Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W góry na skitury 2022/2023


Rekomendowane odpowiedzi

 Lysa Hora szczyt na którym byłem pieszo , rowerem, na biegówkach  a teraz trzeci raz na skiturach  , ze zjazdem poza szlakiem  na wschód , oraz w dużym nachyleniu na zachód warunki jedne z najlepszych ponieważ prawie cały czas w lesie to dalej jest ten fantastyczny zsiadły puch , na czerwonym podejściowym szlaku dość dużo ludzi i bardzo różnorodnie , byli piesi , na biegówkach , rowerze , skiturach , biegacze , na sankach oraz ludzie w samych spodenkach i butach, ale mój zachwyt wzbudziła 70 - latka która zjeżdżała na sankach - rewelacja ! Czeska lekkość bytu.

20230209_164744[1].jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krjs napisał:

Hrobacza Łąka

Też o Hrobaczej pomyślałem.

3 godziny temu, surfing napisał:

Z Papezov ubrać biegówki czy skitury? Beskidzka magistrala 3 ratrakowana?

Moim zdaniem jak jest zrobione, to zdecydowanie biegówki.... Chyba że będzie dużo śniegu, to sobie lasem śmigniesz. Ale jako tako droga na biegówki jest świetna. Szkoda że bilestopy.cz nie działają, i niby to jest na zimowym podkładzie na mapach.cz ale kompletnie to nie działa tak jak wcześniej -.-

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 luty, piękny zimowy dzień postanowiłem spędzić w Gorcach. Wcześnie rano wyruszyłem, aby delektować się chyba najlepszymi warunkami od początku sezonu na które trafiłem, czyli dobrym śniegiem, słońcem i bezwietrzną pogodą. To właśnie te czynniki spowodowały iż jak mało kiedy mogłem się wyciszyć. Choć najwyższym punktem mojej wycieczki był Kudłoń, to ten zalesiony szczyt był najmniej istotny. W ten piękny słoneczny dzień wybrałem trasę z dużą ilością dawnych pasterskich hal po drodze. Pokonując 16 kilometrowy dystans z Koniny Halamy, do Lubomierza Przysłop, miałem ich po drodze aż osiem.

329742494_899168887932055_8921179807367651180_n.jpg

330353253_1243209419908241_1586632235238405248_n.jpg

photo_2023-02-10_23-15-03.jpg

photo_2023-02-10_23-15-11.jpg

photo_2023-02-10_23-15-21.jpg

photo_2023-02-10_23-15-35.jpg

photo_2023-02-10_23-15-38.jpg

  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, surfing napisał:

Z Papezov ubrać biegówki czy skitury? Beskidzka magistrala 3 ratrakowana?

Ja startowałem z drugiej strony z okolic Hotelu Sepetna i tam ludzi startowali na biegówkach , ja kiedyś byłem z biegówkach z Malenovic gdzie było przewyższenia blisko 900m  , a przy obecnych warunkach to szkoda potencjału skiturowego na łagodne zjazdy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam inspiracji na jutrzejszą wycieczkę pt. skitury z żoną która idzie z buta. Czy to w ogóle da radę?

założenia:

- Beskid Śląski/ Żywiecki

- ja chciałbym mieć szanse na jakiś zjazd- w nocy ma padać śnieg

- żona nie chce torować w śniegu po pas (weźmiemy rakiety ale i tak nie chcę konfliktów) :)

- raczej nie kurorty narciarskie

- opcjonalny zjazd jabłuszkiem

Myślałem o Dużym Rachowcu ewentualnie Wielkej Raczy ale coś czuję, że tam gdzie bym zjeżdżał żona torowałaby po pas..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cysiu napisał:

Szukam inspiracji na jutrzejszą wycieczkę pt. skitury z żoną która idzie z buta. Czy to w ogóle da radę?

założenia:

- Beskid Śląski/ Żywiecki

- ja chciałbym mieć szanse na jakiś zjazd- w nocy ma padać śnieg

- żona nie chce torować w śniegu po pas (weźmiemy rakiety ale i tak nie chcę konfliktów) :)

- raczej nie kurorty narciarskie

- opcjonalny zjazd jabłuszkiem

Myślałem o Dużym Rachowcu ewentualnie Wielkej Raczy ale coś czuję, że tam gdzie bym zjeżdżał żona torowałaby po pas..

