Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty w Alpy - co zabrać w "duże" góry


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Muszę napisać aneks do swojej wypowiedzi, gdzie tak poparłem Spiocha.

Kwestia tych slalomek na off piste. Oczywiście ja popieram wówczas jazdę na narcie dedykowanej, tak jak Jeeb.

Pomysły żeby jeździć na slalomce po miętkim to mniej więcej coś takiego jak by dzisiaj używać pralki starego typu albo ręcznego prania, a mamy automaty. Czasami pierze się ręcznie, czasami używa się narty trasowej na frirajd. Zwykle jednak skuteczniej używa się automatu, a na frirajd ja najbardziej lubię nartę 95-100 pod butem. 

Ja też popieram jazdę na narcie dedykowanej (choć niekoniecznie super szerokiej). Jak jedziesz na Alaskę, albo planujesz tydzień w La Grave, zabierz nart freeridowe.

Jeśli jednak pojechałeś w Alpy i oprócz szaleństw na trasie, chcesz czasem wyskoczyć poza. Nie musisz mieć do tego specjalnych nart. Możesz wyjechać na czymkolwiek. Zastanów się lepiej nad bezpieczeństwem lawinowym, lodowcowym itd.

Sam zacząłem jeździć poza trasą właściwie równolegle z rozpoczęciem jazdy na nartach. Oczywiście narty miałem jedne. Po prostu nikt mi nie powiedział, że trzeba trzymać się tras i leśnymi przecinkami, jeździłem jeszcze na etapie pługu.  Po kilku latach dowiedziałem się, że na moich nartach nie można jeździć w głębszym śniegu. ;) Tak naprawdę, narty w off-piste są mało ważne. Jeśli ktoś potrafi jeździć zjedzie na każdych (najtrudniej na GS). Jeśli nie potrafi, to szerokie tylko trochę mu pomogą i zwykle to nie wystarczy.

Początkującym polecałbym też narty krótkie. Nawet szersze, ale krótsze. Dłuższa narta poza trasą jest lepsza, ale tylko gdy ma się prędkość. Przy bardzo wolnej jeździe, dużo łatwiej obrócić krótkie narty. Prędzej też się zmieszczą między krzakiem a drzewem.

 

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...