Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nigdy więcej do Szczyrku.


jan37

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze tu żeby się przestrzec przed tym co się dzieje w Szczyrku, po kolei:

-wczoraj na stronie zapraszają na weekend po opadach śniegu

- na stronie od 5.30 rano pokazują czynne 10/10 wyciągów

- przyjeżdżam przed 8 a mam ponad 2h jazdy

- kasy nieczynne bo nie wiadomo czy w ogóle otworzą

- w końcu otwierają kasy i sprzedają karnety

- w kolejce do gondoli nakazują żeby się przemieszczać do Soliska

- wszyscy jada na Solisko.

- po 30 minutach zamykają żółte krzesło

- po 1h zamykają niebieskie krzesło

- efekt 0! wyciągów czynnych

- do kas ustawia się ogromna kolejka z pretensjami i reklamacjami /dantejskie sceny/

- do skibusow kolejki bo ludzie zostali uwięzieni na solisku

Współczuję tym którzy przyjechali z dziećmi

Ogólnie dno.. nigdy wcześniej takich rzeczy tu nie było żeby żaden! wyciąg nie dzialal

Nigdy więcej tam nie pojadę.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jan37 napisał:

Pisze tu żeby się przestrzec przed tym co się dzieje w Szczyrku, po kolei:

-wczoraj na stronie zapraszają na weekend po opadach śniegu

- na stronie od 5.30 rano pokazują czynne 10/10 wyciągów

- przyjeżdżam przed 8 a mam ponad 2h jazdy

- kasy nieczynne bo nie wiadomo czy w ogóle otworzą

- w końcu otwierają kasy i sprzedają karnety

- w kolejce do gondoli nakazują żeby się przemieszczać do Soliska

- wszyscy jada na Solisko.

- po 30 minutach zamykają żółte krzesło

- po 1h zamykają niebieskie krzesło

- efekt 0! wyciągów czynnych

- do kas ustawia się ogromna kolejka z pretensjami i reklamacjami /dantejskie sceny/

- do skibusow kolejki bo ludzie zostali uwięzieni na solisku

Współczuję tym którzy przyjechali z dziećmi

Ogólnie dno.. nigdy wcześniej takich rzeczy tu nie było żeby żaden! wyciąg nie dzialal

Nigdy więcej tam nie pojadę.

Już wczoraj było to wiadome, czytaj prognozy kolego. Oni mają biznes, Ty masz głowę od myślenia...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie abym się czepiał ale ja już wczoraj wiedziałem, że przynajmniej połowa ośrodka jak nie więcej nie będzie działać. Czy wy ludzie nie monitorujecie prognoz? Wydaje mi się, że są jakieś granice frajerstwa.  

Edytowane przez Author
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to "normalne", żeby oszukiwać i mieć w dupie klientów, a każdy kto się da złapać to frajer.

Puknijcie się w głowę!

Kolega Jan, być może nie ma dużego doświadczenia i nie siedzi od rana do nocy na kamerkach, ale to wcale nie znaczy, że ośrodek powinien robić go w konia.

 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy odważyli byście się tak powiedzieć ludziom w kolejce po reklamacje

A co do prognozy to sprawdziliśmy

Pokazywali u nich na stronie ze wiatr 25km/h a w porywach 75km/h

To ci wszyscy narciarze mają wiedzieć co to znaczy?  ze to juz moment żeby nie jechać?

Skoro Wy którzy jesteście na bieżąco to wiecie to właściciele ośrodka nie wiedzą?

Nie mogą napisać nam laikom?

Czy o co chodzi?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Author napisał:

Nie abym się czepiał ale ja już wczoraj wiedziałem, że przynajmniej połowa ośrodka jak nie więcej nie będzie działać. Czy wy ludzie nie monitorujecie prognoz? Wydaje mi się, że są jakieś granice frajerstwa.  

Nie. Wystarczy zrobić ośrodek narciarski w stylu "supermarketu". Potem reklamy. "Nowoczesność". To wystarczy żeby oduczyć ludzi myślenia. Na orczykach by jeździło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spiochu napisał:

Tak to "normalne", żeby oszukiwać i mieć w dupie klientów, a każdy kto się da złapać to frajer.

