Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy 19-23.02.2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, grimson napisał:

Ja będę miał skibus, czas jazdy ok 15 min i dzida na stok. Tylko trzeba będzie damska cześć wyjazdu przekonać, ze ostatni skibus odjeżdża o 9.10 rano😇

Tutaj często mamy problemy rodzinne z żoną. Dla mnie nie jest problemem mieszkanie powiedzmy do pół godziny jazdy samochodem od wyciągu. Ale jako, że kolejka rusza między 8:15, a 9:00, to i o tej godzinie meldujemy się na dole, czyli wstajemy około 7:00, czasem wcześniej. Póki synowie byli nieletni to stanowili moich sojuszników w tej bitwie. Teraz już z nami nie jeżdżą, a ja zostałem obwołany brutalnym terrorystą, tylko zamiast Uzi ma budzik. Dlatego ostatnimi czasy raczej mieszkamy blisko🙂.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, waldek71 napisał:

Tutaj często mamy problemy rodzinne z żoną. Dla mnie nie jest problemem mieszkanie powiedzmy do pół godziny jazdy samochodem od wyciągu. Ale jako, że kolejka rusza między 8:15, a 9:00, to i o tej godzinie meldujemy się na dole, czyli wstajemy około 7:00, czasem wcześniej. Póki synowie byli nieletni to stanowili moich sojuszników w tej bitwie. Teraz już z nami nie jeżdżą, a ja zostałem obwołany brutalnym terrorystą, tylko zamiast Uzi ma budzik. Dlatego ostatnimi czasy raczej mieszkamy blisko🙂.

Ja mam na to sposób, budzisz żonę zapachem świeżo zaparzonej kawy przyniesionej do łóżka :) .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kordiankw napisał:

Ja mam na to sposób, budzisz żonę zapachem świeżo zaparzonej kawy przyniesionej do łóżka :) .

Działało na początku. Robiłem pełne śniadanie z jajkami🔥podane na stół łącznie z puszczeniem zmywarki przed wyjściem. Dobra broń, ale na krótkim dystansie🙂. Może jednak ze mną coś jest nie tak?

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grimson napisał:

Ja będę miał skibus, czas jazdy ok 15 min i dzida na stok. Tylko trzeba będzie damska cześć wyjazdu przekonać, ze ostatni skibus odjeżdża o 9.10 rano😇

Ale po co? Jak jest skibus, to każdy dojeżdża jak chce - u nas w tym roku my (rodzice) jeździliśmy skibusem o 8.07, a dzieci (dorosłe) między 9.00-10.00. Wszyscy zadowoleni - brak zatorów w łazience, nikt się nie denerwuje. Dla nas rozwiązanie idealne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tanova napisał:

Ale po co? Jak jest skibus, to każdy dojeżdża jak chce - u nas w tym roku my (rodzice) jeździliśmy skibusem o 8.07, a dzieci (dorosłe) między 9.00-10.00. Wszyscy zadowoleni - brak zatorów w łazience, nikt się nie denerwuje. Dla nas rozwiązanie idealne.

Skibusy jeżdżą między 8.10 a 9.10 spod mojej okolicy, później już nic nie jeździ do ON. Wiec albo skibus i sztruks, albo auto prywatne i brak sztruksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika że skibusy w Val di Sole funkcjonują kiepsko, a przynajmniej zdecydowanie gorzej niż w Austrii. Parę lat temu mieszkając w "dziurze" zwanej Commezzadura byliśmy zdani na skibus hotelowy, który dowoził pod gondolkę lub własny samochód. Podjęliśmy próbę wyjazdu skibussem gdzieś dalej, ale bus nie przyjechał :D na Passo Tonale podjechaliśmy autem. Generalnie większość terenu jest skomunikowana wyciągami więc tylko trzeba dostać się pod jakąś stację narciarską i potem już z górki :) ale trzeba ogarniać czerwony trasy.
Teraz w Val di Sole śpimy wyżej tzn. na stoku żeby nie tracić czasu na manewry dojazdowe.
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Ja mam ograniczenia budżetowe, więc nie stanowi dla mnie problemu, że mam parę kursów skibusa rano/wieczorem.

Czy to stanowi jakiś problem?

Polecam tzw. rezydencje na Marilleva 1400 - wyglądają kiepsko i dysponują niewielką przestrzenią mieszkalną, ale są zaraz przy stoku :D i są opcją budżetową (korzystałam).
Zdjęcie poglądowe z neta:

image.jpeg.73a7720ed2fe2d21cc2adc05b94437b8.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Ja mam ograniczenia budżetowe, więc nie stanowi dla mnie problemu, że mam parę kursów skibusa rano/wieczorem.

Czy to stanowi jakiś problem?

Dla mnie nie, ale skoro jest parę głosów o kiepskim transporcie, to albo przygotuj się na własny, albo poszukaj coś nieco droższego przy stoku. To „nieco” to oczywiście pojęcie względne. Oszczędzisz sobie niepotrzebnej spiny, to ma być udany wyjazd po latach w Alpy dla wszystkich, i niech taki będzie czego Wam życzę.

pzdr.

W grudniu przetestuję taki podobny jak Koleżanka budżetowy hotel Marileva/Folgarida na stoku. Dam Ci znać jak było. To męski wypad, pewnie będzie dobrze, z rodziną  nie wiem czy bym zaryzykował. Ale będę miał jakiś ogląd. 

Edytowane przez marekbtl
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zając napisał:

Polecam tzw. rezydencje na Marilleva 1400 - wyglądają kiepsko i dysponują niewielką przestrzenią mieszkalną, ale są zaraz przy stoku :D i są opcją budżetową (korzystałam).
Zdjęcie poglądowe z neta:

image.jpeg.73a7720ed2fe2d21cc2adc05b94437b8.jpeg

Widziałem na booking, czytałem opinie. Dzięki za polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marekbtl napisał:

Dla mnie nie, ale skoro jest parę głosów o kiepskim transporcie, to albo przygotuj się na własny, albo poszukaj coś nieco droższego przy stoku. To „nieco” to oczywiście pojęcie względne. Oszczędzisz sobie niepotrzebnej spiny, to ma być udany wyjazd po latach w Alpy dla wszystkich, i niech taki będzie czego Wam życzę.

pzdr.

W grudniu przetestuję taki podobny jak Koleżanka budżetowy hotel Marileva/Folgarida na stoku. Dam Ci znać jak było. To męski wypad, pewnie będzie dobrze, z rodziną  nie wiem czy bym zaryzykował. Ale będę miał jakiś ogląd. 

Jadę do ITA samochodem, jak skibusy nawalą, czytaj nie przyjadą, lub ładniejsza część rodziny będzie miała trudne wstawanie, to zawsze zostaje auto. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grimson napisał:

Czy to stanowi jakiś problem?

dla mnie nie stanowi ale sam napisałeś

W dniu 17.09.2023 o 00:43, grimson napisał:

Tylko trzeba będzie damska cześć wyjazdu przekonać, ze ostatni skibus odjeżdża o 9.10 rano

więc problem jednak jest jeśli o nim piszesz.

życzę Wam udanego urlopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...