Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

2 minuty temu, nikdob napisał:

Zgadza się, ten wyciąg i ta trasa to porażka (i jeszcze przecina las, którym można było jeździć a teraz jest skarpa). Moja żona lubi płaskie trasy ale stwierdziła, że ta jest za płaska. Jedyny jej sens to łącznik do COS ale chyba dałoby się to zrobić taniej. 

Chyba nie wyczułeś mojego sarkazmu...

• Like 2

Przy okazji dyskusji o ratrakach na trasie.....

3. Podczas przygotowania zorganizowanych terenów narciarskich lub ich fragmentów maszynami śnieżnymi trasy te muszą być zamknięte dla ruchu narciarskiego i snowboardowego

Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20112081241/U/D20111241Lj.pdf

• Like 3
  • Thanks 2

10 godzin temu, czepek napisał:

Nie wierze, że przy odpowiedniej kasie nie skusimy kogoś z Wisły, Istebnej czy innego Ustronia

Pracownik kolei 17zł brutto. Ktoś chętny to podam numer kontaktowy na pw.

Za to warunki wyglądają po dostawach śniegu bardzo dobrze, czas powiedzieć sprawdzam:D....

• Haha 2

19 godzin temu, Honza napisał:

Natomiast SMR nie musi martwić się o klientów. Ma najlepszy dostęp do setek tysięcy narciarzy na całym terenie państw Grupy Wyszehradzkiej

Kanapki macie ? :D 

E tam idzie na awaryjnym, bramki zagrodzone, pojeździła....

Edited by Sapient

Kanapa ruszyła w trybie awaryjnym.  Tak za pół godziny może dotrzemy na Kopę. Lina spadła z talerzyka na Małe Skrzyczne. Przygoda musi być. 

• Like 5
  • Haha 1

6 minut temu, mig12345 napisał:

wow.... za Rychtera przynajmniej były dublowane orczyki.... ;-). Na obu lina nie spadała.... 😉

to się nazywa fail over fachowo 🙂

• Like 1

55 minut temu, mig12345 napisał:

Przy okazji dyskusji o ratrakach na trasie.....

3. Podczas przygotowania zorganizowanych terenów narciarskich lub ich fragmentów maszynami śnieżnymi trasy te muszą być zamknięte dla ruchu narciarskiego i snowboardowego

Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20112081241/U/D20111241Lj.pdf

i co z tego jak GOPR boi się egzekwować przepisy, których przestrzeganie sami powinni sprawdzać w terenie.

jest napisane że GOPR weryfikuje bezpieczeństwo trasy narciarskiej przed jej otwarciem danego dnia

kiedyś testowo wysłałem mailem zgłoszenie do jednego GOPR, że trasa jest niebezpieczna dla narciarzy, wysłałem zdjęcia, żadnej reakcji, żadnej odpowiedzi, na drugi dzień było to samo

martwe prawo

• Like 1

Trzeba uczciwie powiedzieć, że spadająca lina orczyka czy inne cuda typu urwana kotwica zdarzały sie także w czasach GATu. Tylko nagromadzenie tych sCyrków w obecnym sezonie jest zadziwiająco duże. Wg mnie wszystko wyjaśnia owe 17zl brutto. W Lidlu pisze, że dają 3150. Trochę przerażające, że operator kolei ma zarobić mniej niż operator kasy i wózka paletowego ręcznego(przy pełnym szacunku dla tej pracy). 

• Like 6

9 minut temu, MarioJ napisał:

i co z tego jak GOPR boi się egzekwować przepisy, których przestrzeganie sami powinni sprawdzać w terenie.

jest napisane że GOPR weryfikuje bezpieczeństwo trasy narciarskiej przed jej otwarciem danego dnia

kiedyś testowo wysłałem mailem zgłoszenie do jednego GOPR, że trasa jest niebezpieczna dla narciarzy, wysłałem zdjęcia, żadnej reakcji, żadnej odpowiedzi, na drugi dzień było to samo

martwe prawo

Zleceniodawcą GOPRu jest ON.... również płatnikiem w tym zakresie, wiec reagują pewnie ' z pewną taką nieśmiałością'

A prawo ,przestanie być martwe po pierwszym poważnym wypadku z ratrakiem..... oby nie musiało.

Edited by mig12345

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że w wielu firmach stawka deklarowana na umowie (często minimalna, dla niższych składek) różni się od faktycznej, wypłacanej do ręki.

1 hour ago, andy-w said:

Kanapa ruszyła w trybie awaryjnym.  Tak za pół godziny może dotrzemy na Kopę. Lina spadła z talerzyka na Małe Skrzyczne. Przygoda musi być. 

40 min od zatrzymania kanapy do szczytu. Mała dyskusja w infocentrum i bardzo mała gratyfikacja za nie planowaną przygodę. 