Puknijcie się w głowę!

Kolega Jan, być może nie ma dużego doświadczenia i nie siedzi od rana do nocy na kamerkach, ale to wcale nie znaczy, że ośrodek powinien robić go w konia.

 

Ale ośrodek ma regulamin, i tym się wytłumaczy. Nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokazywali u nich na stronie ze wiatr 25km/h a w porywach 75km/h"

pamiętajcie w uproszczeniu, jak wiatr w porywach ma powyżej 65 km/h mogą zamyknąć wyciągi oczywiście ważny jest jeszcze kierunek wiatru ale jak jest w porywach 70 km/h to zamykają bez względu na kierunek (info uzyskane od obsługi)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale ośrodek ma regulamin, i tym się wytłumaczy. Nie rozumiesz?

I co z tego, że ma?

Nawet jak robi klientów w konia "zgodnie z prawem", to nie należy uznawać tego za normę.

Tyle że większość się już do tego przyzwyczaiła. Kłamstwa zwane marketingiem,  lipne promocje, kruczki w umowach, armie prawników.

W branży narciarskiej, TMR jest w tym liderem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przedwczoraj pisałem w temacie SMR, ze dzisiaj będzie tam wiało, to przemadry jegomość oczywiście musiał moje twierdzenia wyśmiać , No cóż .... No comment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DMM napisał:

"Pokazywali u nich na stronie ze wiatr 25km/h a w porywach 75km/h"

pamiętajcie w uproszczeniu, jak wiatr w porywach ma powyżej 65 km/h mogą zamyknąć wyciągi oczywiście ważny jest jeszcze kierunek wiatru ale jak jest w porywach 70 km/h to zamykają bez względu na kierunek (info uzyskane od obsługi)

Ale nikt (prawo) ich nie zobowiązuje do poinformowania o tym dzień wcześniej. I w tym cały szkopuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spiochu napisał:

I co z tego, że ma?

Nawet jak robi klientów w konia "zgodnie z prawem", to nie należy uznawać tego za normę.

Tyle że większość się już do tego przyzwyczaiła. Kłamstwa zwane marketingiem,  lipne promocje, kruczki w umowach, armie prawników.

W branży narciarskiej, TMR jest w tym liderem.

@Spiochu jakbyś nie czaił tego. Ja to wiem, Ty to wiesz.... Jak chcesz się "ubezpieczyć" od podstawowych nieszczęść typu które kolega opisał, trzeba znać przepisy i być na to przygotowanym. "Nieznajomość prawa szkodzi". Bo przez gównoburzę nic nie zrobisz TMRowi. Mamy prawo tak skonstruowane, że można pocałować krzesło o tej 8 rano. Rozumiesz teraz co chciałem przekazać?

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~~Gerald

Czy gdzieś pisałem, że można ich pozwać o pół bańki odszkodowania?

Nie o sytuacje prawną chodzi w tym wątku. Można co najwyżej nad nią ubolewać, z drugiej strony prawo nie może nas przed wszystkim zabezpieczyć.

Jedna "gównoburza" nic nie zmieni ale tysiące, doprowadziłby do znacznych zmian lub upadłości.

W naszym interesie jest piętnować wszelkie postawy ośrodków, polegające na robieniu narciarzy w balona. Niezależnie od ich zgodności z przepisami.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę uczciwie pochwalić za to TMR za postawę na Łomnicy dzisiaj, rano, wszystko otwarte, łącznie z Sedlo, gdy zaczęło mocno wiac, pozostawili czynna tylko osłonięto kanapę na dole, za co należy sie pochwała, bo na pozostałych obszarach tak wiało, ze czasem wiatr zatrzymywał przy zjeździe w dół, wiało z góry do dołu a czasem kręciło tez na boki. Bezpieczeństwo przede wszystkim, bo co by tutaj sie działo, gdyby zostawili otwarte i kogoś by zwiało z kanapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spiochu napisał:

~~Gerald

Czy gdzieś pisałem, że można ich pozwać o pół bańki odszkodowania?

