Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na drogach - Polska


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W tym miesiącu z konieczności zaglądam "krowiokiem" do SzCyrku kilka razy w tygodniu.

Bajkowo jak zwykle podczas opadów śniegu przedstawia się sprawa parkowania.

Miasto kiedyś wydało kupę kasy i zrobiło wspaniały i do tego darmowy parking niemalże wzdłuż całego miasta.

Po jednej i po drugiej stronie ulicy.......cóż z tego.

Kiedy mamy wszyscy z tego taki pożytek:20101214277small.jpg

,20101214276small.jpg

,

20101214274small.jpg

Droga jest odśnieżona i utrzymana na biało,tak jak lubię.:)

Tylko w cywilizowanym świecie śnieg wywożą, a nie zalega na parkingach.:(

no tylko ze w naszym Państwie jeszcze jest coś takiego

"Prawo wodne" Art. 40. 1. Zabrania się: 2) spławiania do wód śniegu wywożonego z terenów zanieczyszczonych, a w szczególności z centrów miast, terenów przemysłowych, terenów składowych, baz transportowych, dróg o dużym natężeniu ruchu wraz z parkingami, oraz jego składowania na terenach położonych między wałem przeciwpowodziowym a linią brzegu wody lub w odległości mniejszej niż 50 m od linii brzegu wody, a

Żylica w Szczyrku płynie przez cala dlugość miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba znaleźć miejsce 51 metrów od brzegu i będzie zgodnie z prawem.

Dzisiaj widziałem kilka samochodów załadowanych śniegiem,czyli gdzieś wywożą.

A ten śnieg jak stopnieje, składowany na chodniku, i spłynie do kanalizacji to ta sól gdzie się znajdzie jak nie w Żylicy,Rabie,Wiśle,Dunajcu czy każdej innej rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 years later...

Patrzcie wcześniejszy post, chciałoby się tego, co? Nic z tego, ale po okresie rozpieszczania kierowców temperaturami przychodzi ponoć okres mrozów. Żeby w mroźny dzień nie być zaskoczonym, proponuję!

1. Nalać odpowiedni płyn do spryskiwacza szyb. Nalać i kilka razy psiknąć na szybę żeby kiepski płyn wydalić z przewodów.

2. Uszczelki drzwi i bagażnika posmarować specjalnym mazidłem aby nie zamarzały. Każdy chyba spotkał się z sytuacją kiedy nie mógł otworzyć drzwi auta bo przymarzły. Jeśli nie mamy pod ręką specjalistycznego środka, posmarujmy je czymś z gliceryną i przetrzyjmy.

3. Jak ktoś ma liche paliwo, dolać dyspersatora.

4. Sprawdzić akumulator, jak zajdzie potrzeba doładować go, oczyścić, szczególnie klemy!!!

To tyle rad. Auto musi być sprawne, bo jak zacznie się mróz będą śnieżyć. Będą śnieżyć to i naśnieżą, a my wówczas na narty,na narty..... Dość juz czekania!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

2. Uszczelki drzwi i bagażnika posmarować specjalnym mazidłem aby nie zamarzały. Każdy chyba spotkał się z sytuacją kiedy nie mógł otworzyć drzwi auta bo przymarzły. Jeśli nie mamy pod ręką specjalistycznego środka, posmarujmy je czymś z gliceryną i przetrzyjmy.

!

Samo smarowanie nic nie da. Najskuteczniejsze jest zaniechanie mycia auta gdy temperatury są ujemne to raz. A jeżeli już to po myciu najpierw dobrze osuszyć uszczelki. Jak się ma ciepły garaż to wytrzeć do sucha i zostawić wszystkie drzwi pootwierane na noc. Wtedy nawet smarowanie niepotrzebne. Sprawdzone. Ale "niemycie" auta jest najskuteczniejsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wykop? Specjalnie szukałem tematu samochodowo-zimowego. Pięć lat temu JC przestrzegał kierowców przed duzymi opadami śniegu. Czyli jednak u nas śnieg pada! I będzie padał!!!

Co się zaś tyczy zamarzających uszczelek. Od czasu gdy zamarzł mi Wartburg 353 de luxe, zawsze przecieram uszczelki specjalnym preparatem. Nigdy się nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć

Samo smarowanie nic nie da. Najskuteczniejsze jest zaniechanie mycia auta gdy temperatury są ujemne to raz. A jeżeli już to po myciu najpierw dobrze osuszyć uszczelki. Jak się ma ciepły garaż to wytrzeć do sucha i zostawić wszystkie drzwi pootwierane na noc. Wtedy nawet smarowanie niepotrzebne. Sprawdzone. Ale "niemycie" auta jest najskuteczniejsze.

Pozdrawiam.

A kto normalny zima myje auto??

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć czy dalej tworzą się duże korki przed Żywcem ? Nie wiem którą drogę wybrać na dojazd.

Bywa że w godzinach szczytu tworzą się małe zatory, ale ogólnie wjazd do miasta bez problemu. Zaś sama droga z Bielska do Żywca, po oddaniu S69, zajmuje góra kilkanaście minut :happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 1.02.2017 o 11:46, JC napisał:

Wczoraj miałem okazję uczestniczyć w posiedzeniu Rady Miasta Szczyrk, w trakcie którego rozmawiano na temat rozwiązani problemy korków w mieście. Na stronie zamieściliśmy tekst, z którego możecie się dowiedzieć, jakie tematy były poruszane w trakcie dyskusji.

A propos artykułu:

http://www.szczyrk.pl/aktualnosci-wydarzenia-imprezy/wydarzenia/ogloszenia/item/1791-oswiadczenie-burmistrza-w-sprawie-budowy-parkingow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Monday, December 28, 2015 o 14:53, MB napisał:

Bumer.

Rady bardzo cenne.

Ale złoty szpadelek cenniejszy.

Za wykop pięciolatki.:stupid: :angel:

Szpadelek do  bagażnika  tez można włożyć.  Wykop sprzed 5 lat to dzięki nowemu układowi forum. Ale, w tym temacie co roku każda porada staje się aktualna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Gdyby ktoś chciał sie przedostać z Polski na Słowacje odradzam drogę przez Rajcze, Ujsoły i Novot. W powyższych gminach ciągną chyba kanalizacje, masa robót ziemnych, zwężki i ruch wahadłowy. Leciałem po 20-tej w piatek a i tak spore utrudnienia więc w ciągu dnia będzie tylko gorzej.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Bo nikt nie napisał w innym wątku to może TUTAJ :)

 

Czy w piątek dojazd do Szczyrku na wieczorną jazdę wygląda jak w weekend - czyli stanie w korku ? - chciałem dzisiaj podjechać, ale nie chce mi się stać w korku.

Czy da się jakoś normalnie dojechać ? - zwłaszcza jutro , ferie się zaczynają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...