy  szacujecie.

Może cieszmy się że wczoraj nikt nie umarł i dziękujmy narodowi że przed 5 laty wybrał mądrych i roztropnych 

 

  • Like 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

ach szacujecie ???

jaka to piękna możliwość manipulacji

macie 2 proste liczby : populacja i zgony a Wy  szacujecie.

Może cieszmy się że wczoraj nikt nie umarł i dziękujmy narodowi że przed 5 laty wybrał mądrych i roztropnych 

 

Robisz dokładnie to samo, tylko wyliczasz nieprawidłowy współczynnik. Nie sądzę, że tego nie wiedziałeś.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy czwarty, potwierdzony przypadek corona wirusa w mieście, w sumie nie było by w tym nic dziwnego, ale:

 

-młody chlopak w sile wieku bez jakichkolwiek chorób i dolegliwości

- nie był w ostatnim czasie za granica

- bardzo dobrze się czuje 

- nie wie w jaki sposób się zaraził

 

i teraz najlepsze, mieszkańcy zaczynaja zadawać proste pytania, majac na uwadze powyższe oraz powszechnie znany problem z dostepnoscia do testów stwierdzajacych obecność korona wirusa, w jaki sposób I na jakiej podstawie stwierdzono w tym przypadku zakażenie? Czy nie wydaje wam się do dziwne? Czy ktokolwiek jest w stanie racjonalnie wyjaśnić o co tutaj chodzi? Po lawinie pytan do portalu, który opublikował informację, zapadła grobowa (sic!) cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

macie 2 proste liczby : populacja i zgony a Wy  szacujecie.

Ale co chcesz tym wyliczyć?

Śmiertelność to przecież iloraz liczby zgonów spowodowanych daną chorobą i liczby chorych na tę chorobę (a nie całości populacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sariensis napisał:

Mamy czwarty, potwierdzony przypadek corona wirusa w mieście, w sumie nie było by w tym nic dziwnego, ale:

 

-młody chlopak w sile wieku bez jakichkolwiek chorób i dolegliwości

- nie był w ostatnim czasie za granica

- bardzo dobrze się czuje 

- nie wie w jaki sposób się zaraził

 

i teraz najlepsze, mieszkańcy zaczynaja zadawać proste pytania, majac na uwadze powyższe oraz powszechnie znany problem z dostepnoscia do testów stwierdzajacych obecność korona wirusa, w jaki sposób I na jakiej podstawie stwierdzono w tym przypadku zakażenie? Czy nie wydaje wam się do dziwne? Czy ktokolwiek jest w stanie racjonalnie wyjaśnić o co tutaj chodzi? Po lawinie pytan do portalu, który opublikował informację, zapadła grobowa (sic!) cisza.

Daj więcej konkretów miasto? portal? Może to po prostu fake w całości lub części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, WojtekM napisał:

Ale co chcesz tym wyliczyć?

Śmiertelność to przecież iloraz liczby zgonów spowodowanych daną chorobą i liczby chorych na tę chorobę (a nie całości populacji)

zobacz przedostatnią rubrykę w tabeli @moruniek

6 minut temu, moruniek napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fredek321 napisał:

Daj więcej konkretów miasto? portal? Może to po prostu fake w całości lub części.

Problem polega na tym, że wszystko jest owiane dziwna tajmenica, gdy mieszkancy pytaja przeciez nie o Dane objete RODO, tylko zwyczjnie z jakiej dzielnicy jest “zakażony” , padaja odpowiedzi, że nie wolno ujawoniać takich informacji, bardzo dziwnie to wszystko zaczyna wygladac, 4 zalazonych, ktorych nikt nie widzial, nikt nie wie kto to, nikt nie wie gdzie mieszkali a władze miasta twierdza, że to tajemnica, a nie powinna to być informacja jawna dla zapewnienia zdrowia okolicznych mieszkancow, ktorzy majac taka wiedze mogliby przeprowadzic dezynfekcje w zakazonym obszarze? Lepiej odpowiedz na jakiej podstawie wykonano test, bo u mnie w domu nikt z testami bez powodu nie biega.

https://www.tuzory.pl/wiadomosci,czwarta-osoba-z-zor-z-pozytywnym-wynikiem-na-obecnosc-koronawirusa,wia5-3311-19248.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...