Nie o sytuacje prawną chodzi w tym wątku. Można co najwyżej nad nią ubolewać, z drugiej strony prawo nie może nas przed wszystkim zabezpieczyć.

Jedna "gównoburza" nic nie zmieni ale tysiące, doprowadziłby do znacznych zmian lub upadłości.

W naszym interesie jest piętnować wszelkie postawy ośrodków, polegające na robieniu narciarzy w balona. Niezależnie od ich zgodności z przepisami.

@Spiochu rozumiem Cię...w 95%. 🙂 rozwiń sobie te 5%

Oni wydali na tyle kasy na reklamę, że nie przejmują się tym. Sprzyja im wiele rzeczy (np. fatalne zimy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jan37 napisał:

Ciekawe czy odważyli byście się tak powiedzieć ludziom w kolejce po reklamacje

A co do prognozy to sprawdziliśmy

Pokazywali u nich na stronie ze wiatr 25km/h a w porywach 75km/h

To ci wszyscy narciarze mają wiedzieć co to znaczy?  ze to juz moment żeby nie jechać?

Skoro Wy którzy jesteście na bieżąco to wiecie to właściciele ośrodka nie wiedzą?

Nie mogą napisać nam laikom?

Czy o co chodzi?

Świetna sprawa z tą sprawdzalnością pogody na stronie firmy. Jak będę szedł w góry to skorzystam z podobnej opcji. Przecież nie ma nic bardziej profesjonalnego i sprawdzonego. Dalsza cześć wypowiedzi to jak z tymi "reklamacjami" w Tatrach co to nie wiedzieli, że idzie noc i trzeba pokonać jeszcze z 10km. Nie każ mi proszę nazywać tego dosłownie bo się obrazisz. Góry cechuje zmienność warunków i często działa to w jedną i drugą stronę. Gdyby wczoraj napisali na zapas, że zamkną a dziś wiatr był słabszy to by było pomstowanie w drugą stronę. Już mnie tak wnerwiacie niektórzy, że głowa mała. Jak pisałem nie tak dawano, że powinni zamykać jak są za duże przetopy to blokuje samodzielne decyzje i bronię komuś frajdy z jazdy. Sami ciągniecie tam jak pszczoła do miodu kiedy są najtrudniejsze warunki a potem płaczecie na forach. Nie trzeba nic piętnować bo oni mają na Was wywalone i to konkretnie. Trzeba ich nauczyć wynikiem finansowym czyli nie korzystać. Rejon Skrzycznego to bardzo trudny teren gdzie często wieje częściej i mocniej od innych rejonów. Pora za te kilka lat wyciągnąć wnioski. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

Tak to "normalne", żeby oszukiwać i mieć w dupie klientów, a każdy kto się da złapać to frajer.

Puknijcie się w głowę!

Kolega Jan, być może nie ma dużego doświadczenia i nie siedzi od rana do nocy na kamerkach, ale to wcale nie znaczy, że ośrodek powinien robić go w konia.

 

W górach nic nie zwalnia z odpowiedzialności, człowiek rozumny ma mózg. Mamy 21 wiek sprawdzenie pogody i wyciągnięcie wniosków trwa minutę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niczego nie mylę. Po co komu kwestie otwarcia czegokolwiek jak prawdopodobnie będzie zamknięte? Innymi słowy przy takich warunkach zapobiegliwi ludzie albo nie jadą w omawiany rejon na narty albo udają się gdzie indziej. Tym bardziej jak mają do zrobienia z 2 godz jazdy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiatr 25km/h a w porywach 75km/h"

Z punktu widzenia górskiego to nie najgorsze warunki do turystyki.

Nie znając działania SMR, ani specyfikacji technicznej wyciągów, nie spodziewał się problemów. 

