Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki narciarskie Szwajcaria


Matthewinf

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Jeeb napisał:

myślisz czy wiesz ?

Tak pomyślałem, ale nie wiem co będzie. Teraz żeby gdziekolwiek wejść do przestrzeni zamkniętej to trzeba mieć maskę i okazać certyfikat sanitarny zawierający informację o szczepieniu lub aktualny test i będą to sprawdzać bo za nie sprawdzanie grożą przedsiębiorcom kary w wysokości kilkudziesięciu tysięcy franków, przy czym za test trzeba dobrze zabulić, więcej niż w Niemczech czy Austrii. Wczoraj oglądałem live od "Agnieszka MP Vlog" i mówiła, że "robią wszystko by szczepienia stały się obowiązkowe".

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wymagania wjazdowe na dzień dzisiejszy: https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html

W skrócie: rejestracja, dla nieszczepionych wjazd z testem antygenowym lub PCR, drugi test 4-7 dni po wjeździe. Nie dotyczy dzieci < 16.

Ośrodki narciarskie póki co nie wymagają certyfikatów poza Samnaun/Ischgl i jakimś jeszcze jednym ośrodkiem w GR, ale w restauracjach w środku jest wymagane 3G.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Saas-Fee jeżeli chodzi o realia to wygląda to tak w skibusach 100% ludzi w maseczkach w gondolach również ale zdarzają się narciarze w kominiarkach  .W restauracjach w środku jest wymagany certyfikat  z dowodem ale nikt tego odemnie  ani od innych klięntów nie wymagał ogólnie kultura jest ale limitów w gondolach niema .Przy wjeździe do Szwajcarji kontroli certyfikatów  czy testów też nie było w pensjonacie również nikt nie pytał. 

Warunki bajka dzisiaj czynne 30 km tras jutro ma być 40km po ostatnich opadach śniegu ok 50cm na trasach twardo po południu już troche odsypów było .Na stokach luźno jakieś 20% obłożenia 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny słoneczny dzień ale dzisiaj sobota było masę ludzi i ujawniły sie wąskie gardła ośrodka .Rano wjazd 1 gondolą  i raj na trasach sztruks ale nie za twardy jazda do 11 bajka potem przerwa na weissbier i z powrotem do gondoli alpin express i do góry do  metro alpin pierwsze rozczarowanie 20min stania narciarze z dolnej gondoli i druga kolejka narciarzy wsiadających do kreta , ale to była rozgrzewka kolejka do kreta mnie zaskoczyła prawie 40min i 5 wagon po tym doświadczeniu już nie opuszczałem lodowca wyjeźiłem sie do bólu a na koniec dnia 15.40 znów niespodzianka kolejne 40min do gondoli aby zjechać na dół .Mam nadzieje że jutro będzie mniej ludzi .Pare fotek z dzisiaj na koniec.

20211120_092658.jpg

20211120_092656.jpg

20211120_090829.jpg

20211120_090657.jpg

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

A co chcesz wiedziec o tym Laax ? Na gore mozesz sie dostac od strony Films, Laax, Falery. Samo Laax to taka betonownia bez klimatu gor. Na dole mozesz mieszkac w kwadraciakach Rocks Resort przy bezposrednim wejsciu do Gondoli/ krzeselka i  jak jest snieg to zjechac prawie do samego apartamentu. Films czy Falera to takie bardziej old schoolowe wioski z klimatem, ale by dostac sie na gore troche czasu to zajmuje, z Falery takie stare krzeselko jezdzi, gdzie narty sie wklada z boku. Parkingi sa w podziemiach pod kwadraciakami, albo dalej przy hotelach Signina czy Riders, albo w podziemiach apartamentowcow ze Spa Peaks Place, przy rondzie ze stacja benzynowa. Ja mieszkalem w tym Peaks, bardzo fajne spa na dole. Za parking skasowali mnie chyba cos kolo 100 frankow za tydzien. Zakupy mozna robic na tym CPNie, albo dalej za Falera jest Lidl, chyba jakies 8km od Laax. Trzeba sprawdzac godziny otwarcia tego lidla, by sie nie wrobic ze wielkanoc i na tydzien otwarty on byl chyba 3 dni do jakiejs 17. Pod wzgledem gory czy warunkow, to wszystko jest super, jak trafisz na dobra pogode i wszystko jest pootwierane. Ja trafilem na jakis tydzien z opadami, i slabo bylo z jezdzeniem. Vorab Glacier z orczykami i taka fajna czarna sciana byly zamkniete przez caly tydzien. La Sciala tez zamknieta przez kilka dni, a jak otwarta to tam wiekszosc niebieskich, a czerwona i czarna szybko sie znudzily. Wiec skonczylismy jezdzac w wiekszosci na trasie Crap Masegn - Plaun. Ponizej Plaun, byly plusowe temperatury i straszna breja, wiec jazda po muldach i srednio sprawialo to przyjemnosc. Noclegi mialem z Zero Gravity, wiec pakiet na ten Peaks Place + karnet. Ladowalem w Bergamo i jechalem, Bergamo- Como, Lugano, Chur,  Lax. Jakies 3h trasa bezproblemowa, winiete kupilem w Como na granicy.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yester napisał:

A co chcesz wiedziec o tym Laax ? Na gore mozesz sie dostac od strony Films, Laax, Falery. Samo Laax to taka betonownia bez klimatu gor. Na dole mozesz mieszkac w kwadraciakach Rocks Resort przy bezposrednim wejsciu do Gondoli/ krzeselka i  jak jest snieg to zjechac prawie do samego apartamentu. Films czy Falera to takie bardziej old schoolowe wioski z klimatem, ale by dostac sie na gore troche czasu to zajmuje, z Falery takie stare krzeselko jezdzi, gdzie narty sie wklada z boku. Parkingi sa w podziemiach pod kwadraciakami, albo dalej przy hotelach Signina czy Riders, albo w podziemiach apartamentowcow ze Spa Peaks Place, przy rondzie ze stacja benzynowa. Ja mieszkalem w tym Peaks, bardzo fajne spa na dole. Za parking skasowali mnie chyba cos kolo 100 frankow za tydzien. Zakupy mozna robic na tym CPNie, albo dalej za Falera jest Lidl, chyba jakies 8km od Laax. Trzeba sprawdzac godziny otwarcia tego lidla, by sie nie wrobic ze wielkanoc i na tydzien otwarty on byl chyba 3 dni do jakiejs 17. Pod wzgledem gory czy warunkow, to wszystko jest super, jak trafisz na dobra pogode i wszystko jest pootwierane. Ja trafilem na jakis tydzien z opadami, i slabo bylo z jezdzeniem. Vorab Glacier z orczykami i taka fajna czarna sciana byly zamkniete przez caly tydzien. La Sciala tez zamknieta przez kilka dni, a jak otwarta to tam wiekszosc niebieskich, a czerwona i czarna szybko sie znudzily. Wiec skonczylismy jezdzac w wiekszosci na trasie Crap Masegn - Plaun. Ponizej Plaun, byly plusowe temperatury i straszna breja, wiec jazda po muldach i srednio sprawialo to przyjemnosc. Noclegi mialem z Zero Gravity, wiec pakiet na ten Peaks Place + karnet. Ladowalem w Bergamo i jechalem, Bergamo- Como, Lugano, Chur,  Lax. Jakies 3h trasa bezproblemowa, winiete kupilem w Como na granicy.

ale chyba kolega już z tego Laax przyjechał

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...