Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Idealne auto dla narciarzy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

No to spróbuje jeszcze raz. Może troszkę jaśniej.

[ATTACH=CONFIG]11331[/ATTACH]

Zdjęcie w próbnym makijażu pominę....

Właśnie na moim parkingu stoi taki brudas w gazie. Dokładnie taki sam :tongue: Ciekawe, nie?

Żona się śmiała, że ktoś kupił takie zgrabne autko i nie dość że zagazował to jeszcze brudas :tongue:

A swoją drogą, nie wiem czy kiedyś słyszeliście akcje, z forum seata: co który napisał gdzie parkuje to auto znikało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W tym roku w zimie miałem okazje pojeździć trochę na lodzie w IMOLA w Finlandii. Byłem na kursie doskonalącym jazdę na lodzie. Jako że w Finlandii dopuszczalna predkość poza terenem zabudowanym jest 80 km/h wiekszość manewrów robiliśmy właśnie przy tej prędkości. Pojechaliśmy tam Volvo S80 na Bridgestonach. Na rozpoczęcie kursu zrobiliśmy porównanie - jazda 80 km/h na żywym lodzie i wciskamy pedał hamulca do podłogi. Porównanie było na:

- VW golf wariant na zimówkach Nokian (nie widziałem takich do kupienia na polskim rynku - jakaś wersja na rynek fiński) - droga hamowania 70 m.:applause:

- Ford Mondeo na zimówkach Nokian z kolcami - droga hamowania 70 m.:applause:

- Nasze Volvo S80 na Bridgestonach - droga hamowania 110 m. :angry:

Byłem pod wrażeniem Nokianów założonych w Golfie. Trzymały na lodzie prawie tak samo jak te z kolcami. Nie wiem tylko czy w naszych warunkach klimatycznych by sie sprawdziły, gdzie raz jest mróz a za chwile odwilż. Na lodzie i śniegu rewelacyjne, na wodzie nie sprawdzałem.

Poszperałem w necie i znalazłem te oponki:

NOKIAN HAKKAPELLITTA R . Na warunki skandynawskie rewelacja. Można kupić w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na zimę do quattro zimowe Kumho,bo wyglądało,że w sypkim śniegu powinny być niezłe,a tym autem jeżdżę głównie po śniegu.I rzeczywiście podjazd pod górkę na kawałku stoku-szły nienagannie,ale gdy przyszło mi ostro wyhamować na mokrym asfalcie-masakra...Inne zimówki,których używałem dotychczas ,na mokrym asfalcie nie ustępowały letnim a te-przyczepność podobna jak na śniegu...

A Nokian Hakkapellita używałem,i w wersji z kolcami i bez-na sniegu rewelacyjne,na mokrym asfalcie zupełnie normalne,a nie dramat jak Kumho...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę niewielką mydelniczką i zdecydowanie polecam na śnieg ( genialne ale głośne) i błoto poślizgowe (genialne) opony - Michelin Alpin A4 - kupiłem dwa lata temu nie są drogie a są genialne
Trzeba uważać bo są jeszcze Michelin Alpin Pilot 4. Te są bardzo ciche no i nie tanie.

Generalnie każde auto jest dobre gdy jeździ...mnie teraz wyskoczyła naprawa przy silniku gdzie koszt 15 tyś zł będzie szczęściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Zastanawiam się czy mogę moim trabantem pojechać na narty do Austrii bo mój Trabant max wyciska 70km/h i czy ta prędkość załapuje się na dolny limit.

Jorguś.

Zatankuj go benzyną.

Bo Ty chyba na wodę albo na pedały jeździsz.:tongue:

Przecież Trampki to nad asfaltem fruwają (fruwały:crazy:),wiem co mówię bo lubię Trampki i kiedyś sam miałem (och sorry,moja żona miała):biggrin:.

No i jeden warunek...

...,że to czterosuw :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorguś.

Zatankuj go benzyną.

Bo Ty chyba na wodę albo na pedały jeździsz.:tongue:

Przecież Trampki to nad asfaltem fruwają (fruwały:crazy:),wiem co mówię bo lubię Trampki i kiedyś sam miałem (och sorry,moja żona miała):biggrin:.

No i jeden warunek...

...,że to czterosuw :stupid:

No niestety dwusuw ,najbardziej mnie martwi to wolne koło w górach bo brak hamowania silnikiem i te podjazdy :confused::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam subaru ale w życiu bym tym w trasę nie pojechał z rodziną, za małe....Ostatnio widziałem dobre auto na stoku, Audi RS6, może tylko nadwozie kombi niekoniecznie bo jazda z wiecznie zasyfionym tyłem to koszmar. Dlatego spokojnie moge polecić każdego sedana w rozmiarze A6 obowiązkowo 4x4 i bagażnik dachowy na cały szpej. Dla mnie to ideał. Tak modne suvy to poza wygodą wsiadania porażka w trasie, dużo wyższe opory powietrza i słabsze właściwości trakcyjne.

