Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy 19-23.02.2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Turnplayer napisał:

Z tym smacznym jedzieniem to przesadziles, powiedzialbym ze kulinarna druga liga raczej. Nie ma startu do dolomitisuperski, chyba ze jestes fanem pizzy i mozesz ja caly tydzien jesc.

to wspomnienia z rejonu Madonny i Pejo ale w ostatnich latach ogólnie jakość żarełka we Włoszech się obniżyła i idą w kierunku masówki

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jeeb napisał:

to wspomnienia z rejonu Madonny i Pejo ale w ostatnich latach ogólnie jakość żarełka we Włoszech się obniżyła i idą w kierunku masówki

Paradoksalnie, w ostatnich latach mam wrażenie, że w Austrii można na stoku znaleźć coraz więcej miejsc z dobrym włoskim jedzeniem - dobre makarony, wypasione piece z których wychodzi bardzo dobra pizza. Niektóre miejsca specjalizują się także w austrijackich potrawach podawanych w wyszukany sposób, zrobionych na bazie bardzo dobrej jakości produktów. Oczywiście za to się płaci i piszę o doświadczeniach z Soelden, Ischgl czy Gurgle.

Nadal są miejsca o przytulnym drewnianym, rustykalnym wystroju gdzie do jedzenia proponują parę kiełbas, sznycel średniej jakości i jakieś inne mięsne mięsiwo. Jak ktoś tak lubi to dobrze ale dla mnie takie typowe lokalno-mięsne restauracje to max 1 raz na wyjazd. No chyba że na piwo bo to zazwyczaj podają dobre

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zaj napisał:

Paradoksalnie, w ostatnich latach mam wrażenie, że w Austrii można na stoku znaleźć coraz więcej miejsc z dobrym włoskim jedzeniem - dobre makarony, wypasione piece z których wychodzi bardzo dobra pizza. Niektóre miejsca specjalizują się także w austrijackich potrawach podawanych w wyszukany sposób, zrobionych na bazie bardzo dobrej jakości produktów. Oczywiście za to się płaci i piszę o doświadczeniach z Soelden, Ischgl czy Gurgle.

Nadal są miejsca o przytulnym drewnianym, rustykalnym wystroju gdzie do jedzenia proponują parę kiełbas, sznycel średniej jakości i jakieś inne mięsne mięsiwo. Jak ktoś tak lubi to dobrze ale dla mnie takie typowe lokalno-mięsne restauracje to max 1 raz na wyjazd. No chyba że na piwo bo to zazwyczaj podają dobre

tys prowda, pamiętam w Sölden wyśmienitego Włocha przy głównej ulicy albo na stoku zupełnie przypadkowo znalezioną "Kartoffelhütte" gdzie robili fantastyczne ziemniaki na 100 sposobów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2023 o 14:50, grimson napisał:

Pytanie do znawców Val di Sole.

Jaka trasa daje największy możliwy przebieg w skali dnia, czyli kombinacja szybkiego wyciągu i długiej trasy? Spodziewam się, że moje panie spuchną na wyjeździe i będę miał jeden dzień na solo jazdę w ośrodku.

W Ischgl to wspomniane krzesło E4 na Palinkopf rzeczywiście jest świetne. 

Jeśli chodzi o efektywność wywożenia na górę dla mnie mistrzem jest szybka duża gondola A2 z dołu w Ischgl na Pardatschgrat - 1250m przewyższenia, prędkość 7,5m/s, czas wjazdu o ile pamiętam niecałe 10 minut. W dół można zjechać czterema różnymi trasami (z dodatkowymi wariantami), które łączą się dopiero na ostatnim odcinku. Za zwyczaj zjazd robiliśmy z 20 minut dobrym tempem ale tak żeby sie nie zachetać. Stosunek czasu wjazdu do zjazdu genialny i jeszcze można się rozsiąść w wygodnym wagoniku i zregenerować (szybka drzemka!). Tłok i ewentualne kolejki występowały w porannym szczycie, potem już nie. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wpisy pokazują, że ilu ludzi tyle motywacji. Dla mnie póki co nie liczą się km czy prędkość, liczy się czas spędzony na jeździe, bo to pozwala gonić mojego króliczka, ale wszystko zmienia się zapewne wraz z upływem czasu...ekstremalnie, to często nawet przestaje ludzi rajcować coś, co kiedyś sprawiało radość.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 18:18, zaj napisał:

Nadal są miejsca o przytulnym drewnianym, rustykalnym wystroju gdzie do jedzenia proponują parę kiełbas, sznycel średniej jakości i jakieś inne mięsne mięsiwo. Jak ktoś tak lubi to dobrze ale dla mnie takie typowe lokalno-mięsne restauracje to max 1 raz na wyjazd. No chyba że na piwo bo to zazwyczaj podają dobre

No niestety ja ostanio w Austrii wlasnie tak trafiam. W Wagrain to na caly wyjazd tylko raz zjadlem cos innego co nie podchodzilo pod sredniej jakosci masowke. Wiadomo ze nie wybiera sie osrodka pod katem gastronomii, a raczej tras, ale z checia poczytam ktore osrodki polecacie ze wzgledu na dobra kuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turnplayer napisał:

No niestety ja ostanio w Austrii wlasnie tak trafiam. W Wagrain to na caly wyjazd tylko raz zjadlem cos innego co nie podchodzilo pod sredniej jakosci masowke. Wiadomo ze nie wybiera sie osrodka pod katem gastronomii, a raczej tras, ale z checia poczytam ktore osrodki polecacie ze wzgledu na dobra kuchnie.

No te 3 powyższe co wskazałem dają szanse znalezienia fajnej knajpy. W Soelden na przykład na 1900 na polodniowym krańcu terenu narciarskiego (niedaleko Gaislahkogl)  przy dolnej stacji takiego długiego krzesła jest fajna knajpa z paleniskiem i ziemniakami na rozne sposoby. Na Rettenbach masowa knajpa ma fajna pizzę. W Ishgl na dole kotła Hohkar jest wielki piec i świetna pizza. W Gurglach co druga knajpa jest wypasiona kulinarnie, choćby nawet ta samoobsługowa przy muzeum motoryzacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...