Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno


andder7114

Rekomendowane odpowiedzi

Gajowy, ja chetnie slucham madrzejszych od siebie, wiec wcale nie upieram sie przy tym Livigno i bez zalu zrezygnuje na korzysc lepszego osrodka. Jezeli masz jakies fajne miejscowki w Austrii, ktore mozesz polecic, bede wdzieczny za nazwy (a moze nawet jakies konkretne pensjonaty polecasz :)). Martwi mnie jednak inny fakt - wszedlem na strone http://pl.bergfex.com/oesterreich/schneewerte/, pochodzilem po profilach roznych osrodkow i widze, ze wszystkie zamykaja w okolicach 9-15 kwietnia, a ja dopiero 13-go moge wyjechac :(

Edit: Widze, ze Kitzsteinhorn do 1 maja otwarty :)

W poście #8 wymieniłem różne ciekawe ośrodki wg mnie.

Oczywiście Livigno nie jest złe a formuła free-ski jest naprawdę tania, choć czasem/często ryzykowna :)

Chciałem głównie uświadomić, że wybór jest znacznie większy niż te parę włoskich nazw które ludzie w kółko klepią :)

W Austrii jest jakieś kilkaset ośrodków :) wg berfexa 400, jeśli rozdzilić systemy :)

W samym Tyrolu jest wg mnie więcej jazdy (no, porównywalnie) niż w całych Włoszech - powiedzmy północnych Włoszech, czyli tych które nas mogą interesować - od Hochpustertal po Sestierre :)

O innych na południe, np. w Apeninach właściwie nic nie wiem, a pewnie i na Sycylii by się coś znalazło ;) (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #8 wymieniłem różne ciekawe ośrodki wg mnie.

Oczywiście Livigno nie jest złe a formuła free-ski jest naprawdę tania, choć czasem/często ryzykowna :)

Chciałem głównie uświadomić, że wybór jest znacznie większy niż te parę włoskich nazw które ludzie w kółko klepią :)

W Austrii jest jakieś kilkaset ośrodków :) wg berfexa 400, jeśli rozdzilić systemy :)

W samym Tyrolu jest wg mnie więcej jazdy (no, porównywalnie) niż w całych Włoszech - powiedzmy północnych Włoszech, czyli tych które nas mogą interesować - od Hochpustertal po Sestierre :)

O innych na południe, np. w Apeninach właściwie nic nie wiem, a pewnie i na Sycylii by się coś znalazło ;) (?)

Ja już nastawiłem się na Kaprun, znalazłem kwaterę w przystępnej cenie (380€ ze skipassem i śniadaniami), ale wykruszyły nam się 2 osoby, a jechać w pozostałą dwójkę to spory wydatek na paliwo :( Chyba zostanie mi Kasprowy na zakończenie sezonu, dziś tam trochę napadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Witam,

Przy okazji tematu chciałbym podpytać tych, którzy byli już w Livigno. Chcemy wybrać się w 9 osób w połowie stycznia na 4 dni(najlepiej 16-20 styczeń). Przeszukuję już kilka dni oferty i nie ma żadnych noclegów w takim terminie. Czy znalezienie apartamentu na 4 dni dla 9 osób jest wykonalne ? W Austrii co roku tak rezerwujemy i nigdy nie było z tym problemów a w tym wypadku nie znalazłem żadnego noclegu co mnie nieco martwi... Dostałem nawet informacje z jednego BP, że owszem są dla nas noclegi ale musimy zapłacić za 7 dni mimo, że będziemy 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przy okazji tematu chciałbym podpytać tych, którzy byli już w Livigno. Chcemy wybrać się w 9 osób w połowie stycznia na 4 dni(najlepiej 16-20 styczeń). Przeszukuję już kilka dni oferty i nie ma żadnych noclegów w takim terminie. Czy znalezienie apartamentu na 4 dni dla 9 osób jest wykonalne ? W Austrii co roku tak rezerwujemy i nigdy nie było z tym problemów a w tym wypadku nie znalazłem żadnego noclegu co mnie nieco martwi... Dostałem nawet informacje z jednego BP, że owszem są dla nas noclegi ale musimy zapłacić za 7 dni mimo, że będziemy 4.

We Włoszech tak to już jest, że rezerwuje się przeważnie na tydzień.Napisz do miejscowej informacji turystycznej z dokładnym opisem czego oczekujesz. Oni roześlą twoje zapytanie po całym mieście. Ty dostaniesz odpowiedzi bezpośrednio od właścicieli pensjonatów. PS chce wam się tak daleko zasuwać tylko na 4 dni. myślę, że rzeczona Austria by była wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech tak to już jest, że rezerwuje się przeważnie na tydzień.Napisz do miejscowej informacji turystycznej z dokładnym opisem czego oczekujesz. Oni roześlą twoje zapytanie po całym mieście. Ty dostaniesz odpowiedzi bezpośrednio od właścicieli pensjonatów. PS chce wam się tak daleko zasuwać tylko na 4 dni. myślę, że rzeczona Austria by była wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam.

