Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kierunek Alpy!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanie,czy nie za bardzo się wkręcajcie w tą polityczno-zdrowotną narracje szczepionkowo-testową? 
W ostatnim okresie czasowym przekraczałem granice kilku państw europejskich na których,totalnie nic się nie dzieje . Wjeżdża i wyjeżdża się bez problemu. Co więcej w tych państwach co wielka ...burza np FR czy NL osoby już chodzą po galeriach czy sklepach spożywczych bez maseczek nie wspominając o knajpach i knajpeczkach,tak jakby nic się działo  ,pełen luzik... PL granice przekraczają moi znajomi po dwa razy w tygodniu i również się śmieją-gdzie te kontrole,nakazy,zakazy itd..., 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, JC napisał:

to musisz poddać się kwarantannie, chyba że: zrobisz test przed wjazdem do Polski lub zrobisz test zaraz po przyjeździe - wtedy kwarantanna jest przerywana. 

I to bez wyjątków - dziś rano moja córka wracała z Hiszpanii (lot do Wrocławia) - ona i zięć mieli "papierek" wiec "cerber" posłał na kwarantannę mojego wnuka  (1,5 roku)....musieli zrobić mu test.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lexi napisał:

I to bez wyjątków

 Czyli rozmawiamy o transporcie publicznym, w którym narracja jest oczywista . Albo się szczepisz albo siedzisz na du... codzienność którą obserwuje wśród Belgów,którzy w kolejkę po zastrzyk się ustawiają nie myśląc o zdrowiu(w nosie maja) a które przecież jest najważniejsze tylko ze nie będą mogli wyjechać na wakacje,bo bez szczepień nic z tego. Czy to nie chore ? Czy ludzie już sami siebie nakręcają do tego obłędu który panuje obecnie. Jeszcze miesiąc temu cała Europa była zamknięta a dziś hulaj dusza....

...pytam z czystej ciekawości bez podtekstów z mojej strony.

Pozdrawiam

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Victor napisał:

 Czyli rozmawiamy o transporcie publicznym, w którym narracja jest oczywista . Albo się szczepisz albo siedzisz na du... codzienność którą obserwuje wśród Belgów,którzy w kolejkę po zastrzyk się ustawiają nie myśląc o zdrowiu(w nosie maja) a które przecież jest najważniejsze tylko ze nie będą mogli wyjechać na wakacje,bo bez szczepień nic z tego. Czy to nie chore ? Czy ludzie już sami siebie nakręcają do tego obłędu który panuje obecnie. Jeszcze miesiąc temu cała Europa była zamknięta a dziś hulaj dusza....

...pytam z czystej ciekawości bez podtekstów z mojej strony.

Pozdrawiam

Jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...i od tego co kto tam ma "pod kopułą". Więc są tacy którzy się nie zaszczepią "bo chip", są tacy co się zaszczepią bo tak im wychodzi z "rachunku zysku i strat" i są tacy którzy zrobią to do czego są zmuszeni żeby obejść przeszkodę która im uniemożliwia wyjazd na wczasy nie pochylając się nad tematem pandemii wcale.

Oczywiście brak konsekwencji w działaniach widać na każdym kroku i na każdym szczeblu i tutaj nic się nie zmieni - po prostu wszelkie działania ukierunkowane są na to żeby z  pandemii ręką obronna wyszli przede wszystkim politycy ..a ludzie może przy okazji - jak się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Victor napisał:

 Czyli rozmawiamy o transporcie publicznym, w którym narracja jest oczywista . Albo się szczepisz albo siedzisz na du... codzienność którą obserwuje wśród Belgów,którzy w kolejkę po zastrzyk się ustawiają nie myśląc o zdrowiu (w nosie maja) a które przecież jest najważniejsze tylko ze nie będą mogli wyjechać na wakacje,bo bez szczepień nic z tego. Czy to nie chore ? Czy ludzie już sami siebie nakręcają do tego obłędu który panuje obecnie. Jeszcze miesiąc temu cała Europa była zamknięta a dziś hulaj dusza....

...pytam z czystej ciekawości bez podtekstów z mojej strony.

Pozdrawiam

Jeśli ktoś się szczepi, to nie znaczy, że ma gdzieś zdrowie swoje i swoich najbliższych. Powikłania po szczepionkach są rzadkością zatwardziały antyszczepionkowcu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 10:42, Victor napisał:

Po Stelce bateryjka padnie,szkoda zdrowia ! Reszta 👌 

Pozdrawiam

Do Belgii jeżdżę od lat 80-tych. Prawie w we wszystkich belgijskich cafe można było spotkać 2 piwa, Jupiler i (lub) Stella Artois. Ta Stella to na moje życzenie zamówiona (niestety w sklepie była tylko w puszce), reszta to prezenty. Twojej wypowiedzi nie zrozumiałem.

W dniu 29.05.2021 o 15:24, grimson napisał:

To co stoi pierwsze z lewej mogę trąbić non stop. Szkoda ze prawie nie osiągalne w polskich sklepach stacjonarnych.

Dorwalem jakiś czas temu butelczynę 0.7l tego zacnego trunku w polskim Auchan 🙂

To z lewej zostawiłem sobie w takim razie na ostatni dzień. Nie jestem piwoszem - jednak uważam, że Belgia to kraj gdzie produkują najlepsze na świecie frytki i praliny, ale również piwo. Nie tylko te od trapistów. Butelki 0.7 to ja na raz chyba bym nie dał rady wypić. Piwo lubię z powodu towarzystwa głównie, a nie smaku.

W dniu 29.05.2021 o 17:02, sstar napisał:

W górach trzeba mieć zestaw awaryjny, co zrobisz jak wypijesz je pierwszego dnia?