Jeszcze kilka lat temu w Szczyrku, w takich warunkach, problemu nie było. (orczyki i więcej lasu)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spiochu no ale nie ma orczyków i lasu też w najbliższym czasie nie "postawią. Rozumiem, że bronisz sprawy ale ja osobiście mam już dość i takich klientów i takich turystów zarazem. Taka akcja z wiosny na jednym z obiektów. Zapowiadane gwałtowne burze i faktycznie zjeżdzamy z 1300m na 1100 co zajęło z niecałe pół godz a na górze było całkiem niżle. Walnęło ze sporymi wyładowaniami, gradem, wiatrem. Po godz przestało ale nadal spory wiatr i ciągle się kotłuje. Gość z obsługi górnej stacji 1000 razy mówi tym debilom, że nie ma zgody z dołu na uruchomienie a ci nadal do niego z pretensjami i dość niemiłymi tekstami. Jak by im faktycznie kazał iść w dół spacerkiem te 1,5 km to by go chyba zlinczowali. Ci co byli tymi prawdziwymi turystami albo spokojnie czekali albo jak większość już podchodzili pod dolną stację. Pora na zainteresowanie gdzie się jedzie i jak to wszystko funkcjonuje. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Author napisał:

@Spiochu no ale nie ma orczyków i lasu też w najbliższym czasie nie "postawią. Rozumiem, że bronisz sprawy ale ja osobiście mam już dość i takich klientów i takich turystów zarazem. Taka akcja z wiosny na jednym z obiektów. Zapowiadane gwałtowne burze i faktycznie zjeżdzamy z 1300m na 1100 co zajęło z niecałe pół godz a na górze było całkiem niżle. Walnęło ze sporymi wyładowaniami, gradem, wiatrem. Po godz przestało ale nadal spory wiatr i ciągle się kotłuje. Gość z obsługi górnej stacji 1000 razy mówi tym debilom, że nie ma zgody z dołu na uruchomienie a ci nadal do niego z pretensjami i dość niemiłymi tekstami. Jak by im faktycznie kazał iść w dół spacerkiem te 1,5 km to by go chyba zlinczowali. Ci co byli tymi prawdziwymi turystami albo spokojnie czekali albo jak większość już podchodzili pod dolną stację. Pora na zainteresowanie gdzie się jedzie i jak to wszystko funkcjonuje. 

Exactly. Jak bym miał przed oczami moją przygodę sprzed tygodnia z Chopoka. Krzesło jedno i drugie na Lukowej wyłączone - to jasne, ale to dolne wydawało się mogło chodzić. Nie mam jednak pretensji, odsyłam też skuter choć byłem padnięty po zejściu. Zaciskam zęby i dalej w dół. Jestem o jedno doświadczenie bogatszy. 

Potem jeszcze suszenie głowy na forum - bom świeżak. Ale po to też tu zagościłem. Konstruktywna krytyka ma też swoją wartość dodaną w życiu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to oczywiście ośrodek nie złamał żadnych punktów regulaminu ani prawa. Ale jeśli w momencie jasnych prognoz, z których wynika, że koleje będą zamknięte, ośrodek zaprasza do przyjazdu oferując świetne warunki, to coś tu jest nie tak. Myślenie "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi" widać jest dość mocno zakorzenione u niektórych, M.in. z takich to powodów od dwóch lat staram się za bardzo nie jeździć do Szczyrku na narty. W marcu wybiorę się tylko symbolicznie na jeden dzień.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner ja tu już pisałem, że ściemniają z faktycznymi warunkami jak były spore przetopy to też się nie spodobało. O szajsbuk głównie mi się rozchodziło. Nie będę owijał w bawełnę, że bywam w Szczyrku zimą często bo tak nie jest. Napiszę nawet więcej, że w zimie to mnie tam prawie wcale nie ma. Tej zimy 2 razy rowerem główną granią na 2 kółkach:P (a tu też i to dokładnie po 10x sprawdza się prognozy bo im wyżej tym gorzej). Nie mniej znam okolicę i warunki doskonale. Jak to jest, że ja wiem i bym nie przyjechał dzisiaj a inni jakoś tego nie potrafią. To jest sedno kłopotu i zadanie na następne zimy dla wielu z tych co narzekają. Sam widzisz jak jest i się doskonale orientujesz a jak się domyślam ani to tajemna wiedza ani nie trzeba robić dodatkowych fakultetów z prognoz prognoz pogody. Ja siadam koło 22-ej i odpalam albo ICM albo Metoblue z regionu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...