Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W góry na skitury 2022/2023


Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, MarioJ napisał:

 

To ile się udało zjechać po śniegu ? 100m czy więcej ?

 

Myśle, ze 200 przewyższenia. Idea combo auto, rower, pieszo, narty wisienka czy truskawka na pieczeni czy torcie. PS bez nart poprzedniego dnia tez ładnie i nastrojowo, chciałem tez ludzi odwiedzić zobaczyć co słychać a góry wiosna z rana cudne.

IMG_8710.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sstar napisał:

A ile ty zjechałeś ostatnio z pradziada? Jakie przewyższenie? Warto było?

 

Wtedy jeszcze było warto. Prawie 300m vertical na jeden zjazd, zrobiłem ich sporo.

Dużą zaletą na Pradziadzie jest to że autobusem dojeżdża się do linii śniegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

 

Wtedy jeszcze było warto. Prawie 300m vertical na jeden zjazd, zrobiłem ich sporo.

Dużą zaletą na Pradziadzie jest to że autobusem dojeżdża się do linii śniegu.

 

Warto jest pojęciem względnym, ale rozumiem, że piszesz o swoich odczuciach. Tu było trochę włóczęgi, a asfalt pokonany rowerem, takie wiosenne klimaty, w wersji combo. Autobusów nie lubię. Jestem synem kolejarza;-) Ale pociągów już też nie lubię. Mnie zdziwiło, że droga w tunelu śnieżnym na trzy metry, szok. Pradziada obserwowałem, ale ciągle pogoda nie taka. Z Jeseników lubię dojazd, bo płasko, a w oddali góry, więc ładnie widokowo. No i nie do końca ogarniam jak autem wjechać np o godzinie piątej rano, więc jakoś mi nie po drodze, a szkoda, bo dużo w Jesenikach swego czasu nartowałem. Może w następnym roku. Ten był dość szczególny.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sstar napisał:

Warto jest pojęciem względnym, ale rozumiem, że piszesz o swoich odczuciach. Tu było trochę włóczęgi, a asfalt pokonany rowerem, takie wiosenne klimaty, w wersji combo. Autobusów nie lubię. Jestem synem kolejarza;-) Ale pociągów już też nie lubię. Mnie zdziwiło, że droga w tunelu śnieżnym na trzy metry, szok. Pradziada obserwowałem, ale ciągle pogoda nie taka. Z Jeseników lubię dojazd, bo płasko, a w oddali góry, więc ładnie widokowo. No i nie do końca ogarniam jak autem wjechać np o godzinie piątej rano, więc jakoś mi nie po drodze, a szkoda, bo dużo w Jesenikach swego czasu nartowałem. Może w następnym roku. Ten był dość szczególny.

 

O jak się rozgadałeś. Szok. Tak, to są moje odczucia w tym wypadku.

A jechałeś na rowerze w butach ski czy w czymś lekkim ?

Dojazd rowerem do śniegu jest super sprawą, w następną wiosnę muszę się na tym skoncentrować trochę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

 

O jak się rozgadałeś. Szok. Tak, to są moje odczucia w tym wypadku.

A jechałeś na rowerze w butach ski czy w czymś lekkim ?

Dojazd rowerem do śniegu jest super sprawą, w następną wiosnę muszę się na tym skoncentrować trochę.

 

Jechałem w butach tlt7 wygodnie. Ale to tylko kawałek asfaltu przy niezbyt dużym nachyleniu. W plecaku miałem klapki na wszelki wypadek. Bardzo mi się to spodobało. Pieszo też fajnie jak już z lasu się wyszło, widoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2023 o 18:36, sstar napisał:

Jechałem w butach tlt7 wygodnie. Ale to tylko kawałek asfaltu przy niezbyt dużym nachyleniu. W plecaku miałem klapki na wszelki wypadek.IMG_8881.jpeg

Kilka razy w Zakopanem  jeździłem do Kuźnic rowerem z nartami przy plecaku, w butach skiturowych na nogach . Buty skiturowe nie przeszkadzają w pedałowaniu. Też miałem lekkie klapki w plecaku, przydały się w schronisku w Pięciu Stawach (wysuszyłem wkładki) i w drodze powrotnej do marszu po asfalcie :)  Jak mocowałeś kijki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, surfing napisał:

Kilka razy w Zakopanem  jeździłem do Kuźnic rowerem z nartami przy plecaku, w butach skiturowych na nogach . Buty skiturowe nie przeszkadzają w pedałowaniu. Też miałem lekkie klapki w plecaku, przydały się w schronisku w Pięciu Stawach (wysuszyłem wkładki) i w drodze powrotnej do marszu po asfalcie :)  Jak mocowałeś kijki?

 

Nieoptymalnie wagowo, bo miałem pokrowiec na narty, do którego po prostu włożyłem kijki. Pokrowiec tanie na mielone, wiec nie najlżejszy, a plecaczek mały, no ale jakoś się udało. Patent z Kuźnicami mi się podoba, Morskie Oko tez by weszło, no nie? PS co do tego czy warto to pamietam wieczorowa pora zdobywanie szczytu w Krk w pięknym zachodzącym słońcu i zjazd tylko do przełęczy gdzie mieszkałem, a z innej bajki to Harrachov wiosna tez od południa wiec krótko, ale to już nie skitury, ale cudnie jest tak kontrastowo i na lekko, wiosenna pora, bez znaczenia, ze popołudniu... edit kiedyś 7 maja kończyłem 

teraz 10 wiec progres;-) 

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, surfing napisał:

Tam tylko konno, bicykle zakazane🙂

Ano właśnie jakoś rowerów nie kojarzyłem, w sezonie byłaby masakra, a jakby dodać te hulajnogi. A konikiem nawet zdarzyło mi się jeździć ze starszą osobą, ale nie tylko, choć kiedyś byłaby to ujma na honorze, ale cóż, życie... tylko koni żal, dobrze, że roztoką już konia nie uświadczysz, chyba...?

 

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zimnik napisał:

Kiedy jedziesz po pracy w Tatry i taki widok to się trochę nie chce ale idziesz wyżej , inwersja w Maju dla mnie rzadkość zjazd do parkingu a po drodze 50 metrów bez śniegu 8 Maj

20230508_170856[1].jpg

20230508_181033[1].jpg

A gdzie to na końcu grani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 10:36, Zimnik napisał:

 

Nie ma co reklamować zbytnio , ale tak . Kusiły żleby na Chopoku ale to 1h  dalej 

Na Chopoku praktycznie chyba można. Tam niby jest zakaz od 30 kwietnia, ale ośrodek narciarski działał jeszcze wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...