Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

Istebna -Ski

Pomalutku schodzę z realizacji ski pasów  wiślańskich 

Dziś trochę nie do końca z wyboru jeżdżone było na Zagroniu i Złotym Groniu.Dawno mnie tu nie bylo.

Więc z kronikarskiego obowiązku melduję co i  jak.

Pogoda zdecydowanie wiosenna, choć z rana przymroziło stok i fajna jazda ale tylko pierwszą godzinę i to nie całą na Z. G. bo potem reklama najszybszej 6 w regionie zrobiła swoje i przyjemności z jazdy zero…. oczy dookoła głowy, feee.

Zmiana stoku na Zagroń i tu zdecydowanie mniej ludzi ale i zdecydowanie mniej zainwestowali w naśnieżanie.Pierwsze przetopy widoczne.

Tak więc dla mnie ten rejon już w tą zimę jest odchaczony, co zdecydowanie pomagla w decyzji frekwencjami .

IMG_3564.jpeg

IMG_3565.jpeg

IMG_3567.jpeg

IMG_3569.jpeg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grimson napisał:

Nie widziałem Ciebie, byłem pod Lux o 8.50 u już stał tłumek w kolejce do kanapy.

Uczciwie pojeżdżone na GS przez 2 godziny. Na pierwszy ogień B FIS. Oczywiście sztruks, beton i równo. Poszła jazda na 50%, bo trzeba oswoić się z warunem. Przy dojeździe do ścianki pod koniec trasy hamowałem, a nie jechałem wolno. Miałem skręcić hamując w lewo, więc szybki rzut okiem w tym kierunku, a tam zasuwa przy sobie dwóch chłopaczków na krechę, tylko im dzioby nart latały prawo-lewo. Jeden z nich zaczął skręcać lekko w lewo, to ja dałem szybko w prawo. I dobrze, bo jakbym skręcił w lewo, to nie pisałbym teraz tego posta. Chłopaki poszły pełnym ogniem po zewnętrznej tej ścianki, gdzie wjeżdżając w nią nie widać, czy ktoś się nie zatrzymał parę metrów bliżej. Totalny idiotyzm.

Dlatego uciekłem na A. Tutaj warun na GS, bo sztruks, równo, twardo i..pusto, w porównaniu do tłumów na B. Poszedł ogień na całej szerokości stoku, ależ te GS idą jak po szynach, błyskawiczne przejście z krawędzi na krawędź i eleganckie trzymanie na betonie. Już o 9.30 pojawiły się na A odsypy, więc prędkość poszła w dół. O 9.50 decyzja o ucieczce na Żmiję, bo warun zaczął na A podupadać, a kolejka do Luxa urosła na dobre 5 min czekania. 

Jadąc na Żmiję niespodzianka, bo kolejka do orczyka na Żmiję na...30 metrów. Więc zdjąłem narty i z buta podszedłem ten kawałek. Kolejka do Żmiji na 1 min czekania, ale obłożenie tras spore.

Jeździłem do 11 na D. Warun elegancki, twardo na całej długości, lekkie odsypy na ściance. Sports Tracker nagrał tylko jazdę na B, A i jeden zjazd na D. Mimo to wypluł 1 godz 5 min, 14,35km i Vmax 79km/godz.

Teraz pauza w domu i zabieram panie na stok.

 

 

999999.jpeg

9999.jpeg

999.jpeg

99.jpeg

9.jpeg

Byłem pierwszy w tej kolejce😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

Już po Gruzji? 

Właśnie wróciłem,co nie zwalnia mnie z obowiązku jutrzejszego treningu na Jaworzynie.Musi być wg powiedzenia-pierwszy na treningu,ostatni na zawodach...A o Gruzji będzie za chwilę...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Byłem pierwszy w tej kolejce😉

Kurczę, o 8.50 stał już spory tłumek przed wejściem na kanapę i dobre 10 osób przed samymi bramkami. Ja jechałem w górę dopiero 10 kanapą...

Pojeżdżone z paniami w kaszy na Efce. Nie uderzaliśmy na inne stoki, bo nie było wiele lepiej, a ja objechałem na polu narciarskim wszystkie orczyki, kanapę i przy okazji jazdę na jednej narcie. Tutaj ciekawostka, bo na lewej nodze skręca mi się zdecydowanie lepiej, niż na prawej. Jazda wolna w takim warunie, kolejki do Efki na 10min czekania.

Założone Kastle, bo GS zwyczajnie by się męczył w takim warunie.

Duuużo szkółek i szkoleń, instruktorzy mieli pełne ręce roboty.

Pozdrowienia dla widzianego na stoku @RTS i @ZdolnyŚlązak którego nie widziałem, ale gdzieś się cały dzień kręcił w pobliżu.

Sports Tracker wypluł 12,69km w 3 godz 13 min.

ggg.jpeg

gg.jpeg

g.jpeg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grimson napisał:

Nie widziałem Ciebie, byłem pod Lux o 8.50 u już stał tłumek w kolejce do kanapy.