Na ostatnim wyjeździe tymczasowo używałem Q5 i do bagażnika w układzie "pionowym" łatwiej było się zapakować od środka niż standardowo i zamykać klapę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam subaru ale w życiu bym tym w trasę nie pojechał z rodziną, za małe....Ostatnio widziałem dobre auto na stoku, Audi RS6, może tylko nadwozie kombi niekoniecznie bo jazda z wiecznie zasyfionym tyłem to koszmar. Dlatego spokojnie moge polecić każdego sedana w rozmiarze A6 obowiązkowo 4x4 i bagażnik dachowy na cały szpej. Dla mnie to ideał. Tak modne suvy to poza wygodą wsiadania porażka w trasie, dużo wyższe opory powietrza i słabsze właściwości trakcyjne.

Na ostatnim wyjeździe tymczasowo używałem Q5 i do bagażnika w układzie "pionowym" łatwiej było się zapakować od środka niż standardowo i zamykać klapę...

To ja już nie wiem ,raczej sugerujesz żebym nie jechał tym "Trabim" skoro Subaru za małe ,ale homologacja :smile: jest na 4 osoby a na siłę chcę wcisnąć babkę jako piątą to teraz faktycznie zaczynam mieć wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorguś, proszę nie rozwijaj już tematu twojego pojazdu, nie wiem czy jaja sobie robisz, czy rzeczywiście pomykasz w górach trabim, ale ten wątek jest o czym innym.

A że temat wątku jest ważny i się przydaje, swiadczę swoim własnym przykładem, bo czytałem dokłądnie zanim powziąłem decyzję o kupnie auta. Także niech pozostanie merytorycznie.

Wysyłane z iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorguś, proszę nie rozwijaj już tematu twojego pojazdu, nie wiem czy jaja sobie robisz, czy rzeczywiście pomykasz w górach trabim, ale ten wątek jest o czym innym.

A że temat wątku jest ważny i się przydaje, swiadczę swoim własnym przykładem, bo czytałem dokłądnie zanim powziąłem decyzję o kupnie auta. Także niech pozostanie merytorycznie.

Wysyłane z iPad przez Tapatalk

Sorry ,Masz rację ,trochę mnie poniosło ,sam na podstawie doświadczeń i sugestii forumowiczów korzystałem z informacji dotyczącej ewentualnego zakupu pojazdu z dołączanym napędem na 4 koła ,ponieważ nie mam w tej dziedzinie wiedzy ani doświadczenia informacje te zapewne w przyszłości pozwolą mi uniknąć niepotrzebnych wydatków a także dokonać bardziej trafnej decyzji w wyborze .Jeszcze raz przepraszam a Twoja uwaga była jak najbardziej słuszna .Dzięki.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam subaru ale w życiu bym tym w trasę nie pojechał z rodziną, za małe....Ostatnio widziałem dobre auto na stoku, Audi RS6, może tylko nadwozie kombi niekoniecznie bo jazda z wiecznie zasyfionym tyłem to koszmar. Dlatego spokojnie moge polecić każdego sedana w rozmiarze A6 obowiązkowo 4x4 i bagażnik dachowy na cały szpej. Dla mnie to ideał. Tak modne suvy to poza wygodą wsiadania porażka w trasie, dużo wyższe opory powietrza i słabsze właściwości trakcyjne.

Na ostatnim wyjeździe tymczasowo używałem Q5 i do bagażnika w układzie "pionowym" łatwiej było się zapakować od środka niż standardowo i zamykać klapę...

tylko kombi

niechże będzie usyfiony ten tył

zgodzę się z A6

zgodzę się z 4X4

ale sedan to porażka

oj sorry wystarczający jest przy 2 osobach

chociaż ja moim sedanem byłem już w 5 osób i się spakowaliśmy

ale nie bez problemów

KOMBI!:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cóż, mam subaru ale w życiu bym tym w trasę nie pojechał z rodziną, za małe....Ostatnio widziałem dobre auto na stoku, Audi RS6, może tylko nadwozie kombi niekoniecznie bo jazda z wiecznie zasyfionym tyłem to koszmar. Dlatego spokojnie moge polecić każdego sedana w rozmiarze A6 obowiązkowo 4x4 i bagażnik dachowy na cały szpej. Dla mnie to ideał. Tak modne suvy to poza wygodą wsiadania porażka w trasie, dużo wyższe opory powietrza i słabsze właściwości trakcyjne.

Na ostatnim wyjeździe tymczasowo używałem Q5 i do bagażnika w układzie "pionowym" łatwiej było się zapakować od środka niż standardowo i zamykać klapę...

Bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...