Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wypożyczalnia turystyczna- plecak skiturowy


Rekomendowane odpowiedzi

Kojarzy ktoś może wypożyczalnię sprzętu turystycznego gdzie wypożyczę sensowny plecak skiturowy ok 35-40 litrowy? Obszar Katowice- Kraków- Zakopane

Zapisałem się na 4 dniowy skiturowy trawers tatr (codziennie nocleg w innym schronisku) i szukam czegoś, gdzie spakuję całe graciarstwo (lawinowe abc, raki, czekan, ciuchy itp)- nie chodzi mi o plecak z poduszką powietrzną,

Fajnie by było gdyby w tej samej wypożyczalni można dostać raki i czekan ale też niekoniecznie, bo z tym nie ma raczej problemu.

Opcjonalnie rozważam też zakup.

Edytowane przez cysiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cysiu napisał:

Kojarzy ktoś może wypożyczalnię sprzętu turystycznego gdzie wypożyczę sensowny plecak skiturowy ok 35-40 litrowy? Obszar Katowice- Kraków- Zakopane

Zapisałem się na 4 dniowy skiturowy trawers tatr (codziennie nocleg w innym schronisku) i szukam czegoś, gdzie spakuję całe graciarstwo (lawinowe abc, raki, czekan, ciuchy itp)- nie chodzi mi o plecak z poduszką powietrzną,

Fajnie by było gdyby w tej samej wypożyczalni można dostać raki i czekan ale też niekoniecznie, bo z tym nie ma raczej problemu.

Opcjonalnie rozważam też zakup.

Jeśli chodzi o Zakopane to zapytaj w Wolf Trail przy rondzie do Kuźnic lub Yurta Sport Center w Kuźnicach. Tam mają sprzęty skiturowe i górskie, może jakieś plecaki też wypożyczą. 

Edytowane przez pawelb91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzwoniłem do tych miejsc i niestety nie mają takich plecaków.

Może ktoś poleci tak ogólnie plecak na kilkudniowe wyjście skiturowe, który mu się sprawdza? Mogą być jakieś starsze modele. W jaką wielkość celować żeby wszystko zmieścić i dobrze się trzymał przy zjeździe (nie ciągnął do tyłu)? 45 l będzie jeszcze ok czy już za dużo? 

W jednym z wątków, ktoś (chyba @MarioJ ) bardzo fajnie wrzucił listę zabranych i przydatnych rzeczy na podobny wypad. Czytałem to dawno i niestety nie potrafię tego drugi raz zlokalizować. Może autor pamięta i podlinkuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cysiu napisał:

Mogą być jakieś starsze modele.

Mnie się sprawdza taki stary model Deuter guide jak na zdjęciu. Tu napakowany na maxa (10 dni Murowaniec i nie tury)
Kiedy ten wyjazd? 
IMG_0490.thumb.JPG.2255bdcd9a766e82f58b2f78d76d5160.JPG


Pozdrawiam
mirekn
 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cysiu napisał:

Dzwoniłem do tych miejsc i niestety nie mają takich plecaków.

Może ktoś poleci tak ogólnie plecak na kilkudniowe wyjście skiturowe, który mu się sprawdza? Mogą być jakieś starsze modele. W jaką wielkość celować żeby wszystko zmieścić i dobrze się trzymał przy zjeździe (nie ciągnął do tyłu)? 45 l będzie jeszcze ok czy już za dużo? 

W jednym z wątków, ktoś (chyba @MarioJ ) bardzo fajnie wrzucił listę zabranych i przydatnych rzeczy na podobny wypad. Czytałem to dawno i niestety nie potrafię tego drugi raz zlokalizować. Może autor pamięta i podlinkuje? :)

Na kilka dni powinieneś się zmieścić max w 35l. Z większym plecakiem nie będziesz miał żadnej przyjemności z jazdy. 

Ja robiłem kilka dni na mammut 30 z abs. Wszystko musi być minimalistyczne, no poza nartami. 
 

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cysiu napisał:

Dzwoniłem do tych miejsc i niestety nie mają takich plecaków.

Może ktoś poleci tak ogólnie plecak na kilkudniowe wyjście skiturowe, który mu się sprawdza? Mogą być jakieś starsze modele. W jaką wielkość celować żeby wszystko zmieścić i dobrze się trzymał przy zjeździe (nie ciągnął do tyłu)? 45 l będzie jeszcze ok czy już za dużo? 

W jednym z wątków, ktoś (chyba @MarioJ ) bardzo fajnie wrzucił listę zabranych i przydatnych rzeczy na podobny wypad. Czytałem to dawno i niestety nie potrafię tego drugi raz zlokalizować. Może autor pamięta i podlinkuje? :)

A to nie ten wątek czasem (zapamiętam na całe życie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MarioJ napisał:

Na kilka dni powinieneś się zmieścić max w 35l. Z większym plecakiem nie będziesz miał żadnej przyjemności z jazdy. 

Ja robiłem kilka dni na mammut 30 z abs. Wszystko musi być minimalistyczne, no poza nartami. 
 