Uczciwie pojeżdżone na GS przez 2 godziny. Na pierwszy ogień B FIS. Oczywiście sztruks, beton i równo. Poszła jazda na 50%, bo trzeba oswoić się z warunem. Przy dojeździe do ścianki pod koniec trasy hamowałem, a nie jechałem wolno. Miałem skręcić hamując w lewo, więc szybki rzut okiem w tym kierunku, a tam zasuwa przy sobie dwóch chłopaczków na krechę, tylko im dzioby nart latały prawo-lewo. Jeden z nich zaczął skręcać lekko w lewo, to ja dałem szybko w prawo. I dobrze, bo jakbym skręcił w lewo, to nie pisałbym teraz tego posta. Chłopaki poszły pełnym ogniem po zewnętrznej tej ścianki, gdzie wjeżdżając w nią nie widać, czy ktoś się nie zatrzymał parę metrów bliżej. Totalny idiotyzm.

Dlatego uciekłem na A. Tutaj warun na GS, bo sztruks, równo, twardo i..pusto, w porównaniu do tłumów na B. Poszedł ogień na całej szerokości stoku, ależ te GS idą jak po szynach, błyskawiczne przejście z krawędzi na krawędź i eleganckie trzymanie na betonie. Już o 9.30 pojawiły się na A odsypy, więc prędkość poszła w dół. O 9.50 decyzja o ucieczce na Żmiję, bo warun zaczął na A podupadać, a kolejka do Luxa urosła na dobre 5 min czekania. 

Jadąc na Żmiję niespodzianka, bo kolejka do orczyka na Żmiję na...30 metrów. Więc zdjąłem narty i z buta podszedłem ten kawałek. Kolejka do Żmiji na 1 min czekania, ale obłożenie tras spore.

Jeździłem do 11 na D. Warun elegancki, twardo na całej długości, lekkie odsypy na ściance. Sports Tracker nagrał tylko jazdę na B, A i jeden zjazd na D. Mimo to wypluł 1 godz 5 min, 14,35km i Vmax 79km/godz.

Teraz pauza w domu i zabieram panie na stok.

 

 

999999.jpeg

9999.jpeg

999.jpeg

99.jpeg

9.jpeg

Potwierdzam, warunki bardzo dobre

 

SAVE_20240214_175659.jpg

SAVE_20240214_175712.jpg

SAVE_20240214_175723.jpg

SAVE_20240214_175733.jpg

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jeeb napisał:

na jakich odsypach ???

górka w idealnym stanie

Jako że jesteś narciarz z długim stażem to powinieneś wiedzieć,że naturalny to nie to samo co kasza a jeżeli nie to uwierz na słowo,że środek byl w totalnej mokrej ciapie kaszowej. Choć ja broń Boże nie narzekam,gdyż w takich warunkach ćwiczyć śmig to jestem pewny,że bankowo zaprocentuje to na przyszłość . Dzionek zaliczony do tych udanych narciarsko bez zbędnych hektarów krajoznawczych a nogi bolą 😉

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po pracy Kasina. Czarna trasa nieczynna, na czerwonej i niebieskiej warunki dobre, ale wiosenne. Lepiej wziąć szersza nartę.

Podobno były już przetopy na głównej trasie, ale wczoraj wieczorem wzięli śnieg z czarnej i przepychali ratrakiem na niebieską. Potem był lekki przymrozek i ładnie się to związało. Szacują, że wystarczy im to do niedzieli. Od poniedziałku ma być w nocy -4 i będą śnieżycy ile się da. Jak się prognoza nie sprawdzi i będzie cieplej to pewnie koniec sezonu. Radzę zużyć karnety z Black Friday. 

2 godziny, 15 zjazdów na spokojnie, bo mnie coś katar dopadł. 

20240214_194343.jpg

20240214_173224.jpg

Screenshot_20240214_222623_Strava.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście 1000m na B Fis. Początkowo słonecznie, potem pojawiły się chmury i mleko. Pod butem miękko, zapadalem się na dobre 10cm. Na parkingu rano 5 st C. 

Stok oczywiście pusty, jak przygotowałem się do zjazdu to na górę skuterem jechała obsługa  Luxtorpedy.

Przy ściance na B zauważyłem betonowy blok do podpięcia ratraka- nieużywany.

Po zakończeniu zjazdu widziałem skiturowca podchodzącego na górę. Ale on zasuwał, ja wg GPS szedłem w górę w tempie 1,1km/godz.

Teraz śniadanie, pakowanie i niestety do domu.

 

449DD69B-72E4-4A26-A30E-BD1D671C1919.jpeg

6EA65D75-FD5B-4FEB-9C03-96E81C8862C7.jpeg

1AAB8558-2F99-40F9-9876-D7B36E280112.jpeg

D71CB19F-62ED-486A-A0A5-6A2D7143B0DC.jpeg

75AA4A0D-BE12-46FD-963A-E7D382C7BAAE.jpeg

F3F4EC6E-BEEC-4CA7-8BCB-196B8AA10F4C.jpeg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...