To raczej niemożliwe z kilku przyczyn. Moje średnie roczne spożycie piwa w życiu to około butelki rocznie. W tym roku ustanowiłem swój osobisty rekord, koło 10 piw do półrocza (przez Kopaonik). Nie piję alkoholu na nartach, tylko ewentualnie po nartach. Generalnie lubię mocniejsze trunki. Piwo jest tylko delikatnym dodatkiem, nie pierwszym wyborem...

W dniu 29.05.2021 o 18:19, Ziemowit napisał:

Zależy do której godziny pierwszego dnia. Bo po 19.00 wszystko zamknięte i trzeba dymać na jakiegoś Shell-a czy OMV z buta kilka kilometrów.

Jeśli chodzi o Hintertux to nie mam potrzeby dymania gdziekolwiek. Wszystko dostępne jest na miejscu niezależnie od godziny...😁

17 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Ja jadę na przeszpiegi. Dam znać jak na granicy. Mam w telefonie certyfikat - paszport szczepionkowy i wypełnione oświadczenie o pobycie. 

Ty nigdy się nie poddajesz. Darek zawsze byłem, jestem i będę Twoim fanem.

10 godzin temu, Jeeb napisał:

jak będziesz chciał jeździć na nartach to się pośpiesz bo robi się gorąco

 

93e45727c53e5d2d3c5296ff39fe1eeb.jpg.bf1be2a2797a13304dd8d98018734c5b.jpg

Jak jest gorąco to też bywa przyjemnie, trzeba się tylko odpowiednio ubrać (rozebrać)...

G1235564.thumb.JPG.ba59277f7d9f1c1ebd0d4d16d94817ae.JPG

Ja do pośpiechu nie namawiam. Jeździć trzeba w każdych warunkach. Hintertux może być zamknięty z wielu powodów, jednak z powodu braku śniegu to nierealne. 

G0521244.thumb.JPG.54821209daa1683386bd812fb5e71164.JPG

Pozdrawiam.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Co z tą mafią? 

Moja żonka nie orientuje się co dzieje się przy granicach. Chciała wziąć prezent od "obcokrajowców". Pewnie by ją kosztowało że sto euro. Swoją drogą takie sytuacje zdarzały się 20 lat temu w Bułgarii czy Rumunii. Skąd takie zdarzenie w Słowacji?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Moja żonka nie orientuje się co dzieje się przy granicach. Chciała wziąć prezent od "obcokrajowców". Pewnie by ją kosztowało że sto euro. Swoją drogą takie sytuacje zdarzały się 20 lat temu w Bułgarii czy Rumunii. Skąd takie zdarzenie w Słowacji?

Myślałem, że wymyślili jakiś nowy numer, ten spotkałem już w szerokim zakresie terytorialnym.. 

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2021 o 10:42, marionen napisał:

Do Belgii jeżdżę od lat 80-tych. Prawie w we wszystkich belgijskich cafe można było spotkać 2 piwa, Jupiler i (lub) Stella Artois. Ta Stella to na moje życzenie zamówiona (niestety w sklepie była tylko w puszce), reszta to prezenty. Twojej wypowiedzi nie zrozumiałem.

Oczywiście Na Zdrowie 🍻

W mojej wypowiedzi chodziło o to, ze faktycznie piwa które zaprezentowałeś są niepowtarzalne smakowo,a to co łączy ten dziwny kraj(Flandrię i Walonie) to piwo i frytki, aczkolwiek uważam ze Belgowie piw jasnych tzw pils nie potrafią robić . Stelka,Jupiler,Cristel czy Maes jest wszędzie bo innego nie ma ,cała reszta białych ,czerwonych czy ciemnych to już inna bajka-klasa sama w sobie ....Jesne to tragedia...i tylko tyle,oczywiście to moja skromna opinia. 

Krasnala zawsze można zastąpić Duvel’kiem i bardziej dostępny poza Belgia. Sam osobiscie polecam będąc w np w Antwerpii ,bolleke” Koninck’a z kija i tylko z kija... ale,nie będę się rozpisywał bo wątek alpejski a nie piwny. 
 

Pozdrawiam  🍻

Ps.Trzy piwka które warto spróbować,oczywiście jest ich dużo więcej ...np. po dobrym nartowaniu 😉 z pierwszym będzie problem w 🏔,ale dwa kolejne we francuskich alpach na bank dostępne . 

59971A40-8F8B-44B7-8ABD-BB06135BB52E.jpeg

A300D673-9730-44DB-951B-C9F50C1D8582.jpeg

A54F6CA6-0D5B-4945-B84B-9460C91C3870.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem Alpy ale nie chcę zakładać nowego tematu .....chodzi o kilkugodzinną wycieczkę na pograniczu Polska /Czechy Jakie są teraz Covidowe zasady, czy jak pójdziemy do czeskiej hospody to potem mogą być potencjalne problemy?  

Z tego co zrozumiałem

- wjazd do Czech problem żaden, bo tranzytem czy turystycznie do 12 ( czy 24 h) można bez testów, kodów szczepień czyli tak jak było przed Covidem

- ale jak z powrotem do Polski - tutaj już take jasne nie jest. Czy przypadkiem nie trzeba mieć certyfikatu szczepienia. Na Gov....nie widzę takiego punktu na   jak u Czechów czyli że Tranzyt do 12 h czy turystyka do 24 bez ograniczeń.

(Wiadomo, że nikt nie będzie robił testu żeby się wybrać ''na piwo''do sąsiadów , a szczepienia też nie rozwiązują sprawy bo dzieci 13 lat nie szczepione jeszcze , jedyna opcja to że może całkiem turystom poluzowali przepisy ale konkretnie nie mogę znaleźć.......na Stravie widać rowerowi  ludzie już rzucili się na Czechy, tylko czy aby nie za wcześnie)

 

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...