 

Gdzieś w pasmo Policy..Krupowa a jak chcesz pusto to na wschód od Krupowej

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 13:11, agnel2748 napisał:

Ok ,fajnie że wyjaśniłeś .....bo takich otyczkowanych/zimowych kawałków na mapie przecinających lub prawie przecinających strzałki lawinowe nawet w naszych niskich Karkonoszach kilka jest (np niebieski z Łabska Bouda do Spindl Medvedi Kolano , albo Webarova cesta tj od źródła Bily Łabe do Lucni Bouda ...choć tu akurat chyba jednak znaczki ''droga letnia'' )

A propos Biały Jar https://gazetawroclawska.pl/lawina-w-karkonoszach-jak-informuja-goprowcy-akcja-juz-sie-zakonczyla-zdjecia-film/ar/c7-17283023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sstar napisał:

Po czeskiej stronie jednak już coś się działo. Nawet nieopodal...

Pád tří velkých lavin zaznamenali před několika dny krkonošští lavinoví preventisté a jejich spolupracovníci. Obě laviny se utrhly během nevlídného počasí někdy ke konci minulého týdne v období 2.-5. února 2023. Dvě z nich (na obrázku vpravo dole) se uvolnily v Malé a Velké kotelní jámě. Obě měřily kolem 700 metrů. Třetí (na obrázku vpravo nahoře) se uvolnila v Obřím dole v lokalitě Úpské hrany. Délka této laviny byla přes 1 kilometr. Všechny tři laviny byly deskového charakteru a měly velký destrukční potenciál. Obecně platí, že „velká“ lavina může zasypat a zničit auta, poškodit kamiony, zničit malé budovy a polámat několik stromů. Riziko velmi vážných následků pro lyžaře stržené velkou lavinou je velmi vysoké. V současnosti platí v Krkonoších 2. stupeň lavinového nebezpečí a je třeba se míti na pozoru.

F48B277A-C10C-485B-92DF-D97484AE870B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gerald napisał:

A znasz w ogóle jakiś fajny zjazd z Policy? Bo ja nie. Fajny zjazd - nie po stokówkach, nie po młodniku, nie po wąskim szlaku.

@cysiu wybierał sie z żoną która ma iść na butach - na co mu "fajny" zjazd?...żeby ją zostawić "solo" na dwie godziny? - to byłaby ich ostatnia wspólna wycieczka w zimie. Poza tym @cysiu szukał inspiracji a nie telefonu do przewodnika po Beskidach.

A to że nie znasz fajnych zjazdów w tamtej okolicy ...no cóż dla jednego coś jest fajne dla innego nie.... ale pozostańmy przy tym że nie ma tam żadnych zjazdów i teren sie nie nadaje ... tylko przyklasnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lexi napisał:

@cysiu wybierał sie z żoną która ma iść na butach - na co mu "fajny" zjazd?...żeby ją zostawić "solo" na dwie godziny? - to byłaby ich ostatnia wspólna wycieczka w zimie. Poza tym @cysiu szukał inspiracji a nie telefonu do przewodnika po Beskidach.

A to że nie znasz fajnych zjazdów w tamtej okolicy ...no cóż dla jednego coś jest fajne dla innego nie.... ale pozostańmy przy tym że nie ma tam żadnych zjazdów i teren sie nie nadaje ... tylko przyklasnę :)

Pytam się po prostu, nie musiałeś całego wywodu pisać. Ja też się cieszę że nie znasz tego co ja znam 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gerald napisał:

Pytam się po prostu, nie musiałeś całego wywodu pisać.

Nie dąsaj sie - nie ma o co.  Zjedź sobie z Okrąglicy przez Krupową - potem masz dwie opcje: na końcu polany w prawo (kawałek trasy stromej troche) do szlaku i w dół za drogą (nie za szlakiem) - albo w lewo ale jest pare wąskich parowów - jest trudniej .... ale pusto w zimie.. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 13:21, cysiu napisał:

Szukam inspiracji na jutrzejszą wycieczkę pt. skitury z żoną która idzie z buta. Czy to w ogóle da radę?

założenia:

- Beskid Śląski/ Żywiecki

- ja chciałbym mieć szanse na jakiś zjazd

Aby to miało sens, pieszy musi skorzystać z kolejki.