• Like 1
  • Haha 1

2 godziny temu, mig12345 napisał:

Ale niżej:

2. Zabrania się wjazdu na zorganizowane treny narciarskie pojazdami silnikowymi.

3. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego, ratowników narciarskich i służb wykonujących zadania z zakresu bezpieczeństwa, porządku publicznego oraz ochrony przyrody, pod warunkiem używania pojazdów wysyłających jednocześnie sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie.

4. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy używania przez zarządzającego zorganizowanym terenem narciarskim na tym terenie pojazdu silnikowego w razie konieczności usunięcia usterek technicznych urządzeń transportu linowego lub taśmowego przeznaczonych do transportu osób lub dokonania niezbędnych prac zabezpieczających, pod warunkiem używania pojazdu wysyłającego jednocześnie sygnały świetlne w postaci żółtych świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe.

5.Osoby znajdujące się na terenie zorganizowanego terenu narciarskiego obowiązane są ułatwić przejazd pojazdu, o którym mowa w ust. 3, w szczególności przez niezwłoczne ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Dla prawnika eldorado :) no bo ratrak ma silnik przecież, a jak jeszcze zrobisz z niego (jak mówił Mitek) "wóz ratowniczy" to trzeba mu ustąpić pierwszeństwa zgodnie z pk. 5 :)

Pozdrawiam

Edited by Piotr_67
  • Like 5

1 godzinę temu, andy-w napisał:

40 min od zatrzymania kanapy do szczytu. Mała dyskusja w infocentrum i bardzo mała gratyfikacja za nie planowaną przygodę. 

Dali choć obiadek i grzańca? Przynajmniej tyle powinno być. :) 

34 minuty temu, Piotr_67 napisał:

Ale niżej:

2. Zabrania się wjazdu na zorganizowane treny narciarskie pojazdami silnikowymi.

3. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego, ratowników narciarskich i służb wykonujących zadania z zakresu bezpieczeństwa, porządku publicznego oraz ochrony przyrody, pod warunkiem używania pojazdów wysyłających jednocześnie sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie.

4. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy używania przez zarządzającego zorganizowanym terenem narciarskim na tym terenie pojazdu silnikowego w razie konieczności usunięcia usterek technicznych urządzeń transportu linowego lub taśmowego przeznaczonych do transportu osób lub dokonania niezbędnych prac zabezpieczających, pod warunkiem używania pojazdu wysyłającego jednocześnie sygnały świetlne w postaci żółtych świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe.

5.Osoby znajdujące się na terenie zorganizowanego terenu narciarskiego obowiązane są ułatwić przejazd pojazdu, o którym mowa w ust. 3, w szczególności przez niezwłoczne ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Dla prawnika eldorado :) no bo ratrak ma silnik przecież, a jak jeszcze zrobisz z niego (jak mówił Mitek) "wóz ratowniczy" to trzeba mu ustąpić pierwszeństwa zgodnie z pk. 5 :)

Pozdrawiam

Nikt ratrakiem dla przyjemności po trasie nie jeździ, to kosztuje, jeśli już jedzie to zwykle z powodów o których mówi paragraf 4.

• Thanks 1

32 minuty temu, marek_kapica napisał:

📷 Dzisiejsze szusy w SMR

📣 Informujemy, że od soboty (05.01) będą otwarte trasy: 1, 1a, 5, 7, 11 💪

Bieńkula? no i super

tylko teraz cicho żeby sie za dużo ludzi nie najechało 😉

szpieg google mi podpowiada ze jeszcze dosypie, wiec powinno byc epicko:

image.png.78ee029d60ae9b8cd95556002a09a74a.png

No, pięknie. W porównaniu do zeszłego sezonu, ruszają już na początku stycznia aż 4 "nowe" trasy: 5, 9, 9a, łącznik do COS, a 2 i 3b znacznie poszerzone. Przybędzie sporo miejsca do jazdy. W najbliższą sobotę będzie więc pierwszy sprawdzian, jak kształtuje się zatłoczenie tras, gdy ruch rozkłada się na niemal wszystkie dostępne zjazdy. A przy tym dowiemy się, jaki "armageddon" czekać nas będzie, gdy spełnią obietnice o 2 kolejnych kanapach, bo przypuszczam, że mimo wszystko wrażenia "pustki" pojutrze nie będzie:) Może się nawet skuszę na ten zlot forumowy, choć na ogół unikam jazdy w styczniu.

Edited by koliber

Jeździłem dziś od 8.00 😀. Załapałem się trochę  na krzywy  ryj 😄. Bramki nie były zastawione więc odbilem  się  o 8.00 i o dziwo nie zablokowane . Trzy zjazdy do otwarcia zaliczyłem.😁 Dzisiaj warunki śniegowe- bajka. Trasy idealnie przygotowane. Ludzi mało. Do 14.00 praktycznie wszystkie trasy w idealnym stanie. Dawno tak się nie wyjeździlem . 

• Like 12
  • Haha 1