No ale przecież Ty, wujot, Marionen i ja jeździliśmy na tych nangach i się nie zabiliśmy chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sstar napisał:

No ale przecież Ty, wujot, Marionen i ja jeździliśmy na tych nangach i się nie zabiliśmy chyba?

Ja na Nangach nie jeździłem, co do plecaków, to dla mnie do zjazdów plecak maksymalnie 25 l.(raz na kilka lat 30 l).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2024 o 11:46, cysiu napisał:

Dzwoniłem do tych miejsc i niestety nie mają takich plecaków.

Może ktoś poleci tak ogólnie plecak na kilkudniowe wyjście skiturowe, który mu się sprawdza? Mogą być jakieś starsze modele. W jaką wielkość celować żeby wszystko zmieścić i dobrze się trzymał przy zjeździe (nie ciągnął do tyłu)? 45 l będzie jeszcze ok czy już za dużo? 

W jednym z wątków, ktoś (chyba @MarioJ ) bardzo fajnie wrzucił listę zabranych i przydatnych rzeczy na podobny wypad. Czytałem to dawno i niestety nie potrafię tego drugi raz zlokalizować. Może autor pamięta i podlinkuje? :)

Ja mieszczę się w 25 choć to jakieś duże 25 l.  Dokładnie ten https://www.skionline.pl/sprzet/torby-plecaki-pokrowce-na-narty,12-13,dynastar,cham-abs-compatible-pro-rider-25,90.html

Kupiłem go za jakieś totalne grosze w posezonowej wyprzedaży w Skiteam (jakaś akcja ze skipasami). Dlatego nie wybrzydzałem. To jest tak naprawdę dopinka do systemu ABS. Na początku myślałem, że to będzie porażka bo brak komina i to pionowe przegrodzenie plecaka. Ale nauczyłem się to wykorzystywać i nie zamieniłbym go teraz za nic. Otóż płaską komorę od pleców wypełniam dłuższymi elementami (np sonda) oraz ciuchami awaryjnymi, których raczej nie będę używał.  W komorze zewnętrznej daję metalowe graty i wszystko co może być szybko konieczne. Ta komora nie musi być wypełniona bo to pierwsza trzyma sztywność plecaka. Dostęp do zawartości plecaka jest genialny. Dwa długie okrężne zamki pozwalają w każdym punkcie dostać się błyskawicznie do zawartości obu komór. Najważniejsze jest, że plecak jest bardzo lekki. Myślę, że do pojemności plecaka nie wliczyli tej płaskiej komory z uprzężą. Co pewnie dałoby z 5 litrów.  Wielkim plusem są solidne uchwyty do nart, czekana i kijków. 

Dla mnie waga to kwestia podstawowa, a też  konstrukcja aby był jak najmniejszy (czyli znów waga). Na logikę, jeśli między lekkim plecakiem a ciężkim w tej samej objętości jest różnica w wadze typu 0,8 kg to prawie 10% wagi plecora. Warto nauczyć się więc obsługi plecaków o stałej objętości. I postawić na cienki nylon zamiast cordury. Ale oczywiście tylko wtedy gdy nie ciora się tym o skały lub chodzi w gęstym lesie. 

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sstar napisał:

No ale przecież Ty, wujot, Marionen i ja jeździliśmy na tych nangach i się nie zabiliśmy chyba?

 

Dzisiaj uważam że Nangi to są średnie narty, takie bardzo średnie. Ale mam do nich sentyment, były bardzo ładne.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@surfing kojarzę plecak i zbiera bardzo dobre opinie w tej cenie. Natrafiłem jednak na relacje, że ludzie raczej w niego na 1 dzień się pakują, a ktoś na podobną trasę co moja planowana, przytraczał lawinowe ABC, bo się nie mieściło.
Chyba, że korzystałeś może? :)

@Wujot podziwiam Twój sprzętowy minimalizm :) ja na 1 dzień po spakowaniu ABC, raków, harszli ledwo wszedłem w 24 l, choć te raki były jakieś prehistoryczne :P

 

Z takich nie strasznie drogich rzuciła mi się w oczy marka Blue Ice: Kume Pack 38L  oraz Yagi Pack 35L. Może ktoś używał/ kojarzy opinie?

https://8a.pl/plecak-skiturowy-blue-ice-kume-pack-38l-ensign-blue

 

https://8a.pl/plecak-skiturowy-blue-ice-yagi-pack-35l-super-lemon?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAivGuBhBEEiwAWiFmYaWeomV1JoxGbV51k0WQP5QZKI9OZUvTpcgJPjkIhflvNwR0xCbzcBoCXDwQAvD_BwE

 

@Wujot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cysiu napisał:

kojarzę plecak i zbiera bardzo dobre opinie w tej cenie. Natrafiłem jednak na relacje, że ludzie raczej w niego na 1 dzień się pakują, a ktoś na podobną trasę co moja planowana, przytraczał lawinowe ABC, bo się nie mieściło.
Chyba, że korzystałeś może? :)

Robiłem z nim trawers Tatr, zmieściłem sporo więcej niż potrzeba. Teraz planuję ciekawą turę wielodniową, plecak będzie ten sam, ale bagaż lżejszy o 30%.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...