1. Szyndzielnia, Ty na skiturach, piesza gondolą, dalej razem na Klimczok i z powrotem.

2 Hala Skrzyczeńska, dalej razem na Skrzyczne 

3 Czantoria, razem na szczyt Czantorii lub dalej na Małą Czantorię

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wycieczce. Finalnie wybrałem się na Wielką Raczę, bo na Policę godzina jazdy więcej w każdą stronę- okolice jednak fajne a nigdy tam nie byłem więc kiedyś się wybiorę.

Podejście do schroniska po mocno ubitym i twardym (zero zapadania się)- w takich warunkach pieszemu idzie się duuuuużo  łatwiej i szybciej niż na skiturach.

Zjazd był z Małej Raczy do Rycerki Górnej. Na hali super, później stokówką bardzo słabo- rozjeżdżone i rozmiękłe wcześniej już zmarzło.

Na zjazdach sporo czekania na pieszego ale nie było najgorzej- trzeba się ubrać trochę cieplej niż normalnie do zjazdu.

Żonie najbardziej podobało się schodzenie w rakietach po hali (miała je pierwszy raz) - co rokuje pozytywnie kolejnymi wyjazdami skiturowo- pieszymi :)

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cysiu napisał:

wybrałem się na Wielką Raczę

;) chciałem to zaproponować, ale się zorientowałem, że już po.
Schronisko musi być na takich wypadach, bo z reguły do schronisk jest przetarte (dla Małżonki) a i jakaś hala, taka jak na Małej to minimum dla Ciebie. To tak z własnych doświadczeń. :)

M.  

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lexi napisał:

Nie dąsaj sie - nie ma o co.  Zjedź sobie z Okrąglicy przez Krupową - potem masz dwie opcje: na końcu polany w prawo (kawałek trasy stromej troche) do szlaku i w dół za drogą (nie za szlakiem) - albo w lewo ale jest pare wąskich parowów - jest trudniej .... ale pusto w zimie.. :)

Dzięki. Może kiedyś się tam wybiorę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerald napisał:

Dzięki. Może kiedyś się tam wybiorę.

Pamiętać tylko trzeba (bo to kluczowe) że "Schronisko Na hali Krupowej" tak naprawdę jest położone na hali Kucałowej...a prawdziwa Hala Krupowa to ta opadająca na południe od Okrąglicy... taki "myk".... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lexi napisał:

Pamiętać tylko trzeba (bo to kluczowe) że "Schronisko Na hali Krupowej" tak naprawdę jest położone na hali Kucałowej...a prawdziwa Hala Krupowa to ta opadająca na południe od Okrąglicy... taki "myk".... :)

Tak, pamiętam o tym. Jeśli dobrze pamiętam to w lecie na samej Krupowej jest bacówka, prawda? Byłem na Policy tylko raz, na jesieni. Na szczycie zbierałem jarzębinę na dżem. Jak tam szedłem, to nie widziałem koło szlaku "fajnej" (w mojej oczywiście subiektywnej opinii) linii do zjazdu na nartach. Ta w kierunku Zawoi część pamiętam jako bardzo zarośniętą.

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gerald napisał:

Jak tam szedłem, to nie widziałem koło szlaku "fajnej" (w mojej oczywiście subiektywnej opinii) linii do zjazdu na nartach. Ta w kierunku Zawoi część pamiętam jako bardzo zarośniętą.

W tamtą strone faktycznie nie bardzo jest gdzie jechać. Większość ludzi wychodzi i jezdzi po południowym stoku - tak pomiędzy niebieskim szlakiem na Police a czarnym do schroniska "na Krupowej" - jest tam sporo komfortowych i szerokich dróg a zaparkować można na początku szlaku czarnego (Sidzina, Wielka Polana - parking turystyczny - bezpłatny), albo tutaj pod kapliczką (49.602061, 19.657898) ....niestety w obu tych miejscach w zimową sobote/niedziele trzeba być wcześnie - miejsc jest niewiele i przeważnie jeszcze zwały śniegu wiec nie jest tak kolorowo jak w lecie.

9 godzin temu, Gerald napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to w lecie na samej Krupowej jest bacówka, prawda?

Bacówka jak stała tak stoi :) aczkolwiek nie widziałem jej otwartej - ale to dlatego że unikam w lecie popularnych miejsc.

Na jarzębinę warto wyskoczyć na Leskowiec (przy starym wyciągu) - kuzyn żony tam zbiera ... i jeszcze gdzieś w okolicy Boraczej jezdzi ale nie wiem dokładnie gdzie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...