Na więcej czas nie pozwala, w zeszłym roku byliśmy w Ischgl tylko na 3 dni. Tym razem chcemy coś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ogólnie jest teraz lipa ze śniegiem. Byłem tam 6-12 grudnia i tylko tyle śniegu co z armatek... Sensownie dało się pojeździć tylko na Mottolino, choć tu i tak miodu nie było - dużo ludzi, trasy wąskie, ogólnie słabo. Gdyby nie to, że karnet był za free, to byłby koszmar. Do Livigno pojechałem tak trochę z przypadku - ostatnio we Włoszech na nartach byłem ~10 lat temu, w międzyczasie "katując" tylko Austrię z krajów Alpejskich... Zatem jak stanęło na Włochy i że ma to być wyjazd zorganizowany to nie było dużego wyboru. Byłem tam pierwszy raz i ogólnie nie zachęcił mnie ten ośrodek do ponownych odwiedzin - wyciągi nie są pierwszej młodości, dojazd do Livigno dość długi no i warunki śniegowe niepewne przynajmniej na początku sezonu... Sama miejscowość spoko. Widać, że jest to bardzo popularny rejon wśród Polaków - mniemam, że jest to spowodowane tanim alkoholem i ogólnie relatywnie niskimi cenami. Jak ktoś chce, to można ocenić warunki na filmiku poniżej (zaznaczam, że nagrywane wcześnie rano, więc jeszcze nie było tłumów na stoku).

[video=youtube;nJUXiUrxrV0]

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Hej, czy można odświeżyć ten wątek na tegoroczny sezon? Mamy sierpień i widzę, że są jeszcze miejsca w hotelach w livigno dostępne na sezon zimowy (planuje w styczniu przy okazji 3 kroli sięwybrać). Z osób, które tam faktycznie były potrzebowałbym informacji czy infrastrukture poprawili? Ewentualnie w jakim ośrodku zatrzymywaliście się ze skipassem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja w przyszłym roku (przełom lutego/marca) jadę do Livigno. Na ten okres też jest mnóstwo miejsc wolnych i ceny bardzo atrakcyjne.

Nigdy wcześniej tam nie byłam, więc również bardzo chętnie się dowiem jak to aktualnie wygląda. Znajoma była w tym roku (jedzie w przyszłym razem ze mną i bardzo chwaliła sobie te miejsce, ale porownania nie mam).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Livigno chodzi po głowie. Zazwyczaj jeżdżę w ferie szkolne, ale w nadchodzącym sezonie to chyba nie będzie możliwe. Pozostaje kwiecień i tydzień wielkanocny - akurat obejmuje free ski w Livigno i całej Alta Valtelinie.

Na free ski do tej pory nie jeździłam, cenowo w tym terminie opcja wydaje się kusząca w porównaniu z tymi ośrodkami austriackimi, które w połowie kwietnia jeszcze w miarę działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osrodki poprawiaja infrastrukture co roku, zwałszcza po trudnym sezonie. Czy styczeń bedzie dobrą porą na wybranie sie na narty? hmmm moze, patrząc po ostatnie 2 lata to w grudniu w ogołe było daremnie. Co do hoteli to sprawdź sobie osrodek clara albo silvestri. Sa w necie wyszukiwarki gdzie składając zamówienie mozesz też mieć od razu darmowy skipass (nie wiem tylko czy we wszystkich wariantach). Sprawdź sobie skilivigno jako wyszukiwarke albo primosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
37 minut temu, JC napisał:

Na stronę wstawiłem cennik skipassów na sezon 23/24 w Livigno.

Jest tam też informacja o Free Ski oraz warunkach otrzymania bezpłatnych skipassów dla dzieci.  

Szkoda że nie ma wspólnego skipassu na Alta Valtellinę z możliwością zakupu online z promocją. Pisałem do ośrodków z pytaniem o to już przed zeszłym sezonem.

Ponownie będzie tylko Bormio z Santa Caterina i San Colombano - Isolaccia ze zniżą do 25% przy wcześniejszym zakupie.
Robi to sporą różnicę w cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, z okazji panujących upałów myślimy powoli o schłodzeniu się na wyjeździe narciarskim w grudniu, najchętniej freeski. W zeszłym roku byliśmy w Val di Sole przed świętami i warunki byłby bardzo dobre, pytanie jak to wyglądało w Livignio w ubiegłych latach? W postach powyżej widzę że start sezonu 2015-16  był dosyć kiepski śniegowo, a jak to wyglądało w ostatnim czasie - może ktoś był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 21.08.2023 o 12:18, zając napisał:

Cześć, z okazji panujących upałów myślimy powoli o schłodzeniu się na wyjeździe narciarskim w grudniu, najchętniej freeski. W zeszłym roku byliśmy w Val di Sole przed świętami i warunki byłby bardzo dobre, pytanie jak to wyglądało w Livignio w ubiegłych latach? W postach powyżej widzę że start sezonu 2015-16  był dosyć kiepski śniegowo, a jak to wyglądało w ostatnim czasie - może ktoś był?

..znaczy że nikt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...